Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 10:54   #581
Quote:
morgana le fay kaže: Pogledaj post
Ste vidjeli http://www.krojacica.net/ ?
Imaju uslugu prilagodbe krojeva po mjeri: http://www.krojacica.net/index.php?menu=15
Mislim da uopće nije skupo kad se sjetim koliko sam se ja zafrkavala sa nekim burdinim krojevima...
Pogledala sam, samo kad sam procitala da bih trebala printat doma, smrklo mi se. Zamisljam si da sam narucila kroj za dugu zvonoliku haljinu i kako doma ljepim djelove.
Kaj se tice burde, znaju imati super modele, ali jako lose krojeve. Prije su bili puno bolji. Neznam koji im je vrag da su zaposlili tak loseg konstruktora.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:58   #582
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Pogledala sam, samo kad sam procitala da bih trebala printat doma, smrklo mi se. Zamisljam si da sam narucila kroj za dugu zvonoliku haljinu i kako doma ljepim djelove.
Meni to ne smeta.
I sad znam printat s neta, nije to neki problem.
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Kaj se tice burde, znaju imati super modele, ali jako lose krojeve. Prije su bili puno bolji. Neznam koji im je vrag da su zaposlili tak loseg konstruktora.
Joj koliko me puta Burda štufala skroz.
Sve ide glatko i onda kada skužim da bi trebalo uzeti jedno 2 broja manje jer je sve preširoko, pa prekrajanje, pa me štufa i završi negdje u nekoj kutiji napola sašiveno
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 11:19   #583
Burda ima krojeve po njemačkom standardu i prije nego se i takne materijal cijeli kroj treba premjerit. Uvijek se može precrtat kroj među veličinama npr. Opseg grudi veličina 38, struk vel.36, a bokovi vel. 40 ako su razlike u tim opsezima jako velike (kao kod mene). Standardna visina je 168cm tako da cure/žene više/niže od tog standarda trebaju prepravit kroj u struku i kod rukava ako dužina rukava ne valja.

Kod mjerenja kroja treba uzet u obzir i tip materijala od kojeg je odjevni predmet izrađen u Burdi (i materijali koje još predlažu za isti model) te vrstu odjevnog predmeta. Ako je jakna ima dodatke za komociju veće nego ženska bluza i sl. tako da kod mjerenja kroja treba uzet i to u obzir.

Kada se kroj premjeri, usporedi se sa vlastitim mjerama i naprave se korekcije. Ili se izvadi kroj među veličinama ili se pripremi za prepravke.
Ako nema mnogo promjeni može se krenuti s izradom odjevnog predmeta iz željenog materijala i proba se napravi u pola izrade. Ako je mnogo prepravaka ili je razlika u veličinama (u slučaju precrtavanja kroja među veličinama) onda je bolje izraditi probni model od materijala koji je sličan materijalu koji će se koristiti za odjevni predmet, ali jeftiniji.

Za neelastične tkanine žutica ili posteljno platno, za tkanine s elastinom pamućno platno s elastinom, za pletivo koristiti pletivo slične elastičnosti i sl. Ako je želja izraditi odjevni predmet od debelog zimskog materijala onda za probu se može koristiti žutica, ali preko odjeće koja će se nositi ispod tog zimskog odjevnog predmeta i treba računat s malo komocije radi debljine materijala.

Niti jedan komercijalni kroj neće pristajati velikoj većini savršeno jer standardi za odjevne veličine nisu univerzalni za cijeli svijet. Koristiti Burdine krojeve i prepraviti je jednostavnije nego izraditi kroj od A do Ž ako niste upoznati s izradom krojeva i modeliranjem istih.

Eksperimentirajte i nemojte odustati!
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 13:57   #584
Cure koje se kuzite u sivanje, mi mozete pomoci?
Mene zanima informacija, da li se daju suziti traperice?
Ne hlace nego bas traperice, one cvrste .

