Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2012., 02:37   #61
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Ne može se vrijeme usporiti.

Znam da satovi otkucavaju sporije pri većim brzinama, ali to nije zato jer se samo VRIJEME usporava već zbog drugih razloga.

Nešto utječe na satove da sporije otkucavaju.


Quote:
prof56 kaže: Pogledaj post
Ma bravo. Ovo je zaista pravo objašnjenje. Kratko, stručno, znanstveno i pametno.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 10:14   #62
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
ne usporavaju oni niti sporije niti brze. Za onog koji je u "raketi" sat otkucava jednako brzo kao i takav isti sat onome "na zemlji".

Samo je medjusobno njihov odnos (ta dva sata kao i ta dva covjeka) razlicit kada se raketa krece dovroljno brzo (ili kad bilo kakva dva sustava imaju medjusobno veliku razliku u brzini).. te pojave su do razlike izmedju dva sustava, ne neke magicne vremenske dilatacije koja bi bila primjetna nekom promatracu unutar bilo kojeg od tih sustava. Ne ubrzava se niti usporava vrijeme niti u toj raketi niti na zemlji promatracu koji je u istom sustavu kao i sat, samo je njehov medjusobni odnos takav.

Neka sila utječe na satove kada se kreću velikim brzinama, zato i otkucavaju različito vrijeme.

Ali vrijeme nije materijalni entitet, pa nikakva materija ne može utjecati na vrijeme.

Isto kao i na prostor.

Na PZ-u je bilo pitanje što iskrivljava prostor kada recimo Sunce prolazi, ili bilo koji drugi materijalni objekt, i zašto se onda kada Sunce prođe opet vraća prostor na isto mjesto.

Na kraju se ustanovilo da nema klasičnoga iskrivljavanja, da se radi o nečemu drugome.

Barem su neki tako mislili, i dobro su mislili.

Prostor i vrijeme ne može nitko promijeniti, nikakvim utjecajem, nikakvim reakcijama ili brzinama, oni su ti prije bilo koje materije ili bilo kojeg živog bića.

I štogod postoji, bilo neko živo biće, ili bilo koja materija, istovremeno kada nastaju nalaze se već u nekom prostoru i nekom vremenu.

Ne postoji ništa izvan vremena i prostora.
Zato i kažem da je putovanje u prošlost i budućnost nemoguće, stvarnost ne funkcionira na taj način.

Vrijeme ide samo prema naprijed, nikada unatrag, što je i logično, jer bi inače mogao doći i živjeti u vremenu prije nego bi se rodio, pa bi mogao biti otac svome sinu, i tako dalje, što je sasvim jasno da je nemoguće.

Treba podvući crtu između stvarnosti koja jeste, i onoga što nikako ne može biti.

Pozdrav
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 14:35   #63
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Neka sila utječe na satove kada se kreću velikim brzinama, zato i otkucavaju različito vrijeme.

Ali vrijeme nije materijalni entitet, pa nikakva materija ne može utjecati na vrijeme.

Isto kao i na prostor.

Na PZ-u je bilo pitanje što iskrivljava prostor kada recimo Sunce prolazi, ili bilo koji drugi materijalni objekt, i zašto se onda kada Sunce prođe opet vraća prostor na isto mjesto.

Na kraju se ustanovilo da nema klasičnoga iskrivljavanja, da se radi o nečemu drugome.

Barem su neki tako mislili, i dobro su mislili.

Prostor i vrijeme ne može nitko promijeniti, nikakvim utjecajem, nikakvim reakcijama ili brzinama, oni su ti prije bilo koje materije ili bilo kojeg živog bića.

I štogod postoji, bilo neko živo biće, ili bilo koja materija, istovremeno kada nastaju nalaze se već u nekom prostoru i nekom vremenu.

Ne postoji ništa izvan vremena i prostora.
Zato i kažem da je putovanje u prošlost i budućnost nemoguće, stvarnost ne funkcionira na taj način.

