Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2008., 03:50   #81
Hemidactylus turcicus - kućni macaklin



Dajte nam IMG kod
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 04:40   #82
Da,u čizmici je čubio dok bi ja učila a on me gledao satima i nebi mrdnuo.Al ljudi,i ja sam švrljala google-om i sve slike što sam vidjela su macaklinići neki čudni,jednu sliku sam našla koji je najviše ličio tom mojem;al i on je drukčiji.Moj taj je bio jako lijep,nije bio šaren ni buljav.A mislim da je bio ova manja vrsta od te dvije u Hr,i to beba jer je imao oko 4 cm,totalna sića.Jezik mu je bio tanji od papira i rozo-proziran i to par mm svega.Lizao bi kap vode 3 sata i to tako sporo.Šteta što sam imala tad 13 god,i nisam ga slikala.Šmrc. Ko i mišicu koju sam dofurala doma,iz istog dučana,u skladištu bila zaljepljena;bilo ih je na ljepilu 20-tak al nju sam jedino uspjela odljepit da joj ne ostane koji organ na ljepilu.Bila je ko čudovište,prosulo se po njoj proso pa se dlaka nije ni vidjela od sjemenki,i to sam satima s pincetom čupkala s nje,jadnica.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 04:46   #83
I da,oni u mojoj roleti izgleda nisu bili ni krstaši;imali su duže i tanje noge,sličniji udovici nego krstašu ,jedina razlika je što su imali točkaste oblike križa po trbuhu deebelom tj leđima jel?! Ma ja se kladim da je i to bilo nešto otrovno kad sprejevi nisu djelovali na odrasle(2).
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 04:48   #84
Da nije možda bio ovako nekakav (iako ne vjerujem da bi ti u prirodoslovnom muzeju krivo rekli...doduše ovisi u kojem )...

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...auritanica.JPG

U kojem si ga gradu našla?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 05:06   #85
Neee,ha ha,nije bio tak buljav,imao je lijepe okice i nije bio hrapav kao ovaj na slici he he,bio je gladak i jako tanku kožicu imao koju je mjenjao zavisno dal je bio na svijetlu ili tami..U Rijeci je to bilo,sad u Zg samo pauci neki brrr
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 05:12   #86
A onda ti je to ipak bio ovaj prvi, za kojeg su ti i rekli, samo bebač
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 05:17   #87
Ma kažem,ličio je više minijaturi krokodila(samo bez tih zubiju) nego gušteru. Jako slatki,glatki,ljepuškast,nimalo ne sliči macaklinima s tražilice,a pogotovo ne ovima s Lošinja.Pa nebi ga ja mazila da je izgledao tako,prije bi se bojala.A možda je stvar u području,možda riječki macaklini tak izgledaju,manji i drukčiji;voljela bi naći sliku negdje na netu;pa kako ne postoje enciklopedije o svemu i svačemu.Jučer tražim enciklopedije o kukcima,naiđem na dotičnu o sexologiji gdje piše kako će muško dijete koje ne uzima majčino mljieko biti homosexualac a žensko dijete lezbijka,ha ha,pa kako da se onda informiramo o običnom pauku ili nekom macaklinu netipičnom. ha,ha
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 11:05   #88
što se tiće guštera to bih još i mogla imati doma,ali pauke,zmije,što dalje od mene,volim ih gledati iz velike daljine
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 12:21   #89
Raspoznavanje ovog leptirića



Imam s vremena na vrijeme ovakvih leptirića u stanu. Velik je svega par milimetara, max 0,5cm...
obično voli vlažnije prostorije tipa kupaonica ili podrum

e sad, zanima me sve o njegovim navikama tj. s čime se hrani. Naime, jedni mi kažu da je to moljac a drugi da je to "čami" - mali leptirić koji siše krv
ništa od tog dvoje nisam nikad iskusio jer ga nit nisam vidio među robom nit da je ikad sletio na mene...

