Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2008., 23:04   #21
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ti mješavina odgovara Evo, sada ću točno odgovoriti. Dakle, kada sam u Zagrebu za dan koristim kremu koju sama radim znači bazna, eterična, hidrolat, glicerol i emulgator. Na takvu podlogu stavljam malo tekućeg pudera, iako ako je jako vruče znam izaći i bez pudera. Negdje u travnju počnem s laganim sunčanjem su solariju, tako da dobijem podlogu. Na moru koristim isključivo mješavinu sezamovog ulja, kokosa, shea maslaca i eteričnog ulja sjeme mrkve. I to je sve. Ne sjećam se da sam izgorila čak i ako zaglibim na suncu između 12 i 4. Naravno ne predugo. Naravno, svaka koža drugačije reagira i tome se treba prilagoditi. Ipak, mislim da non stop mazanje s visokim zaštitnim faktorom isto tako nije dobro za kožu kao i neumjereno sunčanje. Barem se meni u praksi pokazalo tako.
thanks na savjetima, pokušat ću s time ovo ljeto. nego, planiram opet do zagreba, polako mi ponestaje baznih ulja, a hidrolat sam nedavno potrošila, pa očekuj uskoro pm, jer mi između ostalog treba i krema za lice, pa bi to mogla u tebe. u svakom slučaju, javim ti se ovih dana na pm, kad se malo saberem što, koliko, kad... pozz
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 20:16   #22
Quote:
philemon kaže: Pogledaj post
Pa i ne... Ja sam mislila na shea sezamovo i maslinovo ulje, a ovo drugo se nisam sjetila...

Da li se može smješati neka prirodna mješavine koja će učinkovito štititi od UVA i UVB zraka i imati visoki faktor(oko 50) ili samo dovoljno visok(25-)?
Može se dobiti prirodna mješavina s visokim SPF-om,al nažalost samo s djelomičnom UVA zaštitom jer kod nas nije dostupan mikronizirani cink u silikonu.
Bilo bi super kad bi to neko uvezao jer se lako miješa s uljima i ne ostavlja bijeli trag za razliku od klasičnog cinkovog oksida koji nit se otapa u vodi nit u ulju,a izgledaš ko porculanska figurica kad se njim namažeš.
A da svi izvršimo presing na Kemig pa da i to uvezu (kao i saponine)?
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:32   #23
s prirodnom kozmetikom na sunce

Cula sam za neki mix maslinovog ulja i iscjedjenje mrkve i neznam cega sve za namazat se prije suncanja ali to je ocigledno bez ikakve UV zastite... Zna li neko nesto dobro a prirodno za kozu?
Gledam malo ova Aromatica ulja i cine mi se oke ali nisam bas znalac...
Npr
NEVENOVO ULJE ZA SUNČENJE
UVA/B F10 100 ml
Prirodno nevenovo ulje s dodatkom UV A/B zaštitnog faktora 10, namijenjeno je za tamnjenje svjetlije kože.
Nevenovo ulje djeluje na čišćenje, zacjeljivanje i obnavljanje gornjeg sloja stanica kože i idealno je za njegu svih tipova kože, osobito suhe i osjetljive. Također sprečava prijevremeno boranje, pretjerano isušivanje te prijevremeno starenje kože.
UV A/B filter štiti od štetnog UV zračenja i omogućuje osobama svjetlije kože postupno tamnjenje bez crvenila.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:45   #24
Malo nize imas cijelu temu o uv zastiti u prirodnoj kozmetici.
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 11:37   #25
Pozdrav svima.

Možete li (Merlina, Phyto) napisati omjere u kojima bi se trebalo dozirati sastojke mješavina za sunčanje koje preporučujete ovdje?
Merlina vidjela sam na Uvodu u... tvoj recept Shea, sezam, sjeme mrkve. Dodala bih i kakao maslac. Da li je to ok i u kojem omjeru?

Zahvaljujem
milenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 19:18   #26
I još samo jedno pitanjce: sezam mora biti od primavere/oshadija ili je pogodan i onaj iz trgovina zdravom hranom (od neprženih sjemenki dakle ne tamno ulje)?

a jesam ga zapetljala..-

thanks
milenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 19:53   #27
kako provjeriti dali lažu?

Zapravo, i nema puno krema za lice sa UV zaštitom sa mineralnim filtrima.

