Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2007., 11:43   #21
ima veze sa poganskim vjerama
pročitaj da vincijev kod
kamovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 12:32   #22
Quote:
kamovic kaže:
danas sam ostao šokiran kada mi je moje djete turnulo pod nos sličicu sa likom
D.Marije te mi reklo kako ih je barba špricao sa vodom i naučio ih trik (križanje)
naime mene zanima dali je uredu da bez pristanka roditelja popovi tako mogu puniti glavu djeci.
(ja sam ateist i trudim se da to bude i moje djete, a ako ga jednoga dana bude to interesiralo pustit ću ga da sam izabere i odluči što je za njega najbolje ali ne sada dok ima šest g.)
budi sretan da nisu išli gledati pasiju..
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 13:33   #23
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
...onda saznaje da je raspeti zbog njega i njegovih grijeha, a što samo stvara osjećaj krivnje a sve to zaokružuje strah. Dijete koje raste i strahu ne spoznaje ljubav. ...


Prema tome zakida se dio djetinstva kad je dijete kao mlada grana osjetljiva i podložna utjecajima, kad ga slomite u tom periodu rasti će sa osjećajem u sebi da mora zadovoljit neke norme ali i sa vlastitim unutrašnjim otporim koje u sebi prirodno ima kao svako mlado biće, a to rascjep između očekivanog ponašanja kao rezultat savijanja mlade grane(strah kao poticaj) i onog što ono želi (a koje u njemu stvara osjećaj krivnje).

Krivnja i strah su dvije snažne emocije koje guše svakog a kamoli ne dijete, ...
To što oni rade zove se: trovanje mladih duša.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:05   #24
Quote:
kamovic kaže:
ima veze sa poganskim vjerama
pročitaj da vincijev kod
Nemoj pročitati Da Vincijev Kod, knjiga je teško sranje (i priča i njena "teorija") puna neistina.

Ali u pravu je s time da je Božić bio poganski blagdan.
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:27   #25
Quote:
kamovic kaže:
ima veze sa poganskim vjerama
pročitaj da vincijev kod

ČIJI JE ONDA BOŽIĆ BLAGDAN?
od coca-cole?

stvarno zaslužijemo smak svijeta ako će nas davincijev kod nečemu poučavati.
GRAVEYARD QUEEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:33   #26
popovi izjavljuju ateizam ovo ateizam ono bezboštvo grijeh,
a nisu išli brojati koliko je zla učinjeno u ime crkve
mi barem u nikoga ne diramo i ne gnjavimo tuđu djecu

http://kamovic.blog.hr
kamovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:50   #27
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Zapravo ga ne zakidate. Dapače, možda je i dobro da se dijete s time upozna ali to upoznavanje ima i neke posljedice. Prvo, dijete sve doslovno shvaća pa tako dobro i zlo, na dijete, križ sa tijelom ima zastrašujući izgled, onda saznaje da je raspeti zbog njega i njegovih grijeha, a što samo stvara osjećaj krivnje a sve to zaokružuje strah. Dijete koje raste i strahu ne spoznaje ljubav. Ljubav i strah za njega je istoznačan pojam, jer dijete ne može pojmiti i sebi objasniti neke relacije u emotivnim odnosima, pa je njegovo poimanje više mehaničko, a ne dolazi iz iskustva.

Prema tome zakida se dio djetinstva kad je dijete kao mlada grana osjetljiva i podložna utjecajima, kad ga slomite u tom periodu rasti će sa osjećajem u sebi da mora zadovoljit neke norme ali i sa vlastitim unutrašnjim otporim koje u sebi prirodno ima kao svako mlado biće, a to rascjep između očekivanog ponašanja kao rezultat savijanja mlade grane(strah kao poticaj) i onog što ono želi (a koje u njemu stvara osjećaj krivnje).

Krivnja i strah su dvije snažne emocije koje guše svakog a kamoli ne dijete, prema tome svaki roditelj kojemu je stalo do vlastitog djeteta pustiti će ga da samo odluči u zrelijoj dobi. Ne smije se dozvoliti da iluzionističke predstave započnu već u predškolskoj dobi to je van pameti i svih civiliziranih moralnih zakona jedne sekularne države.
Ćerko, drobiš. Kršćanstvo je ljubav. Bog je Ljubav. Ako ti imaš problema s time, to su tvoji osobni problemi, a ne problemi KC ili tog istog Boga...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:57   #28
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Ćerko, drobiš. Kršćanstvo je ljubav. Bog je Ljubav. Ako ti imaš problema s time, to su tvoji osobni problemi, a ne problemi KC ili tog istog Boga...

