Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2007., 09:34   #1
The Secret

Kao što i sam naslov govori, željela bih da ovo postane topic za sve zainteresirane za tajnu/upoznate s njom.

Da ne duljim, voljela biih da za početak osobe koje su isprobale ovaj princip opišu drugima svoja iskustva.

Moja iskustva su više nego pozitivna. Kao prvo, moram priznati da sam u nekim ključnim stvarima u životu jednostavno imala osjećaj da se u pravo vrijeme nalazim na pravom mjestu.
Ponekad mi je prošla misao kroz glavu da je moj život jedna velika sretna okolnost.
Od trenutka kad sam se upoznala s ovim pojmom, shvatila sam da ustvari cijeli život prakticiram tajnu. Inače sam vizualizacijski tip osobe, a usto i potpuna pozitiva.
Za onih nekoliko crnih stvari u mom karakteru mislila sam da su neizlječive. Naravno, sve je izgleda bila stvar osobne zalijepljenosti za negativno.
Ok, još sam pušač. Ali puno manje pušim. Sad više ne vizualiziram crne fleke na svojim plućima. Sad vizualiziram čista ružičasta pluća puna kisika.
Ali više nemam problem s hranom. (Bila sam povremeni prežderač na rubu bulimije.) Ne, nije stvar volje, stvar je jednog predivnog sna kojeg sam imala.
I koji mi je jednostavno riješio tu ovisnost.

Ljudi, što mislite o tome? Vaša iskustva?
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 11:49   #2
Pa da, ne mogu baš objasniti kako, ali težnja za jednom stvari (uspjeh na ljubavnom planu) rezultirala je ostvarenjem još bitnije i veće želje kroz taj san.

A što se tiče mog žvota, krivo sam se izrazila. Točnije bi bilo reći da je moj život niz sretnih okolnosti.
Npr. ako jako želim nešto to se ostvari nekim misterioznim kanalima, za koje znam da na njih nisam nikako mogla utjecati.
Ili npr., moja mama je jednom igrala nagradnu igru (200 000 ostalih sudionika). Nikad prije ni kasnije nije toliko jasno izrazila želju za nagradom, dapače, postalo nam je smiješno kako je ona već tu nagradu nazivala svojom. (Gle, eno moj auto!)
Mi smo se smijali, ali auto je došao njoj. Jer je uspjela sebe uvjeriti da će tako biti.
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 16:41   #3
Tajna djeluje, jako je moćna,
ja samo ono kaj sam želio biti prije 2 godine
imam ono kaj sam htel imati prije 2 godine

Djeluje!!!!!!
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 21:58   #4
Quote:
Opal kaže: Pogledaj post
Kao što i sam naslov govori, željela bih da ovo postane topic za sve zainteresirane za tajnu/upoznate s njom.

Da ne duljim, voljela biih da za početak osobe koje su isprobale ovaj princip opišu drugima svoja iskustva.

Moja iskustva su više nego pozitivna. Kao prvo, moram priznati da sam u nekim ključnim stvarima u životu jednostavno imala osjećaj da se u pravo vrijeme nalazim na pravom mjestu.
Ponekad mi je prošla misao kroz glavu da je moj život jedna velika sretna okolnost.
Od trenutka kad sam se upoznala s ovim pojmom, shvatila sam da ustvari cijeli život prakticiram tajnu. Inače sam vizualizacijski tip osobe, a usto i potpuna pozitiva.
Za onih nekoliko crnih stvari u mom karakteru mislila sam da su neizlječive. Naravno, sve je izgleda bila stvar osobne zalijepljenosti za negativno.
Ok, još sam pušač. Ali puno manje pušim. Sad više ne vizualiziram crne fleke na svojim plućima. Sad vizualiziram čista ružičasta pluća puna kisika.
Ali više nemam problem s hranom. (Bila sam povremeni prežderač na rubu bulimije.) Ne, nije stvar volje, stvar je jednog predivnog sna kojeg sam imala.
I koji mi je jednostavno riješio tu ovisnost.

Ljudi, što mislite o tome? Vaša iskustva?
ovo je ludo!!!!

sve šta je rečeno kužin al si to nekako, sori, zakomplicirala. i otkad se trenutak kad te 'nešto mlatne po glavi da postaneš svjestan svojih postupaka' zove the secret?
__________________
marina_tha
marina_tha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 23:06   #5
Da se i ja pohvalim. Svaki posao koji poželim - dobijem.

Koliko sam skužio iz vlastitog iskustva, ljudi dobivaju ono na što su najviše fokusirani (kao što sam ja na posao).

