Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2007., 10:57   #61
Quote:
crknjica1 kaže: Pogledaj post
ajde mi samo reci nesto...da ne bubnem bezveze a nisam sigurna...reci mi dali u tom sekularnom programu govore o homoseksualizmu?
Nisam siguran... Zar je bitno?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 10:58   #62
u sexualnom programu nije riječ o pozama,vrstama sexa,homosexualizmu,perverzijama.nego čisto znanstveno stajalište.ne može mi nitko reći da ga je bilo strah katoličke crkve pa je odustao od masturbiranja!!!!pa to od pamtivjeka ljudi rade.koliko god se crkva,papa,svećenici borili da masturbaciju prikažu kao grijeh.
neznam koliko ti dijete ima godina,ali vjeruj mi i on će masturbirati i nikakva škola i zabrana nekog programa ti neće pomoći.
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:00   #63
pa..hm cekaj da razmislim...pa naravno da je bitno, jer u toj stvari se sekularni stav kosi s krscanskim....i takvih je primjera jos xy...rekla sam ja...morat cu otvorit privatnu skolu...
crknjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:05   #64
ma nije bit zabrane ni straha...ljudi imaju percepciju crkve kao da nesto brani, namece...ja osobno ne vjerujem iz straha, nego iz uvjerenja jer sam iskusila neke stvari na svojoj kozi, ali to nije tema...
crknjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:07   #65
Quote:
crknjica1 kaže: Pogledaj post
pa..hm cekaj da razmislim...pa naravno da je bitno, jer u toj stvari se sekularni stav kosi s krscanskim....i takvih je primjera jos xy...rekla sam ja...morat cu otvorit privatnu skolu...
Opet ti o stavovima... neće tamo učiti stavove nego činjenice. Činjenica je da homoseksualci postoje, činjenica je da ih je zakonom zabranjeno diskriminirati...

Nitko ti ne bu nagovarao tvoje heteroseksualno dijete da postane peder
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:10   #66
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
I ja sam čitala o vožnji na splavi, pa znam kakav je to gušt i doživljaj kad te voda nosi svojim tokom a ti stojiš na splavi sa vjetrom zapletenim u kosi i poškropljen od glave do pete sitnim kapljicma vode....dok rijeka šumi,
ribe plivaju, mali račići se na dnu utrkuju, kamenje na obali se bljeska na suncu a tebi u glavi melodija
benja i gitare iz filma "Deliverance" ili po naški Oslobađanje....

Ja sve ZNAM o splavarenju na brzim vodama. I imam završeni seminar o upravljanju riječnih i morskih plovila i u glavi puno slikica sa Tare....
Opet to, ha? Pa ja ZNAM kako je to doživljavati spolnost kao nešto posebno, dragocjeno i individualno. Znam kako je dobar osjećaj ne biti opterećen sitnicama i znati da će onaj pravi kada dođe zaista biti onaj pravi, a ne lažna kopija.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:13   #67
da, a isto tako je i cinjenica da ''znanost'' objasnjava homoseksualizam kao urodenu pojavu, sto se kosi.................................cuj ti mene uvjeravas, ja tebe, nema smisla, ja se samo nadam da ce netko biti pametan u ovoj drzavi i dati mi pravo da biram ako ne dijete ce mi jadno ostat neuko, jer cu ga ja kuci uciti matematici, geografiji, .....
crknjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:20   #68
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Opet to, ha? Pa ja ZNAM kako je to doživljavati spolnost kao nešto posebno, dragocjeno i individualno. Znam kako je dobar osjećaj ne biti opterećen sitnicama i znati da će onaj pravi kada dođe zaista biti onaj pravi, a ne lažna kopija.

Dobro onda "znaš"
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:21   #69
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Opet to, ha? Pa ja ZNAM kako je to doživljavati spolnost kao nešto posebno, dragocjeno i individualno. Znam kako je dobar osjećaj ne biti opterećen sitnicama i znati da će onaj pravi kada dođe zaista biti onaj pravi, a ne lažna kopija.
Moj dragi je onaj pravi, ne lažna kopija (to je vrijeme pokazalo)... a ne čuvamo se do braka, i svaki put nam je kao prvi put, i na prvom mjestu ljubav a onda intimnost nakon dobrog upoznavanja... i kad budu prilike bolje, vjenčat ćemo se u crkvi (pred Bogom već i jesmo). To je naš put. Ja poštujem svačije stavove... međutim i pravi praktični vjernici bi trebali tolerirati tuđa mišljenja! Imam prijateljicu praktičnu vjernicu koja ima prestroge (ne govorim da si ti takva) vjerske stavove (neke časne sestre su potvrdile da je čak i za biti časna prestroga) i većina joj se smije..ja ne, ja je vrlo cijenim ali smatram da bi trebala promijeniti pristup prema ljudima i jedna sam od rijetkih koja se družim s njom.

