Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2017., 21:33   #201
molim preporuku za kvalitetan ultrazvučni difuzer. početnik sam, nikad nisam koristila ništa slično, ali imam malu djevojčicu kojoj je često začepljen nos, pa mislim da bi bilo dobro tu i tamo uključit difuzer kad je prehlađena. znači, bitno mi je da je difuzer jednostavan za korištenje i pranje, i da se može isključit zvuk i svitlo. svjedno mi je odakle ću ga naručit. fala.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 02:41   #202
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
molim preporuku za kvalitetan ultrazvučni difuzer. početnik sam, nikad nisam koristila ništa slično, ali imam malu djevojčicu kojoj je često začepljen nos, pa mislim da bi bilo dobro tu i tamo uključit difuzer kad je prehlađena. znači, bitno mi je da je difuzer jednostavan za korištenje i pranje, i da se može isključit zvuk i svitlo. svjedno mi je odakle ću ga naručit. fala.
Laminaria ima Raindrop i pisala da je super. I ja bih još jednog, tako ću vjerojatno bijelog raindropića nabavit
a cijena je isto dobra.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:53   #203
Sad ih imam već nekoliko . I pola mojih frendica
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 13:50   #204
super, fala. na kojoj temi mogu pitat koja je kombinacija i količina ulja dobra za dišne puteve i sigurna za dicu?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:46   #205
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
super, fala. na kojoj temi mogu pitat koja je kombinacija i količina ulja dobra za dišne puteve i sigurna za dicu?
pošto sam ja certificirani hrčak-kolekcionar članaka prilažem ti odmah jedan takav (nma smisla da prepričavam, original je ipak orginal)

Stribor Marković: Ravensara (Ravintsara; Kamforovac kemotip 1,8-cineol)

Inhalacija: Difuzer s ravensarom možete uključiti u sobi prije spavanja (oko 20 minuta na najjačoj snazi) kako bi se soba ispunila ljekovitom koncentracijom ulja.

Osim u difuzeru jako je djelotvorno lokalno utrljavanjena kožu: u bočicu od 20 mL ukapajte 30 kapi ravensare (za djecu stavite 20 kapi), nanositi u tankom sloju dva puta na dan na područje gornjeg dijela leđa i prsa.


plus bonus
link na jedan Merlinin post

koji je zaprav odavde
Aromaterapija i prirodna kozmetika za djecu i trudnice

Zadnje uređivanje dragone : 01.11.2017. at 20:01.
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 19:57   #206
Quote:
Laminaria kaže: Pogledaj post
Sad ih imam već nekoliko . I pola mojih frendica

haha predobro
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 20:22   #207
@kavopija

Nastavak

Prehlada i gripa - kako se zaštiti i učinkovito ih svladati


Stéphanie Bideau. Eterična ulja za prevenciju i olakšavanje simptoma respiratornih virusnih infekcija


Andrea Šitum Ravensara – eterično ulje za djecu


eto. sve sam ti omogućila!
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 21:15   #208
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post

eto. sve sam ti omogućila!
haha ... jesi, fala.

btw, upravo sam naručila bili raindrop, pa šta bude.

idem sad malo bolje proučavat ulja ...
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:00   #209
Ima tih difuzera i na ebayu...jel netko možda ima iskustva s naručivanjem difuzera preko čajnizera s ebaya?
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 23:07   #210
kako i koliko često čistite ultrazvučne difuzere?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 19:48   #211
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
kako i koliko često čistite ultrazvučne difuzere?
Službeni savjet je isprazniti vodu te prebrisati krpicom jednom u 7-14 dana, ili tako nekako. Mislim da su meni čak savjetovali svaki dan za neke modele koje sam prije imala (i još uvijek imam).

Anyway, ne radim to gotovo nikada , a često mi ostane voda u ovima u apartmanima, pa dok iduće ljeto dođem, to je čisti kamenac na stijenkama i dnu . To onda natopim otopinom limunske kiseline, i poslije opet sve šljaka
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 11:02   #212
Kolko je pametno naručivat difuzer sa eBaya?
Da li je netko naručivao već od vas? I ako je, da li ima netko baš zadovoljan sa nekim modelom?

Ili je pametnije kod nas uzet Raindrop ili Spheru?

EDIT: Uzet ću Raindrop i mir.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 29.11.2017. at 11:15.
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 12:56   #213
Kupil sam Raindrop.
Pital sam ženu jel najbolje da stavljam destiliranu i ona mi veli da sa destiliranom ne radi uređaj uvjerava me da ne radi.
Veli da samo voda iz pipe ide u Raindrop.

Vi koji koristite taj difuzer, da li možete reći jel stvarno tako?

