Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2013., 10:32   #4601
Quote:
BundyR kaže: Pogledaj post
I mene zanima isto
Sve je manje ovdje iskustava sa izvođačima a sve više samopromidžbe.

Ja tražim stolariju već 2 mjeseca, imam oko 15-ak ponuda i to sa slijedećim profilima:

Rehau Geneo MD
Salamander BluEvolution
Kommerling 88+
Aluplast Ideal 8000
Gealan S8000IQ+

Uskoro krećem u obilazak svih bližih tvrtki pa mogu napisati samo subjektivan dojam o pojedinoj.

Za sada znam da je jedan prijatelj nedavno imao problema sa Rehau Geneo stolarijom. Iako je profil kvalitetan, tvrtka koja je postavljala stolariju, nije je postavila u vagu, na prozorima su se pojavili 'trbusi' i sl. jer očito da nisu stavljali pojačanja, a nisu ljepili staklo za okvir kao što bi trebali. Ta tvrtka je u Brezju.
mrgud34 is offline  
Old 02.04.2013., 12:41   #4602
Pozdrav, zanima me jel mogu na ovoj temi pitati nesto......dakle molim one koji imaju ideju, znaju ili imaju iskustva da mi objasne, kako mogu ocistiti...vanjske zaluzine ili roletne ovisi kako ih tko zove....da me pogresno ne shvatite....stanujem na 7 spratu nebodera, imam ove roletne na svim prozorima (meni su prakticne i ljeti i zime). Obzirom da im je vec 2 godina pocele su od vanjskih utjecaja prasine, kise i smoga, da crne i treba da ih ocistim, ali kako?....mislim ne mogu cijelu povrsinu procora da dohvatim.
tratincic is offline  
Old 02.04.2013., 15:29   #4603
[QUOTE=mrgud34;44416723]Sve je manje ovdje iskustava sa izvođačima a sve više samopromidžbe.


Tako je, ovde se reklamiraju najvecim djelom oni koji uzimaju novce a kupci su manje bitni.
Zbog toga sam otvorija novi temu samo za kupce ali zakljucana uz objasnjenje kako treba koristit ovu gdje od 222 stranice nema nekoliko postenih postova o iskustvima ljudi koji kupuju.
Valjda je nekom u interesu da se sta manje cuje misljenje kupca.
progresive is offline  
Old 02.04.2013., 16:17   #4604
Quote:
mrgud34 kaže: Pogledaj post
Sve je manje ovdje iskustava sa izvođačima a sve više samopromidžbe.


Tako je, ovde se reklamiraju najvecim djelom oni koji uzimaju novce a kupci su manje bitni.
Zbog toga sam otvorija novi temu samo za kupce ali zakljucana uz objasnjenje kako treba koristit ovu gdje od 222 stranice nema nekoliko postenih postova o iskustvima ljudi koji kupuju.
Valjda je nekom u interesu da se sta manje cuje misljenje kupca.
nah da, ali bojim se da se nema tu baš nešto novo niti reći
Naime, ako znaš skinuti svoje stare prozore i znaš imalo raditi sa zidarskom žlicom, pa ne postoji taj 'lik' koji će ti to bolje napraviti, odnosno postoji ali za koliko novaca!? Isto je tako pitanje koliko ćeš ti sam potrošiti vremena na skidanje i postavljanje prozora, i gdje uzeti to vrijeme...

A zašto je to bitno? pa zato ako imate i najbolji prozor na svijetu, a on je postavljen 'preko one stvari' e onda ga možete 'fućkati' o dojmovima i mišljenjima...
Isto tako, 'ljudi' mijenjaju stolariju zato jer im 'puše' na sve strane i krajnje je vrijeme da se to promjeni, odonosno trebalo se odavno, ali eto, nikad dovoljno novaca...
Koliko vidimo cijene pvc stolarije su više manje sve tu negdje, a koja je najbolja, nah da istina je vjerojatno 'između', niti jedna, sve one imaju svoj plus i minus...
Isto mišljenje nekog kupca, a imao prije totalno loše prozore, pa njemu je i pevec pvc prozor poboljšanje! a da li valja, ako njega pitate, da.
Nažalost danas cijena diktira 'tempo' i kvalitetu ugrađenih prozora, e sad što tražiti od najjeftinijeg prozora
Mada niti to ne mora značiti da je najjeftiniji ujedno i najlošiji! ponavljam, postavljanje je jako jako bitna stvar.