A ja sam kupila neku OLIVAL kremu za zaštitu lica (sa maslinovim uljem i kakao maslacem), sa SPF 30 i piše da štiti od cijelog spektra UVA i UVB sunčanih zraka mineralnim filterima.

Kako znati da li je to istina? Ovdje ću navesti sastav pa ako ima netko zna da me prosvjetli:
Aqua,Paraffinum Liquidum, Olea Europea, Theobroma Cacao (e da, usput, što je to?), Glycerin, Octocrylene, Butyl Metoxydibenzoylmethane, Cetearyl Alcohol, Sodium Cetearyl Sulphate, Titanium Dioxide, Propilenglycol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

I koliko je to dobro da stavljam na lice (mislim, nema smisla ako je štetnije od UV zračenja)?
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 00:13   #28
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Zapravo, i nema puno krema za lice sa UV zaštitom sa mineralnim filtrima.

A ja sam kupila neku OLIVAL kremu za zaštitu lica (sa maslinovim uljem i kakao maslacem), sa SPF 30 i piše da štiti od cijelog spektra UVA i UVB sunčanih zraka mineralnim filterima.

Kako znati da li je to istina? Ovdje ću navesti sastav pa ako ima netko zna da me prosvjetli:
Aqua,Paraffinum Liquidum, Olea Europea, Theobroma Cacao (e da, usput, što je to?), Glycerin, Octocrylene, Butyl Metoxydibenzoylmethane, Cetearyl Alcohol, Sodium Cetearyl Sulphate, Titanium Dioxide, Propilenglycol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

I koliko je to dobro da stavljam na lice (mislim, nema smisla ako je štetnije od UV zračenja)?
Pa nema puno,al ih ima.
Imaš Hauschku,Weledu,Microsun od Spiriga,Avene bijela linija,Uriage bijela linija,ima i Babylove s mineralnim filterima...

Voda,mineralno ulje,maslinovo ulje,kakao maslac,glicerin-ovlaživač,sintetski UVB filter (štiti djelomice i od UVA),sintetski UVA filter (avobenzon),cetostearilni alkohol-masnoće+deterdžent=emulgator (Lanette N),titanijev dioksid-mineralni filter,propilen glikol-ovlaživač,parabeni kao konzervansi,parfem

Avobenzon je dosta nestabilan izložen sunčevim zrakama i zato nije jako djelotvoran (ovdje je donekle stabiliziran oktokrilenom,al to je nedovoljno),apsorbira se kroz kožu (dokazan je u urinu) pa ga ja osobno zaobilazim kad je god to moguće.
Proizvod gotovo uopće ne sadrži antioksidanse (osim mrvu u maslinovom ulju-pod uvjetom da je ekstra djevičansko, u što sumnjam) što je ogroman nedostatak jer oni štite od oštećenja koja nastaju pod utjecajem UV zraka kao i od slobodnih radikala koji nastaju uslijed raspadanja UV filtera.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 00:15   #29
Quote:
milenka kaže: Pogledaj post
I još samo jedno pitanjce: sezam mora biti od primavere/oshadija ili je pogodan i onaj iz trgovina zdravom hranom (od neprženih sjemenki dakle ne tamno ulje)?

a jesam ga zapetljala..-

thanks
Dobro je i svijetlo sezamovo ulje iz trgovina zdravom hranom
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 01:06   #30
Quote:
milenka kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Možete li (Merlina, Phyto) napisati omjere u kojima bi se trebalo dozirati sastojke mješavina za sunčanje koje preporučujete ovdje?
Merlina vidjela sam na Uvodu u... tvoj recept Shea, sezam, sjeme mrkve. Dodala bih i kakao maslac. Da li je to ok i u kojem omjeru?

Zahvaljujem
Tu sam mješavinu što se tiče sastojaka radila "otprilike" u međuvremenu došli su neki novi sastojci koji se mogu ukomponirati kao što je sjeme maline i čileanski lješnjak. Dakle, u istom omjeru napravi mješavinu sezama, sjemena maline i čileanskog lješnjaka, te dodaj 1 veliku žlicu shea maslaca te 1 veliku žlicu kakao maslaca (ukupno 100 ml mješavine). Naravno, ne na jako i direktno sunce jer u tom slučaju zaštita iz ovih ulja nije dovoljna.

Zadnje uređivanje Merlina : 27.05.2008. at 01:07. Reason: dodatak
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 08:57   #31
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Pa nema puno,al ih ima.
Imaš Hauschku,Weledu,Microsun od Spiriga,Avene bijela linija,Uriage bijela linija,ima i Babylove s mineralnim filterima...

