Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 12:51   #5041
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
za sada šljaka. ono što mi je nejasno je da je tek danas nešto poštelao, do sada mi maltene nije vjerovao. ono u što sam ziher je da servise ne radim više dok nešto ne crkne. radila sam ih svake godine i ovaj zadnji mi je donio jedino veliko sranje i izbio više od 500 kuna iz džepa.
Pa servis ti je napravljen, znaci nije da si novce dala za nista.
Odluka da vise ne odrzavas bojler zato jer mu se dogodio kvar je imo cudna, bi li i sve drugo (npr. auto) prestala odrzavati/servisirati kada bi se jednog dana nesto pokvarilo?

Quote:
ne mogu reći da je majastor imao pojma u čemu je problem, meni se čini da je on napikavao jer mi je rekao da servisira jako puno takvih bojlera i da ne kuži u čemu je kod nas problem.
Bar je iskren.
Nitko nije svemoguc, dogodi se tu i tamo kvar kojem je tesko/teze otkriti uzrok.
Quote:
u svakom slučaju, pratim stanje i dalje, nadam se da ga više ne budem morala zvati...nikad.
Zovi drugi put nekog drugog ako s ovim nisi zadovoljna, ima ih koliko hoces...

Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Nema kraja mojoj golgoti, opet f23, opet ću ga zvat, ali on očito to ne može popraviti pa ću sutra zvati i vaillant jer ovo nema smisla. radilo je kak se spada tjedan dana i opet isto sranje.
Nije smak svijeta, nemoj se toliko zivcirati...
Nadam se da ce tehnicka sluzba pomoci i rijesiti problem.
(mozda nesto nije u redu s NTC osjetnikom)
Javi...
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:55   #5042
jučer navečer je reko da će doći pa jutros nije pa sam ga zvala pa će nekad popodne doći. blago meni. rekao je da resetiram bojler na prekriženi plamen tipku što i jesam, pa više ne svijetli crveno i ne piše f23, ali ne mislim ga koristiti jer očito nije ispravan.

jednom davno su mi očito pametniji ljudi od mene rekli "šta imaš servisirati svake godine ono što nije pokvareno i radi". i očito su bili u pravu.

kako da se ne živciram kad u nedjelju navečer ostanem bez tople vode i grijanja u studenom? danas mu dajem zadnju šansu, u slučaju opetovanog kvara poslat ću mail vailantu i probat dobiti nekog drugog za servis koji ću opet morati platiti tako da mi je žao što sam ovom išta dala da radi.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:14   #5043
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
jučer navečer je reko da će doći pa jutros nije pa sam ga zvala pa će nekad popodne doći. blago meni. rekao je da resetiram bojler na prekriženi plamen tipku što i jesam, pa više ne svijetli crveno i ne piše f23, ali ne mislim ga koristiti jer očito nije ispravan.
Mislim da te to ne treba brinuti. Koristi ga nakon sto ga resetiras, nece se nista dogoditi.
Quote:
jednom davno su mi očito pametniji ljudi od mene rekli "šta imaš servisirati svake godine ono što nije pokvareno i radi". i očito su bili u pravu.
Ja mislim da ipak nisu.
Istina, kompletan servis nije bas neophodan svake godine, ali redovno odrzavanje je svakako ok.
Napisala si da si servis radila prije mjesec dana, pa ako sam dobro shvatila f23 ti se nije pojavio dan dva nakon servisa, nego tek kasnije.
Kao sto sam vec napisala, a i ti si se slozila kvar se moze dogoditi uvijek..bez obzira na servis. Kao i kod bilo cega drugoga....nakon sto s autom odes na servis nije nemoguce da se nakon toga dogodi kvar, koji sa servisom nema nikakve veze.

Quote:
kako da se ne živciram kad u nedjelju navečer ostanem bez tople vode i grijanja u studenom? danas mu dajem zadnju šansu, u slučaju opetovanog kvara poslat ću mail vailantu i probat dobiti nekog drugog za servis koji ću opet morati platiti tako da mi je žao što sam ovom išta dala da radi.
Pa ipak ti povremeno radi...resetiraj i ugrij. Nije da se stan moze samo tako rashladiti na neku jako hladnu temperaturu.
Znam, nije na 18° ugodno kao na 22°, ali obuci majcu, vestu, pokrij se s dekicom. Stvarno nije smak svijeta. Bar nije vani 0° ili ispod nule.
Nemas klimu da se malo ugrijes?
Reci njemu da se konzultira s tehnickom podrskom Vaillanta, mozda mu daju neki savjet/sugestiju, pa da to rijesi kada dodje.
Ako je kvar vezan uz servis, tj. ako je njegova greska onda ti ne bi smio nista naplatiti.
Naravno, ako nema veze sa servisom (a ako se pocelo dogadjati nakon mjesec dana pretpostvljam da nema) onda ces platiti i njemu, kao sto bi i nekom drugom.
Ali taj drugi (ako ces nekoga zvati) ti ne moze naplatiti servis, ako si servis radila prije mjesec dana. Nego samo popravak kvara koji sada imas.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:21   #5044
problemi su počeli kad smo prvi put upalili grijanje nakon servisa, dakle nekih 2 tjedan nakon servisa, do tada smo ga koristili samo za toplu vodu.

