Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 17:51   #281
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Filmovi se ne bi smjeli dirati. Recimo, izvrsna su prilika za vidjeti kako razmišlja mozak primjerice jednog scenariste ili režisera.
Sta je onda sa filmom Lucy (2014)? gdje li je bio mozak reziseru?

Mozda je reziser pametan sto je napravio takav film, pa onda prodaje ovim ljudima sto misle da koristimo 10% mozga?
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 18:11   #282
Koristimo cijeli mozak jer su sva područja mozga aktivna i svaki dio služi nečemu. Međutim, koliki je potencijal mozga to je teško reći pa je besmisleno o postotcima govoriti.

Isto kao kod npr. mišića. Svi koristimo sve mišiće pri uobičajenim poslovima, međutim koliki je njihov potencijal tih mišića je druga priča. Kako kad neka žena digne traktor da bi spasila dijete a pri normalnim kućnim poslovima to nikad ne bi uspjela, ali ipak postoji potencijal koji joj to dopušta.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 18:43   #283
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Koristimo cijeli mozak jer su sva područja mozga aktivna i svaki dio služi nečemu. Međutim, koliki je potencijal mozga to je teško reći pa je besmisleno o postotcima govoriti.

Isto kao kod npr. mišića. Svi koristimo sve mišiće pri uobičajenim poslovima, međutim koliki je njihov potencijal tih mišića je druga priča. Kako kad neka žena digne traktor da bi spasila dijete a pri normalnim kućnim poslovima to nikad ne bi uspjela, ali ipak postoji potencijal koji joj to dopušta.
Da, u tome grmu leži zec. Kad bi naš potencijal mozga bio potpun, tada bi npr. možda znali odmah otkrili gdije je Atlantida, ili bi mogli telepatski razmijenjivati misli.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 21:52   #284
Da, čim bi se razmišljanje poboljšalo odmah bi dobio telekinezu i telepatiju, mogo bi predvidjet budućnost i putovat kroz vrijeme
Ma znate šta, bili bi besmrtni i mogli bi se teleportirat. I imali bi savršeno tijelo u omjeru zlatnog reza

Nazad na predavanja iz fizike i biologije!

Prvo treba naučit gradivo a onda raspravljat. Znate onu: "sve je moguće ako ne znaš o čemu pričaš".
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 12:39   #285
Koliko posto mozga je koristio genijlac u momentu izjavljivanja kako čovjek koristi deset posto mozga?

Isto tako, kada kažemo da se npr. u rezervoaru nalazi 20% goriva, to nam ne govori ništa o količini, izraženoj u litrima, ukoliko ne znamo 100%-tnu zapreminu rezervoara. 20% od 100 litara jeste 20 litara, a 10% od koliko mozgometara je...hm......koliko mozgometara?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 14:17   #286
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Koliko posto mozga je koristio genijlac u momentu izjavljivanja kako čovjek koristi deset posto mozga?

Isto tako, kada kažemo da se npr. u rezervoaru nalazi 20% goriva, to nam ne govori ništa o količini, izraženoj u litrima, ukoliko ne znamo 100%-tnu zapreminu rezervoara. 20% od 100 litara jeste 20 litara, a 10% od koliko mozgometara je...hm......koliko mozgometara?
Izgleda više od onog koji je u rezervoaru imao onaj prvi genijalac koji je izjavio da začeće ploda nije sam budući čovjek.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 14:36   #287
Ne može se pravilno koristiti nešto ako niti ne znaš čemu to nešto zapravo služi
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 23:34   #288
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Izgleda više od onog koji je u rezervoaru imao onaj prvi genijalac koji je izjavio da začeće ploda nije sam budući čovjek.
Ne poznajem gospodina.

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ne može se pravilno koristiti nešto ako niti ne znaš čemu to nešto zapravo služi
10 %-tni Genijalac!
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 11:05   #289
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Ne poznajem gospodina.

10 %-tni Genijalac!
Mah, tog prvog genijalca se više niko ni ne sjeća.

