Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 14:24   #9881
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sve kaj si nabrojala nisu stvorili ljudi s diplomom filozofskog
sve na kaj sam se ja referencira su stvorili ljudi s talentom, ali vecinom ipak ljudi s diplomama inzinjerstva i primjerenim znanjima
hajdemo se ne kurciti papirom, nego uradenim poslom
Hebiga, treba snage za priznat da je nešto čime se baviš većini totalno nebitno.

Ali filozofija je jako bitna, npr. imaš jedno pitanje koje je nezaobilazno, a samo se filozofija može s njim nositi.
Autonomni automobil mora izabrati hoće li zgaziti majku sa dvoje djece i time spasiti svojeg vlasnika, ili će ubiti svojeg vlasnika da bi spasio majku sa dvoje djece. Moralno znamo svi što je ispravno, ali bi li ti kupio proizvod koji te u jednom trenutku može poželjeti ubiti?
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
A dobro onda

Da, topim se
(Možda imam temperaturu. )

Eto, ja i filozofi se nekako ne susrećemo što se dejtanja i seksa tiče.


Nadam se da nisi našminkana.

Filozofija i elektrotehnika fizički nisu daleko, pa..
mužjak is offline  
Old 22.11.2017., 15:25   #9882
Rastući prijezir prema društvenjacima kao nekakvim jebivjetarskim parazitima koji samo sišu poštene inženjere nije ništa drugo do popločavanje puta ka pretvaranju čovjeka u use, nase i podase biljku kojoj je jedini smisao postojanja - opstojanje.

Iskustvo uči da je uzaludan svaki pokušaj objašnjavanja kako se ne radi samo o potrebi da čovjek ne živi samo o kruhu, nego i o tome da kreativnost u svim svojim pojavnim oblicima - bez koje bi, u konačnici, i inženjeri mogli manje-više češati guzicu - korijene ima i u tim navodno parazitskim djelatnostima i aktivnostima.
Lord Byron is offline  
Old 22.11.2017., 16:03   #9883
Kaže jedan oglas:
Quote:
"... cura sam od 25 godina, zivim u Zagrebu, i zanima me ima li ovdje musko od cca 25 do 35 god., koji je vise tip za vezu, a da mu nije bas bitan seks."
Puno sreće, curo od 25.
Tomislav B is offline  
Old 22.11.2017., 16:23   #9884
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Kaže jedan oglas:

Puno sreće, curo od 25.
bez brige, nju ovdje itekako ceka sreca

vrli forumasi, glancajuci svoju US reputaciju, prije bi umrli od nejebice nego spomenuli jebacinu i picku
vecini je bitna dusa, pa onda mozak, a tek na kraju bi mozda i nesto umocili ali vise onako slucajno, ako se desi.. jebiga, genericke dobrice

steta sto necemo u izravnom prijenosu iz njenog inboxa pratiti natjecanje "kome se (naj)manje jebe"
a prvi krug kvalifikacija je vec poceo...
Miki-Liki is offline  
Old 22.11.2017., 16:29   #9885
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Rastući prijezir prema društvenjacima kao nekakvim jebivjetarskim parazitima koji samo sišu poštene inženjere nije ništa drugo do popločavanje puta ka pretvaranju čovjeka u use, nase i podase biljku kojoj je jedini smisao postojanja - opstojanje.

Iskustvo uči da je uzaludan svaki pokušaj objašnjavanja kako se ne radi samo o potrebi da čovjek ne živi samo o kruhu, nego i o tome da kreativnost u svim svojim pojavnim oblicima - bez koje bi, u konačnici, i inženjeri mogli manje-više češati guzicu - korijene ima i u tim navodno parazitskim djelatnostima i aktivnostima.
Činjenica je isto tako da inženjera ima premalo, a društvenjaka previše u odnosu na stvarne potrebe. Ta činjenica stvara taj prijezir jer društvenjak može biti svaki inženjer, ali svaki društvenjak ne može biti inženjer.
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Ni trunke šminke.

Nisu elektrotehnika i filozofija jedine tamo.
Onda se niti ne vidi da si se topila.

To nisam niti rekao.
mužjak is offline  
Old 22.11.2017., 16:31   #9886
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
društvenjak može biti svaki inženjer
Glupost.
Lord Byron is offline  
Old 22.11.2017., 16:44   #9887
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Glupost.
Činjenica. Pogledaj ponovno kako sam fino napisao "može".

