Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2012., 15:23   #2461
Quote:
rockst@r kaže: Pogledaj post
naime, kada i mislim da sam izašla iz tijela, uvijek je to kretanje nekontrolirano.
slično je i kod mene. ponekad imam osjećaj da sam "izašao" iz tijela, ali skoro da ne mogu ništa kontrolisati. teško se krećem, vid mi je nekako zamagljen i podijeljen. ponekad se odjednom počnem okretati u krug i ubrzavati.

Quote:
rockst@r kaže: Pogledaj post
i svima preporučam pročitati knjigu Roberta Monroe-a: Journeys out of body
uz obavezno čitanje i ostale dvije da bi se dobila potpuna slika.


Quote:
rockst@r kaže: Pogledaj post
A ova povezanost s rajem i sl. mene su osobno ta iskustva odvratila od Boga još više
u tom slučaju će te prilično iznenaditi monroovi kasniji zaključci
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 15:33   #2462
da, upravo to. i meni skoro uvijek zamagljen. tek sam jučer uspjela fokusirati pogled. a kretanje je totalno nasumično. i to je jedan od razloga zašto mislim da još nisam postigla AP. al sam poprilično sigurna da sam izašla iz tijela nekoliko puta, al ostatk ko da je san. počela sam čitati i drugu knjigu od monroe-a al nisam imala vremena. one priče kak je komunicirao s bićima su mi se činile malo nevjerojatne. a za ovaj zaključak ne znam. kaje zaključio na kraju? da postoji bog il?
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:08   #2463
kako si uspjela fokusirati pogled? imaš neki savjet? uzgred, prilikom "mojih izlazaka" gotovo uvijek se osjećam kao pijanac koji nakon što se nekako uspije "odlijepiti od tijela", padne na pod i valja se po sobi ne bi li se dohvatio izlaznih vrata

