Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2010., 22:37   #1681
kvaliteta madraca

Quote:
Hrvoje_29 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Moja bolja polovica i ja se pokušavamo informirati u vezi kvalitetnog i pristupačnog madraca. Može li netko stručan uputiti nas u prednosti i mane svih tih različitih modela i tehnologija?
Po čemu su lateks madraci bolji (skuplji) od madraca sa oprugama? nekakvom laičkom logikom to nema smisla, ipak je opruga dugovječnija i skuplja od malo industrijske plastike.
Ovaj model nam je zapeo za oko pa ako bi tko bio voljan komentirati.

http://www.hespo.hr/madraci_vitalspring.htm

Inače, ja sam ravno 100 ona 60kg i preferiramo malo tvrđe madrace pa ako kome pomogne da nas savjetuje...

zahvaljujem unaprijed,

Hrvoje
kvaliteta madraca i tehnologija izrade madraca najčešće nemaju baš puno veze
teško je zapravo nemoguće upoređivati madrace prema tipu jezgre
imate madraca sa oprugama koji su i po nekoliko puta skuplji od latex madraca, pa zar se često kao izvrsno ojastučenje (sve između spavača i opruge) ne koristi latex???
latex madrace određuje vrsta , prirodnost i dimenzije jezgre
madrace od oruga određuje ojastučenje
inače u uvijetno rečeno istoj klasi ili kategoriji latex bi po slobodnoj procijeni bio oko 20% skuplji od žičanih madraca.

pogledajte na http://www.madrac.info/materijali/ o vrstama i kvaliteti materijala tj. madraca

što se tiče navedenog madraca, malo bolje bi bilo puno skuplje, a ako volite tvrđe, što ne smatram dobrim izborom, nemojte dalje tragati ni gubiti vrijeme.

i na kraju nešto o dugotrajnosti madraca
trajnost pločica u kupaonici je kolika?
trajnost novog parketa je kolika?
nove kuće će trajati vječno?

istina je da ni premium materijali ne traju vječno u madracima, zapravo je na neki način trajnost madraca funkcija pritiska (kako mase tako i vremena)
nemojte se nikada voditi logikom da kupujete madrac za 100 godina, kupite najbolje što možete u trenutku, i budite pošteni prema sebi i recite da je to realnost
pa malo nas i vozi mrecedes, iako nikto nije protiv toga u bude u situaciji da si to priušti, bez obzira šta bi odlučio
ivanmi is offline  
Old 12.12.2010., 22:47   #1682
sniženje ili redovna cijena

Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Pošto sam apsolutni amater u pogledu madraca..
Zanimalo bi me koje mišljenje u svezi ovog madraca
http://www.jysk.com/hr/4/5/12/541/3216978/a/catalog
Od sutra je sniženje gore navedenog madraca
Unaprijed zahvaljujem
ako svaki drugi ili treći tjedan imate za neki proizvod popust onda je veliko pitanje je li to sniženje ili vraćanje na redovnu cijenu?
pa još ako je taj popust 50%!
pitanje je vrijedi li taj madrac iskazanu cijenu (ak je prošla vratit će se brzo)?
u realnom svijetu NE, na našem tržištu DA
da je nešto bolje ojastučenje proglasio bi ga jednim od boljih prilika na našem tržištu!
ivanmi is offline  
Old 14.12.2010., 12:09   #1683
Quote:
ivanmi kaže: Pogledaj post
madrace od oruga određuje ojastučenje
inače u uvijetno rečeno istoj klasi ili kategoriji latex bi po slobodnoj procijeni bio oko 20% skuplji od žičanih madraca.

pogledajte na http://www.madrac.info/materijali/ o vrstama i kvaliteti materijala tj. madraca

što se tiče navedenog madraca, malo bolje bi bilo puno skuplje, a ako volite tvrđe, što ne smatram dobrim izborom, nemojte dalje tragati ni gubiti vrijeme.
Jako lijepo i točno rečeno...uz malu opasku za Hrvoje 29, a da se nadovežem na citirani tekst.
Kad smo kod ojastučenja, hespov Vitasan sa hr spužvom nekošta puno više od linkanog madraca. Krivo mi je kao psu šta nisam njega uzeo umjesto Exclusiva, ali šta je tu je...prkos, bunt, i ode mast u propast...

Zadnje uređivanje City : 14.12.2010. at 13:28.
burny is offline  
Old 14.12.2010., 13:21   #1684
@burny hebate riža...kaj ne znaš quote-at ?

