Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 22:28   #1021
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
I legendarne jakusevecke kobase od domace svinjetine
Domace jakusevecke svinje obozavaju jakusevecke krave koje obozavaju jakusevecko povrce. Sve je to domace, prirodno.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 22:34   #1022
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Vezano uz helikoptere ... jesmo li jučer/prekjučer ovako nešto vidjeli?

http://www.vatrogasci-osijek.hr/vjez...z-helikoptera/
Yes svako jutro drndaju bolje da su dolje išli na vjezbu
marrai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 22:39   #1023
kolinda nije ništa bubnula nego dala najnormalniju moguću izjavu, koja ne samo da je bila primjerena i odmjerena, nego je uz to i apsolutno točna. to što neki nalaze zamjerke i kad kaže dobar dan je druga priča. a kad smo krstičevića i njegove reakcije, dosta se ljudi danas pita jesu li njemu sve ovce na broju.
antifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 22:41   #1024
Krsticevic je dobro reagirao.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 22:56   #1025
zanimljiva snimka

https://www.youtube.com/watch?v=RSohD4QDrd0

servis za odštopavanje kanalizacije i krstičević u pozadini
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:42   #1026
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Recimo da su do 1990g. pozari bili toliko rijetki da je SR Hrvatska jos osamdesetih o svom trosku kupila Kanadere (4 kom) jer je postajala opravdana bojazan da ce izgoriti cijela obala.
eto a ja kažem od ZD do Šibenika su požari bili rijetkost,Vransko jezero nikada nije gorilo a od 2001 je gorilo preko 15 puta
a kupnja je drugi par opanaka,nevidim da smo ih tražili jad ih je JNA odnjela

kažem od Zadra do recimo Kistabja i Vodica su požari bili prava rijetkost a i ako bi bili upaljeni ugašeni su u 1 sat

danas je to normala da gori
kakma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:44   #1027
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Krsticevic je dobro reagirao.
Zbog čega misliš da je dobro reagirao?

Meni je Kolindina izjava bila skroz na mistu, pa većina ekipe u Splitu će isto reć. Di je bila vojska?

Ako se on našao prozvan njegov problem...nije ga imenovala.

Zna se procedura...ima ih u ovom lancu iznad njega. Mislim se ...našao se uvrijeđen...moš mislit...uvrijedilo mu vojsku.

Ma dajte.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:53   #1028
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Zbog čega misliš da je dobro reagirao?

Meni je Kolindina izjava bila skroz na mistu, pa većina ekipe u Splitu će isto reć. Di je bila vojska?

Ako se on našao prozvan njegov problem...nije ga imenovala.

Zna se procedura...ima ih u ovom lancu iznad njega. Mislim se ...našao se uvrijeđen...moš mislit...uvrijedilo mu vojsku.

Ma dajte.
Nije to pitanje uvrijeđenosti. To je pitanje subordinacije i raspodjele zadataka.

Zadatak vojske nije gašenje požara. Vojska nije subordinirana vatrogastvu, tj MUPu, osim u segmentu kanadera, što je malformacija vojske.

Ne može Štef kome gori vatrogasno vozilo dići bojnu iz obližnje kasarne da je gasi, koliko god to bilo nepopularno za reći. To je ho-ruk metoda, koja samo propagira javašluk i dezorganizaciju. Mora se znati tko koga diže, pod kojim uvjetima i zašto, i tko to plaća.

Kolinda je javno prozvala vojsku da nije reagirala, iako, ograničena kakva jeste, nije shvatila da je upravo ona vrhovni zapovjednica koja je to morala zapovijediti. Vojska ne reagira bez naređenja ili bez jasnih uputa, osim u krajnje kritičnim situacijama.

Krstičević je ispravno shvatio Kolindininu izjavu i kao implicite prozvani odgovorni dao ostavku, a onda je na drugima neka se dogovore tko je što trebao obaviti da bi se vojska angažirala. Ili neka progutaju svoju izjavu, što su i učinili.

Vojska tako funkcionira.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:54   #1029
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
zanimljiva snimka

https://www.youtube.com/watch?v=RSohD4QDrd0

servis za odštopavanje kanalizacije i krstičević u pozadini
Misliš da je on bio u onoj štićenoj koloni ili ???

Ako je ovo organizirano onda Plenki podjeli svima karte za njemačku...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 23:58   #1030
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Nije to pitanje uvrijeđenosti. To je pitanje subordinacije i raspodjele zadataka.

