Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2007., 11:38   #61
Vidim da ovdje ima stručnjaka za krimiće. Molila bih jednu informaciju. Još za bivše Juge izlazila su djela Agathe Chrisite u izdanju Globusa, navodno 6 kola po 6 knjiga. Radi se o tvrdom uvezu i može se nabaviti samo u antikvarijatima. Ima li netko slučajno saznanja o kojim se točno naslovima radi???
curly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 11:47   #62
Već spomenuta Tess Geritsen - Kirurg, Šegrt, Grijesi, Dvojnica, Samo prividna smrt.

Zatim Val MacDermid - struna u krvi, pjev sirena, ritam smrti, slom, udar zvijezde
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 12:39   #63
Već mi se dugo nije dogodilo da počnem čitati neku knjigu i onda je doslovce ne mogu ispustiti iz ruke.
To mi se dogodilo s knjigom "Nikom ni riječi" autor Harlan Coben. Na nasovnici je nacrtan outlookov prozor za e-mail. Originalni naslov "Tell no one".

počela sam čitati u subotu ujutro, i prekinula jedino za jelo i spavanje i završila je u nedjelju popodne.
već dugo nisam čitala tako napet i nepredvidljiv krimić.
hitno idem ražiti preostale romane dotičnog autora
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 14:48   #64
Quote:
curly kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje ima stručnjaka za krimiće. Molila bih jednu informaciju. Još za bivše Juge izlazila su djela Agathe Chrisite u izdanju Globusa, navodno 6 kola po 6 knjiga. Radi se o tvrdom uvezu i može se nabaviti samo u antikvarijatima. Ima li netko slučajno saznanja o kojim se točno naslovima radi???
Imam doma nekoliko kola, sad ću ti otprilike reći naslove:
Nesreća nevinih
Gospođa McGinty je mrtva ( inače mi je ta genijalna, Poirot i Ariadne Oliver)
Kod bijelog konja
Džep pun žita ( mislim da je hrvatski prijevod Džep pun raži - jer to su srpsko-hrv.izdanja)
Vječita noć
Tko je ubio Rogera Acroyda?
Tajna sedam satova
Zavjesa
Tužni čempres ( genijalna)
Treća djevojka
Tajanstveni gospodin Quinn
Tko plimu uhvati
Deset malih crnaca ( ima igrica i dobra je )
Usnulo umorstvo
Hotel Bertram...
ne mogu se više sjetiti, jer nisam doma, a svaka knjiga ima fotku na prednjem omotu...nažalost nemam sve knjige, ineče rekla sam da moram sva njena djela pročitati

I Patricia mi je dobra, jučer sam baš kupila na kiosku U opasnosti moram malo između učenja odmarat dušu
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 17:53   #65
Quote:
Gorriot kaže: Pogledaj post
I Patricia mi je dobra, jučer sam baš kupila na kiosku U opasnosti moram malo između učenja odmarat dušu
Nisam znala za tu knjigu. Sad sam vidjela na Algoritmovoj stranici da je iz NAJ biblioteke. Reci mi samo kad je krenila u prodaju jer mi se čini da te knjige izlaze jednom tjedno pa da se zaletim večeras do grada tražit gdje ima ako je hitno

Čini mi se da sam sve te knjige koje su izašle u NAJ biblioteci vidjela u Algoritmu (u Splitu, kod mene u Šibeniku nema A.), ali se ne bi zafrkavala s tim ako nije nužno potrebno jer nije da mi je problem svratit, problem je ako oni recimo u dućan šalju ono što se na kioscima nije prodalo.
Uglavnom, nabavit ću ja nju, makar je iz Zg-a naručivala i plaćala poštarinu
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 07:10   #66
jel ta nova knjiga od Ptricije nastavak o Key Scarpetta ili neka neovisna priča?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 10:14   #67
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
Kupi joj prvi dio Patricie Cornwell o doktorici Kay Scarpetta - "Obdukcija", ako joj se svidi može početi skupljati kolekciju.
Dakle, skupljam kolekciju knjiga Patricie Cornwell i nedostaje mi prvi dio. Ako ga netko ima i zaniteresiran je za prodati ga, molim da mi se javi. U Algoritmu ima za kupiti samo mekih korica, a sve su mi ostale tvrdih pa zato tražim takvu.
izabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 10:17   #68
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
jel ta nova knjiga od Ptricije nastavak o Key Scarpetta ili neka neovisna priča?
Neovisna je priča. Ima za kupiti na Tiskovim kioscima i u Algoritmu, cijena je 35 kn. Sviđa mi se, ali mi je Key Scarpetta bolja. 13. i 14. dio tog ciklusa su u pripremi u Algoritmu, navodno već dosta dugo pa možda uskoro i izađu na hrvatskom.
izabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 11:56   #69
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
jel ta nova knjiga od Ptricije nastavak o Key Scarpetta ili neka neovisna priča?
Neovisna, bila je 39 kn, ali sad je za 35 na Tiskovim kioscima. Ali svakako ćeš ju naći i u Algoritmu koji je prodavao i
OBDUKCIJU, CORPUS DELICTI i SVE ŠTO OSTAJE za 30-ak kn.
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 13:10   #70
Ja sam jučer obišla kioske i rekli su mi da su oni tu knjigu jučer vraćali jer danas izlazi nova. Pogledat ću u Algoritmu u subotu.
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 14:07   #71
John Grisham - tvrtka.

