Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2016., 13:12   #241
Ima tu svašta za rješavati. Piling maska od zelene gline bar 1 puta tjedno (recept na mom potpisu) za pore i mitesere, zatim prirodna dnevna aroma krema individualno spravljena koja neće čepiti pore konzervansima i kemikalijama i isušivati ovaj suhi dio lica, aroma mješavina za večernju njegu koja bi sadržavala plod divlje ruže, lješnjak, tamanu, neven, sjeme mrkve, tanacetum....
ricinus bi bio dobar u nekoj mješavini za kosu i trepavice.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 14:52   #242
Puno hvala na odgovoru! Nažalost, sva ta ulja trenutno su preskupa za moj studentski džep . Možda bih mogla kupiti plod divlje ruže, lješnjak i neven OleoTherapy (koliko vidim njihova su najpovoljnija)... Bi li to uopće bilo dovoljno?

edit: Slučajno sam sada vidjela da postoje već gotove mješavine Oshadhi ulja za lice prema različitim tipovima kože, iako i njih je toliko da opet ne znam koju bih odabrala, ali me privukla cijena...

Zadnje uređivanje Teradex : 20.03.2016. at 15:12.
Teradex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 10:31   #243
Pozdrav cure, napravila bih si uljnu mjesavinu za dnevnu njegu lica umjesto kreme pa molim strucnjake da provjere sastav ako je dovoljno hranjiv: ulje ljesnjaka, sjemenki grozdja i arganovo ulje. Prije mjesavins bih stavila hidrolat smilja. Navecer bih radila OCM s kombinacijom ricinus/suncokret i polysorbat.
Inace imam osjetljivu mjesovitu kozu, ali mi se ne masti pretjerano. Na nekim mjestima mi se povremeno i peruta koliko je dehidrirana. Probala sam razne kreme, ni jedna mi ne nahrani lice dovoljno, a vidim da mi odlicno reagira na ulje pa bih probala kreme zamijeniti uljem. Hvala
Maria Flores is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 18:58   #244
http://www.terra-organica.hr/time-mi...ze-madara.html

http://www.terra-organica.hr/prirodn...-organics.html

http://www.terra-organica.hr/age-def...en-people.html

Kaj od ovoga odabrati? Imam 38 g, mjesovitu kozu sklonu aknama i pristicima. Treba mi nesto za blistavost i vlazenje, a da nije komedogeno.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 21:48   #245
Eh, dobro pitanje Ja bi evo možda treću eliminirala jer nisam baš impresionirana sastavom - ako ništa drugo, mislim da je puna vode dok druge imaju umjesto vode aloe veru ili neku vodicu/sokić. Ima plod divlje ruže i cetearyl alkohol dosta visoko - potencijalna komedogenost jel. Što opet ne mora ništa značiti, jer sigurno nisu uopće u nekom značajnom udjelu, ali ajde odabira radi.

Prva ima pri vrhu hidratantne sastojke (i pri dnu isto, sva ih je puna) i trebala bi biti lagana. Ekstrakata ima hrpu pa čovjek pomisli da valjda onda služe nečem. Ali toliko ih je i takvim redom da su zapravo u mikro postocima. Mislim, ni ne stavljaju se u velikim udjelima, samo je pitanje bi li koža na njih reagirala kako se navodi. Ne bi trebala biti komedogena.

Druga bi na prvi pogled bila možda malo manje hidratantna, (teško je ovako reći bez da se proba, jer sve je to individualno), ali bi trebala djelovati na blistavost kako kažeš, zbog vitamina c, iako ne znam koji postotak ga zapravo ima, a ne da mi se guglati sad. Možda bi mogla biti malo komedogena jer dolje ima shea i pšenične klice. Ne vjerujem da bi u tom udjelu smetali, ali nikad ne znaš.

Evo ne znam. Nisam nijednu probala. Skupe su sve tri. To jedino znam. Za JMO sam pročitala dosta pohvala. Ne znači da ih i za druge nema. Nisam od pomoći zapravo, samo razmišljam na glas

Imaš zeznut tip kože jer treba pomiriti suprotne strane. Obično su anti age blistave kreme malo preteške za kožu sklonu prištićima. A kreme za kožu sklonu prištićima obično nisu anti age. Da prva ima još i vitamin c, vjerojatno bi nju odma odabrala. Ovako bi evo isto nju prvu odabrala za probu, samo nakon malo više razmišljanja. Ali bi me kopalo kakva će mi biti druga pa bi nakon toga i nju probala. Muka je to

Zadnje uređivanje satin doll : 19.01.2017. at 21:59.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 23:12   #246
Satin Doll, hvala ti puno! :*
Nekak i mene prvi najvise vuce.
Za taj od Madare navode: " ekstrakt ivanjskog cvijeća – štiti kožu od stresa, sadrži vitamin C,...", valjda onda ima i vitamina c?
Sve je to skupo i pokusavam odabrati pravi. A ne kuzim se previse i nisam nikad koristila nista anti age.
Sve mi se do sad svodilo da biram nesto za problematicnu kozu. Najbolje mi se pokazalo od Oshadia-navecer nakon umivanja s gelom (koji vec imam, Mixa, Avene, ...) se naspricam s Oshadi hidrolatom (nekad metvica, nekad cajevac) i na to Oshadi Protectiv ulje. I to mi bas pase.
Mislim da cu na kraju uzeti taj prvi...
Svakako javim utiske.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 06:56   #247
Joj zbilja, pa ima ascorbyl palmitate taj prvi. Promaklo mi. Nisko doduše, ali super.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 20:49   #248
Sa cime da njegujem kozu? vecinom noge. I gdje kupiti.
Imam organski shea maslac ali tesko se razmazuje, on je za lice. Htio bi da je roba dobra, organska. Mozda najbolje da je kombinacija shea kokos...
Hvala
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.