Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2012., 13:25   #61
Zanima me od merline i phyta ili ostalih koji se ozbiljno bave aromaterapijom...

što ste završili, gdje se educirali i što sada radite?

hvala puno puno!
3točkedouvijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 13:27   #62
Što se mene tiče mogu ti odgovoriti na sva gore postavljena pitanja .

No, ono što mene zanima je što tebe zapravo zanima tj. koje je tvoje konkretno pitanje?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 19:01   #63
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče mogu ti odgovoriti na sva gore postavljena pitanja .

No, ono što mene zanima je što tebe zapravo zanima tj. koje je tvoje konkretno pitanje?
sad nemrem niš konkretnije...

al me zanima kako ocekivanja nade misli gdje zivot propast talent zasto novac početak strah

mali izgubljeni

p.s
ispričavam se zbog nesuvislosti i manjka energije...
3točkedouvijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 20:03   #64
Eto, kaj nisi odmah rekao/la sad mi je sve jasno
Za početak, bilo bi dobro znati da se baš to hoće i zašto.
Edukacije ima svakojake, neki od najboljih više niti ne funkcioniraju, teško je snaći se u toj đungli no nije nemoguće.
Vrlo je važno dodatno se sam educirati i konkretno iskustvo u radu sa ljudima.
Gdje početi svatko od nas ima neku svoju priču, važna je ideja i vizija.
Talent = strast za prirodu, biljke, liječenje, ljubav i strpljenje za rad sa ljudima, aromaterapiju .
Novac, kako kad no ne radi se tu o lovi, uglavnom.
Straha, nade i svakojakih misli uvijek ima .................

Zadnje uređivanje Merlina : 08.04.2012. at 20:18.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 20:22   #65
Evo malo dižem temu
zanima me da li je netko upisao/zavrsio skolu za Fitoaromaterapiju, bilo to kod Stribora u Cedrusu, ili ovu sad u Rijeci koju vodi dr Valter Ajman?

voljela bih cuti vasa iskustva, imam hrpu pitanja ako se javi netko raspolozen da mi odgovori
bambi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 10:36   #66
Davnih dana u Cedrusu.
Pitaj, odgovoriti ću ti što znam i mogu.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 15:49   #67
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Davnih dana u Cedrusu.
Pitaj, odgovoriti ću ti što znam i mogu.
Hvala puno unaprijed...

1. Koliko je tesko svladati citav program? Npr. citam kemijski sastav čajevca u Striborovoj Fitoaromaterapiji, pa nabraja monoterpeni (do 20% y-terpinena i do 20% p-cimena), monoterpenski alkoholi (do 45%terpineola-4) i do 10%oksida 1,8.cineol..
Uzela sam nasumce čajevac kao primjer, al ono što želim pitati dali ste morali tako detaljno nauciti kemijski sastav za svako et.ulje i biljku?
Kakav je bio ostatak programa? Što ste učili? Koliko teško ti je bilo za svladati gradivo?

Da objasnim zasto pitam...pa želja mi je upisati Fitoaromaterapiju, ali kako imam full time job i malo dijete htjela bih realno procijeniti koliko je to sve skupa zahtjevno (a dojmovi su mi da nije bas macji kasalj) i da li uopće ima smisla upisivati to sad kad je jedino vrijeme koje imam sat dva kad dijete zaspi navecer.. mozda ipak da pričekam malo s tim dok se ne stvori malo više slobodnog vremena,što misliš?Kako je tebi islo? jesi imala neko predznanje ?


2. Da li izradu sirupa, ćepića, supozitorija , vaginatorija, kapsula itd uče samo polaznici medicinske struke, ili svi koji upišu program?

3. da li ste prošli ikakav dio gdje upoznavate biljke u prirodi il nešto slično?


Sorry što sam te zatrpala pitanjima, ako možeš pomozi u mojim nedoumicama..
bambi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 15:59   #68
Sve što me pitaš je relativna stvar. Ovisi o tvom motivu. Koji ti je cilj, što bi sa fitoaromaterapijom?


Ako brzo pamtiš i motivirana si (pogotovo ako imaš neko predznanje) može ti biti dovoljno to vremena koliko ga sada imaš, no takvo što ipak moraš procijeniti sama.

Koliko u ovom trenutku znam Stribor više nema školu nego je tu preuzeo Valter iz Aromedice, a kako je on koncipirao svoj program .

Odgovor pod dva, je da, svi smo učili sve.

Odgovor pod 3. je ne.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2013., 14:59   #69
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Sve što me pitaš je relativna stvar. Ovisi o tvom motivu. Koji ti je cilj, što bi sa fitoaromaterapijom?


Ako brzo pamtiš i motivirana si (pogotovo ako imaš neko predznanje) može ti biti dovoljno to vremena koliko ga sada imaš, no takvo što ipak moraš procijeniti sama.

Koliko u ovom trenutku znam Stribor više nema školu nego je tu preuzeo Valter iz Aromedice, a kako je on koncipirao svoj program .

Odgovor pod dva, je da, svi smo učili sve.

