Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2009., 23:42   #21
Dinara ima super strudle s sirom. Imali su super trokute s sirom, onda su ih uspjeli pokvarit. Piroska sunka vrhnje je super dok ne naidjes na veliki komad sunke (meni to smeta). Slavonska pita je li-la, nekad super, nekad ne. Ona pita od 4 sira, too much, preteska. Pizza na lepinji, kad sam je otkrila sam ju jela doslovno svaki dan.. al nakon nekog vremena ju nisam mogla vise pogledati i tako je ostalo. Hrenovka u lisnatom/pecivu, standardno.
Slatka tajna kolac je bomba od 4 kune, ali stoji na zeludcu (ne u njemu, na njemu) jos par sati. Buhtlice pekmez/cokolada super, isto vrijedi i za pitu od jabuka s vanilijom, normalna pita isto ok. Strudkla od visnje fantasticna. Fritulice fine fine, al skupe. Onaj jedan cokoladni kolac, isti komentar kao za bombu.
Da, ja sam cesto bila u Dinari .

Dubravica.. kukuruzni kruh delikates, san snova . Bijeli kruh super. Malo kukuruzno pecivo fino, kukuruzna pizza.. cudno, ali fino. Muffin prosjecni. Sendvici nista posebno, al bas mi nekak pasu . Pizza ok. Mlijecna kifla aww, divna. "Strudle" visnja/jabuka ok, jestivo, al to nije strudla.

PanPek.. kukuruzni svitak s sirom, njam njam njam. Skoljka pizza, skolja sir, strudla visnja fino fino fino. Sendvici fini. Nekad davno su imali najbolje sliceve pizza, sad vise nemaju.

Uglavnom, da.. sve tri su cool
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 00:01   #22
Jel ko od vas pogledao Potrosacki kod? Mislim da je Dinara (na Utrinama) bila ocrnjena. Necu navest detalje jer je ovo ipak gastronomija. Al mi nije svejedeno...
regica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 00:36   #23
Sve iz pekare mi je bezveze, osim iz one neke na Britancu, piše Delikates pekarnica
Par puta sam znala uzeti, imaju male i jako fine stvari, nakon kojih nije zlo
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 01:14   #24
pan pek definitivno sa integralnim slancima mmmmmm
LaraCroft007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 07:02   #25
pan pek i stil iz bezovice makar mi je mavrović ipak na prvom mjestu
alessia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 10:42   #26
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
Moram priznati da mi nikad nije jasna ta opsesija s Dinarom, ok je kruh, ali nista posebno.
Doduse, ja ne jedem bas puno kruha i nikad ne kupujem kolače pa mozda nisam bas kompetentan kriticar pekari. Mogu reci da mi je iz pekare Stil iz Brezovice (imaju kiosk s prodajom na Remizi) dobro bio pecivo. Ipak, Mavrovićeva i Klarina peciva su mi najbolja.
Nije stvar u kruhu jer ga niti ja ne jedem, ali mora se priznati da ima najrazličitije varijante kruha i ukusan je. Osim toga ima super štrudli, gibanica, zljevanki, sve skoro kao domaće, nije industrijalizirano.
ica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 19:43   #27
definitivno Pan Pek, i u Zagrebu i šire
zebrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 03:02   #28
Quote:
bambi_cro kaže: Pogledaj post
dafina kod nehajske...uvjerljivo
To san čula od više ljudi i nije mi jasno zašto

Živila san tamo blizu i puno kupovala u njih, al` nisu mi.
A o radnicama da ne pričam

U Zg-u još nisan našla dobru pekaru. A čak nisan ni izbirljiva
Zaintrigirala me sad ta Dinara moran priznat
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 17:13   #29
Meni Stil nije dobra pekara. Imali su za fašnik nekakve stare i suhe krafne, burek im je preslan, bučnica i nije bučnica već malo nekog povrća u tragovima i uglavnom samo sir. Puno bolja mi je pekara Croatia, imaju fini burek od jako dobrih kora, nije preslan i nema previše sira. Buhtla od čokolade je isto bila jako dobra.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 17:32   #30
Meni Croatia jedna od gorih
Možda ove naše dalmatinske pekare imaju drugačiji stil pa se ne mogu naviknit
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 09:12   #31
Dinara - po Zagrebu na više lokacija- Ilica kod Britanca,Dolac,Trešnjevački plac...
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 09:58   #32
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Meni Croatia jedna od gorih
i meni. imaju jako losa bio peciva, bas su suha i imaju tvrdu koru. za kukuruzno pecivo sam mislila da cu slomiti zub.
primijetila sam da je na jarunu jako popularna pekara T.C. Jarun, na placu. svaki vikend je ogroman red pred tom pekarom, a nije jedina na placu. navodno su im dobri bijeli kruh i bijela peciva.
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 10:07   #33
Dinara i Dafina u Ozaljskoj...
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 09:02   #34
hmm, da cisto pohvalim jednu pekarnu koja definitivno odudara od ovih danasnjih, dakle pekarna obitelji Trajkovic u Novoj vesi [ZG], to je recimo mozda i najstarija pekarna u gradu, imaju samo kruh i peciva [mislim da se i ducancic zove prodavaonoca kruha i peciva il tak nest], dakle - nikakve bureke, pizze, strudle, savijace, buhtle i slicne stvari.. Samo kruh i peciva "vulgaris" al zato okusom savrseni..

A kad mi netko nahvali pizzu iz Dafine padne mi mrak na oci..
OpticaLL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 12:50   #35
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
A kad mi netko nahvali pizzu iz Dafine padne mi mrak na oci..
Slažem se. Pizza im je smeće, ali je zato ostalo više nego dobro i uvijek vruće i svježe...
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 12:54   #36
Quote:
OpticaLL kaže: Pogledaj post
hmm, da cisto pohvalim jednu pekarnu koja definitivno odudara od ovih danasnjih, dakle pekarna obitelji Trajkovic u Novoj vesi [ZG], to je recimo mozda i najstarija pekarna u gradu, imaju samo kruh i peciva [mislim da se i ducancic zove prodavaonoca kruha i peciva il tak nest], dakle - nikakve bureke, pizze, strudle, savijace, buhtle i slicne stvari.. Samo kruh i peciva "vulgaris" al zato okusom savrseni..

potpisujem, zaboravila sam Trajkoviće spomenut, a često tamo nabavljam one njihove kiflice
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 13:04   #37
Dinara, najbliza mi ona u Gajevoj...fini su mi tamo cokoladni mafini, nisu suhi, supercokoladni, njam njam Ili uzmem struklu, ili nesto s blitvom ili spinatom, nisam sigurna...
Pan pek mi se vise ne svida.
I jos trazim dobar burek.
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 13:55   #38
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
I jos trazim dobar burek.
Jarunski plac, ali ne pekara, nego burekđinica i kebabđinica na juznoj strani placa. Covjek sam tamo razvlači to tijesto, bas je majstor!
yeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 21:33   #39
Dinara definitivno! Kolači su im savršeni, pogotovo muffini
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 09:28   #40
Quote:
yeya kaže: Pogledaj post
Jarunski plac, ali ne pekara, nego burekđinica i kebabđinica na juznoj strani placa. Covjek sam tamo razvlači to tijesto, bas je majstor!
slažem se. naročito mi je dobar frkani burek
sis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.