Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2015., 18:56   #41
E zbilja, ima neke veze sa formiranjem mozga...
http://en.wikipedia.org/wiki/Synaptic_pruning
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 19:13   #42
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Eto vidiš, nema smisla referirati jer svima je jasno da dejavu prag ne prekoračuju 40togodišnjaci a kamoli stariji od njih.
Odakle ti ovo? Potpuno je netačno.
DilanDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 20:43   #43
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Odakle ti ovo? Potpuno je netačno.
Potpuno je netačno, veli on a da ne navede šta je točno.

Recimo da imaš svoju teku sa zapisima i recimo da nam slučajno kažeš kad je tvoj prvi a kad zadnji pribilježen upis dejavu, tada bi naveo podatke koje?

Meni osobno tekica nikad nije trebala, memorija u par slučaja (dejavu ti nejde više od par navrata u zbilji) je bila ono što se zove pamti-zauvijek.
Ipak, najdraži mi dejavu bio davnog dana kad sam hodajući starim Cvjetnim trgom propala negdje i nije me bilo za sekunde il tisućinke a kad sam se osvjestila skužila sam da i dalje hodam u svom društvu i niko nije skužio da me nema osim sam ja skužila da nema njih i ulice i trga i kina ispred nas u kojeg smo trebali ići. I kaj je najgore, preplavio me osjećaj da sam baš to isto doživjela na istom mjestu s istim ljudima prema istom kinu... samo neških dana prije. Mrak je taj osjećaj, preplavi te ko da si upravo sišo sa druge planete, treba ti par sati oporavka, nikom ne pričaj da ne ispadneš bedast al evo veseliš se sjećanjem i desetljećima kasnije.
No, ima li nešto pametnog da si naučio iz tog dejavu? Pa baš ni nema.
No, čemu onda služi dejavu? Pa baš zapravo ničemu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 21:10   #44
Pa tačno je suprotno od onoga što si rekla Deja vu mogu imati i 40-godisnjaci.
DilanDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 21:41   #45
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Pa tačno je suprotno od onoga što si rekla Deja vu mogu imati i 40-godisnjaci.
Činjenica je da pod "deja vu" ljudi svašta nešto svrste.

Primjerice, sjediš na terasi kafića s frendovima i odjednom neko od njih prasne wow! pa tu smo bili jučer, nismo??? i niko nije bio jučer al njemu filing štima i kladio bi se u milion dolara!
Al - jel to fakat deja vu? Ne bi li za real deja vu trebalo nešto više osim pukog prolaznog filinga?

Rekoh da zreli ljudi ne doživljavaju deja vu.
Znaš, spiritualnim duhovima je lakše ovladati mlađim ljudima, njihova nezrelost je dobra udica za upecavanje, prolazna al eto, posluži priči. Kad odrasteš, šprehe o dejavu više ne šmekaš i gle odjednom deju više ne doživiš. To ti sve reče.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 07:12   #46
Ovo piše na Wikipediji :

"is the phenomenon of having the strong sensation that an event or experience currently being experienced has been experienced in the past, which is often not the case."

Dakle, ovo doživljavaju i stariji od 40.
DilanDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 09:18   #47
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Recimo da imaš svoju teku sa zapisima i recimo da nam slučajno kažeš kad je tvoj prvi a kad zadnji pribilježen upis dejavu, tada bi naveo podatke koje?
Ovo sam bio zaboravio. Zadnji deja vu prije 7-10 dana.
DilanDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 22:50   #48
Eo da se javim danas sam imo deja vu u skoli nest smo pricali o tuci u gradu onda je jedan frend pruzio ruku kao da netko stisne da vidi kolko je on jak.onda sam ja reko kao koda ces ti stiskat u gradu ruku ali tu je nastao deja vu i 100% sam znao koce sta rec od mojih prijatelja 100%.koje ce oni osobe i primjere na to rec...cudno
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 04:14   #49
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Ovo piše na Wikipediji :

"is the phenomenon of having the strong sensation that an event or experience currently being experienced has been experienced in the past, which is often not the case."