Hvala
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 16:32   #214
I Raindrop i stari Sphera imaju takve upute. Mislim da se maglica ne stvara ako se koristi destlirana voda. Ne znam zašto, fiziku i kemiju, gdje god da to spada, nikad nisam razumjela
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 02:00   #215
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
...Pital sam ženu jel najbolje da stavljam destiliranu i ona mi veli da sa destiliranom ne radi uređaj uvjerava me da ne radi.
Veli da samo voda iz pipe ide u Raindrop.
Quote:
Laminaria kaže: Pogledaj post
I Raindrop i stari Sphera imaju takve upute. Mislim da se maglica ne stvara ako se koristi destlirana voda. Ne znam zašto, fiziku i kemiju, gdje god da to spada, nikad nisam razumjela
daaa, u sjećanju mi je da je svugdje je nešto tako prije pisalo da se neće stvarati maglica korištenjem destilirane vode (mada sad na terri ništa ne piše, kakva voda...)

sad jesu li mislili da je neće bit' uopće ili da se neće vidit, ne znam.
a ta"maglica" su mikrokapljice vode i esencijalnih ulja. a onda je valjda mora bit, eventualno ne bit vidljiva? ne znam ni ja koji procesi je čine bijelom.
ili pak treba svatit kako se to točno ultrazvučno nešto ispuhuje/neispuhuje

nego, eksperimentom sam utvrdila Jok, sve radi ko i inače.
sa filtriranom vodom (brita) ima maglice koliko o'š. izlazi. I vidi se.
A upravo radi sa pročišćenom vodom. a ta je čišća od destilirane.
a kamenca onda ne bi tribalo bit.
pa ono, nastavit ću sa eksperimentom

nego, jeste vidili Woodyja? baš je lepi
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:56   #216
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
nego, jeste vidili Woodyja? baš je lepi
Ak nisi bila u dogledno vrijeme u terri, odi, na pultu im je baš Woody, super izgleda. S obzirom da imam već nekoliko difuzera skoro svugdje gdje mogu imati (ključna riječ je skoro ), nije mi neka sila, ali da nemam niti jedan i da sada kupujem, kupila bih taj.
Laminaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:37   #217
Osjetim kako mi je u spavaćoj sobi (cca 12-15m2 površine) predvečer i tokom noći full suh zrak. Zatvaranje radijatora nije baš opcija jer mi je hladno, a preko noći ne ostavljam otvoren prozor jer je blizu kreveta pa puše direktno na mene.

Koliko ti difuzeri za eterična ulja pomažu pri suhom zraku? Znam da postoje oni ovlaživači zraka, ali hoće li mi difuzer pomoći? Sutra ionako idem u Terra-organicu pa bih uzeo Raindrop ako pomaže, pogotovo jer unutra mogu ubaciti eterična ulja
M3do is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 01:00   #218
Quote:
M3do kaže: Pogledaj post
Osjetim kako mi je u spavaćoj sobi (cca 12-15m2 površine) predvečer i tokom noći full suh zrak. Zatvaranje radijatora nije baš opcija jer mi je hladno, a preko noći ne ostavljam otvoren prozor jer je blizu kreveta pa puše direktno na mene.

Koliko ti difuzeri za eterična ulja pomažu pri suhom zraku? Znam da postoje oni ovlaživači zraka, ali hoće li mi difuzer pomoći? Sutra ionako idem u Terra-organicu pa bih uzeo Raindrop ako pomaže, pogotovo jer unutra mogu ubaciti eterična ulja
Aroma difuzer ti neće pomoći u ovlaživanju zraka. Imamo doma nekoliko difuzera. Raindrop nemamo, po specifikacijama on ispušta cca 20-25ml/h maglice. Kapacitet spremnika je 300 ml pa računaj
Od svih difuzera koje imamo daleko najviše koristimo i najviše maglice nam ispuštaju Muji veliki difuzeri (90–100ml/h) koji isto imaju kapacitet 300ml pa ni to nije ni blizu nekom ozbiljnijem ovlaživaču zraka. Moj savjet ti je kupi neki konkretan ovlaživač zraka ako tražiš rješenje za suhi zrak. Aroma difuzeri su za relaksaciju i finu aromu, ne za ovlaživanje
MisMali2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 16:45   #219
Quote:
MisMali2 kaže: Pogledaj post
Aroma difuzer ti neće pomoći u ovlaživanju zraka. Imamo doma nekoliko difuzera. Raindrop nemamo, po specifikacijama on ispušta cca 20-25ml/h maglice. Kapacitet spremnika je 300 ml pa računaj
Od svih difuzera koje imamo daleko najviše koristimo i najviše maglice nam ispuštaju Muji veliki difuzeri (90–100ml/h) koji isto imaju kapacitet 300ml pa ni to nije ni blizu nekom ozbiljnijem ovlaživaču zraka. Moj savjet ti je kupi neki konkretan ovlaživač zraka ako tražiš rješenje za suhi zrak. Aroma difuzeri su za relaksaciju i finu aromu, ne za ovlaživanje
Potpisujem! Jedino možeš njega stavit blizu glave pa će ti tako neka vlaga doć do nosnica :-)
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 18:55   #220
Evo Woodyja:

https://www.terra-organica.hr/woody-...icna-ulja.html

Ali Raindrop mi je ljepši. Btw, nemam još nijedan, ali mislim da ću uskoro kupiti Raindrop.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.