Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2010., 12:51   #1
Thumbs up Pijenje destilirane vode

Ovako,da odmah predjem na stvar:

odlucio sam poceti piti destiliranu vodu,naravno ne mislim drasticno poceti trositi samo tu vrstu vode,recimo da bi dnevno pio 50% obicne i 50% destilirane vode.

e sada pitanje je po cemu se razlikuju obicna destilirana voda koju mozemo kupiti u trgovini(za pegle,motore..) i ona koju kupujemo u ljekarni koja se koristi za infuzije,mijesanje lijekova...
nije mi jasno po cemu ova u ljekarni moze biti cisca od ove prve navedene posto su obadvije dobivene destilacijom????

cuo sam negdje o tragovima teskih metala i ostalih tvari kod ove prve navedene ali to mi nema previse smisla je onda to sto prodaju nije DESTILIRANA voda.....o plasticnoj pet ambalazi znam sve,tako da su i tu izjednacene,vise manje...

evo pa bi molio nekoga tko zna malo vise o tome ako mi moze pojasniti razliku izmedju te dvije vrste destilirane vode....hvala i pozdrav

Zadnje uređivanje heathendome : 05.01.2010. at 12:58.
heathendome is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:11   #2
Ti to ozbiljno? Pit ćeš destiliranu vodu? Ozbiljno?
__________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
vlale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 13:40   #3
za to sam i napisao u prvome postu,kratko i jasno: treba mi podatak u cemu se tocno razlikuju te dvije vode,to sto cu ja piti destiliranu vodu nije nis novo,sad mi se ne da ovdje iznositi cijela teorija jer se moze naci dosta materijala na ovu temu pa progoolajte ako vas zanima....
heathendome is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 16:30   #4
Quote:
heathendome kaže: Pogledaj post
Ovako,da odmah predjem na stvar:

odlucio sam poceti piti destiliranu vodu,naravno ne mislim drasticno poceti trositi samo tu vrstu vode,recimo da bi dnevno pio 50% obicne i 50% destilirane vode.

e sada pitanje je po cemu se razlikuju obicna destilirana voda koju mozemo kupiti u trgovini(za pegle,motore..) i ona koju kupujemo u ljekarni koja se koristi za infuzije,mijesanje lijekova...
nije mi jasno po cemu ova u ljekarni moze biti cisca od ove prve navedene posto su obadvije dobivene destilacijom????

cuo sam negdje o tragovima teskih metala i ostalih tvari kod ove prve navedene ali to mi nema previse smisla je onda to sto prodaju nije DESTILIRANA voda.....o plasticnoj pet ambalazi znam sve,tako da su i tu izjednacene,vise manje...

evo pa bi molio nekoga tko zna malo vise o tome ako mi moze pojasniti razliku izmedju te dvije vrste destilirane vode....hvala i pozdrav
To ti ne bi preporučio.....previsoka koncentracija vode......destilirana voda je jako hipotonična što znaći da možeš loše proći ako je budeš u većoj količini unosio u organizam......bubrezima ćeš stvoriti trajan stres, jer oni su zaslužni za izlučivanje te silne vode iz organizma......voda za piće mora imati određenu tvrdnoću(koncentraciju otopljenih iona kalcija(Ca2+) i magnezija(Mg2+)).....dokazano je da je ćak i tvrdnoća vode zahvalna za pravilan razvoj kostiju(izvor kalcija).

Destilirana voda kao što sam naziv kaže je destilat prirodne vode(kišnice) i ne sadrži nikakve otopljene tvari(soli, kiseline, lužine....).....ona zbog svoje visoke hipotoničnosti je sterilna(ne sadrži nikakve uzročnike bolesti)....

...a ona što ti zoveš iz ljekarne ja REDESTILIRANA VODA to je destilat destilirane vode, nastaje destilacijom destilirane vode i služi za izradu fizioloških otopina i i ona je također sterilna.
chemia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 18:16   #5
Evo, objašnjeno je u postu iznad. U ljekarnama i za pripravu lijekovitih oblika se koristi redestilirana voda, znači voda koja se dvaput destilira...

Ali vezano za ovo pijenje destilirane vode, ne preporučam nikako. Voda nam predtsavlja najvažniji izvor raznih minerala bez kojih ne možemo funkcionirati a kojih u destiliranoj vodi nema, i nikako se ne preporučuje piti destiliranu vodu. Voda je u cijeloj Hrvatskoj prilično dobre kvalitete i puno je povoljnija za zdravlje nego destilirana voda koja NIJE namijenjena za piće...
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 19:46   #6
Neće ti ništa biti ako utažiš žeđ ako baš nemaš što popiti (evo neki dan sam polokao čašu jer nisam imao ništa dostupno osim nje), ali koristiti je za glavno piće, kao nešto normalno, nikako nije zdravo, jer je takva voda praktično potpuno osiromašena svih sastojaka... osim vode.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 21:46   #7
posalji nam razglednicu iz bolnice
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 23:54   #8
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
posalji nam razglednicu iz bolnice
Je. Samo nam to treba.
Pa da administracija organizira akciju “skupimo za bubreg heathendomeu”
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 01:16   #9
Quote:
heathendome kaže: Pogledaj post
Ovako,da odmah predjem na stvar:

odlucio sam poceti piti destiliranu vodu,naravno ne mislim drasticno poceti trositi samo tu vrstu vode,recimo da bi dnevno pio 50% obicne i 50% destilirane vode.