Zadatak vojske nije gašenje požara. Vojska nije subordinirana vatrogastvu, tj MUPu, osim u segmentu kanadera, što je malformacija vojske.

Ne može Štef kome gori vatrogasno vozilo dići bojnu iz obližnje kasarne da je gasi, koliko god to bilo nepopularno za reći. To je ho-ruk metoda, koja samo propagira javašluk i dezorganizaciju. Mora se znati tko koga diže, pod kojim uvjetima i zašto, i tko to plaća.

Kolinda je javno prozvala vojsku da nije reagirala, iako, ograničena kakva jeste, nije shvatila da je upravo ona vrhovni zapovjednica koja je to morala zapovijediti. Vojska ne reagira bez naređenja ili bez jasnih uputa, osim u krajnje kritičnim situacijama.

Krstičević je ispravno shvatio Kolindininu izjavu i kao implicite prozvani odgovorni dao ostavku, a onda je na drugima neka se dogovore tko je što trebao obaviti da bi se vojska angažirala. Ili neka progutaju svoju izjavu, što su i učinili.

Vojska tako funkcionira.
Ajde koji k cvilite, pazi ministar obrane umjesto da je u nekom stožeru i kordinira stvari razvlaći crijeva po cesti...Dok je on razvlaćio crijeva ko je vodio ministarstvo i kordinirao djelovanje što vojske što zraćnih snaga...
Pazi dok Split gori oni šalju kanadere na Hvar...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:07   #1031
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ajde koji k cvilite, pazi ministar obrane umjesto da je u nekom stožeru i kordinira stvari razvlaći crijeva po cesti...Dok je on razvlaćio crijeva ko je vodio ministarstvo i kordinirao djelovanje što vojske što zraćnih snaga...
Pazi dok Split gori oni šalju kanadere na Hvar...
Gdje je to Krstičević razvlačio crijeva po cesti?

Kuda će pak kanaderi letjeti diktira služba koja ih koordinira i procjena pilota oko vremenskog stanja na konkretnom požarištu. Bura niza Mosor ili Kozjak je izrazito gadna, ne može u tim uvjetima ništa letjeti blizu tla.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:10   #1032
Quote:
kakma kaže: Pogledaj post
eto a ja kažem od ZD do Šibenika su požari bili rijetkost,Vransko jezero nikada nije gorilo a od 2001 je gorilo preko 15 puta
a kupnja je drugi par opanaka,nevidim da smo ih tražili jad ih je JNA odnjela

kažem od Zadra do recimo Kistabja i Vodica su požari bili prava rijetkost a i ako bi bili upaljeni ugašeni su u 1 sat

danas je to normala da gori
S druge strane, cesto je gorilo na potezu od Sibenika prema Primostenu.

Kad smo vec kod Sibensko-kninske zupanije, istina je da u nekim dijelovima nije bilo pozara ili je bilo nekih koji su brzo gaseni, a za koje se pricalo u busu 2000-ih, a ne znam sto se prica danas, da su se podmetali da bi odredjeni DVD-ovi izlazili na teren kad im je prijetilo zatvaranje.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:27   #1033
Quote:
mirjam kaže: Pogledaj post
Kolinda je onu vecer i naredno ujutro unatoc svemu djelovala zabrinutije i ozbiljnije nego Plenkovic ..... koji se ponasao skandalozno, neozbiljmo...umjesto da je ostavio sve i posvetio se pozaru, on je davao grozne iritantne izjave, lakonske, kao da je rijec o pizdariji....dok su iznemogli ljudi u panici granama mlatili po ognju, on kaze da ce traziti pomoc ako bude potrebno .....ja ne mogu shvatiti to, ziva sramota...onda ono drugi dan, atraktivno, interesantno, pa let avionom, limuzine...ma uzas, ovo je uzas a to je covjek koji je prvi u drzavi. Prvi.

