Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2009., 14:41   #81
nisam dobro objasnila,držim ga da ne utekne
Inače bi se razletio po cijeloj kadi
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 14:47   #82
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
nisam dobro objasnila,držim ga da ne utekne
Inače bi se razletio po cijeloj kadi
Pa, pravo da ti kažem, začudilo me kad si napisala da on stoji
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 17:25   #83
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
nisam dobro objasnila,držim ga da ne utekne
Inače bi se razletio po cijeloj kadi
e, sad mi samo odaj tajnu kako jednom rukom držiš tuš, izmičeš tuš da ga ne dohvati, opereš guzu/kosu, dodaješ igračke da bar malo bude na miru, sprječavaš da ne popije šampon koji je dohvatila, uzmeš ručnik?

ne boji se ona tuša, ona gušta k'o prasica u tuširanju, rekla sam već.

nije nam svako pranje traumatično, al ima ih bome....jučer se otrgla i uzverala na onaj ćošak od tuš kade (kutna je i dublja)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 17:35   #84
čekaj lali nisam skužila jesi probala nakrajumi fliper ili nisi ni probala....fliper je nama zakon..već mu je pomalo i mali,ali dok stane neću ni pokušavati ništa drugo
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 17:45   #85
probala sam tuđi, al nekako sam zaključila da mi se ne isplati to kupovat sad kad ima već 16 mjeseci, da ga neću dovoljno dugo koristiti

e, da - ja svoju podaperem malo ipak sa kap kupke sad kad je vruće (zna smrdit po znoju nekad ) i budući da ne hoda pa se polugola vucara po travi, zemlji i još koječemu. kosu 1-2 tjedno.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 18:10   #86
uf kosa,naša mora..kak perete kosu svojim malcimna?moj se dere koda mu kožu gulim čim mu malo kosu namočim
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 18:47   #87
Nama je kupanje od prvog dana bila NOĆNA MORA, i trajalo tek toliko koliko mora......

U malenoj kadici - katastrofa, nije želio biti miran, skroz se postavljano na nogice, okretao itd......jedan ga trebao držati a drugi prati, inače ništa, u velikoj kadi još gore, nisu mu dale mira masažne mlaznice i stalno lijevo desno i lovi ga po kadi

s 6 mj smo kupili prsten, još gore - stalno pokušavao splaziti van, sav se natiskao po nogama, trbuhu - uglavnom opet ništa...........


do prije mjesec dana -kad je počeo stabilno sjediti - jednom sam ga nabrzaka stavila u tuš kadu - iiiiiiiiiiiii preporod - divota, on sjedi , ne mrda, igra se s protukliznom podlogom, razbacuje plastičnim bočicama od naših šampona-gelova i uživa, ne mogu vjerovati, ali sjedi i ne DIŽE SE NA NOGE, jedina mana što samo jedan od nas može biti kraj njega, ali ništa zato - napon našli miran način pranja, sad pizdi kad ga vadimo van
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 18:58   #88
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
jučer se otrgla i uzverala na onaj ćošak od tuš kade (kutna je i dublja)

iiiiiiiiiiiii otrgla se!!
nama je to bila interna fora jedno vrijeme, kad bi vani, tipa na koncertu, netko izmakao vlastitoj kontroli i "podivljao"


nego, neki dan sam malu tuširala kod sestre u tuš kadi (sa zavjesom okolo, ne onom ogradom) i užas.. sva sam mokra bila, pola kupaone isto. u običnoj kadi je ipak puno lakše, jer je maloj rub u visini pazuhića pa ne šprica toliko okolo, a ni tušem ne zaljeva van, za pipu se može držati, za rub kade isto..

lali, morat ćeš uvesti strahovladu i zabraniti divljanje. ponudi igračku-dvije, praznu bočicu šampona koju može sliniti i to je to. vaše gelove digni na policu ili skloni da ne vidi, pa će joj manje zanimljivo biti.

mi imamo dva mala plastična koluta koje traži čim uđe u kadu. onda ih malo vrti, "pere", dotle ja nju preperem, onda traži tuš pa je zajedno isperemo, objesimo kolutove na kukicu i idemo van iz kade. od kad sam naše šampone digla na policu da ne stoje na rubu kade, puno je lakše

ja nju redovno perem sa kupkom.. pa i sebi noge ne mogu oprati samo vodom nakon hodanja po plaži i betonu, a ja se ne valjam po pijesku, prašini i zemlji i ne guram prste u sve rupe.. guzu nakon kakanja obavezno sa kupkom, ako kaka 3x dnevno - toliko puta sa kupkom.. ipak su tu bakterije u pitanju, nije dječje govance sterilno
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 19:28   #89
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
e, da - ja svoju podaperem malo ipak sa kap kupke sad kad je vruće (zna smrdit po znoju nekad ) i budući da ne hoda pa se polugola vucara po travi, zemlji i još koječemu. kosu 1-2 tjedno.
dječji znoj ne smrdi, počne tek tamo negdje pred pubertet kad hormoni prorade..
kosica zna dobiti neki miris, ali ni približno baš onaj po znoju

to možda ostane miris po njoj od onoga tko je nosi
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 19:52   #90
jel se meni čini ili je to previše kupke. Kako onda izvedeš kad ste vani,a ona se pokaka,di je onda opereš?

