Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2007., 20:06   #1
Nostradamus

Društvo moje Mediteransko. Ima li netko komentara na ova čudna proročanstva?

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=336516

Možda je tema za politiku? Ne bih rekao. Proročanstva su u pitanju.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 20:19   #2
Ultrabolesno!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 20:22   #3
Quote:
Piggy kaže:
Ultrabolesno!
Polako Piggy, ipak je to dobri stari Nostradamus. Nije bilo tko.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 21:11   #4
Quote:
Derviš kaže:
Polako Piggy, ipak je to dobri stari Nostradamus. Nije bilo tko.
Ma ja ti ne vjerujem puno u ta lupetanja..
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 22:11   #5
Quote:
Nostradamus kaže kako će se veliki sukobi vrtiti uglavnom oko nuklearnog oružja, i to najviše na mediteranskom području (blago nama).
Quote:
Nostradamus im predviđa ...
Quote:
...tvrdi Nostradamus.
Quote:
...prema pisanju najpoznatijeg proroka...
Ma da. Još jedno u nizu senzacionalističkih udica za nas. Index je oduvijek pažljivo birao vijesti.
Prvo, Nostradamusove katrene su totalno nerazumljive. Svejedno, zašto nisu naveli bar jednu.

Stoga, slobodna sam reći, Nostradamus ništa ne kaže, ne predviđa niti ne tvrdi. Sve to je tumačenje onog koji je katrene navodno dešifrirao.

A što će biti, to ne znamo. Zapravo, znamo. Pogledajte oko sebe i sve će vam biti jasno.

Drugo, proročanstva su oduvijek vrlo zanimljivo štivo. Poneka s razlogom.
Tumačima i osobito medijima ne vjerujte!
Blaise is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 22:17   #6
Quote:
Nimalo bolja sudbina ne očekuje ni Sjedinjene američke države. Osim prirodnih katastrofa, Nostradamus im predviđa građanske ratove, političke konflikte, očaj i naglo siromaštvo. Drugi će veliki narodi u SAD slati pomoć, ali, kaže prorok, bezuspješno. Problema će biti i u izborima za američkog predsjednika, a svijet će navodno shvatiti da ta zemlja propagira lažnu demokraciju. Sljedećih pet godina biti će pogubne uglavnom za razvijenije, zapadne civilizacije, tvrdi Nostradamus.
Remember, remember, the fifth of November
The Gunpowder treason and plot...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 22:17   #7
To bi vrlo lako moglo biti senzacionalisticko ali prije ce biti da igra ulogu kao i Huntingtonov "Sukob civilizacija"....Uvjeri ljude da je nesto neizbjezno i, na kraju, malo-pomalo nitko se ne bori za poboljsanje situacije. Kada se Huntington pojavio sa tom knjigom svi su rekli da je to nemoguce jer postoji prevelik broj prepreka...No, neki su povjerovali a nasli se na dobrim pozicijama i vode svijet po tom scenariju....Tome sluzi i ova objava Nostradamusa...Da uvjeri ljude da je neizbjezna patnja i razaranje....Eto...
islamic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 22:20   #8
po neznam koji "put zagubljene originale" nostradamusovih rukopisa.
I vidi vidi ,gdje to u Italiji!Možda im je Vatikan iz svojih arhiva posudio jedan,jer ako itko na svijetu ima koje starije izdanje od onoga u Kelnu onda je to Vatikan.
Treba se odmah zapitati kome je potrebno upravo sada baš tako precizno tumačenje,smješteno u sadašnje vrijeme?
Istovremeno u USA jedan drugi prorok naviješta veliko klanje do kraja godine.
Nitko dosada,nitko nije pronašao ključ po kojem bi se mogle dešifrirati Nostradamusove katrene,a da bi to igdje bilo poznato i objavljeno.
On sam kaže da će njegove poruke biti ispunjene i shvaćene tek oko 3700-te.
Do tada shvaćene su obično nakon minulih zbivanja.
Istina je da dolaze loša vremena,
ALI ZASADA NITKO NEMOŽE PRECIZNO ODREDITI VRIJEME.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 22:31   #9
Quote:
Blaise kaže:
Ma da. Još jedno u nizu senzacionalističkih udica za nas. Index je oduvijek pažljivo birao vijesti.
Prvo, Nostradamusove katrene su totalno nerazumljive. Svejedno, zašto nisu naveli bar jednu.

Stoga, slobodna sam reći, Nostradamus ništa ne kaže, ne predviđa niti ne tvrdi. Sve to je tumačenje onog koji je katrene navodno dešifrirao.

A što će biti, to ne znamo. Zapravo, znamo. Pogledajte oko sebe i sve će vam biti jasno.

