Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2015., 15:20   #21
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Mene ne bi smetalo da mi kćerka uda za čovjeka druge rase, a ako nekom smeta, to je njegov problem.

Možda ljudi s recesivnim genama (plava kosa, plave oči) se osjećaju tu nekakvu rasnu ugroženost ali ja je ne osjećam.
Ali tu ugroženost mogu osećati samo ako su neobrazovani (pojasnila sam ranije).
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 19:01   #22
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Zašto?

šta ako je plemenska skupina skup dobrih ljudi?

zašto druga skupina ne bi mogla biti "skup loših ljudi"?

Pokušaj gledati kako sasvim mala deca iz "bele" sredine gledaju na crnca.
Ne percipiraju ga uopšte kao nešto značajno različito (dakle, ne reaguju na boju kože).
Dakle, rasizam i nacizam (to su adekvatni termini) se uče. Nisu urođeni, nisu prirodni - produkt su nakaradnog društvenog okruženja.
Ali je urodjeno da to nauce.

Nema tu dobro lose, sam interesi, los je koji ih ugrozava i uvijek smo prema drugome kriticniji.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 20:43   #23
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ali je urodjeno da to nauce.
Dafaq, urođeno je da naučiš da budeš nacista i rasista?
Kako onda u svakom narodu imaš one koji to nisu?
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 02:18   #24
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Dafaq, urođeno je da naučiš da budeš nacista i rasista?
Kako onda u svakom narodu imaš one koji to nisu?
Urodjeno je da se pistovjecujes sa drustveim skupinama (pleme, nacija, rasa, religija, pa cak i alternativa, anarhija itd razne subkulture). Ljudi su krdoidni, to su temeljni mehanizmi funkcioniranja. Sa necime se poistovjetis, poprimis odredjene identifikacije i vrijednosti i stvaras jaz i otpor prema drugima. U eku ruku su tu rasisti iskreniji od tolerantnih koji cesto pokazuju nista manje istih tendencija u subjektivnoj filtraciji informacija, predrasurama prema skupinama koje ne djele isto misljenje itd.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 10:57   #25
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Urodjeno je da se pistovjecujes sa drustveim skupinama (pleme, nacija, rasa, religija, pa cak i alternativa, anarhija itd razne subkulture). Ljudi su krdoidni, to su temeljni mehanizmi funkcioniranja. Sa necime se poistovjetis, poprimis odredjene identifikacije i vrijednosti i stvaras jaz i otpor prema drugima. U eku ruku su tu rasisti iskreniji od tolerantnih koji cesto pokazuju nista manje istih tendencija u subjektivnoj filtraciji informacija, predrasurama prema skupinama koje ne djele isto misljenje itd.
Pa ne, nisu.
Ljudi nisu krdoidni.
Ljudi zaostali u intelektualnom razvoju su krdoidni.

Dozvoli mi da argumentujem: čovek u svom intelektualnom razvoju prolazi kroz različite faze.
identifikacija sa grupom treba da se prevaziđe nakon izlaska iz puberteta.
A to da identifikacija s grupom nužno znači viđenje neprijatelja u drugoj grupi - to nema blage veze s istinom.

Dakle, da, to postoji, jednako kao što postoje razrokost, daltonizam, mucanje, klaustrofobija, i ostali poremećaji.
No nećemo poremećaj definisati kao nešto "urođeno", pogotovo ako očito nije urođeno.
(već sam napomenula: mala deca - 2, 3 godine, recimo - iz isključivo belačke sredine sasvim normalno i bez ikakvog čuđenja ili straha reaguju na crnce, recimo)