to je zaista jedina knjiga koju sam ja pročitala u dan i pol, a ima nekih 700 stranica.
ok, ukusi su različiti, ali on mi je odmah kad sam vidjela temu pao na pamet.
Fei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 14:58   #72
Sheldon, Grisham i Robbins najobičniji su hohštapleri, to je razina za kućanice i tinejdžere. Ludlum također. Ni "k" od književnosti (molim lijepo, ne brkati umjetnost za zabavom i čitanjem na plaži), samo dobra reklama.

Tu četvoricu spomenuti u istoj rečenici s Chandlerom ili LeCarreom, istinskim i vrhunskim majstorima proze, neovisno o stilu - doista je svetogrđe.

Recimo, Plemeniti đak može se po kvaliteti usporediti s bilo kojim modernim britanskim djelom. Dapače, nagrađen je kao najbolji roman poslije Drugog svjetskog rata. I toj se knjizi uvijek možete vratiti. Za razliku od ostalih, koje pročitate - i zaboravite.
__________________
Pravim muževima ne treba potpis.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 16:02   #73
Danas sam kupila 24 sata radi sudoku priloga. Od sutra na kioscima Tatina mala djevojčica (M. H. Clark) - 29, 90 kn. Kupujem
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 19:26   #74
Talking

nisam ništa čitala od M.H.Clark....nikad mi se iskreno nije dalo..... preporučate ju?
od Grishama sam čitala: Kako preskočiti Božić ( nije krimić ), Obojena kuća i Oporuka....Slučaj pelikan i Porotnicu i Klijenta sam gledala....

Ken Folett - Treći blizanac

Davno sam čitala Cooka - Vektor, Pošast ili Epidemija nešto tako i još neke kojima sam pozaboravljala imena, uglavnom ima jedna ok koja kao obrađuje temu o vješticama iz Salema, i Komu naravno još u osnovnjaku...

A Patriciina Blagdanska trpeza mi je BEZVEZE moram priznati.

A i M.Cole sam čitala Opasnu ženu i Maurinu igru...
Gorriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 02:53   #75
Quote:
Gorriot kaže: Pogledaj post
A Patriciina Blagdanska trpeza mi je BEZVEZE moram priznati.
Ja sam mislila da je to tko zna što. Baš sam ostala... posrana

H. Clarkica je onako lagano štivo
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 04:44   #76
Quote:
stitch kaže: Pogledaj post
Sheldon, Grisham i Robbins najobičniji su hohštapleri, to je razina za kućanice i tinejdžere. Ludlum također. Ni "k" od književnosti (molim lijepo, ne brkati umjetnost za zabavom i čitanjem na plaži), samo dobra reklama.

Tu četvoricu spomenuti u istoj rečenici s Chandlerom ili LeCarreom, istinskim i vrhunskim majstorima proze, neovisno o stilu - doista je svetogrđe.


Dodala bih još Jamesa Ellroya, autora L.A. kvarteta, u koji se ubrajaju romani "Crna Dalija", "Veliko ništavilo", "L.A. povjerljivo" i "Bijeli jazz" - tip je majstor, jedan od najboljih suvremenih autora krimića.