Vrijeme ide samo prema naprijed, nikada unatrag, što je i logično, jer bi inače mogao doći i živjeti u vremenu prije nego bi se rodio, pa bi mogao biti otac svome sinu, i tako dalje, što je sasvim jasno da je nemoguće.

Treba podvući crtu između stvarnosti koja jeste, i onoga što nikako ne može biti.

Pozdrav
Eto, moram opet pohvaliti tvoj, post. Jasno, kratko, koncizno i prije svega svima razumljivo i zanimljivo. Bravo još jednom. Samo fale ti u cijelom postu dva 'uskoro', jedan 'možda' i barem na jednom mjestu 'ja sam taj koji jedini zna istinu'. E onda bi sve bilo potpuno.
prof56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 17:49   #64
Quote:
prof56 kaže: Pogledaj post
Eto, moram opet pohvaliti tvoj, post. Jasno, kratko, koncizno i prije svega svima razumljivo i zanimljivo. Bravo još jednom. Samo fale ti u cijelom postu dva 'uskoro', jedan 'možda' i barem na jednom mjestu 'ja sam taj koji jedini zna istinu'. E onda bi sve bilo potpuno.

Evo da ti bude lakše, ni ja ne znam istinu kao ni ti.

Je li ti sada lakše?

Možeš sada normalno razgovarati?

Ako ne znamo istinu kako nastaje prostor i vrijeme, i koje su karakteristike prostora i vremena, tada uopće ne možemo razgovarati o putovanju u vremenu, ali i o mnogim drugim stvarima, kao što je na primjer nastanak svemira i nas ljudi.

Zato i kažem da su prostor i vrijeme, zapravo prostor-vrijeme(jer je to cjelina u kojoj se ne može odvojiti jedno od drugoga), NEPROMJENLJIVI, bez obzira što se događalo sa materijom, ili živim bićima ili energijom.

To je jedan od prvih zakona prostor-vremena koji moramo naučiti.

Drugi je da prostor-vrijeme jedanput kada nastane(kao što naše prostor-vrijeme ima početak prije kojega nije postojalo), ostaje postojati ZAUVIJEK
bez obzira da li će se svemir zauvijek širiti ili se urušiti u Velikom Sažimanju.

I još ako kažem da naše prostor-vrijeme u kojemu postojimo i mi i naš svemir, ima svoje prostorno i vremensko središte, mislim da je to dosta za početak.

Kada se uzmu sve činjenice u obzir, putovanje u budućnost ili prošlost je jednostavno nemoguće.

Ali svatko može vjerovati u što hoće.To je samo moje mišljenje.

Je li tako u redu?

Pozdrav
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 19:09   #65
Nemoguće.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 21:06   #66
Quote:
boki000 kaže: Pogledaj post
Nemoguće.

Što je nemoguće?

Putovanje kroz vrijeme?

Pa naravno da je nemoguće.Nije vrijeme neka stvar, neki sat kojega možeš navinuti kako hoćeš.

Vrijeme postoji neovisno o nama.

Isto kao i prostor.Odnosno prostor-vrijeme da budem precizniji.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 21:11   #67
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Što je nemoguće?

Putovanje kroz vrijeme?

Pa naravno da je nemoguće.Nije vrijeme neka stvar, neki sat kojega možeš navinuti kako hoćeš.

Vrijeme postoji neovisno o nama.

Isto kao i prostor.Odnosno prostor-vrijeme da budem precizniji.
Na ovoj, pak, temi kažem da se slažem s tobom. Putovanje kroz vrijeme nije moguće. U bilo kojem smjeru...
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 10:47   #68
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Na ovoj, pak, temi kažem da se slažem s tobom. Putovanje kroz vrijeme nije moguće. U bilo kojem smjeru...

Hvala na iskrenosti.

Ne samo da je nemoguće putovati kroz vrijeme, već mi ljudi NIKADA nećemo na bilo koji način dobiti ili stvoriti, kako hoćete, niti jedan i najmanji novi trenutak vremena, jer vrijeme ne nastaje od materije.