Cool
BeroFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 23:07   #6
Da, da...tako sam ja kao mala zeljela i zeljela Barbie balerinu...i ne, nisam je dobila...odustala sam ja rano od tog pristupa...sada se bacim na pod ducana i vristim dok ne dobijem sto zelim
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 11:27   #7
Ala vas. Pa nije stvar sna, stvar je svega što je do njega dovelo. Slučajno odabrane knjige, slučajno odabranog izbornog predmeta na fakultetu, slučajnog zaljubljivanja, namjernog tjeranja vode na jedan mlin... Vode koja je znala da je njen tadašnji put neki drugi mlin. Ne znam kako vi shvaćate tajnu, ali ja je shvaćam baš ono "alkemičarski", u stilu da ne mogu ja određivati način na koji ću nešto dobiti, ali ću to dobiti svejedno.

Iz iskustva, preglupa sam da spoznam "misteriozne staze božje" i zato je najbolje laissez faire...
__________________
Sutra samo što svaki dan ne dođe -
jutra već su zaboravljena
- bogatstvo trenutka izgubljeno.
Opal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 11:33   #8
Quote:
Opal kaže: Pogledaj post
Ne znam kako vi shvaćate tajnu, ali ja je shvaćam baš ono "alkemičarski", u stilu da ne mogu ja određivati način na koji ću nešto dobiti, ali ću to dobiti svejedno...
To više nije tajna
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 02:04   #9
Quote:
Opal kaže: Pogledaj post
Kao što i sam naslov govori, željela bih da ovo postane topic za sve zainteresirane za tajnu/upoznate s njom.

Da ne duljim, voljela biih da za početak osobe koje su isprobale ovaj princip opišu drugima svoja iskustva.

Moja iskustva su više nego pozitivna. Kao prvo, moram priznati da sam u nekim ključnim stvarima u životu jednostavno imala osjećaj da se u pravo vrijeme nalazim na pravom mjestu.
Ponekad mi je prošla misao kroz glavu da je moj život jedna velika sretna okolnost.
Od trenutka kad sam se upoznala s ovim pojmom, shvatila sam da ustvari cijeli život prakticiram tajnu. Inače sam vizualizacijski tip osobe, a usto i potpuna pozitiva.
Za onih nekoliko crnih stvari u mom karakteru mislila sam da su neizlječive. Naravno, sve je izgleda bila stvar osobne zalijepljenosti za negativno.
Ok, još sam pušač. Ali puno manje pušim. Sad više ne vizualiziram crne fleke na svojim plućima. Sad vizualiziram čista ružičasta pluća puna kisika.
Ali više nemam problem s hranom. (Bila sam povremeni prežderač na rubu bulimije.) Ne, nije stvar volje, stvar je jednog predivnog sna kojeg sam imala.
I koji mi je jednostavno riješio tu ovisnost.

Ljudi, što mislite o tome? Vaša iskustva?
Meni se čini da ti imaš neku jako dobru karmu. Vjerovatno si i pozitivna osoba. Osim toga silno vjeruješ šta je jako dobro da bi ti se želje ostvarile. Ovaj topic je još negdje na forumu baš sam neki dan nešto slično pročitala.
Ta kombinacija - dobra karma, jaka vjera i pozitivnost stvaraju tvoju alkemiju.

Ali isto moraš znati još jednu tajnu iznad tajne i sad će ti je tatyana otkriti.
A to znači u momentima kad ti se planete malo lošije namjeste i kad dođe malo lošija karma, ne plašim te ali u kolu si samsare kao i svi - znaj da tajna ne može funkcionirati u nemirnom umu. 60.000 misli koliko prosječan čovjek ima moraju se svesti na puno manji broj. Disanje mora biti puno sporije i treba u dubokoj meditaciji utiskivati želju i tokom dana stalno i nerprekidno imati magnetizirujuće pozitivne misli čiji broj treba znatno smanjiti.
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 02:45   #10
Čula sam za tu Tajnu,bilo je na Oprah,ali nisam gledala,može mi neko objasnit o čemu se tu točno radi ?
mariza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 12:53   #11
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
Čula sam za tu Tajnu,bilo je na Oprah,ali nisam gledala,može mi neko objasnit o čemu se tu točno radi ?
Tajna je u tome kako sa još jednom knjigom o samopomoći izmusti lovu od dokonih kućanica (bez obzira kojega su spola) kojima je jednina briga da skuhaju ručak i očiste kuću i pritom ne shvaćaju koliko su sretni da se ne moraju brinuti o računima, poslu, šefovima, rokovima i okrutnoj realnosti u kojoj situacija gotovo nikad nije onakva kakva bi nama odgovarala, a da bi nešto postigao moraš se krvavo mučiti (i često trpjeti neuspjehe), a ne trošiti vrijeme na puste želje...