Nažalost, 99% scenarij, ako je adaptacija, a kod dosta ljudi vidim je adaptacija. Majstori nikad, ali nikad ne 'poprave' špalete kako spada, znači da ih najprije poprave, dok se još da, nego kasnije se to 'krpa', kada je novi prozor već postaljen, koliko se najbolje može...

Idealno za sve koji mijenjaju stolariju, skinite sami prozore! vjerujte mi nije to neka nauka, i vaš 'majstor' bude došao sa pajserom i macolom i udriiiii naravno s mjerom, jer će u protivnom popravci biti itekako skupi

E kad ste skinuli, sami, stolariju, e onda uzeti zidarsku žlicu u ruke i popraviti sve kako spada, i tek sada zvati na izmjeru prozora!?!
A tko to radi? nitko?
Firme koje rade prozore, uzimaju 'okvirnu' mjeru, 2 cm sa svake strane 'dolje', e ja vam tvrdim da to nije dobro, moglo bi to puno puno bolje
Da o ral montaži, ali pravoj ral montaži niti ne govorim, a da se izvesti i na adaptaciji, a i hladni mostovi sa svih strana, mmmmmmmm dalo bi se i o tome...

Uglavnom, rezime, možete vi kupiti najbolju stolariju na svijetu, i biti ponosni na nju, ali ako su vam 'dečki' koji su dobili 'čast' postaviti stolariju kod vas u hebenoj gužvi, nisu dobro spavali, boli ih ona stvar za vas, gospodo draga meni žao što vam to reći, ali imat ćete dobre prozore koji su užasno postaljeni, a mislim da danas i djeca u prvom razredu osnovne škole znaju da plus i minus, daju minus
mranderson is offline  
Old 02.04.2013., 16:19   #4605
[QUOTE=progresive;44421501]
Quote:
mrgud34 kaže: Pogledaj post
Sve je manje ovdje iskustava sa izvođačima a sve više samopromidžbe.


Tako je, ovde se reklamiraju najvecim djelom oni koji uzimaju novce a kupci su manje bitni.
Zbog toga sam otvorija novi temu samo za kupce ali zakljucana uz objasnjenje kako treba koristit ovu gdje od 222 stranice nema nekoliko postenih postova o iskustvima ljudi koji kupuju.
Valjda je nekom u interesu da se sta manje cuje misljenje kupca.
Ma kvragu i moderaotor onda. Ja bih trebao godišnji uzeti da pročitam sve ove stranice. A čak sam i počeo pa odustao. Volio bih da moderator odgovori zbog čega je tema zatvorena? Ja baš hoću temu u kojoj se samo navode argumentirana iskustva i ništa više. Sve detalje o profilima i staklu već možete sami naći po internetu i kroz ponude. Bitno je tko i kako izrađuje i ugrađuje, a to nigdje ne piše.
mrgud34 is offline  
Old 02.04.2013., 17:37   #4606
mrgud34 ohladi malo! naime, kak da ti dam savjet kad sam samo jednu firmu probao ? i kak da ja znam jel bude 'Vlado' isto bil kod tebe na montaži, kaj ak ga kod tebe ne bude?! teško je jako dati generalnu ocjenu neke firme, sve one imaju neku sličnu mašinu za rezanje profila, sve one imaju, sličnu mašinu za ljepljenje kuteva, a ljudi se ne pitaju kakvi su ti ljudi koji tam rade! jesu li zadovoljni, jesu li napravili prozor kak se spada ili ih baš boli džon jer im je 'gazda' tak ionak kreten! Jer pravi radnik može i sa slabijim komponentama napraviti jako dobar prozor!

Kupac se bi trebao pitati i možda najvažniju stvar?! a koja je to? a tko im stavlja stakla i kakva su stakla. Jer svi znamo da je staklo najveća površina na prozoru, pa ako vam je staklo neki 'škart' kaj budete imali možda dobar prozor!?

a ovo kvragu i moderator, ljudi koji su željeli, su već pohvalili firme koja im je postavljala prozore

A 'lovci u mutnom' su isto sami sebe izreklamirali koliko hoćeš...