i svaki put kad se f23 pojavi, pojavi se kad se uključi grijanje. ne pojavi se svaki put kad uključimo grijanje, jer je tjedan dana bilo ok, a grjali smo nekoliko puta.

s obzirom da smo mi prije servisa ove sezone upalili grijanje jednom ili dva puta i da je bilo sve apsolutno normalno, da, krivim njegovo prčkanje po bojleru.

neću koristiti bojler kao što ne bih ni neki drugi neispravni uređaj. resetiranje bojlera jednom tjednom nije nešto što mi je prihvatljivo kao rješenje.

i istina jest da imam jako dobro izoliranu zgradu pa grijanje trenutno povremeno upalim, ali izuzetno me živcira da mi dijete spava u hladnoj sobi i kupa se u lavoru.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:44   #5045
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
problemi su počeli kad smo prvi put upalili grijanje nakon servisa, dakle nekih 2 tjedan nakon servisa, do tada smo ga koristili samo za toplu vodu.
i svaki put kad se f23 pojavi, pojavi se kad se uključi grijanje. ne pojavi se svaki put kad uključimo grijanje, jer je tjedan dana bilo ok, a grjali smo nekoliko puta.
s obzirom da smo mi prije servisa ove sezone upalili grijanje jednom ili dva puta i da je bilo sve apsolutno normalno, da, krivim njegovo prčkanje po bojleru.
Naravno, lako je moguce da je slucajno nesto napravio prilikom servisa. Medjutim radnje koje servis podrazumijeva su one koje se odnose na ciscenje, podesavanje i sl. tj. uticu na to da bojler bolje radi, ali ne i na to da se dijelovi u bojelru nikada ne pokvare i da radi vjecno bez ikakvog kvara, ako ga servisiras redovno. (ako ides redovno doktoru na kontrole, ne znaci da se bilo kada ne mozes razboliti, kao ni to da je dr. kriv za to zato jer te prije pregledao i ev. rijesio neki manji problem)

Quote:
neću koristiti bojler kao što ne bih ni neki drugi neispravni uređaj. resetiranje bojlera jednom tjednom nije nešto što mi je prihvatljivo kao rješenje.
Naravno da nije prihvatljivo kao rjesenje. Ali taj gumb tome i sluzi, da se resetira i koristi. I naravno popravi u sto skorijem roku.

Quote:
i istina jest da imam jako dobro izoliranu zgradu pa grijanje trenutno povremeno upalim, ali izuzetno me živcira da mi dijete spava u hladnoj sobi i kupa se u lavoru.
Razumijem da te zivcira, ali nije vrijedno toga... Znam da nije super, naviknuti su ljudi na komociju, ali opet...nije nesto sto se ne moze prezivjeti koji dan.
A ako majstor ne otkrije kvar danas, zovi Vaillant i trazi da ti posalju nekog drugog, da njemu daju savjet sto bi moglo biti il ida dodje netko iz Vaillanta.
Kad se ustanovi kvar znat ces je li uzrok neka nepaznja pri servisu. Ako se pokvario neki dio, to je peh (kvarovi se dogadjaju), ne vjerujem da moze imati veze sa prethodno obavljenim servisom.
Mozda bi opcija da pozoves nekog drugog rijesila problem, ali tada ces naravno morati platiti popravak.

Edit:
Ako bi ti se dogodilo da bojer krepa do kraja u nezgodnom trenutku, evo info o dezurstvima (ako si iz Zg)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon

Zadnje uređivanje kajpa : 20.11.2017. at 14:12.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:01   #5046
nije meni problem platiti nekome tko će kvar otkloniti. samo da ga napokon otkloni, a ne da moram nekoliko puta zvati zbog iste stvari. to djeluje fušerski, đabalebaroški i krajnje neprofesionalno. bilo bi mi drago da kaže ja nemam pojma, zovite nekog drugog. jer serviseru će sigurno trebati neko vrijeme da dođe, neće ziher doletit do mene iste sekunde, a voljela bih da to bude prije nego padne dva metra snijega.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:29   #5047
Onda ili zovi Vaillant ili okreni par brojeva servisa (osim ako danas ipak ne sredi stvar), pa vidi kada ti najprije netko moze doci. (i opisi sto se do sada dogadjalo).
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 16:56   #5048
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
problemi su počeli kad smo prvi put upalili grijanje nakon servisa, dakle nekih 2 tjedan nakon servisa, do tada smo ga koristili samo za toplu vodu.