čitam i vidim da sam to pročitao negdje ....kad ono 2 posta više isto pa rekoh koji ku**c ....kad ono ti si to "kao" citirao ....
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Old 14.12.2010., 19:41   #1685
Quote:
lion406 kaže: Pogledaj post
@burny hebate riža...kaj ne znaš quote-at ?

čitam i vidim da sam to pročitao negdje ....kad ono 2 posta više isto pa rekoh koji ku**c ....kad ono ti si to "kao" citirao ....
Jel ovako...

Svidjela mi se baš ta rečenica...misao, a nisam imao namjeru polemizirat s autorom...šta ćeš.
burny is offline  
Old 15.12.2010., 22:07   #1686
E tako
__________________
https://t.me/pump_upp
lion406 is offline  
Old 16.12.2010., 15:32   #1687
Oriolik ima najbolje madrace.

Opruge su štetne za spavača jer poništavaju čovjekovo magnetsko polje (o tome sam već pisao) i ruše imunitet, a prirodni su materijali preskupi.

Marion za madrac od biolateksa i biopamuka, koji je debeo 20 cm, traži 7000 kuna!

Istodobno isti Oriolikov madrac (200 x 100 cm), od spužve, stoji manje od 1000 kuna.

Dakle, sedam puta manje.

Za teškaše preporučujem Ortoflex.

http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=6

Za one malo lakše sasvim je dobar Vitasan.

http://www.oriolik.hr/index.php?cid=...=catalog&sid=6

Inače, kralježnicu ćete najbolje sačuvati svakodnevnim vježbama.

Madrac sigurno ne će popraviti stvar, kao ni Kozmodisk, a ne će to uspjeti ni onaj smiješni pojas dr. Hoa, koji stoji 999 kuna.

Zadnje uređivanje DrŠ_ : 16.12.2010. at 15:39.
DrŠ_ is offline  
Old 17.12.2010., 12:24   #1688
Pozdrav svima! Malo sam gledao madrace u emezzeti...za oko mi zapeo najskuplji model (koji je povoljan u odnosu na madrace u drugim trgovinama) sa oprugama:

http://www.emmezeta.hr/namjestaj/spa...stress-madrac/

Jel ovo ok? Ima netko ovakav??
Andrey_81 is offline  
Old 17.12.2010., 21:36   #1689
Quote:
Andrey_81 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Malo sam gledao madrace u emezzeti...za oko mi zapeo najskuplji model (koji je povoljan u odnosu na madrace u drugim trgovinama) sa oprugama:

http://www.emmezeta.hr/namjestaj/spa...stress-madrac/

Jel ovo ok? Ima netko ovakav??
Čovječe, iznad tvoga teksta napisao sam da su opruge iznimno opasne za čovjekov organizam, ali ti kao da si sjedio na očima.

Opširnije o tomu pisao sam prije desetak stranica.

Potrudi se i pronađi cijeli tekst jer ćeš u suprotnomu baciti novce i skupo platiti naivnost.
DrŠ_ is offline  
Old 17.12.2010., 21:49   #1690
Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post
Čovječe, iznad tvoga teksta napisao sam da su opruge iznimno opasne za čovjekov organizam, ali ti kao da si sjedio na očima.
O ne, izgleda da te neko nije shvatio ozbiljno. Zar je to moguce.

__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 17.12.2010., 22:38   #1691
Možda se poništi efekt ako se prekriješ aluminijskom folijom
Aoife is offline  
Old 18.12.2010., 00:32   #1692
Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post
Čovječe, iznad tvoga teksta napisao sam da su opruge iznimno opasne za čovjekov organizam, ali ti kao da si sjedio na očima.

Opširnije o tomu pisao sam prije desetak stranica.

Potrudi se i pronađi cijeli tekst jer ćeš u suprotnomu baciti novce i skupo platiti naivnost.

Vidis kako oni tebe ne shvacaju ozbiljno, a opruge jesu opasne, narocito kad puknu pa te pogode u nezgodno mjesto, zato dole opruge, a sto se tice Mariota..ma netko treba i reklamu platiti , zato je madrac skup, preporuka..da bi spavali dobro preko ljeta naberite travu..osusite ju na friskom zraku, dopunite kukuruzovinom i lupinama zitarica i evo ..ekoloski zdrav i vrlo jeftin krevet, naravno pazite da vam se mravac ne uvuce u rukavac
Ugodni nadolazeci praznici ...nemojte ih prespavati..vjezbajte
almador is offline  
Old 18.12.2010., 22:10   #1693
O madracima je lako piskarati, ali o zdravlju mnogo teže.

Zato i ismijavanje.

Pametan čovjek moje će preporuke ozbiljno shvatiti.