Identifikacija s društvenom grupom je faza u razvoju, ako se ne prevaziđe - čovek je u razvoju prosto zaostao.
identifikacija s nacističkim ili rasističkim grupama u bilo kojoj fazi razvoja ukazuje na još goru zaostalost.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Kohlbe...ralnog_razvoja
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 11:21   #26
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Ali tu ugroženost mogu osećati samo ako su neobrazovani (pojasnila sam ranije).
ne mogu se suglasiti s tim mišljenjem.
Ne određuje stupanj ne ili obrazovanja,osječaj pripadnosti nekoj rasnoj grupi čovjeka,već je u temi naveden niz objektivnih činjenica koje te opovrgavaju.
Bez obzira na stupanj mog obrazovanja,shvaćanja i tolerancije,ja se ipak ne bih oduševila oplodnjom od nekog muškog pripadnika napr bušmena,bez obzira što ih smatram ravnopravnim ljudskim bićima...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 11:21   #27
Apropo ovih malih, od 2-3 godine i bijelo-crnih aspekata, komični trenutak komu sam prisustvovala u vrtiću.

Djed je došao po unuku i sobom doveo malu posvojenu Afrikanku, nekih 2 godine. Gleda ih tako druga djevojčica (3 g.) i pita zašto je ova crna, na što djed odgovara, da su je donijeli iz Afrike i da sad živi sa njima. I kaže na to ova što je pitala: "a zašto niste uzeli bijelu? "


priča ko priča, i sasvima mala djeca svašta opaze i razlikuju

Zadnje uređivanje nan : 30.09.2015. at 11:37.
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:37   #28
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
ne mogu se suglasiti s tim mišljenjem.
Ne određuje stupanj ne ili obrazovanja,osječaj pripadnosti nekoj rasnoj grupi čovjeka,već je u temi naveden niz objektivnih činjenica koje te opovrgavaju.
navedi te objektivne činjenice.

Quote:
Bez obzira na stupanj mog obrazovanja,shvaćanja i tolerancije,ja se ipak ne bih oduševila oplodnjom od nekog muškog pripadnika napr bušmena,bez obzira što ih smatram ravnopravnim ljudskim bićima...
Ako ih smatraš ravnopravnim, zašto ne?

Nota bene, ni ja se ne bih oduševila da me oplodi bušman.
Razlog?
Taj što nemam nameru da se dalje razmnožavam, in general. Dakle, taj je bušman ravnopravan sa svim ostalima sa kojima ne želim da se razmnožim.

Koji je tvoj razlog?
Koji su tvoji kriterijumi za oplodnju?

(kad sam pomenula neobrazovanost, nisam mislila na puku diplomu, to se može steći na razne načine, mislila sam na istinsko znanje.
Jel ono aristotel rekao da je znanje vrlina? Ali samo istinsko znanje?
Lekar koji puši nema istinsko znanje o tome da je pušenje štetno, jednako kao što "tolerantan" kome je prpa zbog migranata nije zaista tolerantan)
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:39   #29
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Apropo ovih malih, od 2-3 godine i bijelo-crnih aspekata, komični trenutak komu sam prisustvovala u vrtiću.

Djed je došao po unuku i sobom doveo malu posvojenu Afrikanku, nekih 2 godine. Gleda ih tako druga djevojčica (3 g.) i pita zašto je ova crna, na što djed odgovara, da su je donijeli iz Afrike i da sad živi sa njima. I kaže na to ova što je pitala: "a zašto niste uzeli bijelu? "


priča ko priča, i sasvima mala djeca svašta opaze i razlikuju
možda ako decu odmalena indoktriniramo u fašističke ideologije.

Ja u familiji imam petoiro male dece uzrasta 2-3, moja ćerka ima dečka crnca, ni jedno od te dece nije pitalo zašto je crn i zašto nije našla belog.

I da, uopšte mi nije frka što postoji mogućnost da se moji, ah, ah, dragoceni beli geni "izgube".
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:44   #30
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
"a zašto niste uzeli bijelu? "
A zašto ga niste uzeli bez pegica i s normalnom bojom kose?



http://www.telegraph.co.uk/education...lchildren.html
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:48   #31
zamisli kad bismo se razmnožavali sa pegavima, i izgubili svoju divnu čistu kožu.
Ah, ah...

Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:49   #32
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
možda ako decu odmalena indoktriniramo u fašističke ideologije.

Ja u familiji imam petoiro male dece uzrasta 2-3, moja ćerka ima dečka crnca, ni jedno od te dece nije pitalo zašto je crn i zašto nije našla belog.