Iskreno, mrgud34 ljuti se ti koliko hoćeš, traži koliko hočeš, isprobavaj, zovi, ali vjeruj mi, na kraju kad bude sve to završilo, budeš vidio da je to sve jedna velika lutrija sa jako puno varijabili koje mogu poći po zlu...
mranderson is offline  
Old 05.04.2013., 13:54   #4607
Quote:
maric24 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, a gdje mogu vidjeti taj Rehau profil?
Kod mene na kući :-)
A vidio sam neke savjete za provjeru lamiliranog stakla upotrebom žarulje :-)

A kako osjetiti toplinu ako se radi o troslojnom staklu ?? Gdje je razmak između žarulje i dlana 5 - 6 cm ??
g-sad is offline  
Old 05.04.2013., 14:06   #4608
Quote:
staklarstvo kaže: Pogledaj post
svoj odgovor temeljim na kalkulacijama koje sam dobio od tvornice stakala(ne izo nego float stakla)(napomena nije kinez) koji nama daje program za izračun zvučne i toplinske izolacije stakla. I dalje tvrdim da je logicno da ce staklo koje u sebi ima foliju bolje izolirati od zvuka od stakla iste debljine koje nema foliju. Meni nije problem staviti i staklo debljine 6-14-6 nece mu nista biti tipa izvjesit ce se i to smo vec puno puta radili.


evo malo o lamistal staklu nabrzinu:

Laminirano, sigurnosno staklo — laminirano sigurnosno staklo koje se sastoji od dva ili više sloja stakla, te jednog ili više međuslojeva PVB-a (polyvinylbutyral), koji pridonose značajnoj kvaliteti čvrstoće i elastičnosti. U slučaju razbijanja stakla, krhotine i komadići stakla se ne raspršuju, već ostaju zadržani u okviru zahvaljujući upravo plastičnom međusloju. Ovo staklo, također, upija zvučne vibracije širokog spektra, no omogućuje bolju zvučnu izolaciju od tradicionalnog stakla s istom debljinom. Najčešće se radi o jednostruko laminiranom staklu, što ne isključuje mogućnost višestrukog laminiranja tj. spajanje više staklenih ploha između kojih je prozirna PVB folija. Laminirano sigurnosno staklo štiti od posjekotina i ozbiljnih ozljeda koje su uzrokovane razbijanjem stakla. Kada je takvo staklo razbijeno, njegovi komadići i krhotine ostaju uz PVB međusloju, i time ne stvaraju ošte bridove. Ova karakteristika, također, štiti od nezgodnih padova i ispadanja kroz staklo, već zavisno o vrsti, svojstvima i obradi staklenih ploha koje laminiramo. Laminirano staklo se upotrebljava za prozore i vrata privatnih kuća i objekata, vila, poslovnih prostora, izloga trgovina, zatim ostakljenih ograda balkona, unutarnjih stijena, škola, bolnica, bazena, zimskih vrtova.

A mogao si jednostavno staviti link
http://staklo-portal.blogspot.com/20...1_archive.html

ili napisati izvor. Mozda bi za firmu bilo transparentnije. Ovako samo sa copy-paste. uhhh
g-sad is offline  
Old 08.04.2013., 15:38   #4609
Quote:
extravaganza_sb kaže: Pogledaj post
Molio bi ako ima kojeg proizvodjaca stolarije ovdje da mi posalje ponudu za klizna balkonska vrata dvokrilna ili trokrilna i za dvokrilna ili trokrilna balkonska vrata (ne klizna). Dimenzije bi bile cca 3000x2300, bez otvora za roletne.
Taj prozor tj. vrata, su namijenjena za 1. kat obiteljske kuce u slavoniji, bila bi okrenuta prema istoku i direktno su izlozena svim vanjskim utjecajima (sunce, kisa, vjetar, snijeg).
Mjesta za kombinacije ima, znaci da ne moraju nuzno biti dvokrilna ili tocno 3met sirine... Dakle trazim nesto kao na sljedecem linku (5. slika po redu)
http://www.pvc-stolarija.hr/proizvod...lizne-stijene/

I jedno pitanje za sve ostale, kolika je zapravo razlika u cijeni i kvaliteti izmedju PVC-a i aluminija?