Ja ne prodajem ništa, ja ne uvaljujem rog za svijeću, ja samo želim upozoriti što je štetno, a što nije.

Da nešto čitate, onda biste znali o čemu govorim.

Kada ismijavate stvari o kojima nemate pojma, to dovoljno govori kakva je razina vaše naobrazbe.

Najskuplji Oriolikov madrac, onaj bez opruga koje ruše imunitet, dođe manje od 1000 kuna. Oni ne varaju ljude i ne nude im famozne zone koje ne mogu pomoći neistreniranoj kralježnici.


Ali ljudi od vježbanja uvijek više vole tablete, kozmodisk i slične gluposti.

Široko vam polje momci, ali zapamtite da ne ću šutjeti.

Moje je demokratsko pravo da kažem što znam o zdravom spavanju, a vaše da odabrete i najgore smeće.
DrŠ_ is offline  
Old 18.12.2010., 22:23   #1694
Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post
O madracima je lako piskarati, ali o zdravlju mnogo teže.

Zato i ismijavanje.

Pametan čovjek moje će preporuke ozbiljno shvatiti.

Ja ne prodajem ništa, ja ne uvaljujem rog za svijeću, ja samo želim upozoriti što je štetno, a što nije.

Da nešto čitate, onda biste znali o čemu govorim.

Kada ismijavate stvari o kojima nemate pojma, to dovoljno govori kakva je razina vaše naobrazbe.

Najskuplji Oriolikov madrac, onaj bez opruga koje ruše imunitet, dođe manje od 1000 kuna. Oni ne varaju ljude i ne nude im famozne zone koje ne mogu pomoći neistreniranoj kralježnici.


Ali ljudi od vježbanja uvijek više vole tablete, kozmodisk i slične gluposti.

Široko vam polje momci, ali zapamtite da ne ću šutjeti.

Moje je demokratsko pravo da kažem što znam o zdravom spavanju, a vaše da odabrete i najgore smeće.
Mozes ti pricati sta god hoces, niko ti to ne moze zabraniti, ali probaj to raditi na lijep nacin.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 19.12.2010., 10:53   #1695
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Mozes ti pricati sta god hoces, niko ti to ne moze zabraniti, ali probaj to raditi na lijep nacin.
Mislim da moji tekstovi odišu estetikom, samo ju valja spoznati.

A kako to očekivati od ljudi koji ne vježbaju.

No ovaj put ne mislim na kralježnicu, nego na mozak...
DrŠ_ is offline  
Old 19.12.2010., 17:01   #1696
Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post
Mislim da moji tekstovi odišu estetikom, samo ju valja spoznati.

A kako to očekivati od ljudi koji ne vježbaju.

No ovaj put ne mislim na kralježnicu, nego na mozak...
Ne moras se truditi da puno objasnjavas. Dovoljno si vec rekao, da nam je sve jasno.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 20.12.2010., 00:11   #1697
Thumbs up istini za volju

Istini za volju DrS ima u nekim svojim tvrdnjama pravo, naime covjek koji se bavi fizickim radom, bilo radeci ili vjezbajuci ce imati manje problema sa spavanjem nego vecima nnas koji to ne radimo i ne treniramo svoje misice.
Misici su vezivo tkivo koje drzi kosti i cijelokupni skelet covjeka skupa i pravilno upotrebljavani misici, misici koji su pod odredjenim opterecenjima jacaju i lakse podnose dnevne napore koji su pred nama.
Svakodnevno smanjeno kretanje, sjedenje, auto, posao, visak kilograma i misici koji nisu tome dorasli - sve to dovodi do slabijeg drzanja skeleta u pravilnom polozaju i jos dodajmo neke od profesionalnih bolesti ili nesternih slucajeva i dobivamo idealnog pacijenta za dobar i skup madrac.
Danasnja tehnologija, dijagnosticiranja pritiska tocno i vrlo slikovito pokazuje pritiske koje tijelo ostvaruje na madrac i , vjerovali ili ne, ali i neki doktori koji su u to dobro upuceni, bili su iznenadjeni tocnoscu definiranja malih razlika i vidljivosscu skolikoza i raznih nepravilnosti u ledjnim polozajima kod spavanja.
Sto je poanta cijelog ovoga teksta, - vjezbati treba i sto smo vise fit imati ce mo manje problema sa spavanjem i odabirom madraca koji ce taj nas " luksuz" nevjezbanja rijesavati svojim kvalitetama podrzavanja skeleta- kraljeznice i ostalih kostiju tokom spavanja, tokom vremena kad bi se misici i zglobovi trebali odmarati od dnevnih napora.
No naglim vjezbanjem nece te to tako brzo dovesti u red i trebati ce vremena da sve opet profinkcionira , narocito je to tesko kod starijih i recimo istinu lijenih osoba- tu vam pomaze samo kvalitetan madrac i pravilan odabir istoga. Pravilan odabir , ne po onome dobar tvrd, dobar mek, nego dijagnostika koja to tocno odredjuje i tek onda uz definiranje madraca , polozaja spavanja i jastuka, tek kad je to sve ukomponirano, onda ocekujte da ce vas san i spavanje biti zdravo i da ce se misici odmoriti.
Kupovina loseg madraca je samo pogorsavanje vec loseg stanja vaseg tijelosnog sustava i nece donijeti nista dobroga.
Naravno dijagnostika ne odredjuje cijene, 8 oko toga je uvijek frka) no i u cijenovnoj grupi koju odaberete moze izabrati ono najbolje sto je u okviruz cijene koju si mozete priustiti.