Ne prolazi ti teza, stvarnost je nažalost pobija. Dobro, ako nemaš ništa konkretno reći onda se možemo baciti na floskulu ljubavi pa te pitam da li je ljubav djeci govoriti u toj dobi o religiji i objašnjavati zašto je neko zbog njih pribijen na križ...i zašto se križati ili kako je već u uvodnom postu spomenuto učiti trik?
Je li ljubav kršćanstva posljedica ili uzrok patnji nekih u povijesti?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:58   #29
Quote:
GRAVEYARD QUEEN kaže:
ČIJI JE ONDA BOŽIĆ BLAGDAN?
od coca-cole?
proslava zimskog solsticija, koju je kršćanstvo preuzelo iz mitraizma.

p.s. isprika postavljaču topica, jako podsjeća na jednog forumskog znanca, pa je došlo do zabune.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:02   #30
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Kršćanstvo je ljubav. Bog je Ljubav.
ljubav sama po sebi ne mora biti apsolutno pozitivna, ona može biti izopačena, sebična i štetna po objekt ljubavi, kao npr. u filmu Fatalna privlačnost.
a pogotovo postaje odvratna i mučiteljska kad je združena sa ljubomorom. ne piše li u Bibliji - 'ja sam bog ljubomoran'?
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 16:59   #31
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Ćerko, drobiš. Kršćanstvo je ljubav. Bog je Ljubav. Ako ti imaš problema s time, to su tvoji osobni problemi, a ne problemi KC ili tog istog Boga...
jebote zbilja nema boga, da ga ima nebi ovakvi ko ti vidjeli svjetlo dana
Veni is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 17:32   #32
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Ne prolazi ti teza, stvarnost je nažalost pobija. Dobro, ako nemaš ništa konkretno reći onda se možemo baciti na floskulu ljubavi pa te pitam da li je ljubav djeci govoriti u toj dobi o religiji i objašnjavati zašto je neko zbog njih pribijen na križ...i zašto se križati ili kako je već u uvodnom postu spomenuto učiti trik?
Je li ljubav kršćanstva posljedica ili uzrok patnji nekih u povijesti?
Čija stvarnost? Moja ne... Jel čaša napola puna il napola prazna?

A o tome što djecu uče nemojmo opet - jer svi se pitaju samo ne oni koji stvarno tu djecu konkretno podučavaju.

Kršćanstvo i patnja nemaju veze jedno s drugim. Patnja je patnja, proizlazi iz grijeha. Reći da ima veze s Crkvom je isto kao i reći da saobraćajne nesreće imaju veze s auto-klubom. Možda zvuči srodno, ali nema veze jedno s drugim...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 17:39   #33
kršćanstvo nema veze s patnjom. pojmovi grijeha i ispaštanja nemaju veze s crkvenim učenjem. 'ignis sanat' nije izum klera. nego filatelista, valjda.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 17:53   #34
Quote:
kamovic kaže:
danas sam ostao šokiran kada mi je moje djete turnulo pod nos sličicu sa likom
D.Marije te mi reklo kako ih je barba špricao sa vodom i naučio ih trik (križanje)
naime mene zanima dali je uredu da bez pristanka roditelja popovi tako mogu puniti glavu djeci.
(ja sam ateist i trudim se da to bude i moje djete, a ako ga jednoga dana bude to interesiralo pustit ću ga da sam izabere i odluči što je za njega najbolje ali ne sada dok ima šest g.)

Bez uvrede vjernicima!
Bez uvijede vjernicima, ali djeca ce dozivjeti shokove, prestrašno...

Užas

U potpisu pohvaljujem razmišljanje, djetetu treba prepustiti da samo odluči želi li biti kršteno i vjernik, a i koje vjere ako uopće bude htjelo, a ne da mu se ovako agresivno nameće nešto i čime se vrijeđa ljudska sloboda

Što si sve Crkva neće dozvoliti
kundalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 19:37   #35
Quote:
kamovic kaže:
danas sam ostao šokiran kada mi je moje djete turnulo pod nos sličicu sa likom
D.Marije te mi reklo kako ih je barba špricao sa vodom i naučio ih trik (križanje)
naime mene zanima dali je uredu da bez pristanka roditelja popovi tako mogu puniti glavu djeci.
(ja sam ateist i trudim se da to bude i moje djete, a ako ga jednoga dana bude to interesiralo pustit ću ga da sam izabere i odluči što je za njega najbolje ali ne sada dok ima šest g.)