upravo to.. ma niko ne očekuje od njega da zgrabi šmrk il brentaču i trči u vatru, ali ovo šta je on napravija je ne nedostatak opće kulture nego nedostatak trunke humanosti i poimanja onog što se događa oko njega

tvoje je da kao premijer dođeš u taj Split, pa nije to relacija Moskva - Vladivostok pa ti treba tri dana jahanja, s autima pod pratnjom pređeš za tri sata, o avionu da ne govorimo, nek te stave u neki klimatizirani stožer, komuniciraj s ljudima, reci da je zemlja uz njih i bar se potrudi izgledat zabrinuto - nego kenjaš iz udobne fotelje o izbornim uspjesima dok ti gori drugi grad po veličini o državi, a sutra još imaš reć obraza da zapravo ništa strašno nije ni bilo i da je samo zbog lokacije interesantno??!! ma ko normalan može takve stvari privalit priko usta za požar, pa makar gorija nenaseljeni otočić usrid Jadrana, a kamoli ovo - u Britaniji su opravdano napali premijerku jer posli one tragedije s neboderom nije pričala s lokalnim stanovništvom nego sa službama s terena, a zamisli da je tek izgovorila ovoliko bešćutnih nebuloza

a ovi šta pametuju kako je u Portugalu veće sranje - jest, ali šta to znači, da onda ovo nije ništa specijalno? jel onda i ne znam, prometna nesreća di pogine 5 ljudi glupost, jer bože moj, upravo se negdi u Gvatemali sručija autobus u provaliju s 50 ljudi i svi izginuli, šta se ima onda ovdi kukat.. ne mogu niti ću ikad shvati taj naš Neš ti mentalitet

jel mislite da dok je ovdi bija rat negdi drugdi, u africi recimo, nije bilo još gore stanje? jel to onda znači da je ovo kod nas bija manji užas i tragedija
__________________
The fact that no one understands you doesn't make you an artist
Patsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:29   #1034
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Nije to pitanje uvrijeđenosti. To je pitanje subordinacije i raspodjele zadataka.

Zadatak vojske nije gašenje požara. Vojska nije subordinirana vatrogastvu, tj MUPu, osim u segmentu kanadera, što je malformacija vojske.

Ne može Štef kome gori vatrogasno vozilo dići bojnu iz obližnje kasarne da je gasi, koliko god to bilo nepopularno za reći. To je ho-ruk metoda, koja samo propagira javašluk i dezorganizaciju. Mora se znati tko koga diže, pod kojim uvjetima i zašto, i tko to plaća.

Kolinda je javno prozvala vojsku da nije reagirala, iako, ograničena kakva jeste, nije shvatila da je upravo ona vrhovni zapovjednica koja je to morala zapovijediti. Vojska ne reagira bez naređenja ili bez jasnih uputa, osim u krajnje kritičnim situacijama.

Krstičević je ispravno shvatio Kolindininu izjavu i kao implicite prozvani odgovorni dao ostavku, a onda je na drugima neka se dogovore tko je što trebao obaviti da bi se vojska angažirala. Ili neka progutaju svoju izjavu, što su i učinili.

Vojska tako funkcionira.

Krstičević predobro zna proceduru i Kolinda isto i baš zbog toga nije se imao šta uvrijedit. Ne pije priča vodu.

Ni kod migrantske krize vojska nije izašla na svoju ruku, zapovijed Ministra. Sve ovo je predstava...zašto ne znam... pritisak na Kolindu. Omiljeni Ministar u narodu daje ostavku, a kriva je ona.

Briselcu vjerovatno smeta Kolindina vanjska politika koja nije po volji mamice Merkel, a koliko je demokratski tip pokazao je zadnjih mjeseci.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:34   #1035
Vojska nema nikakve veze s požarom i nije na vojsci da gasi požare, kao što nije na vojsci da čisti snijeg ili spašava stoku od poplave. To što su se mnogi u RH naučili sve svaliti na vojsku i od iste očekivati da rješava sve naše/njihove probleme je već dio našeg svakodnevnog života gdje se samo traži način kako svalit odgovornost na drugoga.

50.000 vatrogasaca u RH,a ovdje svi pizde zato što vojska nije podignuta na vrijeme.
Da ne bi možda vojska u slobodne vrijeme skočila do obale i popunila prazne sezonske poslove ??
I ovako kanaderi pojedu dobar dio vojnog proračuna, a još bi se koristila vojna sredstva da se obavi posao drugih službi i institucija.

Ako želite da vojska rješava sve probleme u RH onda nemojte kmečati kad se najavi povećanje vojnog proračuna
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:38   #1036
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Krstičević predobro zna proceduru i Kolinda isto i baš zbog toga nije se imao šta uvrijedit. Ne pije priča vodu.

Ni kod migrantske krize vojska nije izašla na svoju ruku, zapovijed Ministra. Sve ovo je predstava...zašto ne znam... pritisak na Kolindu. Omiljeni Ministar u narodu daje ostavku, a kriva je ona.