Interesira vas vise - da nebi rekli reklama sve dodatne info na PM.
almador is offline  
Old 20.12.2010., 22:11   #1698
Markovi konaci poštovanoga forumaša, inače stručnjaka za madrace, vrlo su simpatični jer pokazuju da je majstor svoga zanata.

A majstore valja cijeniti!

No to ne znači da ga valja slušati jer je to isto kao da slušate prodavača cipela koji će vam napisati disertaciju o obući koja će vaš hod učiniti podnošljivijim.

No to je samo privremeno jer će prije ili poslije uslijediti još veći problemi.

Naime, cipela ne može ispraviti nepravilan hod.

Potom će oni koji ne će htjeti priznati što je utjecalo na te još veće probleme, neizbježne u budućnosti, okriviti istrošeni organizam.

Jasno da je istrošen jer su naivni kupovinom madraca, kozmodiska ili ortopedskih cipela pokušali zamaskirati problem.

Dakle, bez muke nema nauke, a bez rada, tj. vježbanja nema napretka.

Ako želite neko vrijeme živjeti u iluziji da će madrac riješiti vaše probleme s bolovima u leđima ili mlitavim mišićima, samo izvolite.

Ali onda budite spremni da će vas, zbog spavanja na iluzijama, u budućnosti čekati dvostruko trnovitiji zadatak na putu popravljanja štete.

P. S.

Platiti madrac više od 1000 kuna može samo rasipnik ili budala.
DrŠ_ is offline  
Old 21.12.2010., 21:47   #1699
??

Quote:
DrŠ_ kaže: Pogledaj post
Markovi konaci poštovanoga forumaša, inače stručnjaka za madrace, vrlo su simpatični jer pokazuju da je majstor svoga zanata.

A majstore valja cijeniti!

No to ne znači da ga valja slušati jer je to isto kao da slušate prodavača cipela koji će vam napisati disertaciju o obući koja će vaš hod učiniti podnošljivijim.

No to je samo privremeno jer će prije ili poslije uslijediti još veći problemi.

Naime, cipela ne može ispraviti nepravilan hod.

Potom će oni koji ne će htjeti priznati što je utjecalo na te još veće probleme, neizbježne u budućnosti, okriviti istrošeni organizam.

Jasno da je istrošen jer su naivni kupovinom madraca, kozmodiska ili ortopedskih cipela pokušali zamaskirati problem.

Dakle, bez muke nema nauke, a bez rada, tj. vježbanja nema napretka.

Ako želite neko vrijeme živjeti u iluziji da će madrac riješiti vaše probleme s bolovima u leđima ili mlitavim mišićima, samo izvolite.

Ali onda budite spremni da će vas, zbog spavanja na iluzijama, u budućnosti čekati dvostruko trnovitiji zadatak na putu popravljanja štete.