Kupila sam nedavno jedne koje mi dobro stoje i u njima se super osjecam ali kako imaju elastin, jako su se rasirile. Isla sam cak i kupiti manji broj istih takvih ali ih nema, iz nekog iz razloga nisu dobili uopce ni u jednom od ducana u kojima sam ih trazila.
Zanima me, da li bi mi ih krojacica uopce mogla suziti? Muci me onaj cijeli gornji dio i je li to izvedivo uopce...
Znam da bi i ako se to moze vjerojatno dosta platila ali nema veze, jako bi voljela da mi dobro stoje jer su mi lijepe i nosive su na 100 kombinacija a ovako ih ne mogu nositi vise jer se odmah rasire i nekako "spadnu" cijele.

Sta kazete ?
Natalija5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 00:55   #585
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
ja nema posebne stopice za sivanje dzerseja.
No imam posebne igle. One se razlikuju u obliku vrha igle, malo su zaobljenije pa ne trgaju ocice. Na kutijici ti pise #strech#.
To se se pletivo razvuklo je zbog tog sto su bobin i napetost gornjeg konca bili prenapeti. Olabavi bod, zatim smanji pritisak stopice i stavi duzi bod (3,5-4,5 mm) i bit ce puno bolje. Za svaku vrstu tkanine i petiva moras prvo masinu nastelat
Ja to radim na ostacima od krojenja, pa su mi savovi
Puno ti hvala na odgovoru.Ma i pretpostavljala sa da nešto u napetosti konca nije bilo u redu.Al stalno se borim s namještanjem bobina,koji put mi se čini da više vremena potrošim na namještanje napetosti nego na šivanje i što je najgore nebude mi svaki put uspješno.Evo upravo sam sad šivala rub na jednoj elastičnoj majici,a bod je i nakon silnog namještanja opet cijeli neravan i mekan ko da će se svaki čas rastrojit.
maluci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 01:18   #586
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Jersey se može šivati posebnim "elastičnim" bodom (neke mašine ih imaju i više) na kućnim mašinama, može se šivati dvoiglom (ali onda nek je naperost gornjeg konca manja nego inaće), može se porub izraditi i na endlerici (neće bit presavijen 1-2cm nego "živi porub, ali može izgledati vrlo štosno). Za porub se mogu koristiti elastične trake za porub (slične kosoj traci, ali su izrađene za izradu poruba na pletenoj odjeći) pa se to prijeđe dvoiglom.
Posebna papučica bi olakšala šivanje elastičnih materijala (elastičnih tkanini i pletiva), ali ako ne izvađa neku posebnu operaciju nije neophodna. Walking foot je dobra za elastične materijala jer nema tolikog rastezanja tokom šivanja, a ono što se šiva drži na mjestu. Ista papučica je genijalna za šivanje puno slojeva, materijala koji "bježe", skliskih materijala i sl.
Može link na neki od blogova s tom posebnom papučicom?
Imam Elnu 2300.Ima dosta elastičnih šavova,al mi nikako ne odgovaraju za porubljivanje odjeće.Dvoiglovka me zanima jer nemoram prije porubit zivi rub,a i čini mi se da će mi rub biti elastičniji.Samo neznam koju veličinu dvoiglovke moram kupit za elastične materijale.Probala sam sa 2.5/80(jedina koju sam našla u dućanu),al to je bila ziva katastrofa,većinu bodova mi je preskakalo.Pa pretpostavljam da mi treba tanja,a tu kod nas je nema kupiti.
A što se tiče papučice to sam slučajno našla na nekom blogu ili čak mozda you tube-u,nemogu ti sad točno reći.Sad mi je kasno za trazit,al kad nađem ti stavim link.
I hvala ti na odgovoru