Što se tiče nagradnog automobila, u tom trenutku je i tisuće drugih ljudi koji su igrali vjerovalo da će osvojiti taj auto (kada ne bi vjerovali nebi niti igrali...), ali ga ipak nisu osvojili....
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 20:35   #12
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
Čula sam za tu Tajnu,bilo je na Oprah,ali nisam gledala,može mi neko objasnit o čemu se tu točno radi ?

Evo ti ovdje prvih 20 minuta filma na you tubeu.
Čula sam da ga sad ima kupiti na kioscima.
Radi se o vizualizaciji i zakonima privlačenja
koji omogućuju da ostvariš sve svoje želje.
Film je veliki hit u svijetu .
Radjen je popularno i pitak je.
Nadahnut će te.

http://www.youtube.com/watch?v=_b1GKGWJbE8
tatyana39 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 21:01   #13
Quote:
Opal kaže: Pogledaj post
Npr. ako jako želim nešto to se ostvari nekim misterioznim kanalima, za koje znam da na njih nisam nikako mogla utjecati.
Ili npr., moja mama je jednom igrala nagradnu igru (200 000 ostalih sudionika). Nikad prije ni kasnije nije toliko jasno izrazila želju za nagradom, dapače, postalo nam je smiješno kako je ona već tu nagradu nazivala svojom. (Gle, eno moj auto!)
Mi smo se smijali, ali auto je došao njoj. Jer je uspjela sebe uvjeriti da će tako biti.
Err... Misliš da je samo ona uspjela uvjeriti sebe da će dobiti nagradu?
EDIT: Ne provociram, samo to mi baš ne stoji. Poznajem ljude koji su dobili glavne nagrade, a bili su sigurni da nema šanse da dobiju bilo šta.
Krešimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 17:52   #14
Knjigu sam pocela citati sa laganom predrasudom, ali vec do 30 str misljenje mi se promjenilo, stvarno ima smisla kad se malo bolje razmisli jer jedino pozitivna misao moze motivirati i time se mjenja i okolina. Cak i u psihoanalizi vrijedi pravilo pozitivne afirmacije!
Knjiga nije fanatizam vec sakupljeno djelo pozitivnih razmisljanja...stvarno se sve pocne mjenjati...na zadovoljavajucu frekvenciju
sunangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2007., 20:32   #15
...fora knjiga, ima nesto u tome, probala sam na mini razini i upalilo je
Clicklife is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 16:40   #16
evo kako seal to opisuje u svojoj pjesmi

I feel like the sun,
I feel like the rain
I feel like I just found reason for living again
'Cause what I've been dreaming,
I know that it's real
I know there's just no changing the way I feel
You're into my head
I'm out of my mind
I feel like I've just found reason for being alive
And I have a secret
I think you should know
I feel like I just can't keep it
It's deep within me
And I feel like I'm losing control

Can you see my vision
Of a red hot summer in white?
When love was the feeling
With no indecision
We were turning that key inside
To get in the moment

We live in a dream,
I see you today
I feel like all my fears are fading away
Been waiting so long for something new
I feel like a constant craving for being with you
And I have a secret I think you should know
I feel like I just can't keep it
It's deep within me
And I know that I'm losing control...

Can you see my vision
Of a red hot summer in white?
When love was the feeling
With no indecision
We were turning that key inside
To get in the moment

Can you see my vision
Of a red hot summer in white?
When love was the feeling,
When love was the feeling
When love was the feeling,
When love was the feeling

I have a secret,
I think you should know
I feel like I just can't keep it
It's deep within me
And it's deep within me
And it's deep within me
And it's deep within me
And it's deep within me
And it's deep within me
And it's deep within me
And it's deep within me
And I feel like I'm losing control

Can you see my vision
Of a red hot summer in white?
When love was the feeling
With no indecision
We were turning that key inside
To get in the moment

Can you see my vision
Of a red hot summer in white?
When love was the feeling,
When love was the feeling
When love was the feeling,
When love was the feeling. (feeling echo fade)
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 19:48   #17
Quote:
Opal kaže: Pogledaj post
Pa da, ne mogu baš objasniti kako, ali težnja za jednom stvari (uspjeh na ljubavnom planu) rezultirala je ostvarenjem još bitnije i veće želje kroz taj san.

