Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2009., 18:18   #81
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post

I da još jednom ponovim: Ta osoba je sama rekla da je liječnički pregled prošla PREKO VEZE,jer drugačije nikad nebi imala vozačku dozvolu.

E sad,da li je stvarno tako ili samo iz njemu poznatih razloga je to rekao...ne znam.

Ali znam da je opasnost na cesti
Samo da nadodam....ja nemam nikakve dokaze kod sebe za njegovu sposobnost ili nesposobnost. Ja imam sumnju na temelju njegovog usmenog iskaza. Ja nisam ni doktor ni policajac da utvrdim pravo činjenično stanje. A isto tako strah me sebe dovesti u situaciju da ako se IPAK na neki način (a znamo koliko su veze i vezice,babe i stričevi moćni) zataška slučaj i odbaci moja sumnja nebi ja ispaštao....a stvarno nikome ne želim zlo. Samo da se ispita slučaj.
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:22   #82
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
poznajem osobu koja ima toliko veliku dioptriju,i uz leće preko dana još nekako i vidi,ali po mraku jaaaaako slabo. Vozi auto i javno se hvali kako je liječnički pregled prošao/prošla preko veze.......to je javna tajna u kvartu. Poznavajući koliko ta osoba ima problema sa vidom, npr. na svega 15-20 metara ona ne prepoznaje rođenog brata......pitam se da li je ta osoba "potencijalni ubojica na cesti"
Ne prepoznajem ni ja, a imam +4.5 astigmatizma

edit: plus je trebalo ic, zeznuo sam se
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative

Zadnje uređivanje sylar86 : 09.12.2009. at 18:42.
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:27   #83
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
Ne prepoznajem ni ja, a imam -4.5 astigmatizma
....ja ti vjerujem sylar......ali hajde ti to reci Polly,i još da je tvoj problem 3 puta manji
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:41   #84
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
....ja ti vjerujem sylar......ali hajde ti to reci Polly,i još da je tvoj problem 3 puta manji
Znam, ali hocu ti rec da sa lecama savršeno vidim i iako nemam 3 puta vecu dioptriju mislim da se moze vidjeti dosta dobro da bi se moglo voziti ako se nose lece.
__________________
We dont need no education....
-yes you do, you just used a double negative
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:50   #85
r

Boze mili ides jadnu curu prijaviti zbog neznam.Dali si se zapitao/la koliko ljudi ima dobar vid pa sranja rade.Koliko ptsp vozi auto samo jedna iskra i najebemo svi.Sta mislis koliko neregistriranih ima auta,sta mislis koliko psihopata u autu ima.I najvaznije znam da se bojis za sigurnost njenu u drugih ali shvati da ce prije netko tko bolje vidi napraviti sranje jer ce se praviti da zna voziti.

U ostalom da te pitam to sto se ona hvalila je samo htjela reci da bezobzira na vid moze poloziti koliko ljudi nije sposobno pa dnevno radi,vozi i neznam
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:03   #86
Quote:
sylar86 kaže: Pogledaj post
Znam, ali hocu ti rec da sa lecama savršeno vidim i iako nemam 3 puta vecu dioptriju mislim da se moze vidjeti dosta dobro da bi se moglo voziti ako se nose lece.

ok..a ja hoću reći da ta osoba čak ni sa lećama ne vidi savršeno dobro na udaljenost od 15-tak metara.

Hoću reći da kada čita sms-poruku (sa lećama) na mobitelu mora mobitel približiti jednom oku (onom kojem je vjerovatno oštriji vid) na nekoliko centimetara.


Hoću reći da po mraku ni hodati sam ne može (sa lećama) ako se ne drži nekom za ruku ili ako mu netko ne osvjetljava put.

Hoću reći kada mu idete u susret on zabaci glavu u jednu stranu i boljim okom pokušava viditi (sa lećama) tko mu dolazi u susret.


I hoću reći....ako je nekome ovo sve nejasno na materinjem jeziku mogu ja i na grčkom napisati


trebam savjet kako da nekome ukažem na to,a da sebe ne stavim u nekakav problem
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:15   #87
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Boze mili ides jadnu curu prijaviti zbog neznam.

Ne znam odakle ti da se radi o curi....i ne znam kakve to ima veze sa spolom.