Odgovor pod 3. je ne.
Puno hvala na odgovoru
sorry sto ne stignem na vrijeme odgovoritiopca strka...
Koji mi je cilj..? Ahhhh,tesko mi je dati precizan odgovor kad ni sama nemam neki tocno određen plan. Vise se radi o ljubavi i interesu za to podrucje. Npr.po struci sam kozmeticar i maser, i radim taj posao 10ak godina po wellness centrima ali zapravo mi se niti malo ne sviđa niti način kako se pristupa klijentima a niti proizvodi s kojima radimo.
Kod kuce za sebe i svoju obitelj koristim prirodnu kozmetiku, u obitelji u kojoj sam rođena boljke su se rijesavale fitoterapijom pa se to nastavilo i sada u "novoj"obitelji, u slobodno vrijeme uvijek citam nesto iz tog podrucja..

ali naravno, sve je to onako laicki, za sebe..
Pa voljela bih se malo bolje educirati u tom podrucju, najvise iz ljubavi i strasti za to, ako bih kasnije to mogla nadograditi na svoj posao bilo bi zaista super, a ako i ne , svejedno bih zeljela za sebe..
Ali novci nisu mali, pa ne bih htjela upisivati nesto u trenu u kojem mozda necu imati vremena posvetiti se dovoljno, radije bih pricekala dane kad budem imala vise prostora u svom rasporedu.

A ,moj najveci problem je sto, tuzno za reci ali nazalost istinito, da sporo pamtim i treba mi vremena dok nesto legne onako skroz...
Nemam predznanje iz kemije et.ulja, i to mi trenutno izgleda zaista tesko..
Vjerojatno cu pricekati jos neko vrijeme i prvo kod kuce to malo svladati (dati vremena mojim lijenim i sporoprimajucim neuronima), da mi bude lakse pratiti program poslije..

Uglavnom, da ne davim dalje, hvala ti na odgovoru.
Uzivaj u prekrasnom poslu koji radis
bambi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 10:34   #70
Neznam da li postoji tema, ne nalazim..

Zanima me radionica aromaterapije za djecu ili aromakozmetike.
Imate saznanja da će se održati nešto uskoro u Zagrebu ili bližoj okolici?

Uvjet je da ne traje više od 2 dana (vikend) i da će biti u svibnju ili da je moguć dogovor.
dfrendica i ja bi išle. I da je cijena ok.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 11:17   #71
Ima aromaterra radionice aromakozmetike, a ima i saša radulović.
Aromaterrina traje dva dana i stvarno puno naučiš i o dječjoj kozmetici, a i inače o prirodnoj kozmetici. Preporučam
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 12:38   #72
Ima i herbarom radionice. Cijene su oko 2000,00 kn kao i kod Radulovića (možda nešto malo više) pretpostavljam zbog dosta sirovina koje onda nosiš doma. Uvijek je vikend koliko sam skužila. Radionice su vjerojatno kako se skupi grupa zainteresiranih. Meni je Poštić preporučila baš Herbarom (Nadu Bucić mislim) ali nikako da skupim lovu i da se odlučim za vikend off. Mislim da bi recimo za 4 osobe sigurno napravili radionicu jer su obično to manje skupine svugdje. Znači nađeš mene i još nekog . meni je samo da se dočepam skripte neke .
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 12:55   #73
U aromaterri je radionica za dvoje polaznika, mislim
Bila sam i kod Saše, i Bucićke i u aromaterri. Zadnja je moj favorit
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 15:15   #74
Poslala sam mail aromaterri i čekam odgovor
Kako na netu nisam našla novije info nisam znala jel još funkcionira.

Kontaktirala sam gđu. Poštić i ona me uputila na gđu. Bucić, poslala sam mail pa ćemo vidjeti..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 18:19   #75
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
U aromaterri je radionica za dvoje polaznika, mislim
Bila sam i kod Saše, i Bucićke i u aromaterri. Zadnja je moj favorit
Wow, to se zove iskustvo!
Može li koja riječ više? Kako je kod koga? Koje radionice?
Može i na pm.
Litsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 09:16   #76
Aromaterra ne održava radionice do daljnjega, taj sam odgovor dobila na mail.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 10:12   #77
Šteta

Onda Saša
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 10:58   #78
Znaš li možda cijenu radionice kod Saše?
Čekam još odgovor.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 11:04   #79
On ima dosta radonoca, a ako misliš na izradu prirodne kozmetike onda mislim
da je bila oko 2000kn, ali nisam 100% sigurna.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 09:03   #80
Radionica prirodne kozmetike

Pozdrav svima!
odmah se ispričavam ako ovo nije mjesto za poruku ovog tipa, ali svakako je vezano za aromaterapiju. naime tražim osobu zainteresiranu za pohađanje radionice izrade prirodne kozmetike u trajanju tjedan dana na moru ovo ljeto. ja bih išla, ali smještaj mi je malo preskup, pa ako je netko zainteresiran za tako nešto, da podijelimo troškove, ostale informacije u inbox
Agripina80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.