E...i da,mozeš li mi reći kakve su to elastične trake za porub?Naime,sama sam bila izradila kosu traku od tankog yerseja za naramenice za jedan bodić za bebu(uglavnom rukavi su mu bili rasparani pa sam ga htjela pretvorit u bodić bez rukava).Sašila sam običnim ravnim bodom,međutim nit je bilo dovoljno elastično nit su bodovi bili dovoljno čvrsti,nego su se raspali.Pa me zanima kako sam to mogla drugačije napraviti.
maluci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 11:22   #587
Quote:
maluci kaže: Pogledaj post
Imam Elnu 2300.Ima dosta elastičnih šavova,al mi nikako ne odgovaraju za porubljivanje odjeće.Dvoiglovka me zanima jer nemoram prije porubit zivi rub,a i čini mi se da će mi rub biti elastičniji.Samo neznam koju veličinu dvoiglovke moram kupit za elastične materijale.Probala sam sa 2.5/80(jedina koju sam našla u dućanu),al to je bila ziva katastrofa,većinu bodova mi je preskakalo.Pa pretpostavljam da mi treba tanja,a tu kod nas je nema kupiti.
A što se tiče papučice to sam slučajno našla na nekom blogu ili čak mozda you tube-u,nemogu ti sad točno reći.Sad mi je kasno za trazit,al kad nađem ti stavim link.
I hvala ti na odgovoru

E...i da,mozeš li mi reći kakve su to elastične trake za porub?Naime,sama sam bila izradila kosu traku od tankog yerseja za naramenice za jedan bodić za bebu(uglavnom rukavi su mu bili rasparani pa sam ga htjela pretvorit u bodić bez rukava).Sašila sam običnim ravnim bodom,međutim nit je bilo dovoljno elastično nit su bodovi bili dovoljno čvrsti,nego su se raspali.Pa me zanima kako sam to mogla drugačije napraviti.
Dvoigle većinom nemaju neki veliki izbor debljina i vrsti igala. Nisam još vidjela niti čula za dvoiglu za jersey za kućne mašine. A da probaš izraditi porub cik cakom i uvest lastiku u taj porub da kada se pletivo rastegne da ga nešto vrati nazad tako da se odjevni predmet ne deformira brzo?
Si probala stavit na gornji ili donji konac onaj konac za endlerice?
Ta elastična traka za porubljivanje odjevnih predmeta od pletenine izgleda kao fina lastika, ali po sredini trake fali par elastičnih niti da se može lako presaviti na pola. Doma sigurno imaš nekoliko odjevnih predmeta koji su porubljeni time. Gaćice i majice na bretelice ih najčešće imaju.
I prije sam napisala da se lančani jednostavni bod može rukom izvesti za porube. Vremenski traje, ali si siguran da se neće bod pokidati tokom nošenja.

Ne šivam često pletiva tako da nemam neku veliku riznucu znanja na tu temu.
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 16:33   #588
Quote:
araneablack kaže: Pogledaj post
Burda ima krojeve po njemačkom standardu i prije nego se i takne materijal cijeli kroj treba premjerit

Niti jedan komercijalni kroj neće pristajati velikoj većini savršeno jer standardi za odjevne veličine nisu univerzalni za cijeli svijet. Koristiti Burdine krojeve i prepraviti je jednostavnije nego izraditi kroj od A do Ž ako niste upoznati s izradom krojeva i modeliranjem istih.