Bez uvrede vjernicima!
Dabome da tako treba. Nek svak prestavi šta ima i onako kako ima, a budući da je svako biće slobodne volje nek sam za sebe odluči. Ni roditelj ni škola ne treba da diraju us lobodu voolje, već samo da detetu omoguće razvoj zdravog razuma.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 20:40   #36
Quote:
kamovic kaže:
ima veze sa poganskim vjerama
pročitaj da vincijev kod
Vrijeme Božića ima veze sa poganskom vremenima, ali sam Božić ne, pročitaj nešto drugo osim da vincijevog koda.
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 20:45   #37
Quote:
car_je_gol kaže:
proslava zimskog solsticija, koju je kršćanstvo preuzelo iz mitraizma.

p.s. isprika postavljaču topica, jako podsjeća na jednog forumskog znanca, pa je došlo do zabune.

Je je, a ti kao slaviš zimski solsticij, ma daj!!! Božić je dan kada slavimo rođenje Isusovo, za one koji još nisu shvatili, a poklapa se sa vremenom zimskog solsticija, kada se slavio dolazak svjetla, a Božić je baš to, proslava dolaska svjetla na ovaj svijet. Ali skrećemo sa teme... pitam, zašto vam ne smeta što vam darove djeci donosi sveti Nikola u vrtiće?
__________________
Luka 13, Pave 8 i pol, Marijeta 3 i pol
bebica 09.11.09. (mami za rođendan)
šuš is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 15:16   #38
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Čija stvarnost? Moja ne... Jel čaša napola puna il napola prazna?

A o tome što djecu uče nemojmo opet - jer svi se pitaju samo ne oni koji stvarno tu djecu konkretno podučavaju.

Kršćanstvo i patnja nemaju veze jedno s drugim. Patnja je patnja, proizlazi iz grijeha. Reći da ima veze s Crkvom je isto kao i reći da saobraćajne nesreće imaju veze s auto-klubom. Možda zvuči srodno, ali nema veze jedno s drugim...

Tvoja stvarnost zaista je poluslijepa, ne vidi dobro a ono što bi možda i mogla vidjeti prekriva je "ljubav". "Ljubav" koja izopćuje pojam slobodne volje, ljubav koja kaže volim te ako...koja postavlja uvjete onda je to zaista ljubav koja je prekrila cijeli svijet...i pustila svoje debelo korijenje.
Gdje je ta silna ljubav koncentrirana u svijetu, gdje se ona sakrila, gdje je a
da je mi ne vidimo????

Ljubav prema bližnjemu...u južnoj Americi, porastom kriminala i ekološke nesvijesti...u Africi porastom istog plus gladi i bolesti....u Aziji prikrivena dječjim radom istih ljubitelja ljudi unutar velikih kompanija...

Ma gdje se skrila ta ljubav da je promijenila svijet u tih 2000 godina....

U Vatikanu ili Kaptolu...gdje je ostala visiti ta ljubav?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 17:00   #39
Quote:
šuš kaže:
Je je, a ti kao slaviš zimski solsticij, ma daj!!! Božić je dan kada slavimo rođenje Isusovo, za one koji još nisu shvatili, a poklapa se sa vremenom zimskog solsticija...
gdje u Bibliji piše datum Isusovog rođenja? citiraj!

kićenje bora, darovi na Nikolinje, darovi od Djeda Mraza, proslava NG, sve su to običaji koje i ateisti održavaju kao dio folklora i oblike obiteljske zabave.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 17:37   #40
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Tvoja stvarnost zaista je poluslijepa, ne vidi dobro a ono što bi možda i mogla vidjeti prekriva je "ljubav". "Ljubav" koja izopćuje pojam slobodne volje, ljubav koja kaže volim te ako...koja postavlja uvjete onda je to zaista ljubav koja je prekrila cijeli svijet...i pustila svoje debelo korijenje.
Gdje je ta silna ljubav koncentrirana u svijetu, gdje se ona sakrila, gdje je a
da je mi ne vidimo????

Ljubav prema bližnjemu...u južnoj Americi, porastom kriminala i ekološke nesvijesti...u Africi porastom istog plus gladi i bolesti....u Aziji prikrivena dječjim radom istih ljubitelja ljudi unutar velikih kompanija...

Ma gdje se skrila ta ljubav da je promijenila svijet u tih 2000 godina....

U Vatikanu ili Kaptolu...gdje je ostala visiti ta ljubav?
Bog je jedini koji te ljubi bezuvjetno - ili čak ni do toga još nisi došla...? Zato je on iznad svih ljudi - jer ljubi svakoga, a to je vrhunska sloboda, a ne neki lažni liberalizam.
Ljubav je u svakom čovjeku koj se trudi spoznati više od prosjeka, bio on na Kaptolu ili Žitnjaku ili Črnomercu... Svijet treba mijenjati od vlastitog dvorišta - kada bi to svi činili, jednom bi došli i do raznih Azija i Afrika... Misli globalno, djeluj lokalno!

I Ljubav je promijenila svijet. Bez nje davno nas ne bi bilo...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.