Osobno smatram da GROZD nije primjeren kao takav djeci. Uopće. Roditelji imaju pravo odlučiti kako će i na koji način odgajati svoje dijete o spolnosti. A da će GROZD spasiti i spriječiti neke pojave (maloljetničke trudnoće..) neće. Od iznimne je važnosti da roditelj u pravo vrijeme priča otvoreno i iskreno sa svojom djecom o tome i upoznati ih sa svim rizicima, mogućnostima, metodama. Nikakve zabrane i prijetnje ne pale, tj. daju suprotan efekt. Učiti djecu koja već mnogi masturbiraju da to nije zdravo, da će oslijepiti (i fetus u maternici masturbira)... isto ništa ne postiže. GROZD prenosi stajališta crkve... koja bi se trebala ograničiti na vjeronauk...a spolni odgoj bi trebao liječnik,ginekolog držati, koji je najkompetentnija osoba za takvo što. Sve što djeca u školi uče... fizika, matematika..su znanstveno provjerene i utanačene činjenice, i spolni odgoj bi trebao se temeljiti na provjerenim činjenicama a ne pretpostavkama koje odgovaraju nekim etičkim profilima.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:50   #70
Dobro, a jel vi znate kaj uopće znači GROZD? GLAS RODITELJA ZA DJECU! Nije to neka umjetna tvorevina od ne znam kuda nego pokušaj roditelja da spase svoju djecu. A mreža simpatizera je ogromna.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 11:51   #71
Dobro, a jel vi znate kaj uopće znači GROZD? GLAS RODITELJA ZA DJECU! Nije to neka umjetna tvorevina od ne znam kuda nego pokušaj roditelja da spase svoju djecu. A mreža simpatizera je ogromna.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 12:03   #72
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
Nije to neka umjetna tvorevina od ne znam kuda nego pokušaj roditelja da spase svoju djecu. A mreža simpatizera je ogromna.
Od čega ih spašavaju od činjenica, od istine, od realnosti ili ???

Simpatizeri?
Podsjeća me na doba kad su Komunističku partiju naganjali sa policijom.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 12:04   #73
znam ja jako dobro, a i drugi ovdje što je GROZD... no nisi shvatila bit..nije to glas SVIH roditelja... roditelj je individualac.,.i neki ne žele da im se djecu tako uči.. npr, neki ginekolog će svojoj djeci bolje objasniti i smijati se GROZD-u.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 12:08   #74
[QUOTE=Demonique;7294566]nije to glas SVIH roditelja... roditelj je individualac.,.i neki ne žele da im se djecu tako uči

exactly my point....a tako glas ovih drugih koji ne zele GROZD nije glas SVIH roditelja, i neki ne zele da im se djecu tako uci....
crknjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 12:23   #75
[QUOTE=crknjica1;7294603]
Quote:
Demonique kaže: Pogledaj post
nije to glas SVIH roditelja... roditelj je individualac.,.i neki ne žele da im se djecu tako uči

exactly my point....a tako glas ovih drugih koji ne zele GROZD nije glas SVIH roditelja, i neki ne zele da im se djecu tako uci....
Roditelji se ne diraju u školski program (npr. učenje o atomskoj energiji i fotosintezi, jer djeca to moraju znati,naučiti,prihvatiti...naštrebati ako treba.. oni ne mogu promijeniti iskaze (npr. reći F=M x Žnj (umjesto a), a ako recimo slušaju GROZD neko vrijeme i ne masturbiraju,budu frustrirani i nervozni.. onda počnu masturbirati i budu zdraviji,smireniji i opušteniji i zadovoljniji... i shvate da ih GORZD krivo uči, svojim nekim neprovjerenim činjenicama. Nitko recimo protiv vjeronauka ne protestira, već...ideš ili ne ideš. Ja bi isto tako stavila GROZD-ov program (ako bude prihvaćen) u izborni predmet,kao i vjeronauk.. pa roditelji koji žele da im djeca budu upućena na taj način će upisat taj predmet-spolnog odgoja.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 12:52   #76
ma daj mi molim te znanstveni, medicinski dokaz da masturbacija poboljsava zdravlje?! bukvalno receno, neces dobit rak ako redovito masturbiras????
crknjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 13:05   #77
Quote:
crknjica1 kaže: Pogledaj post
ma daj mi molim te znanstveni, medicinski dokaz da masturbacija poboljsava zdravlje?! bukvalno receno, neces dobit rak ako redovito masturbiras????
Nekim ljudima utječe itekako na psihičko zdravlje... postoji energija seksualna i negdje se mora osloboditi... uostalom da masturbiraš znala bi. Čovjek se osjeća opušteno, i oslobađajuće, upoznaje na taj način sebe samog.Da nije prirodno,ne bi mala djeca masturbirala. Pogoduje boljoj cirkulaciji... zdrava je za srce (orgazam je zdrav!) A reci mi dokaze da šteti koji su dokazani znanstveno??? Da oslijepljuje.. onda bi 98% ljudi bilo slijepo... i ostali mitovi.. koje crkva priča..su nonsens!

