Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2010., 21:49   #21
Ovo me podsjetilo na knjigu Veličanstveni saturn, preporučujem za pročitati!
charlie pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 22:04   #22
Quote:
Quar kaže: Pogledaj post
Poanta je da je čovjek imao sreće u životu i da mu je netko pomagao. Nije bitno jel ima ruke ili nema, nego je bitno da nije to mogao sam i gotovo. Ne volim ja ni kad bilo tko veli da si je sam omogućio uspjeh, jer to ne može biti istina. Podrška okoline je jako važna, jer ako je dovoljno dugo nema onda se čovjek prestaje koprcat i borit, iako u mislima još uvijek to radi.
poanta je da sa svim svojim novcima(vidim da ti je njegov bazen zapeo za oko :P ) on ne može kupiti svoje ruke i noge. ovaj čovjek svaki dan ustaje sretan što može koliko-toliko voditi normalan život, a ti, zdrava (pretpostavljam), u svakom slučaju sa udovima, sad ovdje kukaš i širiš negativnu energiju očito nezadovoljna nekom nepravdom u svom životu. ovaj čovjek ima sto puta veći razlog da bude gnjevan na svijet jer je nepravedan prema njemu, on nikom nije ništa skrivio da se rodio hendikepiran. ali svejedno živi život punim plućima.
poruka ovog videa je da budeš zadovoljan onime što imaš i da iskoristiš život koliko možeš, u granicama svojih mogućnosti, da budeš sretan.



''meni to nije previše fascinantno, jer je on rođen takav.Ne vidim zašto bi bio nesretan, ako je prihvaćen od okoline? Zar nije to najveća sreća?''

ovu glupost koju si izvalila neću ni komentirati. samo ću ti reći da je u moju srednju školu išao dečko koji je bio niskog rasta. i okolina ga je prihvatila. i bio je i omiljen u društvu. ali isto tako znam da je bio pun kompleksa, da ga je to kočilo mnogo. nije lako biti drugačiji, biti uskraćen za tako puno stvari u životu. još je teže pomiriti se sa time - biti pozitivan svakog dana. čini mi se da i tebe muče neke stvari u životu, čim si tako negativna u svakom svom postu u ovoj temi. mogla bi se ugledati na ovog čovjeka sa videa.
Starbuck* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 22:43   #23
imate pravo, iako je netko prihvaćen ne mora zato biti sretan u sebi, to je istina
o tome nisam razmišljala
i ja imam problem što me ljudi prihvaćaju onakvom kakvu me oni vide, a ne prihvaćaju me kakva jesam zapravo
Quar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 01:03   #24
ja bi rekla sreća u nesreci. fala bogu da mu nije super bez ruku i nogu. tu ste se israli do neba. ali sreca da je pozitivan i da ga to nije ubilo u pojam. mislim, koliko god te prihvaćali, ti cijeli zivot gledas druge ljude i znas da nikad, al nikad neces imat zivot ko oni. sve to stoji, nije on kriv i trudi se zivjet i uzivat u zivotu. kad pomisli da se nikad neće oženit, imat djecu, da ce ga uvijek netko morat prat i brisat mu guzicu, pa nije da mu je super. s druge strane sretan je sto ima financijskih prilika. ne zbog bazena. nego, zamislimo da jos zivi u nekoj zaostaloj kulturi gdje bi uvijek bio dno dna i gdje bi ga svi gledali kao teret. a mozda i gore. a ima i takvih, vjerujem. samo se za njih ne zna.
shae is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 11:28   #25
Svaka čast čovjeku uživa u životu a nema ni ruke ni noge,a ne kao mi ljudi stalno kukamo na nešto,a šta bi onda on trebao.
__________________
«Sve je moguće onomu koji vjeruje!» (Mk 9,23)
Kelly17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 12:21   #26
Prije par mjeseci vidio ovaj video i zaplakao sam,doista, nije me nimalo sram priznati, imam 25 godina,muško sam i zaplakao sam. Jedan obiteljski prijatelj koji je već djed i u drugoj polovici 40-ih također je zaplakao kad sam mu pokazao, kažeda je nevjerojatno koji utjecaj ostavlja u čovjeku, tjera te na razmišljanje. Kakvu osobnost, kakav duh ima Nick to je čudo jedno.
Bez obzira što se on rodio bez ruku i nogu teseprivikao tomenije lako gledajući druge oko sebe i vidjeti šta ti zapravo pripada a sudbina ti je to uzela. Kao što je i sam rekao, dođe vrijeme u životu kad se zapitaš kakav ćeš biti, kada je shvatio da neće imati ženu jer koja bi ga htjela bez ruku i nogu kad joj ne može ništapružiti, kad je ne može zagrliti kako treba, ne može je odvesti u šetnju na sladoled, ne može ni raditi da osigura egzistenciju... jednostavno kaže da ne treba žaliti za nečim što nemaš nego radovati se onome što imaš, a to danas veeelika većina ne možei nije svjesna toga. Nevjerojatno je koliko su danas ljudi nesretni zbog neke gluposti što nemaju, nemam novi mobitel, vozim KIA-u a ne BMW novi, nemam kuću s bazenom i slične glupostikoje ih čine nesretnim i ljubomornim i zaboravljaju da imaju solidan autić koji im omogućuje da ne hodaju i ne voze se zaprežnim kolima na posao, da imaju mobitel koji također može zvati i slati poruke, da imaju kuću koja ih štiti od nevremena i u kojoj su sigurni da mogu održati obitelj. To je poanta svega, ako je on prihvatio sebe takvog kakav je i ne želi da ga sežali i ja ga doista ne žalim nego mu seradujem, onda mikoji imamo više nego će on ikada imati nema nikakvog razloga da ne budemo sretnii zadovoljni sobom.
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 15:12   #27
Thumbs up Uz svjetsko nogometno prvenstvo