Eksperimentirajte i nemojte odustati!
Nama je njemacki blizi od talijanskog. Nedavno su u burdi uveli krojeve za nize i visoke osobe. Mjere su na stranici sa tabelama.
Ali konstrukcija im je koma! Ne mjere.
Na sakou je orukavlje preveliko i nema sanse da ga uglavis bez smanjivanja (inace tu sam majstor jer mi je stara radila u niku i kamenskom na toj operaciji), znaju zastrat leda, hlace su im preduboke naspram danasnjih trendova itd.
Prije nije dalo radit konstrukciju za svaki model, no toliko sam stvari zasrala da sada radim samo po vlastitoj konstrukciji..naravno ne po Ujevicevoj.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 18:44   #589
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Nama je njemacki blizi od talijanskog. Nedavno su u burdi uveli krojeve za nize i visoke osobe. Mjere su na stranici sa tabelama.
Ali konstrukcija im je koma! Ne mjere.
Na sakou je orukavlje preveliko i nema sanse da ga uglavis bez smanjivanja (inace tu sam majstor jer mi je stara radila u niku i kamenskom na toj operaciji), znaju zastrat leda, hlace su im preduboke naspram danasnjih trendova itd.
Prije nije dalo radit konstrukciju za svaki model, no toliko sam stvari zasrala da sada radim samo po vlastitoj konstrukciji..naravno ne po Ujevicevoj.
A čuj, najveći problem su mjere kada netko van standrada želi sebi izraditi odjevni predmet po komercijalnom kroju. Izbor za vrlo niske i vrlo visoke osobe je još uvijek malen kada je u pitanju komercijalni kroj. Komercijalni kroj je dobar početak, prepravkama osoba vježba i shvaća kako će taj 2D kroj izgraditi 3D predmet i bit će joj puno lakše ako jednog dana odluči krenuti u izradu vlastitih krojeva po mjeri. Ne kažem da su komercijalni krojevi milina za radit s njima i da nema nepravilnosti.
Dobar su početak, ali nisu srećice iz vrećice.

Meni niti jedne hlače iz Burde ne stoje dobro. Niti jedne hlače iz dućana mi ne stoje dobro. Sve imaju istu manu koja se nemože prepraviti na gotovom odjevnom predmetu već prepravku treba izraditi na osnovnom kroju prije samog modeliranja u željeni dizajn. Kada radim kroj za hlače po mjeri moram izmasakrirat kroj jer niti jedan osnovni kroj koji sam probala nije pristajao mojoj građi bez tog masakriranja.

Produljivanje ili skračivanje komercijalnog kroja odjevnog predmeta nemora biti zato jer je osoba višlja ili niža od standardne visine...moguće da ima samo dulji ili kraći gornji ili donji dio torza ili nogu. Onda se kroj reže cca na polovici duljine struk-grudi ili struk-bok i sl.

Komercijalni krojevi i krojevi rađeni po mjeri imaju svoje pluseve i minuse, ali samo se treba naučit radit s njima i izvuć najbolje iz njih. Nemogu tvrditi da je jedno bolje od drugog, pitanje je što tebi više odgovara i naravno "No pain no gain!"
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 15:41   #590
dan curke
pošto dajem haljinu na šivanje,zanima me koji je ovo materijal.krećemo u potragu za koji dan pa bi mi vaša pomoć dobro došla....
hvala vam unaprijed
http://www.hollywoodlife.com/2010/04...aked-sex-life/
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 17:00   #591
Šije li itko od vas po krojevima iz talijanskog Boutiqua?

Za njih sam čula kao da im krojevi često ne štimaju baš i iz tog razloga još nisam ništa vadila.
A imaju zbilja slatkih stvari.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 08:31   #592
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
dan curke
pošto dajem haljinu na šivanje,zanima me koji je ovo materijal.krećemo u potragu za koji dan pa bi mi vaša pomoć dobro došla....
hvala vam unaprijed
http://www.hollywoodlife.com/2010/04...aked-sex-life/
Ja bi rekla, da je to jersey (pletivo), zato je tako lijepo pripijeno, i sve stoji na mjestu.
Da se to napravit i od tkanine (da ima i malo elastina), ali bez veze zajebavat tetu krojacicu .
Ja bi kupila bijelu i crnu viskozu sa elstinom. Prvo napravila bijelu "tubu", a onda gore stvaila crni material...

Najbolje je, da uvijek prvo popricas sa krojacicom i sliki/haljini, jer ce ti ona reci od kojeg materiala, i koliko ga trebas kupit.