Dakle, ovo doživljavaju i stariji od 40.
"often not the case", a što kad nije "often not"?
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 02:32   #50
nije cudno
ja volim deza-vu-e

to ti samo govori da zivot (tvoj/naš) nije sinkroniziran sa vremenskom linijom

e sad ces si dati zavjeru da predvidjas dio buducnosti
da ti se to vec dogodilo u proslom zivotu
ili da se multiversi preklapaju
ili nesto deseto ... ili stoto

najlakse rec da mozak nije sinkroniziran sa vidom ili kojim vec osjetilom...
al to je šit objasnjenje
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 18:41   #51
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Ovo sam bio zaboravio. Zadnji deja vu prije 7-10 dana.
Nisi skužio, svi tvoji ikad doživljeni dejavuji moraju biti opsežno opisani, detaljni, kroz sve tvoje godine odrastanja, stasanja, do zrelosti,
da bi tek tada ozbiljnom generalnom analizom istančeni do najmanjih detalja u struci koja se bavi dejavuom.
(u prijevodu znači da bi morao proći kroz analize generalnih stručnjaka)

Pri amaterskim dejavuima niko ne želi stručne analize. Činjenica.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 08:00   #52
Aha
DilanDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 22:10   #53
Ja mislim kako je Deja Vu posljedica toga šta smo u jednom od paralelnih Svemira doživili neku nesreču od koje smo poginuli (odnosno prekinuli svoje postojanje u tom paralelnom Svemiru nekom) i tada se dogodi kao trzaj u našem svemiru gdi smo ostali živi dok se to sve ne vrati u normalu.

Ako se zamisle paralelni Svemiri ko mjehuriči, kad poginemo u jednom, tada on "pukne" i na tren uznemiri paralelne Svemire (mjehuriče) oko sebe i od tuda taj Deja Vu.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 07:18   #54
Ne, to se dešava kada poginemo u svemiru okomitom na naš. Paralelni ne utiču tako jedan na drugog jer su paralelni pa im se frekvencije ne preklapaju.
DilanDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 22:54   #55
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
"often not the case", a što kad nije "often not"?
Onda valjda jest "has been experienced in the past" -sjećanje nas tada ne vara.

Quote:
Kukulkan kaže: Pogledaj post
nije cudno
ja volim deza-vu-e

to ti samo govori da zivot (tvoj/naš) nije sinkroniziran sa vremenskom linijom

e sad ces si dati zavjeru da predvidjas dio buducnosti
da ti se to vec dogodilo u proslom zivotu
ili da se multiversi preklapaju
ili nesto deseto ... ili stoto

najlakse rec da mozak nije sinkroniziran sa vidom ili kojim vec osjetilom...
al to je šit objasnjenje
Radi se o trenutnoj nesinkroniziranosti pojedinih dijelova mozga.
Šit objašnjenje je iz vlastite ignorantne guzice izvlačiti njuejđerske fantazije umjesto se malo educirati pročitavši kakvo ozbiljno istraživanje -to je najlakše.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 14:13   #56
Također sam dosta putaimao trenutke u kojima sam doživio deja vu situaciju,ali bez obzira na to još uvijek se svaki put iznenadim kada se ponovi. Totalno mi je neobjašnjiva ta pojava i moram priznat da me istovremeno fascinira i straši..
DanVal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 16:47   #57
Quote:
DanVal kaže: Pogledaj post
Također sam dosta putaimao trenutke u kojima sam doživio deja vu situaciju,ali bez obzira na to još uvijek se svaki put iznenadim kada se ponovi. Totalno mi je neobjašnjiva ta pojava i moram priznat da me istovremeno fascinira i straši..
Zato što se svaki puta radi o drukčijoj pojavi,zato je iskustvo drugačije i da,i mene plaši,a i fascinira na neki način. Doduše,događa mi se vrlo često,pa...
DamonSalvatore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.