Poruka nade!

Message of hope from Nick Vujicic
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 01:08   #28
Nick Vujicic
dali je porijeklom iz naših krajeva ili?
Piše da je rođen u Australiji, možda su mu otac ili majka doseljenici?
__________________
Kad ti je teško, pogledaj kroz prozor. Vidjet ćeš, i s drugih prozora gledaju.
.točka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 12:41   #29
da, rođen u Australiji,
mislim da ova tema opet zaslužuje pažnju jer NIck Vujicic
po pri puta dolazi u Hrvatsku, za par dana u Zagreb I Rijeku.
Čitao sam danas s njim intervju u Večernjem od prošle subote, i zaplakao sam...
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 23:04   #30
Nick 23. rujna prvi put dolazi u Hrvatsku, u Zagreb u nedjelju, 23.09.2012. u 19 sati u Dom sportova. ako ima zainteresiranih, ulaznica je 60 kn. vjerojatno neki seminar ima il nešt slično.
karolina-lina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 22:54   #31
Quote:
Kelly17 kaže: Pogledaj post
Svaka čast čovjeku uživa u životu a nema ni ruke ni noge,a ne kao mi ljudi stalno kukamo na nešto,a šta bi onda on trebao.
Čovjek ima smisao svoga života, zato je sretan bez ruku i bez nogu.

Zna da postoji netko jači od svih nevolja ovoga života.

Čak i od smrti.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 03:47   #32
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Zna da postoji netko jači od svih nevolja ovoga života.

Čak i od smrti.
A tko je taj jači od svega?

Nemoj samo reć Bog!
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 08:18   #33
Interesantno.

Umjesto da eliminiramo uspoređivanje sa ostalima, što je jedan od glavnih uzroka nezadovoljstva kod ljudi, oni na njegovim seminarima upravo to potenciraju uspoređujući se sa njime i na taj način se osjećaju bolje.

__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 17:17   #34
Quote:
karolina-lina kaže: Pogledaj post
Nick 23. rujna prvi put dolazi u Hrvatsku, u Zagreb u nedjelju, 23.09.2012. u 19 sati u Dom sportova. ako ima zainteresiranih, ulaznica je 60 kn. vjerojatno neki seminar ima il nešt slično.
Ide li netko? Ja sam naručila ulaznice za sebe i dečka.

