Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2006., 11:25   #1
Prirodna njega - kosa

Kakva su vam iskustva sa samponima koji se deklariraju kao prirodni (vjerujem da neki mozda cak i jesu ).

Dosta sam citala o Lushu, cak i probala par njihovih, al mi nazalost njihovi ne pasu bas najbolje .

Netko probao recimo Hauschkine, Urtekramove, ove nove Henna Plus i sl.?

__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 12:55   #2
Ja koristin Urtekramove (sampon i balzam). Ne znan,kosa je dosta suha nakon toga i ako ne stavin balzam posli sampona izgleda ko slama. I miris je tako-tako:nije bas da ludo mirisi al ni ne smrdi ka neki drugi prirodni preparati.I dosta je blag tako da cesto mozes prat kosu.
Bootylicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 13:26   #3
Lush mi ne odgovara,ne znam koliko se njihovi samponi mogu nazvati prirodnim

L'Elbolario od soje i prosa mi je odlican, od jeftinijih mi je ok iz DM-a nesto sa brezom,bez silikona.
Iz iste linije mi je otkrice i balzam,bez silikona,kosu nahrani i bude sjajna.
Ne da mi se do kupatila a ne znam tocno napamet kako se zovu.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 13:58   #4
Quote:
od jeftinijih mi je ok iz DM-a nesto sa brezom,bez silikona.
Alverde kozmetika
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 13:59   #5
Je,odlicna mi je. I cijenom prihvatljiva.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 14:00   #6
meni je sve lushovo za kosu odlično

nisam znala da u dm-u ima šampona bez silikona, probat ću
__________________
mogli bismo

Zadnje uređivanje Lali Puna : 12.03.2006. at 14:54.
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 14:26   #7
Imala sam Urtekramov šampon mislim sa Aloa verom i nisam baš bila nešto zadovoljna.Dosta isuši kosu, mora se poslje staviti regenerator , a miris i nije nešto.Ne bi ga ponovo kupila.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 02:49   #8
Ja sad baš koristim urtekramov na bazi kane. Nisam baš oduševljena, kosa mi bude zamršena a i njihov regenerator mi skroz ne odmrsi kosu. Osim toga sadrže sosium lauryl sulfat za kojeg sam čitala da je štetan a sadrže ga i svi ostali obični šamponi.
A zašto su silikoni štetni i kako ih se može prepoznati?
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 06:32   #9
silikoni nisu štetni za kosu, ali stvar je u tome što su svi uobičajeni šamponi, a osobito regeneratori, krcati silikonima koji oblažu vlas i onda ti je kosa super zaglađena, mekana i NAIZGLED mrak, ti misliš kako ti je taj šampon super obnovio kosu i kak je predivna, a stvar je u tome da ti je kosa i dalje kakva je bila, samo je obložena pa djeluje meko i glatko. i onda tako dugoročno kosa ti se uništava i propada, a ti nemaš pojma jer je ona i dalje obložena i izgledas super.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 06:49   #10
Kosi ionako izvana možemo pomoći samo 'kamuflažno' ili šišanjem.

Slučajno na nekom sniženju u parfumeriji koja neće više držati te proizvođače kupila sam Perlier šampon na bazi divljeg kestena (za masno vlasište) i regenerator na bazi zobi i meda (za bojanu kosu)

Izvrsni
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 13:29   #11
Quote:
Lapulapu kaže:
Kosi ionako izvana možemo pomoći samo 'kamuflažno' ili šišanjem.

Slučajno na nekom sniženju u parfumeriji koja neće više držati te proizvođače kupila sam Perlier šampon na bazi divljeg kestena (za masno vlasište) i regenerator na bazi zobi i meda (za bojanu kosu)

Izvrsni
samo ih nema u nas!
moram u it po njih
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 13:48   #12
Kupila sam Urtekram od kadulje, kazu da pomaze i protiv ispadanja kose. Taj dio, naravno, jos nisam vidjela (mislim, valjda treba vise vremena da se to skuzi), ali mi je kosa bila jako lijepa i fina nakon pranja, cak i bez regeneratora.

Preporucujem!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 13:49   #13
Kupila sam Urtekram od kadulje, kazu da pomaze i protiv ispadanja kose. Taj dio, naravno, jos nisam vidjela (mislim, valjda treba vise vremena da se to skuzi), ali mi je kosa bila jako lijepa i fina nakon pranja, cak i bez regeneratora.

Preporucujem!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 13:49   #14
Kupila sam Urtekram od kadulje, kazu da pomaze i protiv ispadanja kose. Taj dio, naravno, jos nisam vidjela (mislim, valjda treba vise vremena da se to skuzi), ali mi je kosa bila jako lijepa i fina nakon pranja, cak i bez regeneratora.

Preporucujem!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 13:50   #15
Kupila sam Urtekram od kadulje, kazu da pomaze i protiv ispadanja kose. Taj dio, naravno, jos nisam vidjela (mislim, valjda treba vise vremena da se to skuzi), ali mi je kosa bila jako lijepa i fina nakon pranja, cak i bez regeneratora.

Preporucujem!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 15:21   #16
Quote:
tilla kaže:
samo ih nema u nas!
moram u it po njih

pa evo, ovi su ih držali
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 01:31   #17
A po čemu se može znati da šampon sadrži te silikone?
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 02:46   #18
Zar ne piše sastav na ambalaži šampona
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 05:34   #19
Quote:
Lapulapu kaže:
Zar ne piše sastav na ambalaži šampona
Znam da piše, mislila sam da ima više naziva za taj silikon. Osim toga, proizvođači nekad i ne navedu sve sastojke.
A gdje ima za kupiti Henna Plus šampone i boje za kosu?
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2006., 05:45   #20
imas ih tam u jurisicevoj onaj ducan "bio&bio" il kak vec se zove. a jedan proizvod kaj kod njih ima, kao neka krema ili regenerator nisam sigurna, u bijeloj tubi i kosta 60ak kn u mulleru ti je oko 40ak.


uglavnom, meni je od tih "prirodnih" sampona najbolji u aromatici za rast i jacanje.
mrkvich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.