Odličan je i Dennis Lehane, autor romana "Mistična rijeka" - svi su gledali film i istina je, odličan je, no knjiga je još pedeset puta bolja. Nisu loši ni drugi Lehaneovi romani, ali "Mistična rijeka" je nešto sasvim posebno i isto se svrstava u vrhunsku prozu, bez obzira na žanr. Baš sam gledala na Amazonu što čitatelji pišu o njoj i vidjela da je s pravom nazivaju "šekspirovskom". Fakat ima nešto machbethovsko u njoj

Uskoro bi trebao izaći i hrvatski prijevod romana Dona Winslowa, "The Power of the Dog" ("Pasja sila"), koji govori o ratu protiv droge i prati četiri lika (agent DEA-e, meksički narkobos, high-class kurva, irski mafijaški hitman) kroz trideset godina svakojakih pizdarije koje nastaju u sklopu tog rata. Vrlo zanimljivo i uzbudljivo, preporučujem.

A kad već spominjem romane koji u naslovu imaju psa , sjetila sam se jednog briljantnog krimića koji sam pročitala prije par godina, zove se "Night Dogs", autor mu je Kent Anderson i vjerojatno je jedan od najmračnijih policijsko-detektivskih romana koje sam ikada pročitala. Ujedno i jedan od najboljih. Nemam pojma je li preveden, ali ako čitate na engleskom i možete nabaviti knjigu, go ahead
__________________
Smoke-free od 10. 01. 2012.
Cyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:06   #77
manje vise sam siguran da ovo ne spada ovdje, ali ne mogu ne pomenuti alexandera mccall smitha i njegovu ladies first detective agency. mada nema nista od napetosti i misterije krimica o kojima se gore pricalo, junakinja mccall smitha mi je jedna od omiljenih likova uopce, a knjige su napisane tako da mi se uvijek cita iduci nastavak (nisu povezani). radnja se desava u botswani i to svemu daje jednu pomalo pomaknutu dimenziju, citatelj cesto nije siguran treba li nesto biti upravo tako ili je u igri novi zaplet. da se ne zanosim previse - preporucujem svima koji vole citati, ne nuzno krimice.
__________________
It's like a finger pointing at the moon. Don't look at the finger, or you will miss all that heavenly glory.
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 17:36   #78
meni je tess gerritsen definitivno jedna od najboljih
__________________
Sólo podrás conocer la fuerza de un viento tratando de caminar contra él, no dejándote llevar.
chica mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 19:43   #79
Quote:
rompepe kaže: Pogledaj post
manje vise sam siguran da ovo ne spada ovdje, ali ne mogu ne pomenuti alexandera mccall smitha i njegovu ladies first detective agency. mada nema nista od napetosti i misterije krimica o kojima se gore pricalo, junakinja mccall smitha mi je jedna od omiljenih likova uopce, a knjige su napisane tako da mi se uvijek cita iduci nastavak (nisu povezani). radnja se desava u botswani i to svemu daje jednu pomalo pomaknutu dimenziju, citatelj cesto nije siguran treba li nesto biti upravo tako ili je u igri novi zaplet. da se ne zanosim previse - preporucujem svima koji vole citati, ne nuzno krimice.
Potpisujem! Već sam ja to spomenula negdje među prvim postovima.
Mene je taj serijal totalno oduševio. Pročitala sam sva tri kod nas prevedena nastavka u tri dana. Ne sjećam se kada sam se bolje osjećala, kao da šalju neku pozitivnu energiju. Je l' možda znaš da li je izašao i četvrti nastavak? U biti ja bih to kupila i u originalu kad bih našla negdje u Zg. Kupila bih bilo što od što je on napisao, totalno me oduševio.
__________________
Ha ha ha
Kumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2007., 19:52   #80
Quote:
lonicera kaže: Pogledaj post
Već mi se dugo nije dogodilo da počnem čitati neku knjigu i onda je doslovce ne mogu ispustiti iz ruke.
To mi se dogodilo s knjigom "Nikom ni riječi" autor Harlan Coben. Na nasovnici je nacrtan outlookov prozor za e-mail. Originalni naslov "Tell no one".

počela sam čitati u subotu ujutro, i prekinula jedino za jelo i spavanje i završila je u nedjelju popodne.
već dugo nisam čitala tako napet i nepredvidljiv krimić.
hitno idem ražiti preostale romane dotičnog autora
Da, i mene je povukao zanimljivim početkom, međutim kraj je totalno bez veze. U romanu hrpa rupa. Mislim da od njega necu nista vise citati. Pise kao Dan Brown, radnja kao da je pisao tinejđer, a kad dođeš do kraja ko da nisi ništa čitao.
__________________
Ha ha ha
Kumica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.