Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2006., 10:38   #1
Exclamation Infliximab (Remicade) - molim info

Bok

Ovak, radi se o potencijalnoj terapiji - nije jos definitivno odluceno.

Chronova bolest srednjeg stupnja (s fistulom negdje oko sigma crijeva <-> mokracni mjehur koja se povremeno povuce i onda opet vrati, prisutne i skip lezije na tankom crijevu - jedna veca - cca 10 cm duljine), opce stanje je relativno OK (uz terapiju metronidazolom i kortikosteroidima zadnjih mjesec dana), odrasla osoba, Chronova bolest unatrag pola godine (srecom brzo dijagnosticirana).

Terapija metronidazolom i kortikosteroidima nije donjela zadovoljavajuci rezultat (u smislu zatvaranje fistule) i sada se razmislja o Infliximabu.

Jucer sam dosta toga izguglala, sada bi me zanimalo

- ako je netko primao terapiju - iskustva
- struka - lijecnici, farmakolozi, molekularni bio, farmakolozi i svi ostali - misljenje


Naime, koliko sam izguglala - uspjeh je cesto vrlo dobar, s druge strane neke nuspojave su gadne (demijelinizacijska oboljenja, limfomi...) + ako i pomogne mora se prakticki dozivotno uzimat

Jos pitanjce - koliko sam skuzila Infliximab je IgG1 75% ljudski i 25 % misji - jedno teoretsko pitanje - zasto nije moguce koristitoi 100% ljudski imunoglobulin (ili je?) ? Zar ne bi bilo manje nuspojava (barem onih alergijskog porjekla) ?

E, da i sto znaci monoklonsko antitjelo ?


I jos jedno pitanje za struku - molim iskreno - da li mislite da je bolje (s obzirom na sve skupa) probati Infliximab ili ici na OP ?

Hvala svima !
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 21:58   #2
Ova fistula, sigma - mjehur, mi se ne sviđa previše i s obzirom na Kronom izmjenjeno crijevo, ne znam kako se sem operacijom može zatvoriti. Beskrajni uroinfekti su mislim neizbježni...
No kak sam rekao na pp, više će znati o tome Riječanka.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:31.