Barem je to moje mišljenje.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 12:12   #69
Ekipa stacionirana u dolini Valchiusella 700 km zapadnije od lijepe naše već 20-ak godina putuje kroz vrijeme, a vjerovatno nisu jedini... jerbo ima raznih načina... ovi konkretno koriste povoljan položaj navedene lokacije u odnosu na sjecišta sinkronih (zmajevih) linija i magijsku tehnologiju (selfika i sl.)... pa tko se želi uvjeriti, put pod noge...nije daleko...
Dostoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 20:59   #70
Quote:
Tolstoj kaže: Pogledaj post
Ekipa stacionirana u dolini Valchiusella 700 km zapadnije od lijepe naše već 20-ak godina putuje kroz vrijeme, a vjerovatno nisu jedini... jerbo ima raznih načina... ovi konkretno koriste povoljan položaj navedene lokacije u odnosu na sjecišta sinkronih (zmajevih) linija i magijsku tehnologiju (selfika i sl.)... pa tko se želi uvjeriti, put pod noge...nije daleko...

Nije to nikakvo putovanje kroz vrijeme, već kroz umjetnu stvarnost koja postoji samo za nas materijalna bića, pa se misli da je to neko drugo vrijeme i drugi prostor, ali se zapravo radi o istome vremenu i istome prostoru, jer ima puno da tako kažem stepenica percepcije prostora i vremena u stvarnosti u kojoj živimo.

Kroz vrijeme se ne može putovati već se samo može ići iz jednoga trenutka u slijedeći, i tako non-stop, bez bilo kakvih prekida ili vraćanja u prošlost ili odlaska u budućnost.

To što se tamo događa nema veze sa stvarnim putovanjem kroz vrijeme, jer je putovanje kroz vrijeme nemoguće.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 23:42   #71
Quote:
Tolstoj kaže: Pogledaj post
Ekipa stacionirana u dolini Valchiusella 700 km zapadnije od lijepe naše već 20-ak godina putuje kroz vrijeme, a vjerovatno nisu jedini... jerbo ima raznih načina... ovi konkretno koriste povoljan položaj navedene lokacije u odnosu na sjecišta sinkronih (zmajevih) linija i magijsku tehnologiju (selfika i sl.)... pa tko se želi uvjeriti, put pod noge...nije daleko...
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."

Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Nije to nikakvo putovanje kroz vrijeme, već kroz umjetnu stvarnost koja postoji samo za nas materijalna bića, pa se misli da je to neko drugo vrijeme i drugi prostor, ali se zapravo radi o istome vremenu i istome prostoru, jer ima puno da tako kažem stepenica percepcije prostora i vremena u stvarnosti u kojoj živimo.

Kroz vrijeme se ne može putovati već se samo može ići iz jednoga trenutka u slijedeći, i tako non-stop, bez bilo kakvih prekida ili vraćanja u prošlost ili odlaska u budućnost.

To što se tamo događa nema veze sa stvarnim putovanjem kroz vrijeme, jer je putovanje kroz vrijeme nemoguće.
Aj i ti teodore ne lupetaj... taman san te tija pohvalit, a ti opet udario u iste gusle.

Inače, dobro si zamijetio ovo "Kroz vrijeme se ne može putovati već se samo može ići iz jednoga trenutka u slijedeći, i tako non-stop, bez bilo kakvih prekida ili vraćanja u prošlost ili odlaska u budućnost."
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 23:04   #72
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Nije to nikakvo putovanje kroz vrijeme, već kroz umjetnu stvarnost koja postoji samo za nas materijalna bića, pa se misli da je to neko drugo vrijeme i drugi prostor, ali se zapravo radi o istome vremenu i istome prostoru, jer ima puno da tako kažem stepenica percepcije prostora i vremena u stvarnosti u kojoj živimo.

Kroz vrijeme se ne može putovati već se samo može ići iz jednoga trenutka u slijedeći, i tako non-stop, bez bilo kakvih prekida ili vraćanja u prošlost ili odlaska u budućnost.

To što se tamo događa nema veze sa stvarnim putovanjem kroz vrijeme, jer je putovanje kroz vrijeme nemoguće.