Hvala!
Da li tražite PVC ili ALU stolariju
NINA2112 is offline  
Old 09.04.2013., 15:48   #4610
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
mrgud34 ohladi malo! naime, kak da ti dam savjet kad sam samo jednu firmu probao ?
CUT
Iskreno, mrgud34 ljuti se ti koliko hoćeš, traži koliko hočeš, isprobavaj, zovi, ali vjeruj mi, na kraju kad bude sve to završilo, budeš vidio da je to sve jedna velika lutrija sa jako puno varijabili koje mogu poći po zlu...
Hehe, pa di si mene našao prozivati. Ja sam se samo osvrnuo na post od korisnika 'progresive'. Ja se ne ljutim na tebe niti na ikoga na ovom forumu. Dapače, našao sam ovdje dosta korisnih informacija.

Glede ljutnje, traženja, isprobavanja i zvanja, te lutrije sa puno varijabli, cilj svega ovoga je da se broj varijabli smanji čim više, ne bi li konačan rezultat bio čim predvidljiviji.

Lijep pozdrav svima.
mrgud34 is offline  
Old 13.04.2013., 08:36   #4611
Quote:
progresive kaže: Pogledaj post
Mjenjam staru drvenu stolariju u stanu i izmedju aluminija i PVC-a izbor je pao na pvc s tim da izvana dolazi aluminijska roleta.
Procitao sam iskustva sa foruma i sada se dvoumim izmedju pvc profila Salamander3D 76mm i Rehau 70mm, te okova Sigenia ili Roto.
Zanima me dali neko ima preporuku za dobrog i pouzdanog izvodjaca iz Splita i blize okolice, cijena nije uvjet.

Poznato mi je da Adria prozori rade Rehau, te za firmu u Kastelima imenom Novokmet koja radi sa Salamanderom, a Troha-dil u Solinu isto radi sa Salamanderom.
Imate kakvih iskustava sa ovim firmama bilo pozitivnih ili negativnih i eventualno jos nekog pouzdanog za preporucit? Puno hvala.

Da li je bolji izbor Rehau ili Salamander, cijena kazem nije presudna.
Upravo sam mijenjao stolariju u stanu i mogu rec da san više nego zadovoljan.
To mi je radila Fenestra iz Solina. Sve su mi "francuski prozori" (balkonska vrata bez balkona) s roletama i više mi nigdi ništa ne puše (14. kat na trsteniku, orijentacija sjever - jug), a da ne govorin koliko mi je smanjena buka. Oni rade sa šestokomornin Alphacan profilon (ok dizajn sa sivin brtvama) i Maco okovima.
Montaža je obavljena tip-top, a i obradili su mi oko prozora i sve ostavili uredno. Inače oni su mi radili i prijatelju prije 6-7 god. i dan danas mu je sve ka i prvog dana. Ja ipak mislin da je najvažnije da se zatvori dobro naprave i montiraju.
zpopaj is offline  
Old 15.04.2013., 13:11   #4612
Modern line ili troha - dil

Živim u Rijeci i mijenjao bih samo jedan dotrajali drveni prozor. Poslao sam upite samo na ove adrese pa kad mi odgovore volio bih znati koju o njima. Osnovno da li su korektni tj da li naprave ono za što su uzeli novce?
Ima li tko loša iskustva u tom smislu?
milić is offline  
Old 17.04.2013., 14:19   #4613
Trebam savjet

Pozdrav svima, molila bih vas za mišljenje jer se dvoumim između dvije ponude, pa da mi kažete šta je bolje?

1. profil Gealan njem.proizvođača,sistem 8000IQ, sa 6 komora i dvije brtve,debljina profila iznosi 74 mm,te protuprovalni okov WINK HAUS i ostakljenje IZO staklom 4/20/4. Bijela boja- 11,730 kn

2. profil EuroFutur Elegance sa brtvom (okvir 70 mm bijeli sa sivom brtvom), staklo IZO 4/16/4, Okov-GU Euro-jet konst.RZ UVRT. Bijela boja-12,419 kn

Dobrodošao je svaki savjet i mišljenje!
cici29 is offline  
Old 18.04.2013., 11:19   #4614
kako "iščupati" postojeću drvenu stolariju...