I da, uopšte mi nije frka što postoji mogućnost da se moji, ah, ah, dragoceni beli geni "izgube".

Ma koja indoktrinacija trogodišnjega djeteta fašističkom ideologijom ??

Djeca jednostavno vide razliku u boji kože, kao da imaš samo jednu nogu ili tri ruke
sa odgojem i "kultivacijom" postaju tolerantna, sama djeca po naravi su vrlo isključiva, nešto im se ne sviđa i gotovo, tako djeluju, onda im lijepo kažeš da to nije pristojno pa se počnu drukčije ponašat, recimo.

a ona familija.....nema veze sa rasizmomi i bilo kojim -izmom, čak ni tv ne gledaju
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 13:19   #33
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Ma koja indoktrinacija fašističkom ideologijom trogodišnjeg djeteta ??
Izvini, želiš da kažeš da trogodišnje dete nije usvojilo osnovne obrasce ponašanja iz kuće?

Quote:
Djeca jednostavno vide razliku u boji kože, kao da imaš samo jednu nogu ili tri ruke
Ne, to nije kao da vide jednu nogu ili tri ruke (svesna si da to jeste nacistički komentar) nego je to kao da prvi put vide pegavo riđokoso dete. Riđokosa pegava deca su jednako retkost.
Deca sa izrazito frćkavom kosom su takođe retkost.

"Zašto nisi doveo nekoga sa pravom kosom?"

Quote:
sa odgojem i "kultivacijom" postaju tolerantna, sama djeca po naravi su vrlo isključiva, nešto im se ne sviša i gotovo, tako djeluju, onda im lijepo kažeš da to nije pristojno pa se počnu drukčije ponašat, recimo.
Kada detetu kažeš da se ne ponaša nekako jer "to nije pristojno", praviš od deteta malog debila.
Deci se stvari ne objašnjavaju na način da im kažeš "to nije pristojno", nego na način da im se objasne uzroci i posledice.

Izgled je retko kad ono što normalnom trogodišnjem detetu smeta na drugom detetu.
Ono može biti radoznalo vezano za nešto što mu je čudno, ali jedno dete neće razviti animozitet prema drugom detetu samo zato što ima riđu kosu, pege na licu, ili drugačiju boju kože.
Osim ako...

Quote:
a ona familija.....nema veze sa rasizmomi i bilo kojim -izmom, čak ni tv ne gledaju
Šta reći, ne verujem ti.
Jer, trogodišnje dete ne bi nikad za sebe reklo da je "belo". Mi očito nismo beli, ako misliš da jesmo, uzmi neku svoju fotku, stavi je u fotošop, pa pitaj fotošop koje ti je boje koža.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 13:31   #34
Ne navijaj onu pričicu u rasizam fantazijskih razmjera, jer djete ne zna što je to rasizam, pa ni ne može biti ne-rasistično.

...jednostavni i očigledni smisao dječijeg razmišljanja, ako je ona mala bijela zašto nije i njena sestra bijela


zaključujem
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 13:34   #35
Quote:
nan kaže: Pogledaj post
Ne navijaj onu pričicu u rasizam fantazijskih razmjera, jer djete ne zna što je to rasizam, pa ni ne može biti ne-rasistično.
Dete koje upotrebljava terminilogiju koja se upotrebljava za rase je negde moralo naučiti tu terminologiju.

Quote:
...jednostavni i očigledni smisao dječijeg razmišljanja, ako je ona mala bijela zašto nije i njena sestra bijela