Avobenzon je dosta nestabilan izložen sunčevim zrakama i zato nije jako djelotvoran (ovdje je donekle stabiliziran oktokrilenom,al to je nedovoljno),apsorbira se kroz kožu (dokazan je u urinu) pa ga ja osobno zaobilazim kad je god to moguće.
Proizvod gotovo uopće ne sadrži antioksidanse (osim mrvu u maslinovom ulju-pod uvjetom da je ekstra djevičansko, u što sumnjam) što je ogroman nedostatak jer oni štite od oštećenja koja nastaju pod utjecajem UV zraka kao i od slobodnih radikala koji nastaju uslijed raspadanja UV filtera.
Krasno. Znači-kremica može u smeće(dobro, nije bila skupa, 30-ak kuna).
A kakav onda UVA filter da tražim? I antioksidansi, kako da znam koja ih krema sadrži - kako su navedeni u sastavu?
Da li neke od onih gore krema koje si nabrojao bi ti koristio?

I još nešto (možda već dosađujem), čini mi se nekad da je zaštita od sunca štetnija od samog sunca? Ja ne idem na plažu prije 18h, ali često sam na suncu kad obavljam nešto po gradu. Koje je onda moje rješenje osim širokih šešira?
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 19:47   #32
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Krasno. Znači-kremica može u smeće(dobro, nije bila skupa, 30-ak kuna).
A kakav onda UVA filter da tražim? I antioksidansi, kako da znam koja ih krema sadrži - kako su navedeni u sastavu?
Da li neke od onih gore krema koje si nabrojao bi ti koristio?

I još nešto (možda već dosađujem), čini mi se nekad da je zaštita od sunca štetnija od samog sunca? Ja ne idem na plažu prije 18h, ali često sam na suncu kad obavljam nešto po gradu. Koje je onda moje rješenje osim širokih šešira?
Ne bih jer ne volim mineralne filtere (ove standardne krupne) zbog estetike-bijeli trag,osjećaj težine na licu...Ma o tome sam već pisao i na ovoj temi.
Ja bih preporučio kreme s Tinosorbima i Mexorylima (Avene-kombinira s mineralnim filterima,Uriage,La roche posay...).
Moja preporuka je obavezno zaštita od Sunca kad se ide na sunčanje bez obzira bilo to 4 ili 6 sati popodne.
Za po gradu-dugi rukavi i nogavice,velike sunčane naočale,šešir sa širokim obodom,a nepokriveni dio lica namazati prikladnim proizvodom za sunčanje.

Zadnje uređivanje phyto : 30.05.2008. at 00:24.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 09:08   #33
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Za po gradu-dugi rukavi i nogavice,velike sunčane naočale,šešir sa širokim obodom
Najsigurnije se omotati kao kakav beduin?
Meni osobno ne smeta taj trag od mineralnih filtera pa ako je jedina negativnost estetika onda ću uzeti neku od tih kremica koje si naveo.
Hvala.
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:26   #34
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Najsigurnije se omotati kao kakav beduin?
Meni osobno ne smeta taj trag od mineralnih filtera pa ako je jedina negativnost estetika onda ću uzeti neku od tih kremica koje si naveo.
Hvala.
Upravo tako.
Evo baš sam danas u DM-a vidio babylove kremu za sunčanje SPF 40 koja sadrži samo mineralne filtere i mukte je.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 10:19   #35
Dragi phyto, možeš li prokomentirati sastav ovog gela za sunčanje?

Ingredients:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Alcohol, Methylene Bis-Benztriazolyl Tetramethyl-butylphenol, Phenyl Trimethicone, Urea, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Isoamyl Methoxycinnamate, Panthenol, Allantoin, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Decyl Glucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Propylene Glycol.

To je inače Ilrido® Sonnen Gel LSF 15
milenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 13:37   #36
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Upravo tako.
Evo baš sam danas u DM-a vidio babylove kremu za sunčanje SPF 40 koja sadrži samo mineralne filtere i mukte je.
Hvala. Ali ću ipak tu Hauschku (ili kako se već piše). Uzela bih tu babylove ali šta kada si me ti zaplašio da nije dobro bez antioksidansa!
Nikolajevna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 15:42   #37
phyto

što misliš o ovom novom garnierovom ulju ili što je već sa spf 20 koje kao ne ostavlja trag na koži?