.... a da ostane u iskoristivom stanju?? naime, skupljam ponude za pvc stolariju, naravno da rade i demontažu ali - stavka se uglavnom zove "demontaža, rezanje i odvoz stare stolarije". Razumljivo je to meni ali ipak pitam ako netko ima iskustva da me savjetuje. jasno mi je da je to najlakše izvesti nekakvom hiltijevkom, eventualno rezalicom za beton (zid) no ima li kakav jednostavniji ili neki drugi način (osim rezanja pa kasnije ponovnog sastavljanja!!). Svjestan da vjerovatno pitam glupost (jer sam inače u kući sam svoj majstor) ali ipak pitam! Hvala!
Ilova Blues is offline  
Old 19.04.2013., 16:03   #4615
Reciklirani Gealan

Može li mi netko odgovoriti da li je istina da se reciklirani Gealan profil može prepoznati i po plavim zaštitnim naljepnicama. Naime to sam čula od jednog prijatelja, ali ne znam da li je točno. Može li mi pomoći netko od proizvođača koji rade s tim profilom? Unaprijed zahvaljujem.
maric24 is offline  
Old 22.04.2013., 08:26   #4616
Quote:
maric24 kaže: Pogledaj post
Može li mi netko odgovoriti da li je istina da se reciklirani Gealan profil može prepoznati i po plavim zaštitnim naljepnicama. Naime to sam čula od jednog prijatelja, ali ne znam da li je točno. Može li mi pomoći netko od proizvođača koji rade s tim profilom? Unaprijed zahvaljujem.
Svaki proizvođač profila (njemački) u pravilu mora imati i profile izrađene iz recikliranog PVC materijala. Kod većine njih ti se profili prepoznaju po sivoj jezgri kada gledate profil u presjeku. Neki proizvođači taj reciklirani materijal bojaju u bijelu boju kako se to ne bi vidjelo, ali tada su dužni na amabalaži naznačiti da se radi o materijalu koji je bio recikliran.
makyzhc is offline  
Old 30.04.2013., 12:43   #4617
Kako otključati harmonika grilje

Riječ je o balkonskim pvc vratima, u stvari pokretnim griljama koje se sklapaju duž tračnica kao harmonika. Otprilike na sredini širine, na donjem dijelu postoji rupa kroz koju se ta vrata mogu otključati i zaključati. Ako su zaključana, polovica ukupne dužine se ne može sklopiti. Za to postoji ključ, kojeg ja od početka nemam, pa sam par godina improvizirala odvijačem. Ali, sad to više ne pali. Možda je taj ključ u presjeku nekakav šesterokut ili osmerokut ili sl. pa sam ga odvijačem izglodala i više "ne lovi". Što sad? Kako da riješim taj problem?.
Nadam se da će netko na forumu prepoznati što sam htjela opisati.

I još me zanima gdje se može kupiti okov za pvc stolariju. Spojnice su dosta zahrđale i ne da mi se to brusiti, radije bih ih zamijenila. Dužina spojnica je 8 cm, a debljinu onog središnjeg dijela sam izmjerila 12 mm. Mislila sam staviti baš takve, tipske, tako da mi se rupice poklope.
anita is offline  
Old 01.05.2013., 23:41   #4618
Kakva je ova serija 9000 od Gealana, čini mi se ok, i imaju dobar izbor boja.
Kakva im je kvaliteta u usporedbi sa Vekom?
lukinjo88 is offline  
Old 02.05.2013., 23:42   #4619
mozeli netko da mi kaze za profil roplasto kakav je kvalit. http://roplasto.net/
Ado1302 is offline  
Old 06.05.2013., 12:22   #4620
Cijene nakon 1.7. ?

Pozdrav,

zanima me ima li naznaka smanjanju cijena profila i ostalih uvoznih materijala nakon ulaska u EU ? Da li je tu uopće bilo carine ?
ssm is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.