A što se tiče mog žvota, krivo sam se izrazila. Točnije bi bilo reći da je moj život niz sretnih okolnosti.
Npr. ako jako želim nešto to se ostvari nekim misterioznim kanalima, za koje znam da na njih nisam nikako mogla utjecati.
Ili npr., moja mama je jednom igrala nagradnu igru (200 000 ostalih sudionika). Nikad prije ni kasnije nije toliko jasno izrazila želju za nagradom, dapače, postalo nam je smiješno kako je ona već tu nagradu nazivala svojom. (Gle, eno moj auto!)
Mi smo se smijali, ali auto je došao njoj. Jer je uspjela sebe uvjeriti da će tako biti.
Odlično je to kako si prepoznala važnost jednog takvog trenutka koji utječe na tvoju stvarnost, u svakom slučaju iskustvom. Težnja, želja je jedno namještanje frekvencije (kao na radiu) gdje ono što šaljemo to primamo. Vrlo je logično i realno da se stvari kojima težimo ispunjavaju, no pitanje je gdje su naše granice ispunjavanja želja i iskustva na onakav način kako bismo to mi željeli?

U tome je bit, jer mi stvaramo naše stvarnosti u multiverzu u kojem živimo. Mi živimo u svemiru sa beskonačnim realitetima, gdje živimo jednom od brojnih mogućih oblika stvarnosti, kakve ne možemo niti zamisliti, jer one su dio šire stvarnosti (kao da psa pokušavate naučiti matematiku, omiljen primjer).
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 19:27   #18
Informirala sam se o tome i mislim da je sve to jedno veliko sranje za izmust novce naivnim ljudima. Ne možeš ti mislima dobit auto,kuću itd.,za sve u životu se treba pomučit.Zanimljivo je da su s tim sranjima počeli a gdje drugdje nego u Americi.
mariza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 20:06   #19
Pazi što želiš, jer kad nešto čvrsto želiš cijeli svemir će se urotit da to i dobiješ!Razmislite malo o tome...

E sad...(dosadno mi je pa ću vas prosvjetlit, mada puno lakše objašnjavam u živo, i brojevi mi bolje idu)...sve ono o čemu razmišljete stvara određenu energiju koju dalje širite oko sebe.
Jedna stvar pokreće drugu, jeli tako?
Ako uzmemo jednađbu, prepišemo je i promjenimo samo jedan broj rezultat je drugačiji...

Ako je vjerovati teoriji o energiji koju posjedujemo (šta je opet druga tema, ali sve, apsolutno sve, ima nekakvu svoju energiju), svaka naša misao utječe na vanjski svijet donekle...
Npr(laički opisano):
Ako si tužan, dosadan, zamišljen i negdi daleko, daleko s mislima...ljudi to osjete i nisi baš popularan.
Ako si vesel, ljudima si privlačan...

Amo sad malo na medicinu...čudesna izlječenja Božja koja nikako da se opišu? Vjerovanje i to je sve! Ako nešto dovoljno čvrsto želiš i vjeruješ, sva energija koju imaš bit će usmjerena prema tome.

Ja sam u zadnjih godinu dana imala 2 iskustva s tim recimo. Sebe teško mijenjam, i (sramim se reć, ali...) okolina jako utječe na mene. Ne uspjevam se uvjerit u neke stvari iako sam ih svjesna, osječaje ne mogu mijenjat. Pa poželim da se dogodi nešto što će me prosvijetlit. I dogodi se.
Druga stvar mi je bila vezana za posao. Radila sam dno dna od posla, i kao nikad do tad želila da ipak ostvarim neki svoj cilj jednom u budućnosti, mada nisam na tome tada radila ništa. Pogodilo me iz vedra neba nekoliko prilika koje su mi sile kao budali pleska!

Slučajnost? Možda... Ali činjenica je da sam bila na dnu dna u nekim trenutcima, nisam mogla promjenit svoje osječaje ali želje sam mogla. Jedno utječe na drugo, i bla, bla, bla...

Svjesna sam da sam malo nakaradno složila ovaj post, ali poanta je izrečena.

PS: Naletila sam na Tajnu u nekom filmiću kojeg sam gledala i ugasila nakon 10 min jer sam kroz druge stvari upoznata s tim načelima.

Sad svi usmjerimo misli na Mir u svijetu, a ja odoh igrat loto ovaj tjedan.
__________________
Oprosti mi Bože šta sam Dalmatinka...
Madamoiselle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 21:26   #20
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
Informirala sam se o tome i mislim da je sve to jedno veliko sranje .
pa i samo ime govori - sekret
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.