Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2007., 19:47   #81
Vjerojatno je nasla mjesavinu biljaka koje daju miris mosusa. Pravi je srecom zabranjen.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 20:24   #82
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je nasla mjesavinu biljaka koje daju miris mosusa. Pravi je srecom zabranjen.
Zašto?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 20:38   #83
Zato sto se dobiva od zivotinja:

http://en.wikipedia.org/wiki/Musk
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 20:48   #84
Kemig - maske za lice, tijelo...

Otišla sam danas u Kemig kupiti ulja, žena u trgovini je bila jako ljubazna i dala mi njihov katalog, pa sam našla par stvari koje bi isprobala.

Jel netko probao njihove:
- peel off masku za tijelo od guarane
- granule za peeling tijela od slatke naranče ili grožđa
- SPA pakunge za tijelo od zelenog čaja, grožđa, brusnice ili morski pakung
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 21:01   #85
U Kemigov dućan je stigao macerat bršljana u maslinovom ulju, za kaj je to? Za celulut?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2007., 21:35   #86
O. K. Hvala. No hard feelings.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 07:40   #87
Quote:
*Mala*°°*Crna* kaže: Pogledaj post
Pitanje za Mirelu - da li se u dućanu u Bauverovoj pojavio nerafinirani Shea maslac? Ako nije, kada ce otprilike doc?
Nerafinirani Shea maslac od 31.12.dostupan je u dućanu.Došlo ga je svega nekoliko komada od Pranarom-a. Veće količine očekuju se krajem 01.mjeseca.
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 07:44   #88
Quote:
Balada kaže: Pogledaj post
Za Mirelu: Jeste li nabavili difuzere za manje m2 ?
Za sve ostale: Ima li netko difuzer za kućnu upotrebu ili se svi služite uljnim lampicama?
U dućanu su dostupne 3 vrste difuzera, jedan od njih je za 30m2 i jako je lijep.Inaće difuzeri ne zuje, odnosno nisu bučni. Cijene su dosta prihvatljive, osobito sada jer je božićni popust.
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 10:47   #89
Ja sam ti probala peel off masku s vitaminom C, za lice. I super mi je bila koža, fino meka, hidratizirana i nahranjena. No ja ju nisam mješala s vodom, već s hidrolatom cvijeta naranče.

Veliš granule za peeling? A nije li to body polish? Znači kao pekmez s granulama?Jer znam da imaju body polishe od slatke naranče i grožđa?? Uglavnom ja sam isprobala onaj od kave i meni je super. Jer uživam u mirisu kave!

SPA pakunge još nisam probala ali sam čula i vidjela da ih imaju mnogi renomirani kozmetički saloni u svojoj ponudi, pa pretpostavljam da valjaju.
Ja se spremam probati onaj od zelenog čaja!
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 12:08   #90
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Ja sam ti probala peel off masku s vitaminom C, za lice. I super mi je bila koža, fino meka, hidratizirana i nahranjena. No ja ju nisam mješala s vodom, već s hidrolatom cvijeta naranče.

Veliš granule za peeling? A nije li to body polish? Znači kao pekmez s granulama?Jer znam da imaju body polishe od slatke naranče i grožđa?? Uglavnom ja sam isprobala onaj od kave i meni je super. Jer uživam u mirisu kave!

SPA pakunge još nisam probala ali sam čula i vidjela da ih imaju mnogi renomirani kozmetički saloni u svojoj ponudi, pa pretpostavljam da valjaju.
Ja se spremam probati onaj od zelenog čaja!
Super, jedva čekam da potrošim ovih par stvari što imam doma pa da krenem u shopping!

Kakve su cijene tih maski, i po koliko grama su pakirane?
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 14:52   #91
Prijedlog za Mirelu:
Vaš dućančić u Bauerovoj je pravi mali raj za znalce koji znaju po kaj su došli i što točno trebaju.

Sigurna sam da ima "padobranaca" odnosno "neznalaca" koji utrče u dućan iz znatiženje - malo pogledati kaj se nudi ali u tolikom mnoštvu bočica ne znaju odakle da počnu.

Mislim da bi bio dobar poslovni potez (vjerojatno bi privukao mnoge) da ponudite nekoliko gotovih mješavina baznih i eteričnih ulja (npr. : za skidanje šminke, protiv bora, za njegu raznih tipova kože, protiv celulita...) i u izlogu postavite par "reklama" tipa: 100% prirodno, bez konzervansa i sl.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 19:51   #92
Exclamation Kvaliteta etericnih ulja na nasem trzistu

O prepoznavanju kvalitetnih etericnih ulja puno se pricalo po razlicitim postovima, ali meni se cini da bi bilo dobro otvoriti jedan post posvecen iskljucivo informacijama o kvaliteti pojedinih ulja na nasem trzistu.

Bar, bi meni kao totalnom pocetniku to pomoglo jer sam totalno zbunjena mnogim kontraditornim informacijama na koje sam naisla i na ovom forumu.

Dakle, ako sam dobro do sad skuzila da bi bili sigurni da je neko ulje 100% cisto etericno ulje, na etiketi ili certifikatu (kojeg bi prodavac na zahtjev trebao pokazati) treba imati istaknute sljedece podatke:
1. latinsko ime roda i vrste biljke
2. dio biljke (list, korjen i sl)
3. nacin dobivanja biljke (hladnim presanjem, destilacijom...)
4 kemotip
5. zemlje porijekla
6. nacin uzgoja

Koliko sam uspjela doznati citajuci na ovom podforumu na nasem trzistu ove kriterije zadovoljavaju sljedeci proizvodjeci/prodavaci:

- Primavera
- Oshadhi
- Kemig
- Aromara - citala sam dosta kontrdiktornih postova o uljima iz Aromare. Nedavno sam vidjela na njihovoj stranici "Izjavu o kvaliteti etericnih ulja" pa pretpostavljam da i oni ulaze u preporucene proizvodjace.