No, ova tema nije za takvu raspravu. Ako želiš o tome, otvori temu pa ću ti eksplicirati.
mužjak is offline  
Old 22.11.2017., 17:26   #9888
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Autonomni automobil mora izabrati hoće li zgaziti majku sa dvoje djece i time spasiti svojeg vlasnika, ili će ubiti svojeg vlasnika da bi spasio majku sa dvoje djece. Moralno znamo svi što je ispravno, ali bi li ti kupio proizvod koji te u jednom trenutku može poželjeti ubiti?
*Moj* autonomni automobil koji sam *ja* platio uopce ne bi trebao imati dileme o tome da li ce zrtvovati vlasnika. Imho. Ako pretpostavimo da taj auto ispravno funkcionira, onda je krivica na onome tko se postavio u situaciju da pogine vozac ili on.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 22.11.2017., 17:36   #9889
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
*Moj* autonomni automobil koji sam *ja* platio uopce ne bi trebao imati dileme o tome da li ce zrtvovati vlasnika. Imho. Ako pretpostavimo da taj auto ispravno funkcionira, onda je krivica na onome tko se postavio u situaciju da pogine vozac ili on.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
Ne možeš ne očekivati takvu situaciju sve dok ima ljudskih vozača koji su nepredvidivi (npr. zaspe za volanom).

No, ajmo o tome na pripadajućoj temi.

Mene zanima kako je seksualni oglas prošao.
mužjak is offline  
Old 22.11.2017., 17:53   #9890
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Rastući prijezir prema društvenjacima kao nekakvim jebivjetarskim parazitima koji samo sišu poštene inženjere nije ništa drugo do popločavanje puta ka pretvaranju čovjeka u use, nase i podase biljku kojoj je jedini smisao postojanja - opstojanje.

Iskustvo uči da je uzaludan svaki pokušaj objašnjavanja kako se ne radi samo o potrebi da čovjek ne živi samo o kruhu, nego i o tome da kreativnost u svim svojim pojavnim oblicima - bez koje bi, u konačnici, i inženjeri mogli manje-više češati guzicu - korijene ima i u tim navodno parazitskim djelatnostima i aktivnostima.
Buraz, izađi fino na tržište i nemoj nikoga prisiljavati pod prijetnjom zatvorske kazne da sluša prodike o tome kako se ne živi samo od kruha (dok im taj kruh otimate iz usta), pa ako su spremni platit za to onda nisi parazit, inače jesi po definiciji. 2. lice množine je pisano u afektu.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Zato sam to i napisala. Jer mi je super kako se neki ljudi smatraju vrednijima od drugih.
Taste of their own medicine.

Ajmo bacit cijelu povijest umjetnosti, književnosti, filozofije i sve društvene znanosti u grotlo zaborava jer neki majmun na tome ne može izgraditi imperij. I još se malo klanjati Bogu Novcu jer mu se kao čovječanstvo ne klanjamo dovoljno.
Nemoj mu se klanjat, pa onda nemoj niti radit na izmišljenom radnom mjestu i otimati ljudima iz usta da bi ti mogla biti povjesničarka umjetnosti, živi od povijesti umjetnosti, a ne od novca popljačkanog od ljudi kojima to ne treba. Ili im tu svoju povijest umjetnosti prodaj, ako su to govno spremni kupit. Imperij su gradili majmuni dok nisu propali prije 27 godina, iako njihovi nasljednici niti njihova kriminalna ideologija nikako nije mrtva, kao što vidimo.

_____________________________________________

Oglas: "i zanima me ima li ovdje musko od cca 25 do 35 god., koji je vise tip za vezu, a da mu nije bas bitan seks"- hm, da, treba li komentirat ovo?

Inače, onaj debela boca (ili kao mu je već nick) baš daje dojam teškog fejkera i forsera (nije samo oglas doprinio toj ocjeni).
Hammerstone is offline  
Old 22.11.2017., 18:47   #9891
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Ne možeš ne očekivati takvu situaciju sve dok ima ljudskih vozača koji su nepredvidivi (npr. zaspe za volanom).

No, ajmo o tome na pripadajućoj temi.

Mene zanima kako je seksualni oglas prošao.
Ako je netko zaspao upravljajuci klasicnim autom, zasto bi moj autonomni auto ubio mene?

:neznamgdjejetema:

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Old 22.11.2017., 20:07   #9892
Quote:
Hammerstone kaže: Pogledaj post
Ili im tu svoju povijest umjetnosti prodaj, ako su to govno spremni kupit. Imperij su gradili majmuni dok nisu propali prije 27 godina, iako njihovi nasljednici niti njihova kriminalna ideologija nikako nije mrtva, kao što vidimo.
imas ti pravo
ne treba tebi skola, treba ti samo internet, koji ti je sjeo ko budali samar, da mozes puniih jaja drljati pizdarije
Miki-Liki is offline  
Old 22.11.2017., 20:10   #9893
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Hebiga, treba snage za priznat da je nešto čime se baviš većini totalno nebitno.