Quote:
rockst@r kaže: Pogledaj post
kaje zaključio na kraju? da postoji bog il?
mogu ti kopirati tekst ako hoćeš, ali možda je bolje da sama pročitaš?
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:46   #2464
zar ne mozete upotrjebit tehnike kontrole za fokus ili opcenito za bilo koju radnju u astralisu? isto ko i u prilikama kad istrazujes astralis
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 17:06   #2465
Quote:
hamstercat kaže: Pogledaj post
zar ne mozete upotrjebit tehnike kontrole za fokus ili opcenito za bilo koju radnju u astralisu?
valjda se previše uzbudim pošto se rijetko dešava. ne znam.
urlator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 17:26   #2466
joj, rado bi ti dala savjet al ovo mi se prvi puta dogodilo. jednostavno sam htjela vidjet kuda idem i onda sam kao škiljila da pokušam razaznati kaj je to i uspio se vid izoštriti. ma da, bolje da pročitam sve po redu. valjda će na ljeto doći na red. @hamstercat: ma ne bavim se tehnikama. u početku sam proučavala tehnike za dolazak do vibracija i sl., a s obzirom da nikad nisam otišla dalje od izlaska iz tijela, nisam ni čitala o ostalim tehnikama. Nemam strpljenja baš za to. Pokušavam iskoristit priliku kad mi dođe slučajno iako bih htjela da je češće, al kaj ćeš
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 22:15   #2467
pod tehnike sam mislila da si sam kad udes u astralis kazes sada cu vidjet jasnije, ili zelim to i to... iskreno ja tehnike iz knjiga ili to sa vibracijama nikad nisam ni pokusavala jer to mogu i bez tog. npr. meni se isto zna dogodit da mi je sve mutno i onda si pomislim zelim vidjeti bolje i slika se izostri ili zelim biti na toj lokaciji , itd.
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 12:07   #2468
ovo s fokusiranjem pogleda mi uspijeva u zadnja dva puta. jednostavno, kak kažeš, pomislim da želim vidjet oštrije, počnem škiljit i slika se izoštri. e, a kak kod tebe funkcionira ovo kad pomisliš da želiš bit na x lokaciji? kolko ti treba da dođeš do te lokacije. ja kad zamislim nešto, onda se počinjem veliko brzinom kretati al ne znam kolko vremenski treba do tam. recimo, ak hoćeš na drugi kraj svijeta. možda glupo zvuči mene u zadnje vrijeme brine intenzitet vibracija. dosta je snažan. pogotovo u području čeljusti i ponekad i prejak zvuk u ušima. ko da prevaljujem brzinu zvuka
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 15:40   #2469
eh sad ne znam koji je od znanstvenika koji se bave vantjelesnim iskustvima bio jer sam pročitala more knjiga ali je rekao da naredbe možeš izdavati tipa "oštrina vida" pisao je i o tome da mu je bio zamagljen pogled svaki puta te je skužio kad izda naredbu oštrina vida sve ok..pa eto probajte
vedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 19:59   #2470
Quote:
vedera kaže: Pogledaj post
eh sad ne znam koji je od znanstvenika koji se bave vantjelesnim iskustvima bio jer sam pročitala more knjiga ali je rekao da naredbe možeš izdavati tipa "oštrina vida" pisao je i o tome da mu je bio zamagljen pogled svaki puta te je skužio kad izda naredbu oštrina vida sve ok..pa eto probajte
William Buhlman?
APStudent is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 21:09   #2471
Osobno nakon godinu i nesto vremena citanja stiva, iskustava i tehnika nisam uspio doci do same AP. Ni do vibracija. Ali mi je tema sama jako zanimljiva pa prenosim informacije koje sam procitao.
AbAdd0n is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 14:52   #2472
ujutro u pola 6 isprobavam ja WILD tehniku za LD...preteško..i tak ja zaspem i sanjam astralnu projekciju....probavao sam nekoliko puta i osjetio one trnce po cijelo tijelu...boljela me glava u predjelu čela (kao da mi nešto izlazi iz mozga )
soba nije izgledala kao sada nego prije nekih 5-6 god...stariji krevet i raspored...zanimljivo je to što su mi u jednom pokušaju noge izašle prema gore i uopće nije boljelo...slično ko u vodi....no ipak je bilo elemenata sna -neki brzi slikokaz sa običnim slikama koje mi ništa ne znače...zatim osjećaj da spavam na liftu i idem nekom čovjeku...blablla..uglavnom probudilo me to što je na mom ručnom analognom satu bilo 8 i nešto a također i na digitalnom plavom na polici( kojeg u realnosti nemam) to me prestrašilo da sam zakasnio u školu u mojim snovima satovi uvijek rade arghhhh
Ripper_010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 19:33   #2473
kad zelim bit na nekoj lokaciji zamislim tu lokaciju uopce se ne krecem niti osjecam jake vibracije( vibracije nikad nisam ni osjecala nesto previse mozda je to zbog toga sto to mogu od kad znam za sebe nemam pojma) ugl zamislim neku lokaciju npr moje dvoriste i slika se izmjeni nikad nisam pokusavala doc na neki dio svijeta jer me to nezanima, radije istrazujem poznate lokacije iz proslosti ili buducnosti kolko god to sad cudno zvucalo. spanjolska, engleska najdalje lokacije iako slucajno i vrlo kratko. iskreno receno neprelazim u astralis cesto jer to za mene vuce posljedice tak da eventualno jednom godisnje.
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 22:40   #2474
Pozdrav svima.
Nakon iskustva od prije tri dana (odnosno noći) posjetila sam ovu temu kako bih pronašla odgovore na neka svoja pitanja - ili barem objašnjenja za ono što mi se dogodilo. Općenito me stvari poput AP, paralize u snu i sl. zanimaju i čitala sam o njima na forumu i ranije, prije godinu, dvije - no nikad nisam imala preveliku želju isprobati tako nešto, vjerojatno zbog straha a i nedovoljne količine samodiscipline.

Međutim, dogodilo se da je AP došla k meni, odnosno doživjela sam ju - ili ju barem pokušala doživjeti u potpunosti samoinicijativno, bez želje za time..
Ne znam kako, niti zašto, no eto - prije četiri noći, legla sam u krevet i idem spavati, kao i obično. Ležala sam na leđima i odjednom sam čula nekakve šumove, na početku su bili ugodni (usporedila bih to sa šumom valova) a potom sve glasniji i glasniji (npr. kao da je netko pored mene i sa plastičnom vrećicom mi šušti odmah pored uha, ne znam kako da to drugačije opišem + pojavio se snažan osjećaj prisutnosti u sobi.) Bitno je za napomenuti da sam cijelo vrijeme oči držala otvorene, dakle vidjela sam svoju sobu i sve u potpunosti normalno, bez nekakvih iskrivljenih slika, halucinacija i sl. I odjednom - paraliza. Kompletna paraliza, pritisak na prsima, nemogućnost pomicanja bilo kojeg djela tijela, osim očiju, njih sam jedino mogla pomicati i bile su cijelo vrijeme otvorene. Sjećam se da sam svim snagama pokušala dozvati roditelje u susjednoj sobi, no nisam uspjela. I to je trajalo cca minutu, dvije te me ta paraliza pustila, odnosno cijelo vrijeme sam si ponavljala kako se moram pomaknuti, te sam se nakon minute i uspjela pomaknuti.