Lali,ne znam, moj se ne hvata za tuš,možda je u tome caka. Uspijem ga redovito otuširati,još se on ne voli tuširati,ali ok prođe.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 22:27   #91
a bože dragi, ako smo vani i pokaka se, obrišem je vlažnim.. nije da joj perem guzu u birtiji u WC-u.. ali, ako smo doma, operem je.
meni se čini da nije čista ako je operem samo vodom nakon kakanja. kap-dve njenog sapuna ipak bolje riješe stvar, a to mislim nije previše.

pink, ti F. ni rukice ne pereš sapunom??
kako ih samo s vodom opereš da budu čiste nakon puzanja i igranja u parku?
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 22:33   #92
a ja mislila da u birtiji pereš

Perem mu ruke na lavandinu,ipak ih tako mogu bolje oprati nego u kadi. Ne puzi već dugo
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 22:35   #93
A gle, jedno je rukice sa sapunom prat, al tusirat dijete svaki put kad se pokaka - pa mi nikad ne bi iz kade izlazili
Evo tek sad kad je bez pelene kaka 1-2x dnevno, inace je to bilo po 4 puta.

Generalno, nisam neki frik - dijete mora dobit malo bakterija, tako mu se imunitet jaca.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 22:37   #94
mame a koliko vaše bebe imaju mj, godina? ovdje mi se tuširanje čini kao sf.
moja ima skoro 19mj. predobra je za kupanje...a možda ja imam samo sreće...
od 6mj se kupa u kadi...kad je počela hodat počela se i dizat u kadi..ali to nam nije bio neki problem....nagne se rukicama na kadu i drži....i ja je tako operem....nikad se nije poskliznula ni pala...
danas je bez problema kupam i tuširam....dam joj i tuš malo da se sama pere..pa tušem šprica po rukicama..nogama..trbuhu....
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 22:43   #95
a ne znam stvarno,lali kaže da se otegli dok je okupa. U čemen je problem

Glede bakterija,ne znam jel se vi operete poslije velike nužde.Da prostite,meni je najnormalnije da se obrišem tariguzom. Naravno da se otuširam svaki dan,ali da se perem sapunom poslije nužde,nit sam naviknula tako nit nema potrebe. Zato ne vidim razloga zašto bi malog prala u sapunu poslije kakanja

Majko mila o čemu pišem
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 23:14   #96
pinky, ali ti kad kenjaš ne razmaže ti se preko pola dupeta
ili vaši klinci kakaju tvrdo i jako formirano? moja kad se ukaka, ukaka se ko zvijer. i to je 1x dnevno u 95% dana. tu i tamo kaka 2x, nekad nijednom.
i ne tuširam je svaki put cijelu, već joj operem samo guzu. oćete da vam otkrijem kako?

a kako si mu prala ruke dok je puzao vani po parku?


i ne brinem se ja da će maloj falit bakterija za imunitet.. ali, ako sebi perem ruke sapunom prije jela, i njoj ću.
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 23:40   #97
isto sam mu prala u lavandinu sapunom,normalno da mu prije jela operem ruke.
On ne kaka u pelenu tako da nije skroz zamazana guza,a i prije sam mu prala samo u vodi,doduše moram priznati da sam posezala i za sapunom.
Puno je lakše kad ne kakaju u pelenu,u peleni ima govana posvuda
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 23:49   #98
Ja sam malog do 6mj prala u umivaoniku ili kadici. Držala bi ga na jednoj ruci i tako na brzinu oprala. Sada mu, kad imam vremena, napunim kadu i ubacim igračke, a on uživa. Kad nemamo vremena, uhvatim ga jednom rukom oko prsa, nagnem i tako ga ispirem vodom, a dok stavljamo šampon on se sam drži za rukohvat koji smo stavili na kadu za njega i nemamo problema.
Ins@ni@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 23:54   #99
@pink
weeeeeeeeeeeeeee
viš da i ti koristiš sapun, samo nećeš priznat
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 00:14   #100
Mi smo se dosta trudili što kasnije krenuti s preparatima bilo kakvim ali po ovim vrućinama jednostavno bez kupke ne mo
eš to isprati, znoj s djeteta. Imam osjećaj da voda ne može sama dovoljno napraviti, tijelo možda i da ali kosa nikako.
I ko je rekao da djeca ne smrde? O da da kako da ne, isto kao što su meni prodavali foru da mi neće baš smrditi kad se M ukaka, jer je moje dijete jel...eh da je barem tako, ne bi mi se i sad nakon 17 mjeseci želudac dizao u grlo kad ga presvlačim.
mali_cox is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.