Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2017., 20:44   #701
Ako ste zainteresirani za (plaćene) stručne prakse u inozemstvu i rad u General Electricu u Budimpešti, prozujite malo kroz ovo:

http://www.join-ge.hu/career-at-ge/

Ima više otvorenih pozicija nego što su ih ovdje stavili (nemojte me pitati zašto, ali se kunem da je tako. Primjerice znam da kad na poslu gledam na mojim stranicama bude da je otvorena pozicija u odjelu poreza(VAT, a ovdje samo porez na dobit), marketingu i slično).

Debelu prednost imaju ekonomisti svih smjerova, PMF-ovci, FER-ovci, strojari, grafičari i slično. Sve struke koje imaju bar donekle veze sa businessom. Začuđujuće ili ne, ali poslova vezano za ekonomsku struku je mislim najviše, ali daleko od tog da svi ostali nisu isto jako traženi jer se na tjednoj bazi zaposli strašno puno ljudi.

Ako pak želite da vas ja preporučim i time imate osiguran status da će vas nazvati (a i da vas kroz tjedan mogu dodatno informirati o nekim drugim otvorenim pozicijama), javite mi se na PM. Da se razumijemo, ja sam nitko i ništa u firmi i moja preporuka vam realno znači baš samo to-nazvat će vas. Smijem još jedino kazati da je proces zapošljavanja dosta jednostavniji od torture koje imamo u Zagrebu za apsolutno sve, ali daleko od toga da će zaposliti svakog.

Osnovne informacije pa da ne morate pitati o čemu se točno radi:

Praksa je 6 mjeseci. Ugovor o radu na 6 mjeseci, ne studentski posao. Može se raditi ispod 40h tjedno, ali ne može biti ugovor na manje od 6 mjeseci.
Iz prve ruke vam mogu tvrditi i to da usprkos tome što je ugovor o radu u pitanju, hrvatski birokrati su prevelike budale i kao i kod mnogih redovnih studenata u Hrvatskoj koji rade na ugovor o radu- i dalje ćete biti redovan student.
Praksa je plaćena. Informacije o plaći ne smijem odavati ni za prakse, ali smijem odati da dodatne informacije potražete na aplikaciji zvanoj kao glassdoor.

Za zagrebačke studente dodatna informacija. Otvoren je natječaj Erasmus stručnih praksi i ukoliko se požurite sa prijavom, imate itekako dobru priliku da uz plaćenu praksu dobijete i naknadu od sveučilišta od 460 eura za Mađarsku po mjesecu. Ali osobno je to sve što ja znam o Erasmus stručnim praksama, tj. to da si sami tražite firmu i ako je imate i stignete do kraja natječaja obavit dokumentaciju, imate dodatan džeparac koji je naravno javno dostupan koliko iznosi.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 01:36   #702
može pitanje.

koliki su kriteriji današnjeg odlaska na erasmus. studentica sam 2. godine diplomskoga studija povijesti sa prosjekom 3.6 prijavila bih se za prag,krakow i 3. bi uzela neku njemačku državu.

unaprijed hvala
optim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 12:20   #703
Quote:
optim kaže: Pogledaj post
može pitanje.

koliki su kriteriji današnjeg odlaska na erasmus. studentica sam 2. godine diplomskoga studija povijesti sa prosjekom 3.6 prijavila bih se za prag,krakow i 3. bi uzela neku njemačku državu.

unaprijed hvala
Svaki fakultet ima različite kriterije, tako da nema univerzalnog odgovora na ovo pitanje. Tipa daju određen broj bodova na temelju prosjeka, redovitosti u studiranju, motivacijskog pisma, dodatnih nagrada postignutih u studiju itd. Za informaciju o načinu rangiranja je najbolje obratiti se ECTS koordinatoru na fakultetu.

U natječaju piše: ''Matični fakultet ili akademija će studenta rangirati na samo jedan od odabranih izbora (iznimka Muzička Akademija, rang lista s 3 izbora).''
Ta lista se onda šalje Sveučilištu da ga ono potvrdi i objavi.
tbbt14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 17:22   #704
jel postoji negdje nekakva stranica ili statistika presjeka dolaznih studenata u Zagreb? mislim iz kojih država najviše i to
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2017., 23:48   #705
Pozdrav,

Isprike adminima na objavi teme, sada je ne znam izbrisati .