zaključujem
Odakle joj ideja da su ljudi bijeli?
Pošto nisu, jel.
(tu nemaš šta zaključivati, očito je da nismo beli. Osim ako nisi albino, ali to već jeste poremećaj u pitanju)
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 15:17   #36
Ovakve teme su dana užasnno teške obzirom na verbalni delikt i teror militantne političke koreknosti, ali ipak ću reći da je eventualni rasizam najmanji problem, ako ga uopće ima. Mene osobno ne smeta nikakva boja kože, ali se užasavam pomisli da se jednog jutra (a to je vrlo izgledno) probudim u šerijatu. Mi truli zapadnjaci bismo trebali malo aktivirati pozitivan nacionalizam i postati svjesni onoga što jesmo i što bismo mogli prestati biti. No, nije čak ni problem u Islamu kao takvom. Imamo mi domaćih muslimana koji od turaka pripadaju zapadnoj civilizaciji i tako se i ponašaju. Nema nikakvog straha po Bosni se prošetati u minici ili nakrkati se prasencem i nalokati pivom. Problem je u različitosti civilizacija (civilizacija kao najviši stupanj pripadnosti grupi ili, kako je netko upotrijebio pojam - krdizacije).

Od mene se očekuje da kad posjetim Saudijsku Arabiju pazim na njihove običaje (da se dolično obučem, ne pijem alkohol i da ni pod cijenu života ne izvadim Bibliju na cesti (čega li se boje?)), a naša patetično bolesna zapadnjačka potreba za političkom korektnošću opet od mene očekuje da se prilagodimo njihovim običajima kad isti ti dođu k nama. Peticija za ukidanje Oktoberfesta jer ih to vrijeđa? 'Alo?

Kao što napisah, ako se ubrzo ne osvijestimo, probudit ćemo se jednog jutra u šerijatu, a ja to ne želim. Štoviše, to ne žele ni "domaći" muslimani.

Da stvar bude apsurdnija, u samim temeljima religije, Islam je bliži katoličanstvu nego neke "kršćanske" protestanstke Crkve. Nije problem u Islamu (možda donekle u mogućnosti proizvoljnog tumačenja Božje zapovijedi koja kod nas glasi "Ne ubij!", a kod njih "Ne ubij, osim u opravdanom slučaju"), problem je u civilizacijskim razlikama. Onaj kome je žena u suknji definirana kao poželjan predmet silovanja, takvog ne želim u radijusu od 5000km. Onaj koji me želi tjerati na svoje običaje u mojoj kući, takvog ne želim ni u Zemljinoj orbiti.

Kakav rasizam? Borba za o(p)stanak... Ne seli mi se u Australiju samo zato što ćemo dozvoliti da na vrhu katedrale zaviori ISIL-ova zastava
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 15:33   #37
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Ovakve teme su dana užasnno teške obzirom na verbalni delikt i teror militantne političke koreknosti, ali ipak ću reći da je eventualni rasizam najmanji problem, ako ga uopće ima.
Ma nema ga, kao ni kod ove ženske.
Dovoljno je da kažeš "ja nisam rasista" pa da ne budeš, jel

Ono, imaš "spas rase" u naslovu, al ne, kao, nema rasizma

Quote:
Mene osobno ne smeta nikakva boja kože, ali se užasavam pomisli da se jednog jutra (a to je vrlo izgledno) probudim u šerijatu.
Proguglaj malo statistike o tome koje su vere imigranti.
Nisu svi iste, naime.



Quote:
Mi truli zapadnjaci bismo trebali malo aktivirati pozitivan nacionalizam
There is no such thing.
Nacionalizam je po difoltu negativan.

Quote:
i postati svjesni onoga što jesmo i što bismo mogli prestati biti.
Prestati biti nacionalista, i postati čovek... Hm, tough choice...

Quote:
(civilizacija kao najviši stupanj pripadnosti grupi ili, kako je netko upotrijebio pojam - krdizacije).
naprotiv, najvećo domet civilizacije je upravo de-krdizacija.

Quote:
a naša patetično bolesna zapadnjačka potreba za političkom korektnošću opet od mene očekuje da se prilagodimo njihovim običajima kad isti ti dođu k nama. Peticija za ukidanje Oktoberfesta jer ih to vrijeđa? 'Alo?
I u BG-u Obraz, Naši i ostale fašističke organizacije traže ukidanje Bear festa jer im to vređa religijske osećaje, jel.
Ali kakve veze imaju religijski fanatici s imigrantima i očuvanjem rase?