Preletila sam ovu temu, sada krećem u dublje istraživanje i ono što sam do sad pročitala graniči s AP - ili barem nekakvim pokušajem. E sad, pojavljuje se problem.... užasno me strah toga, od kad se to dogodilo ja se ne usuđujem zaspati jer me osjećaj paralize, strah od nepoznatog i činjenica da je to sve toliko realno... ne znam, zapanjuje me. Inače nisam neki skeptik, no dok se tako nešto nije dogodilo meni osobno, priznajem da bi mi bilo teško povjerovati u takve stvari... zanima me što bih trebala raditi i kako da se pokušam rješiti tog straha, jer ne samo da me strah nekakvih "noćnih mora" i sl., više se uopće ne usuđujem zaspati zbog toga što se sve čini tako realno i stvarno... nevjerojatno
A s druge pak strane, AP me, kao što i napisah dosta zanima i voljela bih iskusiti taj osjećaj odvojenosti od vlastitog tijela...
Ne moram niti napominjati koliko sam, od kada mi se to dogodilo izbezumljena + umorna + loše volje i puna negativne energije... imate li neke savjete kako to promijeniti, što raditi?

I da, kako je ovo bila nekakva AP koju nisam sama izazvala, ili barem nisam imala želju za time, zanima me je li moguće da nekakvi vanjski događaji (stresovi i sl.) tijekom dana utječu na to hoće li um sam "pokrenuti" AP?

Unaprijed hvala.
__________________
“The only thing standing between you and your goal is the bullshit story you keep telling yourself as to why you can't achieve it.”
lost.nirvana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 13:01   #2475
Noćas sam imala jedno iskustvo za koje nisam sigurna kako da ga nazovem. Uglavnom, spavala sam i sama od sebe sam se probudila oko 5 ujutro s nekim osjećajem straha, ne znam zašto. Opet sam zaspala (na boku) i idući put kad sam se probudila (pretpostavljam nakon par minuta), se nisam mogla pomaknuti, sjećam se samo da sam ubrzano disala i da me bilo jako strah. Nakon nekog vremena u tom stanju shvatila sam da trzam nogom nekontrolirano i onda sam se napokon uspjela pomaknuti. Nakon toga sam neko vrijeme bila budna i upalila sam laptop da bezveze prčkam po internetu, da mi nestane taj osjećaj straha. Kad sam opet zaspala (nakon kojih pola sata) sanjala sam svoju sobu točno iz te perspektive u kojoj sam zaspala, ali neka bijela mrlja je bila ispred mene koja je stalno mijenjala oblik. Pokušavala sam nešto govoriti i pomaknut se, ali kad god bi se pomaknula ponestalo bi mi snage i opet bi pala u položaj u kojem sam spavala. I sjećam se da sam gledala svoju ruku koju kad bi pomaknula nestala bi negdje, ono, osjećala sam da je mičem ali nisam je vidjela. Ne znam ima li to ikakve veze sa paralizom sna ili AP-om, nisam baš upoznata jako dobro s tim, pa me zanima što vi mislite o mom iskustvu.
Amiee_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 13:32   #2476
lost.nirvana to kaj se tebi dogodila je narkolepsija ili paraliza sna i tog te nemora bit strah.
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2012., 15:14   #2477
Dajte ljudi jel ima ko knjige od monroa?Bas bi volio procitat a na netu nemogu nigdje nac!
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 10:56   #2478
Ala,jucer me uhvatila neka paraliza al skroz cudna!Bio sam lezo na boku i probudim se paraliziran i uhvatio me nevjerovatni strah!Prisutnost nekog bica je bila tolko jaka!Pistalo mi u usima i ja onak se sjetim da je to paraliza al i dalje me prao strah i nakraju me popusti paraliza i jos se nisam probudio i imo sam osjecaj da mogu ponovo izazvat paralizu i ja namjerno ponovo izazovem paralizu (bar sam si tak zabrio da sam je sam ponovo izazvo) i opet strah i osjecaj ko da je neki duh pokraj tebe i od tolkog straha ja se pocmem molit bogu! Ono nevjerujem u boga i nisam se molio od 10-te godine i ja od tolkog ocaja i straha sam se poco molit bogu i onda sam se probudio i jedva sam doceko jutro!Neznam stvarno sta je to bilo al paralizi sam imo dosta do sad i niti jedna nije bila ovoliko uzasna
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 13:38   #2479
Quote:
tole1710 kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi jel ima ko knjige od monroa?Bas bi volio procitat a na netu nemogu nigdje nac!
ja sam skinula prek torrenta. sve tri u paketu. sam pazi da te policija ne uhvati
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 16:35   #2480
Quote:
rockst@r kaže: Pogledaj post
ja sam skinula prek torrenta. sve tri u paketu. sam pazi da te policija ne uhvati
Reci gdje! Vec sam trazio i nisam mogo nac!Koji tracker?
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.