P. S.

Platiti madrac više od 1000 kuna može samo rasipnik ili budala.
Vidis , ti si mozda zaljubljen u bodybuilding i treniras svaki dan po par sati. Netko to ne moze iz raznoraznih razloga, uzevsi u obzir i lijenost, i onda kupovinom kvalitetnijeg madraca rijesava problem slabijeg misicnog tonusa. No tvoja izjava da kupovinom madraca iznad 1000 kuna je svatko budala ili rasipnik nebi se slozio, ne radi toga sto sam ja u toj bransi, nego radi toga sto bi po toj logici isto tako mogao reci da treba dizati cigle, trcati bos i vjezbati gol jer je sva oprema bekorisna i glupo je dati lovu na nju,
Jednostavno receno..onaj tko je navikao na voznju u recimo, stojadinu je zadovoljan jer nikada nije vozio audija, a onaj u audiju je presretan i misli da vozi najbolji auto jer nikada nije vozio rolls royce.
Prema tome svi mi imamo neke svoje plafone do kojih mozemo ici iz raznih razloga.
Plafon u madracima je ...probajte da bude sto visi u okviru vasih mogucnosti ...jer je to investicija od 8 godina na kojoj se VI odmarate i spavate, a ovakve savjete tipa..do 1000 kuna zanemarite jer nemaju veze sa pravilnim razmisljanjima( bez uvrede).
A tebe dragi forumasu pozivam da se javis, broj ti posaljem na PM, kolegi u ZGb, da izmjeri tvoj madrac na kojem spavas i da onda premjerite neke od madraca u salonu, pa ce te pritisci koji ce se pri tome pokazati, pritisci na tvoje tijelo i smanjeni protok krvi-cirkulacije uslijed prejakog pritiska mozda potaknuti na malo drugacije razmisljanje.
Pozdrav od specijaliste za zdravo spavanje
almador is offline  
Old 22.12.2010., 21:58   #1700
Quote:
almador kaže: Pogledaj post
Vidis , ti si mozda zaljubljen u bodybuilding i treniras svaki dan po par sati.

Ne treniram na taj način jer je to trošnje energije. Ja vježbam, ali uglavnom tako da energiju akumuliram.

Netko to ne moze iz raznoraznih razloga, uzevsi u obzir i lijenost, i onda kupovinom kvalitetnijeg madraca rijesava problem slabijeg misicnog tonusa.

Problem slabijega mišićnoga tonusa ne može riješiti nijedan madrac. Problem nepravilnoga hoda ne mogu riješiti nikakve cipele.

No tvoja izjava da kupovinom madraca iznad 1000 kuna je svatko budala ili rasipnik nebi se slozio,

Upotrijebio sam malo teže riječi, ali ljudima samo na taj način možeš nešto utuviti u glavu.

ne radi toga sto sam ja u toj bransi, nego radi toga sto bi po toj logici isto tako mogao reci da treba dizati cigle, trcati bos i vjezbati gol jer je sva oprema bekorisna i glupo je dati lovu na nju,

Tako je, sva je oprema beskorisna. Mišiće možeš razviti vježbama sporih pokreta, starima više tisuća godina, tako da ti čak ne treba ni cigla. No ja njih ne koristim jer ja razvijam mozak, a mišiće tek toliko da ne zahrđaju.


Jednostavno receno..onaj tko je navikao na voznju u recimo, stoja
dinu je zadovoljan jer nikada nije vozio audija, a onaj u audiju je presretan i misli da vozi najbolji auto jer nikada nije vozio rolls royce.
Prema tome svi mi imamo neke svoje plafone do kojih mozemo ici iz raznih razloga.

Već sam objasnio da je neumjesna svaka usporedba ljudskoga organizma, najsavršenijega stroja na svijetu, i šklopocije na četiri kotača. Babe i žabe!

Plafon u madracima je ...probajte da bude sto visi u okviru vasih mogucnosti
...jer je to investicija od 8 godina na kojoj se VI odmarate i spavate, a ovakve savjete tipa..do 1000 kuna zanemarite jer nemaju veze sa pravilnim razmisljanjima( bez uvrede).
Vidiš, jasno je da ti moja razmišljanja nikako ne odgovaraju jer razbijam uštogljene stavove, pokazujem da za zdrav san postoji nešto djelotvornije od kupocjenoga madraca.

Quote:
almador kaže: Pogledaj post
A tebe dragi forumasu pozivam da se javis, broj ti posaljem na PM, kolegi u ZGb, da izmjeri tvoj madrac na kojem spavas i da onda premjerite neke od madraca u salonu, pa ce te pritisci koji ce se pri tome pokazati, pritisci na tvoje tijelo i smanjeni protok krvi-cirkulacije uslijed prejakog pritiska mozda potaknuti na malo drugacije razmisljanje.Pozdrav od specijaliste za zdravo spavanje
Gledaj, meni su računalno snimili položaj stopala na nekoj podlozi povezanoj s najmodernijim računalom. I to da mi uvale uloške za cipele. No nitko nije gledao kako ja hodam, a to je presudno. Ako je hod nepravilan, nema cipela koje ga mogu popraviti. Isto je i s madracima. Ako ne vježbaš i osloniš se na madrace, problemi će biti zamaskirani neko vrijeme. A onda slijedi otrježnjenje.
DrŠ_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.