sve u svemu, molio bih malo informacija o njemu
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 22:31   #90
Quote:
yin yang kaže: Pogledaj post
a žensko dijete lezbijka
to su bitće rode u suradnji sa glasom koncila pisale
nego sjetila sam se onog klinca što se brine o macaklinima, piše pisma ministarstvu, promovira ih posvuda, bio je i na teveu.
a što se pauka tiče, srela sam u zagorju jednog prilično velikog, tankog i elegantnog, crnog sa žutim prugama, kao osa je izgledao, ali bio je pauk, sigurna sam da sam dobro vidjela
kaj bi to moglo bit?
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 23:24   #91
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
neću. bojim se roda
Našla sam nekog ,možda je taj tvoj;zlatni vrtni p.,Sejvala sam si slikicu,samo ju neznam ubacit u post...?
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 23:27   #92
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
to su bitće rode u suradnji sa glasom koncila pisale
nego sjetila sam se onog klinca što se brine o macaklinima, piše pisma ministarstvu, promovira ih posvuda, bio je i na teveu.
a što se pauka tiče, srela sam u zagorju jednog prilično velikog, tankog i elegantnog, crnog sa žutim prugama, kao osa je izgledao, ali bio je pauk, sigurna sam da sam dobro vidjela
kaj bi to moglo bit?
jel bio u travi? jel imaju na mrezi deblju nit koja ide zik zak?

priiicaaaj!! trazila sam moje slike po pdfu al nisam uspjela nac da usporedimo.
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 00:47   #93
posto se nalazi u stanu gdje takvim insektima nije mjesto ja vam savjetujem kupiti insekticidu i ocistiti to .Ja se isto ne razumijem u insekte ali im ne dopustam da zive samnom.
kabadel7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 01:55   #94
osasti pauk Argiope bruennichi



http://www.xs4all.nl/~ednieuw/Spider...Bruennichi.htm
mrgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 06:51   #95
zar ih se bojiš,kad sam bila kod frendice vidjela samvelikog paukića,i odlućila da više neidem kod nje doma,jer imam averziju od njih,ona ih ima puno po stanu,i šeću joj se po namještaju,jebeš ti takvu kavu kad stalno gledam gdje se koji nalazi,bljak
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 14:32   #96
Quote:
mrgi kaže: Pogledaj post
čini mi se da je to, da... ali ne sjećam se mreže (kakva je bila) na žalost.
kakav je to pauk? jel to normalno za zagreb? jer, živim ovdje cijeli svoj mali život a samo sam jednog vidjela.

ali "it is radiating UV-light"
jel to svi pauci rade ili?
grozno

btw prošlo sam ljeto bila na moru u kući koja je prepuna stonoga pokušavala sam ih se riješiti na sve moguće načine, ali uvijek bi ih došlo još još još. vjerojatno sam ih u tih 20 dana vidjela barem tisuću.

Zadnje uređivanje Herp : 18.11.2008. at 02:41. Reason: kvotanje fotke
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 15:37   #97
Ovo uopće ne liči ni na leptira niti na moljca. Pa koliko vidim ima prozirna krila i liči na mušicu.
Ja u kući ima moljce i oni su dugoljasti i imaju dlakava svijetlosiva ili svijetlosmeđa krila (kada su skupljena izgleda ko pravokutnik) te su bar dvostruko duži od ovoga. Nisam sigurna da je ovo kućni moljac ali u globalu ovako izgleda http://farm4.static.flickr.com/3097/...674256.jpg?v=0.

Takve mušice kakvu si slikao ja sa vremena na vrijeme nalazim u kupaonici, najčešće na kadi (izgleda da ima neka veza sa vlagom).

Tražeći ti odgovor evo neletih na lanjski topik o istoj mušici https://www.forum.hr/showthread.php?t=251504 i ponovno ima onih koje pika i onih koje nikako ne pika. Rekla bi da postoje dvije vrlo slične vrste jer mene u pet-šest godina kojiko ju u kući susrećem nikad nije piknula. A komaci me ljeti evo pikaju svakodnevno.
Dođu, potamanim dvije-tri, nestanu .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 16:36   #98
odvodna mušica,kupaonička mušica,mušica moljac : Psychodidae family


http://www.entomology.cornell.edu/pu...rainFlies.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Psychodidae
http://www.doyourownpestcontrol.com/drainflies.htm
mrgi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 16:56   #99
yup, odvodna. dosadna. ali uglavnom miruje.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 00:39   #100
Quote:
mrgi kaže: Pogledaj post
odvodna mušica,kupaonička mušica,mušica moljac : Psychodidae family


no nigdje nevidim čime se hrani... svugdje di sam tražio piše samo čime se larve hrane. što se ta mušica ne hrani kad odraste iz faze larve?
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.