Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2008., 23:05   #21
ja se isto kunem u maslinovo ulje. uvijek imam jednu bocu koja je za mene, a ne za kuhanje. po ljeti apsolutno neizostavno... koristim ga za kosu, kao piling, umjesto kreme za tijelo... ma posvuda osim na licu

za kosu pomijesam s jajetom i limunovim sokom, ili samo nanesem na vrhove, posebice po ljeti.

piling napravim tako da u ulje dodam morske soli i istrljam se time prije nego se nasapunam. Koji put se znam i prije tusiranja natrackat s uljem pa hodat tako po stanu pol sata i onda pod tus - koza ko bebina. ili se namazat nakon tusiranja (posebice nakon suncanja), jeste je masno malo, ali ja vec imam pidjamu koja sluzi upravo tome.

kad smo vec kod pilinga, ful dobar piling za suhu kozu: 1/2 salice mlijeka, 1-2 zlice meda i 5 zlica secera. istrljat se nakon tusiranja i isprat. mmmm....
ninaistrijanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 10:23   #22
Znači, ovdje svi znaju što znači komedogeno. Može meni neukoj neko objasniti ?
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2008., 12:13   #23
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Znači, ovdje svi znaju što znači komedogeno. Može meni neukoj neko objasniti ?
znači da pospješuje stvaranja komedona, tj. nakupine loja u porama, što izaziva akne kad se začepe.
__________________
IN SPE
anell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 10:58   #24
Kad skidate šminku maslinovim uljem jel se umijete poslije ili kao mlijeko, losion blaznicom?

Ja sam dobila neki pripravak s maslinovim uljem za odmaranje očiju, kao umasirava se oko očiju, ali ostaje preko noći. Mogla bi to onda koristiti i za skidanje šminke. Jedan posao manje...
__________________
Moda Ljepota Horoskop Ljubav
An@1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 22:12   #25
ja si na mokru blazinicu stavim par kapi maslinovog i time očistim facicu i isperem vodom. i nisam primjetila da sam dobila prištiće
neki put si znam nakon što ličeko operem gelom, namazati maslinovim uljem kojem sam dodala kapljicu lavandinog eteričnog.
makar, ja sam još tudum za to, nebi se čudila da nešt radim što nebi smjela
Soookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 16:44   #26
Ozonirano maslinovo ulje

...da li je netko probao ovaj proizvod...dobio je zlatnu medalju za eko proizvod i koristi se za ostecenu kozu, flekice, pristice, akne...oziljke mice u 4 dana...ja sam vidjela u ljekarni malecka bocica 150kn...al navodno vrijedi svake lipe.....a smrdi odvatno...
*ViToNkA* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 15:40   #27
Dobila sam domaće maslinovo ulje i zanima me mogu li nakon što operem kosu i posušim je staviti samo kap maslinovog ulja na vrhove?
Koristim ga već godinama prije pranja kose, ali bi sada počela i nakon pranja.
Ali neznam kako će mi kosa reagirati, jeli "preteško" ulje za tako nešto, da bude bez pranja cijeli tjedan, u smislu kosa "diše". Jer kosu perem samo jednom tjedno-
nemam potrebe za češćim pranjem, gusta je i valovita.
Nekako se nadam s obzirom da je domaće da bi mi štitilo vrhove više od kupovnih preparata i tako "odgodilo" cvjetanje lasi.
Radi netko to?
labudicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 10:41   #28
Quote:
labudicazg kaže: Pogledaj post
Dobila sam domaće maslinovo ulje i zanima me mogu li nakon što operem kosu i posušim je staviti samo kap maslinovog ulja na vrhove?
Koristim ga već godinama prije pranja kose, ali bi sada počela i nakon pranja.
Ali neznam kako će mi kosa reagirati, jeli "preteško" ulje za tako nešto, da bude bez pranja cijeli tjedan, u smislu kosa "diše". Jer kosu perem samo jednom tjedno-
nemam potrebe za češćim pranjem, gusta je i valovita.
Nekako se nadam s obzirom da je domaće da bi mi štitilo vrhove više od kupovnih preparata i tako "odgodilo" cvjetanje lasi.
Radi netko to?
ja isto imam gustu i valovitu kosu (perem ju 2 puta tjedno) i isto nakon pranja na vrhove stavim ulje. ali ja ti stavim jojobu. probala sam dosta ulja, ali jojoba (i lješnjak) mi se pokazalo kao najbolje ulje za tu svrhu.
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 21:56   #29
Quote:
labudicazg kaže: Pogledaj post
Dobila sam domaće maslinovo ulje i zanima me mogu li nakon što operem kosu i posušim je staviti samo kap maslinovog ulja na vrhove?
Koristim ga već godinama prije pranja kose, ali bi sada počela i nakon pranja.
Ali neznam kako će mi kosa reagirati, jeli "preteško" ulje za tako nešto, da bude bez pranja cijeli tjedan, u smislu kosa "diše". Jer kosu perem samo jednom tjedno-
nemam potrebe za češćim pranjem, gusta je i valovita.
Nekako se nadam s obzirom da je domaće da bi mi štitilo vrhove više od kupovnih preparata i tako "odgodilo" cvjetanje lasi.
Radi netko to?
Ne možeš znati dok ne probaš svaka kosa je drugačija, a kad probaš javi kako je.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 00:50   #30
Ja koristim maslinovo ulje zajedno sa onom krupicom za palentu, napravim si piling i to mi je jaaaakooo fiiinooo Kožu samo lagano potapkam nakon toga i bude preglatka i prefina