Pa upravo si time rekao da je moguće putovanje kroz vrijeme, ali kroz linearno vrijeme, vrijeme kako ga mi percipiramo, kao materijalna bića, kao što si rekao, a to je za nas jedino relevantno vrijeme u ovoj našoj matrici...
Dakle, koncept vremena, kao nečega što teče od prošlosti ka budućnosti, vrijedi samo na našoj liniji vremena, dok su događaji po svojoj objektivnoj prirodi u odnosu istovremenosti, što možemo nazvati vječnim sadašnjim trenutkom. Prošlost, sadašnjost i budućnost su zapravo različita područja na tom teritoriju, ali postoje istovremeno. Područje djelovanja magije je upravo granica između vječnog sadašnjeg trenutka i različitih mogućih vremenskih pravaca. Magijskom tehnologijom je moguće npr. preuzeti funkcije iz vječnog sadašnjeg trenutka i prenijeti ih u naš tijek vremena, te na taj način prouzročiti fenomene, koje možemo doživjeti kao paranormalne, jer ih nije moguće objasniti prema uzročno-posljedičnim odnosima, koji vrijede u našoj dimenziji postojanja.
Dakle, možemo reći da postoje 2-je moguće vizije vremena: s jedne strane imamo vječni sadašnji trenutak, koji predstavlja stanje u kojem su svi događaji istovremeno prisutni, ali nepomični (svijest je ta koja se premješta), a s druge strane imamo vrijeme kao protok i ono predstavlja niz događaja, koji se odvijaju 1 za 2.-im prema determinističkom slijedu; to je najuobičajeniji način poimanja vremena, odnosno naša osjetilna percepcija na taj način objašnjava događaje, no znamo da je takva percepcija iluzorna zato što se događaji odvijaju prema sinkronijskom, a ne uzročnom principu.
Ako se ne varam i ti tako shvaćaš pojam vremena ili?
Dostoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 16:30   #73
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."



Aj i ti teodore ne lupetaj... taman san te tija pohvalit, a ti opet udario u iste gusle.

Inače, dobro si zamijetio ovo "Kroz vrijeme se ne može putovati već se samo može ići iz jednoga trenutka u slijedeći, i tako non-stop, bez bilo kakvih prekida ili vraćanja u prošlost ili odlaska u budućnost."

Ne lupetam uopće.Vrijeme nama ljudima i subatomskim česticama ne teče isto.O tome sam prije pisao kao o stepenicama vremena koje postoje u stvarnosti

Milijarditi dio sekunde mi ljudi uopće ne možemo registrirati, dok je za nekoga to kao nama na primjer jedna godina.

Zato i kažem da mi ljudi uopće NE VIDIMO NITI OSJEĆAMO pravu stvarnost koja postoji sa stvarnim vremenom i prostorom.

Prije ili kasnije će se to pokazati istinitim.A kada to saznamo, saznati ćemo i druge revolucionarne stvari za koje sada uopće ne znamo da postoje.

Pozdrav
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 16:39   #74
Quote:
Tolstoj kaže: Pogledaj post
Pa upravo si time rekao da je moguće putovanje kroz vrijeme, ali kroz linearno vrijeme, vrijeme kako ga mi percipiramo, kao materijalna bića, kao što si rekao, a to je za nas jedino relevantno vrijeme u ovoj našoj matrici...
Dakle, koncept vremena, kao nečega što teče od prošlosti ka budućnosti, vrijedi samo na našoj liniji vremena, dok su događaji po svojoj objektivnoj prirodi u odnosu istovremenosti, što možemo nazvati vječnim sadašnjim trenutkom. Prošlost, sadašnjost i budućnost su zapravo različita područja na tom teritoriju, ali postoje istovremeno. Područje djelovanja magije je upravo granica između vječnog sadašnjeg trenutka i različitih mogućih vremenskih pravaca. Magijskom tehnologijom je moguće npr. preuzeti funkcije iz vječnog sadašnjeg trenutka i prenijeti ih u naš tijek vremena, te na taj način prouzročiti fenomene, koje možemo doživjeti kao paranormalne, jer ih nije moguće objasniti prema uzročno-posljedičnim odnosima, koji vrijede u našoj dimenziji postojanja.
Dakle, možemo reći da postoje 2-je moguće vizije vremena: s jedne strane imamo vječni sadašnji trenutak, koji predstavlja stanje u kojem su svi događaji istovremeno prisutni, ali nepomični (svijest je ta koja se premješta), a s druge strane imamo vrijeme kao protok i ono predstavlja niz događaja, koji se odvijaju 1 za 2.-im prema determinističkom slijedu; to je najuobičajeniji način poimanja vremena, odnosno naša osjetilna percepcija na taj način objašnjava događaje, no znamo da je takva percepcija iluzorna zato što se događaji odvijaju prema sinkronijskom, a ne uzročnom principu.
Ako se ne varam i ti tako shvaćaš pojam vremena ili?

