Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 21:12   #1
Problem sa radom bojlera Koncar tipa EGV 50,2 RI

Ako itko moze pomoci ili dati savjet/misljenje bio bih zahvalan. Evo u cemu je problem.

Problem: unazad dan dva sam primjetio da mi se grijac na bojleru iskljuci i prije nego zagrije vodu do maksimuma. Voda se zagrije do nekog nivoa ali onda se grijanje prekine. Dodatni problem je da se jednom kad se to dogodi grijanje ne nastavlja samo od sebe,odnosno grijac se vise ne pali. Jedan covjek me je obavijestio da unutar bojlera postoje dvije crne sklopke koje su se vjerojatno iskljucile iz kontakta (to su ove tanke crne sklopke sa slike 1 dolje na koje pokazuju strelice) i da moram samo kliknuti na njih odozdo i da ce se grijac onda upaliti.Tako sam i napravio i grijanje se doista opet aktiviralo. No cim je toplina vode opet dostigla jedan nivo (nedovoljan ako to usporedim sa podesenoscu na regulatoru izvana,slika 2) grijanje se ponovo prekine i opet se grijac vise ne pali dok ponovo ne kliknem na sklopke i tako unedogled. Sad,ne shvacam zasto te sklopke stalno izbacuju i prekidaju grijanje? Ima li itko ovakav bojler i slicno iskustvo? Inace bojler je star oko 2 godine.

PS: na slici 2 se vidi da kazaljka na pokazivacu temperature vani na vrhu bojlera stoji okomito na "12 sati" sto pokazuje da je voda nedovoljno zagrijana jer inace to mora stajati otprilike na "13 sati" ako je maksimalno zagrijana.


Slika 1:


Slika 2:
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 20:13   #2
ja imam isti takav bojler i nismo dosad imali nikakvih problema s njime.
vjerojatno nešto s kontaktima, ali ne razumijem se baš u to
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 20:18   #3
zovi majstora, sigurnosni termostat ti izbacuje, što će reči da ti glavni termostat ne radi...
vrlo vjerovatno je pun kamenca.....
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 18:24   #4
Postoje dva moguča razloga.
1.U termostatu zapravo imaš dva prekidanja. Prvi je onaj na kojem ti namjestiš temperaturu, a drugi je sigurosni koji služi da iskopča ako bojler iz nekoga razloga zakuha. Tebi je vjerovatno termostat u kvaru pa ti on iskopčava i prije vremena, tj bez da zakuha.

2.Možda ti se skupilo kamenca između grijača i termostata, pa ti grijač putem kamenca zagrije sigurosni termostat koji isključuje.

Ovako napamet prije bih rekao da ti je termostat u kvaru.
cibox is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 19:46   #5
I ja sam sad pomislio na termostat. Evo sad trenutno grijanje se ponovo automatski pali samo od sebe cim se voda pocne hladiti. Stvar kao opet funkcionira. No to traje samo neko vrijeme a onda opet sve zakaže ,kad voda dostigne potrebnu temperaturu grijac prekine dalje zagrijavanje ali se vise ne pali nakon toga. E onda ja opet idem na one dvije sklopke i palim grijanje ručno i tako u krug. Znači jedan dan radi drugi ne i tako kako kad. Za popizditi.

Bez obzira na stanje sa nasim vodama i kamencom ne mogu shvatiti da bojler ne moze odolijevati kamencu vise od recimo u prosjeku 3 godine? Ovo mi je vec drugi u nizu od ovih Koncarevih bojlera, uvijek nabavljam ovaj isti model.Prvi mi je potrajao 3 godine (prokapao) a evo ovaj pocinje štucati nakon tek 2 godine.

Prije ova 2 bojlera imao sam bojler koji je trajao 20 godina. Usprkos kamencu kojeg je i tada bilo.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 19:49   #6
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
ja imam isti takav bojler i nismo dosad imali nikakvih problema s njime.
vjerojatno nešto s kontaktima, ali ne razumijem se baš u to
Koliko dugo vec imas taj bojler?
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 23:18   #7
Da ipak dodam ovaj detalj radi onih koji bi se mogli naci u istoj situaciji,vise nemam ovaj problem,naime otkad sam prestao iskljucivati-ukljucivati glavnu sklopku na zidu i pustio bojler da radi kontinuirano bez gasenja termostat radi bez problema,pali se normalno. Vise se ne usudjujem dirati u glavnu sklopku na zidu sto sam prije radio (gasio bojler) svaki put kad sam htio koristiti toplu vodu iz straha od strujnog udara. Cuo preporuku da ugasim uvijek kad koristim vodu i tako sam i radio. No to gasenje-paljenje ga je ocito poremetilo.

Sad kad vise ne diram sve je ok.
emerge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.