Briselcu vjerovatno smeta Kolindina vanjska politika koja nije po volji mamice Merkel, a koliko je demokratski tip pokazao je zadnjih mjeseci.
Nije to pitanje uvrjeđivanja, nego, da prostite, zaj*bavanja. Krstičević je jasno ostavkom rekao da neće trpit zaj*bavanje.

Ili izvoli daj naredbu vojsci, ili izvoli šutati.

Plenković je samo panično sanirao štetu, jer je zadnja stvar koja mu sada treba ostavka ministra obrane.

Ukratko. Krstičević je zašamarao i Kolindu i Plenkovića glede nadležnosti i odgovornosti. Dobar je, brzo je to obavio i bez krzmanja.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:38   #1037
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Krstičević predobro zna proceduru i Kolinda isto i baš zbog toga nije se imao šta uvrijedit. Ne pije priča vodu.

Ni kod migrantske krize vojska nije izašla na svoju ruku, zapovijed Ministra. Sve ovo je predstava...zašto ne znam... pritisak na Kolindu. Omiljeni Ministar u narodu daje ostavku, a kriva je ona.

Briselcu vjerovatno smeta Kolindina vanjska politika koja nije po volji mamice Merkel, a koliko je demokratski tip pokazao je zadnjih mjeseci.
Jasno da jasnije ne moze bit, razocaran sam sa Krsticevicem koji je pristao da igra za anemicnog. Nitko ga nista nije pita.

Zaboravia se Wimbeldon i najzalosnije i najgadljivije ponasanje u novijoj HR povijesti sa INTERESANTNIM pozarom u rangu PUKLA CIJEV U STANU.

Samo je pitanje za koga igraju Hanza, Nova tv, rtl, vecernji tu ce se bitka vodit i dobit.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:39   #1038
Ovaj požar, je osim kaosa na organizacijskoj razini pokazao i svu jad i bijedu naših "političara". Ali nisu ovi ništa gori (ni bolji) od prijašnjih, samo se ovdje to pokazalo u punom sjaju. Politički su pokazali POTPUNO NEZNANJE i NESNALAŽENJE, svi odreda, onaj glupi oćalinko svojim debilnim i zakašnjelim izajvama (u rangu puknute cijevi) a ova plaovokosa tuka ... mislim čujem kada je počelo kuhati u Splitu u prolazu na TV predsjednica ona prekida boravak negdje i kreće za HR, kada ona u Salzburgu, dakle drugi grad u državi na pragu uništenja a ta glupačetina se naslikava po Salzburgu. Pa Jbt...
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:41   #1039
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Vojska nema nikakve veze s požarom i nije na vojsci da gasi požare, kao što nije na vojsci da čisti snijeg ili spašava stoku od poplave. To što su se mnogi u RH naučili sve svaliti na vojsku i od iste očekivati da rješava sve naše/njihove probleme je već dio našeg svakodnevnog života gdje se samo traži način kako svalit odgovornost na drugoga.

50.000 vatrogasaca u RH,a ovdje svi pizde zato što vojska nije podignuta na vrijeme.
Da ne bi možda vojska u slobodne vrijeme skočila do obale i popunila prazne sezonske poslove ??
I ovako kanaderi pojedu dobar dio vojnog proračuna, a još bi se koristila vojna sredstva da se obavi posao drugih službi i institucija.

Ako želite da vojska rješava sve probleme u RH onda nemojte kmečati kad se najavi povećanje vojnog proračuna
Nije pitanje i poanta vojska vatrogasci i bla bla bla, nego je pitanje da je ona rekla da nije stimalo a anemicni je rekao da je sve savrseno funkcionitralo, gradani Splita i okolice su vidjeli svojim ocima kako je bilo.

Pozar su gasili ljudi a najmanje vatrogasci i vojska ako je to stimanje onda svaka cast.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:44   #1040
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Jasno da jasnije ne moze bit, razocaran sam sa Krsticevicem koji je pristao da igra za anemicnog. Nitko ga nista nije pita.

Zaboravia se Wimbeldon i najzalosnije i najgadljivije ponasanje u novijoj HR povijesti sa INTERESANTNIM pozarom u rangu PUKLA CIJEV U STANU.

Samo je pitanje za koga igraju Hanza, Nova tv, rtl, vecernji tu ce se bitka vodit i dobit.
Nije Krstičević igrao ni za koga osim za vojsku, točnije za raspodjelu odgovornosti, nadležnosti a bogami sigurno i troškova.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.