Ali, zato se sjete...
https://www.youtube.com/watch?v=HDFjM4GqdsA

E da.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 10:44   #290
...koristimo svih 100 da izgleda kao da koritimo 6,7

sabo valjal ova?
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 13:39   #291
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
...koristimo svih 100 da izgleda kao da koritimo 6,7

sabo valjal ova?
Ma...to kad se zagrijavamo.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 14:53   #292
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Koristimo cijeli mozak jer su sva područja mozga aktivna i svaki dio služi nečemu. Međutim, koliki je potencijal mozga to je teško reći pa je besmisleno o postotcima govoriti.

Isto kao kod npr. mišića. Svi koristimo sve mišiće pri uobičajenim poslovima, međutim koliki je njihov potencijal tih mišića je druga priča. Kako kad neka žena digne traktor da bi spasila dijete a pri normalnim kućnim poslovima to nikad ne bi uspjela, ali ipak postoji potencijal koji joj to dopušta.
Upravo tako...
Uz to bi dodao da za većinu mogzga, barem donekle , znamo čemu služi i naravno da se dijelovi "pale i gase" prema potrebi... ali to nikako ne znači da koristimo svega 10% mozga... uz to neuroni odumiru pa oni živi preuzimaju funkcije od umrlih i sl.
Sve u svemu zaboravite tu "glupost" kako koristimo samo 10% mozga i da bi sa 70, 80, 90% mogli ne znam kakva čuda izvoditi...
Ne, to tako naprosto ne ide...

što se tiče dizanje traktora i sl. gledao sam prije nekog vremena jedan dokumentarac o tijelu i baš su spomenuli takve situacije... navodim totalno po sječanju ali radi se o određenim šečerima koje imamo u sebi i koje u danom trenutku (a to je najčešće uzrokovano nekom opasnosti ili po nas ili po nekog nama bliskog) možemo "sagorjeti" u izrazito kratkom roku i oni nam osiguravaju vrlo kratkotrajni "nalet" energije... pa smo na nekoliko sekundi u mogućnosti napraviti ono što u nekim "normalnim" okolnostima ne bi mogli nikad.
Sad ako netko zna nešto više nek to i napiše.

Navodno se to može i naučiti... rekoše da npr. vrhunski sprinteri mogu prije starta početi sa tim procesom koji im onda na 10, 11... sec daje puno više energije.

Znam i konkretan primjer... malom (negdje oko 11 godina recimo) upao komad jabuke u dušnik i počeo se gušiti... njegova majka (inače poznanica moje stare) je (bitno je za priču da žena ima 20 kila skupa sa krevetom) ga je zgrabila za nogu i podigla - jednom rukom i tako ga držeći u zraku drugom rukom udarala po leđima dok mu taj komad nije ispao van... u nekim "normalnim" okolnostima nema teoretske šanse da bi joj tako nešto uspjelo...
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 00:10   #293
Quote:
dinko93 kaže: Pogledaj post
Ako ovakva tema već postoji ispričavam se moderatotima ali evo ide:

šta mislite šta bi ljudi sve mogli kad bi koristili 100% mozga. ono samo neke teorije vaše. sad ne znam točno koliko ljudi koriste mozga ali znam da je malo, a nismo baš i glupi s tako malo mozga.

šta vi sad mislite o tome...
Kad čovjek koristi 100% mozga on kreira realnost trenutačno, instant kreacija ili možeš to jednostavno nazvati stvara čuda.
Sa 10% mozga koliko sada koristi može stvarati samo gluposti.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 02:11   #294
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Kad čovjek koristi 100% mozga on kreira realnost trenutačno, instant kreacija ili možeš to jednostavno nazvati stvara čuda.
Sa 10% mozga koliko sada koristi može stvarati samo gluposti.
Zato je i samo 10% čovjek.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 04:53   #295
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Kad čovjek koristi 100% mozga on kreira realnost trenutačno, instant kreacija ili možeš to jednostavno nazvati stvara čuda.
Sa 10% mozga koliko sada koristi može stvarati samo gluposti.
i onaj covjek sa 10% koristi svih 100 na nacin da to 'samo izgleda' kao da koristi 10% i stvara samo gluposti - prividno.

mi stalno koristimo svih 100%
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.