Inače ne volim maslinovo ulje.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 11:08   #31
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ne možeš znati dok ne probaš svaka kosa je drugačija, a kad probaš javi kako je.
Quote:
torrey kaže: Pogledaj post
ja ti stavim jojobu. probala sam dosta ulja, ali jojoba (i lješnjak) mi se pokazalo kao najbolje ulje za tu svrhu.
Probala sam ovo sa maslinovim uljem i nisam pretjerano zadovoljna.
Nisam stavila mnogo, čak ni kap, već kada sam namazala ruke njime, višak ulja uklonila sam ručnikom i tada sam samo prošla prstima po vrhovima.
I vrhovi su mi masni. Napravili su mi se rezanci na vrhovima.
Vjerovatno je mas.ulje premasno za tako nešto.
Probati ću sada sa jojobom. Ali, glavno da sam probala
Pitanje- između jojobe, lješnjaka, kokosa i ostalih ulja, koje ulje najviše utječe na sprečavanje cvjetanja i lomljenja lasi?
@torrey- navela si jojobu i lješnjak, koje ti se čini za nijansu bolje?
Idem u kupovinu ulja pa da znam koje da tražim.

Hvala unaprijed

Zadnje uređivanje labudicazg : 07.10.2009. at 11:16.
labudicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 11:20   #32
labudice, ja trenutno koristim jojobu, ali ne mogu reći koje mi je bolje, nekako sam sa obadva jednako zadovoljna, zaista!

EDIT: ali znaš kako ti ja napravim, ja ti na vlažnu kosu stavim par kapi ulja (koje prethodno naravno "razmažem" po dlanovima) i onda to "ugnječim" po vrhovima! i osušim prirodno kad je proljeće/ljeto, po zimi posušim fenom.
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 13:16   #33
Quote:
torrey kaže: Pogledaj post
labudice, ja trenutno koristim jojobu, ali ne mogu reći koje mi je bolje, nekako sam sa obadva jednako zadovoljna, zaista!
EDIT: ali znaš kako ti ja napravim, ja ti na vlažnu kosu stavim par kapi ulja (koje prethodno naravno "razmažem" po dlanovima) i onda to "ugnječim" po vrhovima! i osušim prirodno kad je proljeće/ljeto, po zimi posušim fenom.
onda kupujem jojobu
Hvala ti puno.
labudicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 09:51   #34
Quote:
labudicazg kaže: Pogledaj post
onda kupujem jojobu
Hvala ti puno.
nnč! pa javi od kojeg si proizvođača kupila i kakvo ti je..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 10:00   #35
cure, jel imate iskustvo s narančinim uljem, i kako ga upotrebljavate??
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 19:03   #36
Na kakvo ulje naranče misliš? Eterično? Usplođa slatke naranče, gorke naranče? Lista naranče (petitgrain)? Cvijeta naranče (neroli)?
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 23:31   #37
...a jooj... da budem iskrena nemam pojma... znam da san vidjela da to ima kupit u običnom dućanu, u bijeloj bočici i piše samo narančino ulje, a stalo je odma pored ricinusovog, jojobinog....koji su u smeđoj prozirnoj manjoj bočici
(puno sam rekla... )
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 18:22   #38
@torrey- Bila sam danas u bio terri i nisam kupila jojobu jer me teta tamo uvjerila da si uzmem radije Monoi de Tahiti.
Sadrži gardeniju, kokos, makadamiju i suncokret.
PRE prekrasno miriši. Cijena je 104 kn.

merlina- pitanje za vas.
s obzirom da sam vam već pisala kako moje lice reagira na sve, da mi odmah izađu prištići, molila bi vas da mi kažete dali smijem ovaj monoi de tahiti staviti na lice? Naime, gospođa ondje me uvjeravala da smijem, da stavim samo kap na lice, da mi neće biti masno, da će se brzo upiti i da mi neće izaći prištići. S obzirom da sam se riješila akni i prištića bojim se da mi se uporabom ovoga ne bi povratilo.
Puni naziv je "Monoi de Tahiti soin capillaire" ( gardenija, kokos, makadamija, suncokret )
labudicazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 19:10   #39
kakve to ima veze sa maslinovim uljem?

nisam Merlina,ali eto...
to je onda neka mješavina ulja, ja je radije ne bi uzela
mislim da je bolje da ti Merlina smučka neku mješavinu baš za tvoje lice i sa dodatkom eteričnih ulja...
sama jojoba ti vjerujem ne bi odgovarala, nje većini cura koje su je probale koristiti samu...
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 20:48   #40
Da čula sam za tu mješavinu i meni ju je Snježana pokazivala. Nisam ju do sada koristila no prema onom što sam mogla pročitati u reklamnom materijalu - čini se da je sve ok jer su prema opisu kvalitetna ulja. Sad i Starletin oprez je opravdan jer nikad ne znaš
No, budući mješavinu već imaš nema druge nego da probaš i javiš nam kako je sve dobro prošlo.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.