Zanima me da li je tko bio na ERASMUS-u u Grazu, Austrija, bez poznavanja njemačkog jezika, a da su ipak slušali nastavu na engleskom jeziku?

Ili je pak najbolje provjeriti direktno s faksom na koji bi se išlo?
spawnedpawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 11:14   #706
Quote:
spawnedpawn kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Isprike adminima na objavi teme, sada je ne znam izbrisati .

Zanima me da li je tko bio na ERASMUS-u u Grazu, Austrija, bez poznavanja njemačkog jezika, a da su ipak slušali nastavu na engleskom jeziku?

Ili je pak najbolje provjeriti direktno s faksom na koji bi se išlo?
sa faksom, moj na primjer nudi tamo isključivo na engleskom
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 11:22   #707
Hvala na odgovoru danas dakle trk ECTS koordinatoru

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
spawnedpawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 16:50   #708
Quote:
Naoipako kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

pokušavam skupiti sve moguće informacije vezane za erasmus+ praksu.

Najinteresantnija destinacija mi je London, ali Porto i Amsterdam također dolaze u obzir.

Budući da sami sebi pronalazimo poslodavce, zanima me gdje uopće početi??

Da li je za Nizozemsku/Portugal bitno poznavanje nizozemskog/portugalskog, ili je moguće praksu odraditi na engleskom jeziku?

Tek sam se počela baviti ovom idejom i guglati, ali ne čini se baš jednostavno.
Pronašla sam neke linkove vezane uz temu, međutim, nije od pomoći do sada.

Molim sve koji imaju ikakvih iskustava s navedenim destinacijama bilo kakvu informaciju!

Inače..studiram pravo - pa eto, ako slučajno ima pravnika s ovakvim iskustvima/destinacijama - šerajte pliz !!!

Hvala

Ja sam bila u Portu pa ti mogu mozda odgovorit neka pitanja koja te zanimaju. Ne znam koji jezik je potreban za praksu jer to vjerojatno ovisi od firme, ali ti mogu reci da vecina ljudi u Portugalu, pogotovo mladih, govori engleski. Svakodnevni zivot nebi trebao biti problem, ali svakako preporucam da naucis nekakve osnove jezika (imas online tecajeve, youtube clipove itd) prije polaska (osim sto ce cijenit trud, to je valjda i bit studentske razmjene).

Pitaj slobodno sve sta te zanima, iako moj odgovor kasni par miseci
diul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 04:45   #709
Praksa

Da li je itko studirao za profu engleskog jezika i našao praksu vani? Nije važno gdje, draga mi je cijela Europa, samo mi trebaju neki kontakti (ime škole, lokacija, nude li smještaj, plaću)
__________________
Trekkies live long and prosper! The rest of you may drop dead!
William Riker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 21:42   #710
Quote:
William Riker kaže: Pogledaj post
Da li je itko studirao za profu engleskog jezika i našao praksu vani? Nije važno gdje, draga mi je cijela Europa, samo mi trebaju neki kontakti (ime škole, lokacija, nude li smještaj, plaću)
Pogle si na Aiesecu stručne prakse. Ako te zanima egzotika, dobit ćeš smještaj, hranu i nekakav džeparac uz sve to.
Da ti odmah kažem, to su ti zemlje tipa Indija, Kina, a vidio sam i Mongoliju. Uglavnom Azija.
U Europi jako teško.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 08:37   #711
Ekipa koja se prijavila za erasmus+ strucnu praksu (1.krug 17/18), jesu li vam vec javili da ste ju dobili?
morecolor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 16:21   #712
Ima li netko popis svih fakulteta/sveučilišta na koje je moguće otići preko erasmusa?
joeyjordinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 22:59   #713
Quote:
joeyjordinson kaže: Pogledaj post
Ima li netko popis svih fakulteta/sveučilišta na koje je moguće otići preko erasmusa?