Zanima me sto je s ostalim etericnim uljima na nasem trzistu. Pri tom ne mislim misljenja tipa "svidja mi se" ili "ne svidja mi se" vec da li zadovoljavju strucne "aromateraputske" kriterije, imaju li certifikate i sl.

Dakle, imate li informacije o proizvodima:
- Aromatica - cini mi se da je vecina iskusnijih forumasa (Melina, Phyto...) ocijenila ulja i ostale proizvode iz Aromatice kao ne100% prirodne. Molim da me ispravite ako grijesim.

- Aromateka (navode da su im ulja certificirana, na samoj stranici imaju gotov sve podatke osim kemotipa)

- Althea (na stranici imaju podatke: lat. naziv, dobivanje, dio biljke, Miris(?), koristenje)

- Aromavita (na stranici imaju podatke: lat. naziv, nota, porijeklo)

- Aromateka Eskulap / Regenbogen (na stranici su navedeni: lat. naziv i P/U/D - ne znam sta je to)

- Biofarm (na stranici nemaju puno podataka o uljima)

- Ireks Aroma (nemaju puno podataka, ali ističu da su njihova ulja "sa svom potrebnom dokumentacijom (MSDS – Material safety data sheet, proizvođačke specifikacije, plinsko-kromatografska analiza ...))

- MB travar (na stranici nemaju puno podataka o uljima)

- Nimfea / Insako - "na stranici piše "Eterična ulja su provjerene kvalitete i čistoće. - šta god to značilo"

- Prestige (na stranici imaju podatke: lat. naziv, glavne kemijske sastavnice)

Voljela bih da na ovoj temi okupimo zaista relevantna i argumentirana misljenja o razlicitim proizvodjacima kako bi pocetnicima (i svima koji se tako osjecaju) olaksali izbor prilikom prve kupnje.
Na nasem trzistu sve je vise proizvoda, ali ako netko nije strucan tesko da ce moci sam procijeniti sto je zaista kvalitetno, a sto ne. Metoda "pokusaja i pogresaka" u ovom slucaju mi se cini preskupa i prebolna!

Unaprijed zahvaljujem svima koji ce pridonijeti svojim informacijama!
FaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 21:16   #93
Prvo moram naglasiti da ne govorim kao stručnjak (jer to nisam) nego isključivo kao korisnik.
U Kemigu (ne samo tamo) imaš vrhunska, kemotipirana Pranarom ulja u klasi Oshadhija.
Jedino me malo smeta što nemaju baš najbolji čep, Oshadhi ima čepove na potisak i oni puno bolje "dihtaju". To najbolje vidim po tome što se iz Oshadhijevih bočica nikada ne osjeća miris, a Pranaromova mirišu i zatvorena (mislim nakon što jednom otvoriš i oslobodiš sigurnosni prsten).
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 00:54   #94
http://www.amazon.com/Thames-Kosmos-...3011844&sr=8-1
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 09:35   #95
Ja imam peel off masku od 250 g. Koliko znam ima i po 100, 500,1000 g....
Moja je bila oko 70 kn/250 g. A mislim da su i ostale tako nekako....
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 11:01   #96
odlična tema!

ja sam se baš iznenadila kad sam upravo pročitala da Primavera Life ulja nisu kemotipizirana iako su kvalitetom zadovoljavajuća, ali pošto nemaju kemotip nisu prihvatljiva za ozbiljnu aromaterapiju.
to sam pročitala na Aromaterra blogu, čisto da znate izvor informacije.
amneka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 08:34   #97
Quote:
-Maja- kaže: Pogledaj post
Ja imam peel off masku od 250 g. Koliko znam ima i po 100, 500,1000 g....
Moja je bila oko 70 kn/250 g. A mislim da su i ostale tako nekako....
Peel off maske koje se mogu kupiti u našem dućanu pakirane su i za jednokratnu upotrebu; 10 g i 30 g, tako da prije upotrebe nije potrebno prah vagati.
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 08:36   #98
Quote:
Špičasta* kaže: Pogledaj post
Prijedlog za Mirelu:
Vaš dućančić u Bauerovoj je pravi mali raj za znalce koji znaju po kaj su došli i što točno trebaju.

Sigurna sam da ima "padobranaca" odnosno "neznalaca" koji utrče u dućan iz znatiženje - malo pogledati kaj se nudi ali u tolikom mnoštvu bočica ne znaju odakle da počnu.

Mislim da bi bio dobar poslovni potez (vjerojatno bi privukao mnoge) da ponudite nekoliko gotovih mješavina baznih i eteričnih ulja (npr. : za skidanje šminke, protiv bora, za njegu raznih tipova kože, protiv celulita...) i u izlogu postavite par "reklama" tipa: 100% prirodno, bez konzervansa i sl.
Hvala na savjetu, radimo na nekim novim projektima i sve će se saznati na vrijeme A ovo s reklamom se svakako slažem.
*Mirela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 21:12   #99
... i bilo bi super da se sa web stranice mogu skinut PDF katalozi i cjenik.

I znam da je slabo vjerojatno ali dajem konja za djevičansko kokosovo ulje!
Blu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 14:43   #100
Quote:
*Mirela* kaže: Pogledaj post
Nerafinirani Shea maslac od 31.12.dostupan je u dućanu.Došlo ga je svega nekoliko komada od Pranarom-a. Veće količine očekuju se krajem 01.mjeseca.
Bilo bi super kada bi prodavali nerafinirani shea maslac, kakao maslac i kokosovo ulje Za sada ih nabavljam izvana a to mi je već pomalo tlaka radi carine.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.