Drugo, proročanstva su oduvijek vrlo zanimljivo štivo. Poneka s razlogom.
Tumačima i osobito medijima ne vjerujte!
Ovakvim otkričima stvarno ne valja vjerovati,jer su stvorana samo za zgrtanje novca ili služe nekoj drugoj namjeri,
Već se godinama bavim Nostradamusom i to ne kojekakvim svojevoljnim prevodima i tumačenjima,već originalnim starofrancuskim tekstom.
Bez ključa katrene nije moguće smjestiti u određenu budućnost.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 00:32   #10
Quote:
Blaise kaže:
Ma da. Još jedno u nizu senzacionalističkih udica za nas. Index je oduvijek pažljivo birao vijesti.
Prvo, Nostradamusove katrene su totalno nerazumljive. Svejedno, zašto nisu naveli bar jednu.

Stoga, slobodna sam reći, Nostradamus ništa ne kaže, ne predviđa niti ne tvrdi. Sve to je tumačenje onog koji je katrene navodno dešifrirao.

A što će biti, to ne znamo. Zapravo, znamo. Pogledajte oko sebe i sve će vam biti jasno.

Drugo, proročanstva su oduvijek vrlo zanimljivo štivo. Poneka s razlogom.
Tumačima i osobito medijima ne vjerujte!
Tako nešto mi se i motalo po glavi. Sad ću lakše zaspat.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 01:53   #11
Gledao sam neki dokumentarac iz 2002, kao o trecem antikristu..

jedan tip je dokazivao da je mabus zapravo saddam

vidimo kako se proslavio kao antikrist
đoni501 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 00:14   #12
2007...2012...2017

A ONDA MIR
kahtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 00:52   #13
čitala sam jednu knjigu o njegovim proročanstvima i kako su ta proročanstva protumačena. nemam riječi.
 
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 17:07   #14
Nostradamusove katrene, kao i gotovo svi stari alkemijski i ezoterijski tekstovi su često pisana jednom vrstom internog, okultnog jezika kako bi pravi smisao i poruka teksta ostali skriveni od laika, najčešće stavljajući obične riječi i pojmove iz svakodnevice kao zamjenu za one prave, mističke... na vrlo sličan način kao što Isus u Bibliji često govori u prispodobama, ili način na koji je pisana apokalipsa.

Pretpostavljam da je ono što su protumačili kao "pad atomske bombe" i "pomor morskog života u Sredozemnom moru" u originalu glasilo nešto kao "pojavit će se veliko svjetlo koje će poremetiti život u morima, izvorima rijeka"...

"Voda" je npr. u ezoterijskoj literaturi obično metafora za eteričku energiju od koje se sastoji astralna dimenzija ili "duhovni svijet".
__________________
The Battle of the Line. Earth's final stand against the Minbari. The sky was full of stars. Every star an exploding ship. And each ship... one of ours.
"Hold the line... no one gets through, no matter what!"
Babylon 5
nikpalj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 15:23   #15
Ja vjerujem Bogu,a ne ovom...."vidovitom"!¨
cloud-xz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 16:19   #16
ipak u svemu tome ima nesto, mozda nije sve tako crno ali sve to treba uzet s dozom skepticizma
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 14:14   #17
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Društvo moje Mediteransko. Ima li netko komentara na ova čudna proročanstva?

http://www.index.hr/clanak.aspx?id=336516

Možda je tema za politiku? Ne bih rekao. Proročanstva su u pitanju.
Nostradamusova proročanstva su sotonske varke za cijeli svijet! Čuo sam negdje, sad neznam koliko je istinito, da je Nostradamus uzimao proročanstva iz hadisa i prepravljao ih! Znase da je i u vrijeme kuge u europi preporučavao kupanje i ima toga još... Hocu reći da je proučavao Islamsku teologiju i sl.
__________________
My name is Bond, James Bond!!!SHAKEN, NOT STIRRED!!!
Smuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 18:15   #18
Quote:
Smuki kaže: Pogledaj post
Nostradamusova proročanstva su sotonske varke za cijeli svijet! Čuo sam negdje, sad neznam koliko je istinito, da je Nostradamus uzimao proročanstva iz hadisa i prepravljao ih! Zna se da je i u vrijeme kuge u europi preporučavao kupanje i ima toga još... Hocu reći da je proučavao Islamsku teologiju i sl.

Djelujes mi rasejano... sotoni... cuo sam negdje... ne znam koliko je istinito.... prepravljao ih.... ''islamska teologija''... a ovamo juris Dervsa... spusti se
kahtani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 21:33   #19
Quote:
Remember, remember, the fifth of November
The Gunpowder treason and plot
V for Vandeta
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 22:09   #20
Da je povijest išla nekim drukčijim tokom opet bi se Nostradamusove švrljotine mogle protumačiti na način kojim bi ispalo da je on točno predvidio buduće događaje.
Ementaler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:00.