U ostalom da te pitam to sto se ona hvalila je samo htjela reci da bezobzira na vid moze poloziti koliko ljudi nije sposobno pa dnevno radi,vozi i neznam
Ne razumijem da li je ovo pitanje ili isječak iz nekog tvog poznatog primjera.
A to što pričaš o dnevnoj vožnji......pazi,u vozačkoj dozvoli nikome ne piše da ne smije voziti OD SUMRAKA DO ZORE....i ako već nije ,pitanje je vremena kada će reći sam sebi....ma,mogu ja to. H-e-l-o-u-u-u-u
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:24   #88
r

Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
Ne razumijem da li je ovo pitanje ili isječak iz nekog tvog poznatog primjera.
A to što pričaš o dnevnoj vožnji......pazi,u vozačkoj dozvoli nikome ne piše da ne smije voziti OD SUMRAKA DO ZORE....i ako već nije ,pitanje je vremena kada će reći sam sebi....ma,mogu ja to. H-e-l-o-u-u-u-u
Nije isjecak nego surova stvarnost hrvatskih cesta.Ja u svoje 3 godine i predjenih 300.000kmh i vise sam se nagledao a joj.Najvise koji se frajerisu su ovi od 25-30 mulci koji izgleda nisu odrasli u mozgu.Ok svatko radi greske u prometu ali vjeruj mi nije ona jedini slucaj koja nevidi bas dobro a vozi,ja sam znao covjeka koji necuje dobro pa je vozio tako 10 i vise godina.Nije stvar dali ti vidis dobro ili ne,nego je stvar kakav si vozac.Ali vjeruj mi prije ce napraviti netko gresku tko je uvjeren da zna voziti nego netko poput nje ali neznam ako ti smatras da ona nije za cestu onda joj to u lice reci,bolje sprijeciti nego lijeciti
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 19:30   #89
Quote:
ex_1 kaže: Pogledaj post
Nije isjecak nego surova stvarnost hrvatskih cesta.Ja u svoje 3 godine i predjenih 300.000kmh i vise sam se nagledao a joj.Najvise koji se frajerisu su ovi od 25-30 mulci koji izgleda nisu odrasli u mozgu.Ok svatko radi greske u prometu ali vjeruj mi nije ona jedini slucaj koja nevidi bas dobro a vozi,ja sam znao covjeka koji necuje dobro pa je vozio tako 10 i vise godina.Nije stvar dali ti vidis dobro ili ne,nego je stvar kakav si vozac.Ali vjeruj mi prije ce napraviti netko gresku tko je uvjeren da zna voziti nego netko poput nje ali neznam ako ti smatras da ona nije za cestu onda joj to u lice reci,bolje sprijeciti nego lijeciti
kad već inzistiraš ne radi se o curi nego o mulcu (kako ti kažeš)od 25 godina,i nije stvar u tome kakav je vozač nego je stvar u njegovoj EXTREMNOJ kratkovidnosti. I što misliš da mu to kažem u lice da će mi reći: da,u pravu si! i da ce pokidati vozačku?

Molim te
ifortuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 20:09   #90
Quote:
ifortuna kaže: Pogledaj post
....ja ti vjerujem sylar......ali hajde ti to reci Polly,i još da je tvoj problem 3 puta manji
ajd pročitaj opet moje postove
nekoliko puta

napisala sam dioptrija korigirana naočalama ili lećama
kužiš? ne? žal mi
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 20:10   #91
Ne znam sto cekas s prijavom i cemu uopce daljnje raspravljanje o tome. Znas sto trebas napraviti

S obzirom da s tim pitanjem spamas po Pravu, Zdravlju i Automobilima, mislim da bi zbilja bilo dosta.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 17:05   #92
Istek vozačke dozvole (5 godina)

Pozdravljam!

Danas sam primjetio da mi je vozačka dozvola istekla prosli mjesec.
Razlog tome je taj što nosim naočale i evo već drugi put mi je treba produžiti za 5 godina.


E sada, mene zanima je li to diskriminacija, i šta mogu poduzeti po tom pitanju?

Jer, meni se čini da je diskriminiran vozač koji u trenutku polaganja vozačkog ispita (npr. 18 godina) nosi naočale, za razliku od vozača koji položi ispit također sa 18 godina, a naočale počne nositi od 20-te godine?

Jer u tom slučaju prvi vozač mora svako 5 godina produžavati vozačku-raditi lječnički i to plaćati, a drugi vozač sa jednakom ili većom dioptrijom ne mora raditi liječničke preglede.