Članak sa web-a Plivazdravlje:

Masturbacija smanjuje rizik pojave raka prostate

Često masturbiranje, posebno između 20. i 30. godine života, smanjuje rizik obolijevanja od raka prostate u kasnijem životu, kažu australski znanstvenici.
Od raka prostate svake godine umre više od pola milijuna muškaraca.
Znanstvenici iz Cancer Council Victoria u Melbourneu vjeruju da česte ejakulacije štite od pojave raka zbog toga što sprječavaju nakupljanje opasnih karcinogena u prostati.
U istraživanju je sudjelovalo 1 079 muškaraca oboljelih od raka prostate i 1 259 zdravih ispitanika.
Utvrđeno je da su muškarci koji su u 20-im godinama života ejakulirali više od 5 puta tjedno imali za trećinu manji rizik da će oboljeti od agresivnog oblika raka prostate.
Ovo istraživanje je u suprotnosti s prijašnjima u kojima se sugeriralo da veći broj seksualnih odnosa s različitim partnerima za 40% povećava rizik obolijevanja od raka prostate.
Australski znanstvenici upozoravaju da su se ova istraživanja koncentrirala na seksualne odnose, a njihovo na masturbaciju.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 13:21   #78
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
GROZDov program ima kvalitetne i provjerene informacije.
Obojene vrijednosnim sudovima?

Quote:
crknjica1 kaže: Pogledaj post
Slusaj, mislim da JA imam pravo odlucivati sto ce MOJA djeca uciti. I nauk katolicke crkve nije teorija vec nesto u sto vjerujes ili ne vjerujes, a ako vjerujes onda i po cemu zivis. isto tako ako nesto vjerujem, onda smatram da su to provjerene i kvalitetne informacije jer inace ne bi u njih vjerovala. I mislim da nitko nema pravo kategorizirati sto je kvalitetna informacija. To je isto kao da uvjeravas muslimana da je glupost to sto se moli 5 puta dnevno.
Ne. Ti imas pravo svoje dijete odgajati u skladu s vlastitim moralnim vrijednostima, ali nemas mu pravo uskracivati informaciju.
U ovom slucaju, ako se tvoje dijete informira o tome da redovita uporaba kondoma stiti od nezeljene trudnoce i spolnih bolesti, to ne znaci da se tvojem djetetu govori da je zato sto zna sto je kondom i kako ga navuci ujedno i spremno stupiti u spolne odnose. Ti ga i dalje slobodno uci o tome kako bi bilo najbolje da ne stupa u spolne odnose prije braka. Ali sto ces ako tvoje dijete zanemari tvoje ucenje, a nije dobilo kvalitetnu informaciju o tome kako se zastititi?

Najlakse je reci - najbolji nacin da ne poginete pri padu sa zgrade je taj da ne skacete sa zgrade. Ma sve i da od 100 ljudi 90 odustati zbog tih rijeci, i dalje ostaje problem onih 10 koji ce skakati bez padobrana. Kuzis?

Btw, bilo bi korisno da pocnes razlikovati pojmove nauk i znanost

Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Nitko ti neće djecu učiti kada treba ulaziti u spolne odnose (eventualno će im preporučiti da uđu što kasnije i sa što manje partnera). U sekularnom programu zdravstvenog odgoja samo se nude znanstvene činjenice o raspoloživim opcijama zaštite od neželjenih posljedica. Hoće li netko neku od njih iskoristiti potpuno se ostavlja na savjest svakog pojedinca.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 13:21   #79
cuj mislim da bi bilo pristojno da ne ulazis u moju privatnost jer nemas pojma ni tko sam ni kako zivim. i to su gluposti...trci kilometar po parku, to ti isto poboljsava cirkulaciju...ma opet ponavljam, nema smisla jedan drugog razuvjeravati...mislim da je bitno da svak postuje misljenje drugog, cuj i ja sam razmisljala kao ti dok nisam saznala za bolje, pa prema tome, ....svak ima svoje, nemoj ti mene razuvjeravat; hvala Bogu, imam svoj mozak i znam mislit.......
crknjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 13:23   #80
ovo se odnosi na Demonique...
crknjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.