Ali filozofija je jako bitna, npr. imaš jedno pitanje koje je nezaobilazno, a samo se filozofija može s njim nositi.
Autonomni automobil mora izabrati hoće li zgaziti majku sa dvoje djece i time spasiti svojeg vlasnika, ili će ubiti svojeg vlasnika da bi spasio majku sa dvoje djece. Moralno znamo svi što je ispravno, ali bi li ti kupio proizvod koji te u jednom trenutku može poželjeti ubiti?
i, treba li ti diploma filozofa da bi na to pitanje odgovorio?
dok ti makar i za napraviti ficu iz 60-tih itekako treba diploma inzinjera i pripadajuce znanje
ZgSash is offline  
Old 22.11.2017., 20:11   #9894
Quote:
Miki-Liki kaže: Pogledaj post
imas ti pravo
ne treba tebi skola, treba ti samo internet, koji ti je sjeo ko budali samar, da mozes puniih jaja drljati pizdarije
sva sreca pa su drustvenjaci izmislili i napravili internet, operativne sisteme, mrezne protokole, kompjutere itd, itd, itd...
ZgSash is offline  
Old 22.11.2017., 20:13   #9895
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Rastući prijezir prema društvenjacima kao nekakvim jebivjetarskim parazitima koji samo sišu poštene inženjere nije ništa drugo do popločavanje puta ka pretvaranju čovjeka u use, nase i podase biljku kojoj je jedini smisao postojanja - opstojanje.

Iskustvo uči da je uzaludan svaki pokušaj objašnjavanja kako se ne radi samo o potrebi da čovjek ne živi samo o kruhu, nego i o tome da kreativnost u svim svojim pojavnim oblicima - bez koje bi, u konačnici, i inženjeri mogli manje-više češati guzicu - korijene ima i u tim navodno parazitskim djelatnostima i aktivnostima.
samo ti lijepo izadi na trziste, ponudi svoje drustvenjacstvo i zaradi si
ja se u potpunosti slazem da su drustvenjaci potrebni, no ne i s principom da su paraziti koji sami za sebe vriste kako su potrebni
ZgSash is offline  
Old 22.11.2017., 20:14   #9896
Koja rasprava, sto ti treba u zivotu
Jesu li pecinskim ljudima bas trebali oni crtezi po zidovima pecine?
Ili su oni bili nadahnutiji?
__________________
I sit and talk to God And he just laughs at my plans
My head speaks a language I don't understand.
Pingvinia is offline  
Old 22.11.2017., 20:42   #9897
Djeco, nemojte se svađati.
Pogledajte oko sebe i možda shvatite, da su ovaj svijet, kakav poznajemo danas ustvarili vizionarji, sanjači, a toga te ne nauči nijedna škola. Školovanje ti da neku osnovu, sve ostalo je stvar talenta, vrijednosti (radišnosti) i vizije koju pojedinac ima.
linch is offline  
Old 22.11.2017., 21:00   #9898
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sva sreca pa su drustvenjaci izmislili i napravili internet, operativne sisteme, mrezne protokole, kompjutere itd, itd, itd...
slažem se s opaskom i nikako ne cjenim filozofiranja koja kapljica magle je psihički stabilnija kao ni literaturu serijskog samoubojice...

al ipak svaki domet inženjerstva započinje u snovima vizionara...

zato se nadam da nam se neće pretjerano magliti leonardove očale.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Old 22.11.2017., 22:48   #9899
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
Ako je netko zaspao upravljajuci klasicnim autom, zasto bi moj autonomni auto ubio mene?

:neznamgdjejetema:

Sent from my S7 edge via Tapatalk
On ima taj nemogući izbor zbog toga.

Ako je nema, treba je otvorit.
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
i, treba li ti diploma filozofa da bi na to pitanje odgovorio?
dok ti makar i za napraviti ficu iz 60-tih itekako treba diploma inzinjera i pripadajuce znanje
Svi mi možemo imati odgovor na sva pitanja i mišljenje o svemu, ali potreban je društveni konsenzus oko nekih pitanja - a tu uskaču filozofi jer mogu eksplicirati stav jasan svima.

I to ti kaže inženjer.

Ma da se slažem da su često društvenjaci paraziti društva, ali tu su problem i neke druge stvari - loše temeljno školovanje, te shodno istom nedovoljno znanje da se procijeni što biti u životu. Npr. netko tko je dobar u matematici ode za profesora povijesti i 5 godina nakon faksa nema posao. Blasfemija.

Ali radije bih da tu raspravu sada zaustavimo, te ukoliko je potrebno nešto dodatno reći otvorimo temu na pripadajućem PDFu.
mužjak is offline  
Old 23.11.2017., 02:01   #9900
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
On ima taj nemogući izbor zbog toga.
Izbor tesko da je nemoguc. Zrtvovati nekog tko je igrao po pravilima ili nekoga tko je pogrijesio/prekrsio prometna pravila? Ako je to endgame izbor, nema mnogo dileme.

Sent from my S7 edge via Tapatalk
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:40.