Očekujem inspirativno predavanje od jednog predivnog dečka punog nade.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 20:06   #35
Quote:
lupus_est kaže: Pogledaj post
A tko je taj jači od svega?

Nemoj samo reć Bog!

Možeš ga zvati kako hoćeš.Ja ga zovem Vanzemaljska Inteligencija.

Bitno je da taj netko postoji.

Pozdrav
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:31   #36
Quote:
lenas84 kaže: Pogledaj post
Prije par mjeseci vidio ovaj video i zaplakao sam,doista, nije me nimalo sram priznati, imam 25 godina,muško sam i zaplakao sam. Jedan obiteljski prijatelj koji je već djed i u drugoj polovici 40-ih također je zaplakao kad sam mu pokazao, kažeda je nevjerojatno koji utjecaj ostavlja u čovjeku, tjera te na razmišljanje. Kakvu osobnost, kakav duh ima Nick to je čudo jedno.
Bez obzira što se on rodio bez ruku i nogu teseprivikao tomenije lako gledajući druge oko sebe i vidjeti šta ti zapravo pripada a sudbina ti je to uzela. Kao što je i sam rekao, dođe vrijeme u životu kad se zapitaš kakav ćeš biti, kada je shvatio da neće imati ženu jer koja bi ga htjela bez ruku i nogu kad joj ne može ništapružiti, kad je ne može zagrliti kako treba, ne može je odvesti u šetnju na sladoled, ne može ni raditi da osigura egzistenciju... jednostavno kaže da ne treba žaliti za nečim što nemaš nego radovati se onome što imaš, a to danas veeelika većina ne možei nije svjesna toga. Nevjerojatno je koliko su danas ljudi nesretni zbog neke gluposti što nemaju, nemam novi mobitel, vozim KIA-u a ne BMW novi, nemam kuću s bazenom i slične glupostikoje ih čine nesretnim i ljubomornim i zaboravljaju da imaju solidan autić koji im omogućuje da ne hodaju i ne voze se zaprežnim kolima na posao, da imaju mobitel koji također može zvati i slati poruke, da imaju kuću koja ih štiti od nevremena i u kojoj su sigurni da mogu održati obitelj. To je poanta svega, ako je on prihvatio sebe takvog kakav je i ne želi da ga sežali i ja ga doista ne žalim nego mu seradujem, onda mikoji imamo više nego će on ikada imati nema nikakvog razloga da ne budemo sretnii zadovoljni sobom.
Daleko najkvalitetniji post u ovoj temi. Pogodio si suštinu. Ljudi danas samo gledaju što nemaju umjesto da se vesele onom što imaju. Čisti izbor misli je to. ..zašto odabrat loše misli kad možemo dobre?? ..jer mi smo naše misli!!
...i naš izbor je kako ćemo se osjećati, samo se treba malo potruditi oko toga.
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:53   #37
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Interesantno.

Umjesto da eliminiramo uspoređivanje sa ostalima, što je jedan od glavnih uzroka nezadovoljstva kod ljudi, oni na njegovim seminarima upravo to potenciraju uspoređujući se sa njime i na taj način se osjećaju bolje.

stvar je u tome da NIck na svojim seminarima govori ljudima da su predivni
a mnogi to u svom životu nisu nikada od nikoga čuli
nije stvar da se trebamo uspoređivati, to je pogrešno,da, jedan od glavnih uzroka nezadovoljstva kod ljudi...

i NIck je predivan
pogledajte samo taj osmjeh
te oči
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 08:51   #38
Aha, a čuj, onda ću radije gledati Megan Fox
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 14:54   #39
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Aha, a čuj, onda ću radije gledati Megan Fox


ti si pravi jack

nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 20:14   #40
Quote:
karolina-lina kaže: Pogledaj post
Nick 23. rujna prvi put dolazi u Hrvatsku, u Zagreb u nedjelju, 23.09.2012. u 19 sati u Dom sportova. ako ima zainteresiranih, ulaznica je 60 kn. vjerojatno neki seminar ima il nešt slično.
Ja idem.
overflowhidden is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.