Slažem se sa tobom da u našoj dimenziji u kojoj mi ljudi si svemirom živimo teče ili postoji protok vremena, iz jednoga trenutka u drugi, i tako non-stop.

Isto tako sve što postoji, i prošlost i sadašnjost i budućnost postoji istovremeno,u jednom vječnom trenutku, i tu se slažem s tobom.

Ali se ne slažem da iz te vječnosti može bilo tko doći k nama i raditi neke stvari, to je nemoguće.

Niti mi možemo u drugu dimenziju, niti bilo tko iz druge dimenzije može k nama.

Pozdrav
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 20:04   #75
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Zato i kažem da mi ljudi uopće NE VIDIMO NITI OSJEĆAMO pravu stvarnost koja postoji sa stvarnim vremenom i prostorom.
A ja kažem da "prava stvarnost" ne može biti ništa drugo osim što mi vidimo i osjećamo.
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 10:59   #76
Quote:
Scythe kaže: Pogledaj post
A ja kažem da "prava stvarnost" ne može biti ništa drugo osim što mi vidimo i osjećamo.

Postoji mnogo dimenzija prostor-vremena, a mi ljudi sa svemirom smo samo jedna od njih.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 14:40   #77
Quote:
teodor francic kaže: Pogledaj post
Postoji mnogo dimenzija prostor-vremena, a mi ljudi sa svemirom smo samo jedna od njih.
Aha. - Baš sigurno da je tako. I ti to znaš - naravno bez dokaza. Jedino se nadam da ćeš nam nešto o tome ispričati - uskoro na predavanjima.
prof56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 20:02   #78
Quote:
prof56 kaže: Pogledaj post
Aha. - Baš sigurno da je tako. I ti to znaš - naravno bez dokaza. Jedino se nadam da ćeš nam nešto o tome ispričati - uskoro na predavanjima.

A što si ti mislio, da je naše prostor-vrijeme jedino u stvarnosti?

Da je to istina, da postoji samo jedno prostor-vrijeme i to naše, tada mi ne bi ovdje razgovarali, ne bi nas uopće ni bilo.

Prvo treba saznati što je prostor i vrijeme, pa tek tada o dimenzijama prostor-vremena, koliko ih ima.

Ali ja ne znam ništa, to je samo moje mišljenje.

Je li to u redu?Čovjek više danas ne smije govoriti ni ono što zna, a kamoli ono u što vjeruje.I to mi je 21 stoljeće.Demokracija.Ma kome mi to lažemo.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 09:56   #79
http://youtu.be/p7lflso7mT0

evo ovi tvrdi da je putova,
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 18:54   #80
Quote:
trogir31 kaže: Pogledaj post
http://youtu.be/p7lflso7mT0

evo ovi tvrdi da je putova,
Lako je prevariti malu djecu, i uvjeriti ih u neke nemoguće stvari.

Mi ljudi nismo ništa drugo nego li djeca što se svemira i njegovih tajni tiče.

Tako da putovanje kroz vrijeme, koliko god netko to tvrdio da je putovao, NIJE MOGUĆE.
teodor francic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.