Ja osobno mrzim, kad mi stranke donesu santung svilu, a one bi iz toga imale elasticnu majicu ..
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 08:35   #593
šivala bih pregačicu za dojenje - vidim da bebuccino košta 300tinjak kuna?!?!
i kroj je jednostavan i neće biti problema - ali vidim da je fora ako ima onu žicu iznutra koja pušta zrak djetetu i daje mami 'prozorčić' - u engleskim uputama to je - corset boning
meni liči na žicu od grudnjaka samo dužu - možda kao ona žica što ide u dječja sjenila za staklo od auta?!?!

uglavnom - ima li tih žica kod nas za kupiti (Zagreb) , gdje su i kako se zovu??

evo sličice za one koji ne doje
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 09:17   #594
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Ja bi rekla, da je to jersey (pletivo), zato je tako lijepo pripijeno, i sve stoji na mjestu.
Da se to napravit i od tkanine (da ima i malo elastina), ali bez veze zajebavat tetu krojacicu .
Ja bi kupila bijelu i crnu viskozu sa elstinom. Prvo napravila bijelu "tubu", a onda gore stvaila crni material...

Najbolje je, da uvijek prvo popricas sa krojacicom i sliki/haljini, jer ce ti ona reci od kojeg materiala, i koliko ga trebas kupit.

Ja osobno mrzim, kad mi stranke donesu santung svilu, a one bi iz toga imale elasticnu majicu ..
Puno ti hvala
Krojačica je spominjala šaton svilu,rekla da haljina nije problem za sašiti,samo treba naći taj materijal.Ako je i uspijem naći,bit će u tamno ljubičastoj nijasni s crnim materijalom pa sad Bože pomozi u potrazi jerbo mi se čini da ništa prije Splita
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 12:37   #595
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Šije li itko od vas po krojevima iz talijanskog Boutiqua?

Za njih sam čula kao da im krojevi često ne štimaju baš i iz tog razloga još nisam ništa vadila.
A imaju zbilja slatkih stvari.

ja sam prije 10 g izvadila kroj za kaput i bio je presavrsen.
Kakav je danas neznam, meni nije drag jer su mi se ne svidaju krojevi.
vjutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 12:39   #596
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post

Ja osobno mrzim, kad mi stranke donesu santung svilu, a one bi iz toga imale elasticnu majicu ..

poznato mi je
vjutro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 21:11   #597
Quote:
vjutro kaže: Pogledaj post
ja sam prije 10 g izvadila kroj za kaput i bio je presavrsen.
Kakav je danas neznam, meni nije drag jer su mi se ne svidaju krojevi.
A nema druge onda nego da probam

Ni danas krojevi nisu baš nešto, a opet, po broju se da naći neke 2 stvari koje zbilja dobro izgledaju.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 21:52   #598
Quote:
Natalija5 kaže: Pogledaj post
Cure koje se kuzite u sivanje, mi mozete pomoci?
Mene zanima informacija, da li se daju suziti traperice?
Ne hlace nego bas traperice, one cvrste .

Sta kazete ?
može se bez pol frke, i nije skupo
svaka bolja krojačica ti to može napraviti.. suze se gdje ti treba, najčešće je to gore u struku..
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 22:34   #599
Quote:
Hana020 kaže: Pogledaj post
može se bez pol frke, i nije skupo
svaka bolja krojačica ti to može napraviti.. suze se gdje ti treba, najčešće je to gore u struku..
Pa nije bas tako...
Ako ima duplo prosivano sa koncem za traper, ima malo vise posla.
Nije da se nemoze, ali nije bas onako usput, pogotovo ako zelis, da izgleda oriđiđi.
Mislim, da je bas slika suzenih traperila par stranica nazad. Zena (krojacica) sjebala trapke da vise nije ni mogla. Daj, ak imas vreme, malo pogledaj sta je napravila..
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 22:36   #600
hmm pa kak.. toliko puta sam sužavala trapke i svaki put je normalno ispalo, ništa se nije vidjelo.. čudi me.. zato i meni je onak usput, haha
ajde idem pogledat
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.