Quote:
Onaj koji me želi tjerati na svoje običaje u mojoj kući, takvog ne želim ni u Zemljinoj orbiti.
Sve pet, ali to nije tema ovde, pročitaj naslov teme i uvodni - problem su naši jadni mali beli geni koji će, avaj, da nestanu.
Drugo, Islam ne podrazumeva teranje drugih na svoje običaje - opet govoriš o fanaticima koji su manjina.
A pravila uspostaviš na početku, i nemaš problem.

Gledala sam nedavno neki nemački dokumentarac na tu temu:

https://www.youtube.com/watch?v=KVWAIKoatWM

No, nemoj propustiti da propustiš jedan mali ali značajan detaljčić u dokumentarcu: Nemci ovu najezdu migranata porede sa najezdom "jugosa" devedesetih.
Zašto ih ovde, na ovoj temi, niko ne poredi s nama samima i našim negativnim uticajem na Nemačku (i ostale zemlje koje su primale "jugose", kako nas ovde sve zajedno zovu)?
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 16:29   #38
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Ma nema ga, kao ni kod ove ženske.
Dovoljno je da kažeš "ja nisam rasista" pa da ne budeš, jel

Ono, imaš "spas rase" u naslovu, al ne, kao, nema rasizma

Proguglaj malo statistike o tome koje su vere imigranti.
Nisu svi iste, naime.



There is no such thing.
Nacionalizam je po difoltu negativan.

Prestati biti nacionalista, i postati čovek... Hm, tough choice...

naprotiv, najvećo domet civilizacije je upravo de-krdizacija.

I u BG-u Obraz, Naši i ostale fašističke organizacije traže ukidanje Bear festa jer im to vređa religijske osećaje, jel.
Ali kakve veze imaju religijski fanatici s imigrantima i očuvanjem rase?

Sve pet, ali to nije tema ovde, pročitaj naslov teme i uvodni - problem su naši jadni mali beli geni koji će, avaj, da nestanu.
Drugo, Islam ne podrazumeva teranje drugih na svoje običaje - opet govoriš o fanaticima koji su manjina.
A pravila uspostaviš na početku, i nemaš problem.

Gledala sam nedavno neki nemački dokumentarac na tu temu:

https://www.youtube.com/watch?v=KVWAIKoatWM

No, nemoj propustiti da propustiš jedan mali ali značajan detaljčić u dokumentarcu: Nemci ovu najezdu migranata porede sa najezdom "jugosa" devedesetih.
Zašto ih ovde, na ovoj temi, niko ne poredi s nama samima i našim negativnim uticajem na Nemačku (i ostale zemlje koje su primale "jugose", kako nas ovde sve zajedno zovu)?
Bajaga je imao dobar stih, nešto o rimljanima i varvarima.

Prvo sasjeckaš svaki moj redak, a kad nemaš što komentirati, onda "to nije tema". Pa totalno sam fulao temu uvodnog posta, trebalo je uopće me ignorirati

I da, nisu svi imigranti iste vjere. Svaki 20-ti nije sunit. I svaki 100-ti nije musliman. I svaki 1000-ti se želi integrirati na zapadu i pun mu je kjurac šerijata.

Puno manje bi me smetalo da mi se kćer uda za crnog katolika nego za bijelog (i plavookog) vehabiju. No, lako je nama ne biti rasist kad crnca vidimo svake prijestupne.

Uglavnom, ne slažemo se oko većine stavova pa nema smisla dalje... Dao Bog da sam sve krivo napisao...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 07:00   #39
Da imam kćer i da joj je dečko crnac mislim da bi me dosta smetalo jer nisam naučern da svakodnevno viđam crnce, dok kad bi živio negdje u Ameriki sigurno mi nebi smetalo.
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:26   #40
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
Da imam kćer i da joj je dečko crnac mislim da bi me dosta smetalo jer nisam naučern da svakodnevno viđam crnce, dok kad bi živio negdje u Ameriki sigurno mi nebi smetalo.
Što bi te više smetalo - crnac kršćanin (ili barem pripadnik zapadne civilizacije) ili plavooki bijeli salafit?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.