što ti konkretno koristiž kao zaštitu od sunca?
mermaids is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 18:24   #38
Quote:
Nikolajevna kaže: Pogledaj post
Hvala. Ali ću ipak tu Hauschku (ili kako se već piše). Uzela bih tu babylove ali šta kada si me ti zaplašio da nije dobro bez antioksidansa!
Ma nisam te plašio samo upozorio.
Kod krupnih mineralnih filtera antioksidansi nisu neophodni,ali su dobro došli.
Oni reflektiraju svjetlosti te se pri tom ne raspadaju,a ne generiraju nastanak slobodnih radikala.
Btw. kako znaš da babylove ne sadrži antioksidanse?
Morat ću provjerit.

Inače antioksidansi su vitamin C (askorbil palmitat,natrijev ili magnezijev askorbat itd),beta karoten,tokoferol (vitamin E)-veliki trojac koji se međusobno štiti i podupire.
Tu je i veličanstveni zeleni čaj,ekstrakt koštica grožđa,piknogenol,silimarin,selen,mangan,gama-orizanol (ester ferulinske kiseline),CoQ10,alfa-lipoična kiselina,elaginska kiselina (sjeme maline,ekstrakt nara),flavonoidi,kvercetin,rutin,ginko biloba,ekstrakti ružmarina,timijana...
Ma ima ih hrpetina.
Tu su i nerafinirana biljna ulja,a najpotentnija su: sjeme maline,nar,pasji trn,sjeme mrkve,pšenične i kukuruzne klice,macerat mrkve i nevena,plod divlje ruže,sezam,sjeme grožđa,avokado,lješnjak...)
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 18:34   #39
Quote:
milenka kaže: Pogledaj post
Dragi phyto, možeš li prokomentirati sastav ovog gela za sunčanje?

Ingredients:
Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Alcohol, Methylene Bis-Benztriazolyl Tetramethyl-butylphenol, Phenyl Trimethicone, Urea, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Isoamyl Methoxycinnamate, Panthenol, Allantoin, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Decyl Glucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Propylene Glycol.

To je inače Ilrido® Sonnen Gel LSF 15
Sadrži dosta alkohola no dodatak uree,pantenola,alantoina i propilen glikola kao humektansa te vitamina E i silikona kao emolijenata bi mogli ublažiti isušivanje.Tu su i polimeri kao tvari koje tvore film pa sprečavaju gubitak vlage.
Ipak mislim da nije dobar izbor za suhu kožu.
Konzervansa nema no tu je EDTA kao stabilizator (kelirajuća tvar) te naravno alkohol.
Mislim da pruža dobru zaštitu od sunca no volio bih mjesto tokoferil acetata (nije baš jako efikasan kao antioksidans) vidjeti čisti tokoferol ili neke druge antioksidanse.

P.S.:Molim vas da više ne prepisujete sastave na ovoj temi pogotovo ukoliko se radi o sintetskim zaštitnim sredstvima.Za takvo što postoje druge teme na kozmetici
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 18:49   #40
Quote:
mermaids kaže: Pogledaj post
što misliš o ovom novom garnierovom ulju ili što je već sa spf 20 koje kao ne ostavlja trag na koži?

što ti konkretno koristiš kao zaštitu od sunca?
Ne mislim ništa jer nisam proučavao sastav,al oni clear potect sprejevi sadrže hrpetinu alkohola.

Koristio sam ovo: http://www.eucerin.de/empfindliche_g...att_lsf_15.asp
Jako dobra krema (sem što sadrži BHT),no sad te kreme više nema.
Sad sam kupio Hyseac Solaire SPF 30.Vidjet ćemo dal matira kako kažu (čisto sumnjam).Nisam zadovoljan sastavom jer sadrži avobenzon i natrijev metabisulfit kao konzervans.
Još ne nađoh kremu kojoj ne imadoh nešto za zamjeriti.
Nažalost za jako masnu kožu s aknama nema puno izbora...

Ostaje mi za isprobati još:
http://www.bioderma.com/en/the-produ...stics/233.html
i novi Anthelois fluid spf 30 za kožu sklonu aknama.

Ako pitaš koje proizvode za plažu koristim-ne koristim.
Dođem omotan posli 6,smočim se i odem omotan.Nikad se ne sunčam.
Bil sam ko sir preko cile godine.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.