i svaki put kad se f23 pojavi, pojavi se kad se uključi grijanje. ne pojavi se svaki put kad uključimo grijanje, jer je tjedan dana bilo ok, a grjali smo nekoliko puta.

s obzirom da smo mi prije servisa ove sezone upalili grijanje jednom ili dva puta i da je bilo sve apsolutno normalno, da, krivim njegovo prčkanje po bojleru.

neću koristiti bojler kao što ne bih ni neki drugi neispravni uređaj. resetiranje bojlera jednom tjednom nije nešto što mi je prihvatljivo kao rješenje.

i istina jest da imam jako dobro izoliranu zgradu pa grijanje trenutno povremeno upalim, ali izuzetno me živcira da mi dijete spava u hladnoj sobi i kupa se u lavoru.
Kakav problem...nekad davno znao sam i po pet puta dnevno "čupat" blokadu nekoliko dana dok nije došao serviser.
Kvarove na bojlerima nitko ne može predvidjeti,odnosno serviseri ne mjenjaju svaki komad koji je potencijalni kvar, niti se isti mogu isključiti.Servis obuhvaća čišćenje izmjenjivača,radijatora,gumenih membrana ako ih ima ali ne obuhvaća npr.izmjenu mikroprekidača koji može riknut danas,sutra ili za godinu dana a u momentu servisa je ispravan,a taj isti mikroprekidač je potencijalni kvar.....da ti slikovito pojasnim.
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:09   #5049
vrlo slikovito, frajer nije došao. sutra zovem petrokov i vailant.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:05   #5050
To je ono što bih ja smatrala neprofesionalnim. Ovo prije ne, ako se netko trudi, traži kvar i dolazi u dogovoreno vrijeme... i na koncu riješi problem.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:44   #5051
ako je do sad i bilo ikakve sumnje, sad sumnje nemam da je lik totalni fušer i neprofesionalac. cijeli tijek događaja ću sutra napisati vailantu, pozvat ljude iz nekog servisa koji ima blagog pojma o ovakvim kvarovima da kad budu mogli doći dođu i provjere što nije u redu s mojim bojlerom.

sad sam malo zakurila, radilo je, ali znam da je samo pitanje do kada.

jer ovo je već 4 ili 5 put da je kvar, kao, otklonjen resetiranjem bojlera.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:39   #5052
možda budem imala sreće. došao je netko drugi, ispitao sve živo i mrtvo, i nek pratim stanje i zovem odmah čim prestane radit kak se spada.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 13:17   #5053
Isto iz Petrokova? Zvala si prvo njih, pa su ti poslali drugog?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 16:18   #5054
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Isto iz Petrokova? Zvala si prvo njih, pa su ti poslali drugog?
Ne. ovaj prvi neznalica ima svoju firmu. zvala sam vailant pa su mi oni dali broj ove nove firme, firma poslala svog čovjeka. nisam zvala petrokov, mislila sam zvati ako ovo ne upali, ali za sad je ok, ovi novi pokazuju volju riješiti moj problem.
zašto petrokov? pa nekak si mislim da djeluju ozbiljnije.

šta je to plinska rampa?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:05   #5055
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Ne. ovaj prvi neznalica ima svoju firmu.
Ahaaa, onda sam te ja krivo shvatila. Mislila sam da kanis zvati Petrokova zato jer je taj majstor iz Petrokova. To mi je nekako bilo logicno, imas prigovor, pa zoves gazdu.
Quote:
zvala sam vailant pa su mi oni dali broj ove nove firme, firma poslala svog čovjeka.
Quote:
nisam zvala petrokov, mislila sam zvati ako ovo ne upali, ali za sad je ok, ovi novi pokazuju volju riješiti moj problem.
Ma budu...
Quote:
zašto petrokov? pa nekak si mislim da djeluju ozbiljnije.
Zato sto imaju ducane?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 20:22   #5056
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post

Zato sto imaju ducane?
pa da. i već dugo posluju. i mislim si da si ne bi dozvolili ovakvo blamiranje.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 21:13   #5057
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
pa da. i već dugo posluju. i mislim si da si ne bi dozvolili ovakvo blamiranje.
Upravo je Petrokov sa najviše reklamacija
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 22:46   #5058
Da? Od kud ti ta informacija? Zar postoji neka dostupna statistika u vezi toga?
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 00:00   #5059
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Upravo je Petrokov sa najviše reklamacija
oko servisa?

to mi je stvarno čudno. nisam znala.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 17:18   #5060
Quote:
kajpa kaže: Pogledaj post
Da? Od kud ti ta informacija? Zar postoji neka dostupna statistika u vezi toga?
Ti u svemu tražiš dokaz, papir - rođena si za poreznog službenika:klap:
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.