Koji fakultet/sveučilište/grad? Prmjerice za Sveuč. u Zgu ima neki popis, ali svaki fakultet bi trebao imati na svojim stranicama popis institucija s kojima imaju suradnju
vatis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 23:10   #714
Hvala ti puno. Ovaj popis je otprilike onl sto sam tazio. Veseli me sto ima i lijep broj americkih fakulteta

Nisam znao iskreno da to ovisi i o fakultetu koji pohadjam. Studiram na FSB-u pa cu pokusati vise saznati u referadi. Mora li se u slicaju razmjene gubiti godina?
joeyjordinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:55   #715
Čini mi se da nema primjerenije teme, pa ću ovdje pitati: zna li tko da li su izostanci s nastave zbog sudjelovanja u Erasmus+ projektima opravdani? Ili to ovisi od fakulteta do fakulteta?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 12:11   #716
Je li tko bio na Erasmus stručnoj praksi?
Imamo li kao studenti na praksi u stranoj zemlji pravo na mjesto u domu ili si sami moramo naći smještaj po tržišnim cijenama?
prvilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:07   #717
Ima li netko da ide na praksu/razmjenu idući semestar u Pariz (ili je već tamo)?
diul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:03   #718
Jel išao netko na AIESEC praksu ili volontiranje? Kakva su iskustva? I kako sve to funkcionira?
Nisam baš primijetila da je ta organizacija razvikana kao Erasmus ili Ccusa pa ne mogu nać nikakva relevantna iskustva. Samo me ovi iz Aieseca bombardiraju porukama da mi nađu projekt
TheLizardKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:47   #719
Quote:
TheLizardKing kaže: Pogledaj post
Jel išao netko na AIESEC praksu ili volontiranje? Kakva su iskustva? I kako sve to funkcionira?
Nisam baš primijetila da je ta organizacija razvikana kao Erasmus ili Ccusa pa ne mogu nać nikakva relevantna iskustva. Samo me ovi iz Aieseca bombardiraju porukama da mi nađu projekt
Nisam bila na praksi preko aiesec-a, ali sam se iz znatiželje prije par dana prijavila na njihov portal. Koliko sam shvatila, prijavljuješ se na prakse objavljene na njihovoj stranici i ukoliko dobiješ praksu plaćaš aiesec-u oko 1700kn (je li nešto dodatno uključeno u taj fee, to ne znam). Čini mi se da su sve global talent prakse plaćene.
Kod volonterskih praksi bude pokriven npr. smještaj ili hrana ili jedno i drugo i plaćaš aiesec-u oko 800kn.

Erasmus je stipendija. Sam pronalaziš praksu (doduše imaju nekakvu siromašnu ponudu praksi na stranici), te tek nakon toga riješavaš papire, tj. prijavljuješ se za stipendiju.

Isto tako, za erasmus stipendiju se moraš prijavit dok imaš status studenta, a na praksu možeš otići za vrijeme trajanja iduće ak.godine, dok se na aiesec možeš prijavit godinu ili dvije nakon završetka studija.

Zadnje uređivanje diul : 19.11.2017. at 21:01.
diul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 00:49   #720
Ima li netko iskustva s ERASMUSom u ljetnom semestru pete godine? Ostali bi mi samo diplomski radovi, nikakva praksa, i otišla bih u Njemačku na semestar, gdje bih baš voljela slušati predavanja i polagati ispite. Neće mi trebati biti "zamjena" za išta iz Zagreba jer ću sve odslušati i položiti, ali bih čisto ovako za svoj užitak u nadi da mi te ECTS-e prihvate kao dodatne. Za diplomske radove bih upisala apsolventsku godinu.

ECTS koordinatorica mi je rekla da je u takvim slučajevima nekakva fora da se službeno mora tamo naći mentor za diplomske radove pa se njemu naknadno "objasni" da ih ne treba "stvarno mentorirati" jer ih neću tamo pisati. Iako mi je djelovala zbunjeno i kao da ni sama ne zna kako to zapravo ide, pa me zanima ako postoje slični slučajevi ili ako netko ima iskustva s takvim odlaskom na semestar i kako je funkcioniralo.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.