Jer neugodno san se iznenadija kad san skuzija da ce mi ovo produljenje vozačke uzet cca 500kn.
Damson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 20:08   #93
Quote:
Damson kaže: Pogledaj post
Pozdravljam!

Danas sam primjetio da mi je vozačka dozvola istekla prosli mjesec.
Razlog tome je taj što nosim naočale i evo već drugi put mi je treba produžiti za 5 godina.


E sada, mene zanima je li to diskriminacija, i šta mogu poduzeti po tom pitanju?

Jer, meni se čini da je diskriminiran vozač koji u trenutku polaganja vozačkog ispita (npr. 18 godina) nosi naočale, za razliku od vozača koji položi ispit također sa 18 godina, a naočale počne nositi od 20-te godine?

Jer u tom slučaju prvi vozač mora svako 5 godina produžavati vozačku-raditi lječnički i to plaćati, a drugi vozač sa jednakom ili većom dioptrijom ne mora raditi liječničke preglede.

Jer neugodno san se iznenadija kad san skuzija da ce mi ovo produljenje vozačke uzet cca 500kn.

Tako se i meni desilo kad sam položio vozački dobio sam na 5 godina.Kad je istekla morao sam ponovo na pregled pa mi je doktor dao na 10 godina.Probaj zamoliti doktora da ti produži na 10-15 godina ako može.
xciting is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 22:44   #94
Neka ti doktor napiše da vidiš kao sokol i u idućoj vozačkoj nema te napomene. Znam osobe koje s lećama u očima išle na taj pregled, to nisu rekle, sve super vide i imaju vozačku bez napomene. Naravno, nose leće ili naočale radi sebe, ali barem nemaju više daljnjih troškova.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 23:33   #95
meni je to isto malo diskriminirajuce, ne bi bilo da se svaki pregled ne naplacaju

jel ok mi je da se to testira a ne da neko polucorav vozi i ugrozava sigurnost svih

meni se produzuje svakih 4 god zbog naocala, imam malo vecu dioptriju i ne daju mi ni na 5 a kamoli duze, i svaki put fino pljuni pare, samo zbog ochnog pregleda koji svaki put prodjem jel mi dioptrija stoji vec 10 god :S

bzvz
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 11:08   #96
reci doktorici na lječničkom i onda će ti produžit max na 10 godina jer po novom svi koji su mjenjali vozačke njihovo maximalno trajanje je 10 godina, nema više onog po 30 godina.
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 16:14   #97
Quote:
JVC kaže: Pogledaj post
reci doktorici na lječničkom i onda će ti produžit max na 10 godina jer po novom svi koji su mjenjali vozačke njihovo maximalno trajanje je 10 godina, nema više onog po 30 godina.
Vjerojatno će ti i dati na 10 godina.
Ja sam prvo dobila sam na 3, zatim na 5 i sada (prije par mjeseci) na 10 godina.
Ne vjerujem da veličina dioptrije s time ima ikakve veze, jer te nitko ni ne pita na tom liječničkom kolika ti ja dioptrija (barem mene nisu pitali).
I još sam morala na nakakav pregled kod nekakvog liječnika, koji mi je mjerio tlak i ispitivao me imam li vrtoglavice, jesam li rodila i kad sam imala zadnju menstruaciju.
To su, naravno, presudni podaci za produženje vozačke.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 16:32   #98
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Neka ti doktor napiše da vidiš kao sokol i u idućoj vozačkoj nema te napomene. Znam osobe koje s lećama u očima išle na taj pregled, to nisu rekle, sve super vide i imaju vozačku bez napomene. Naravno, nose leće ili naočale radi sebe, ali barem nemaju više daljnjih troškova.
Liječnik nije primijetio da ima leće na pregledu?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 16:39   #99
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Liječnik nije primijetio da ima leće na pregledu?
Meni na tom pregledu nikad nitko nije gledao u oči. Postave me ispred onog aparata u koji se gleda, moram reći sa koje strane se gdje nalazi šahovsko polje i to je to.
Meni od kad sam položila piše "uz nošenje leća ili naočala", tako da meni vjerojatno ta fora ne bi nikako upalila, jer već u startu znaju da nosim leće.
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 16:51   #100
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Liječnik nije primijetio da ima leće na pregledu?
Ma kakvi. Jedini "očni" pregled je čitanje sa onog plakata.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.