e sada pitanje je po cemu se razlikuju obicna destilirana voda koju mozemo kupiti u trgovini(za pegle,motore..) i ona koju kupujemo u ljekarni koja se koristi za infuzije,mijesanje lijekova...
nije mi jasno po cemu ova u ljekarni moze biti cisca od ove prve navedene posto su obadvije dobivene destilacijom????

cuo sam negdje o tragovima teskih metala i ostalih tvari kod ove prve navedene ali to mi nema previse smisla je onda to sto prodaju nije DESTILIRANA voda.....o plasticnoj pet ambalazi znam sve,tako da su i tu izjednacene,vise manje...

evo pa bi molio nekoga tko zna malo vise o tome ako mi moze pojasniti razliku izmedju te dvije vrste destilirane vode....hvala i pozdrav
Mogao bi razmisliti i o ovome:

otkuda voda proizvođačima destilirane vode? Ti proizvođači su uglavnom iz kemijske industrije, oni možda tu vodu za destilaciju uzimaju iz bunara u krugu tvornice ili sl. Destilacijom se riješavaju minerala koji smetaju uređajima (akumulatorima ili motorima sa unutrašnjim sagorijevanjem), a u kemijskih elemenata u tragovima može biti i puno više nego u bilo kojoj vodi iz slavine.
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 10:43   #10
Quote:
chemia kaže: Pogledaj post
Destilirana voda kao što sam naziv kaže je destilat prirodne vode(kišnice)...
Ne samo prirodne vode. To može bit i voda iz špine, jezera, rijeke, mora,...dakle iz bilo kojeg izvora vode.

heathendome, ako misiš da ćeš unosom destilirane ili redestilirane vode u svoj organizam piti neutralnu vodu, dakle vodu čiji je pH=7 varaš se. I destilirana i redestilirana voda su blago kisele zbog apsorpcije CO2 iz atmosfere. Čim je voda izašla iz destilacijske kolone ona odmah počinje apsorpciju CO2.

Najvjerovatnije si naišao na ovu propagandu: http://www.impexs.hr/. Bilo koji uređaj koji uklanja sve minerale iz vode u nju mora ispustiti nešto. Najčešće se radi o ionskim izmjenjivačima, jedno vežu, a još gore otpustu.

Kao što Endimion17 kaže, u malim količinama ti neće biti ništa.

Vidim u ''propagandi'' se spominu anorganski elementi, nežive tvari. Tu spadaju i natrij i kalij. I Na i K su itekako potrebni za rad srca!! To što voda iz špine sadrži kloride je nažalost jedini način kako se ogromna količina vode može u potpunosti dezinficirati. Voda iz špine je bakteriološki i mikrobiološli ispravna.
Nažalost, sve je više ljudi koji nasjedaju na ovakve ''priče''.
Voda u industriji se mora destilirati jer sadrži kamenac ili kamen kotlovac koji je štetan za uređaje, jer smanjuje njihovu efikasnost. Dokaz - bojler.

U ostalom tko može piti takvu bljutavu vodu (mislim na destiliranu)?

Savjetujem ti da se malo više informiraš o samim uređajima i od čega su građeni. Ponavljam, najčešće se radi o ionskim izmjenjivačima (kemijskim tvarima).
Pozitivna stvar u svemu tome je što si odlučio pitati nekoga za savijet i otvorio temu o tome. Naravno, konačnu odluku o tome donosiš ti sam.

P.S. Definicija kemijskih izmjenjivača: tvari koje svoje ione zamjenjuju s ionima iz otopine.
__________________
Leto Atreides III

Zadnje uređivanje Leto Atreides : 06.01.2010. at 10:46. Reason: Nadopuna
Leto Atreides is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 11:55   #11
a recimo kad se radi o prokuhavanju vode....
moj klinac ima 5 mjeseci i uskoro ću mu trebati početi davati vodu...
nije li malo pretjerano prokuhavati Janu npr.?

vidim da svi oko mene prokuhavaju zbog takozvanog kamenca i raznih bolešćina...ali onako... kad ja pijem Janu ne osjetim da je toliko tvrda koliko voda iz pipe..a vezano za bolešćine..pa zar bi netko flaširao vodu koja je puna kojekakvih bolesti?

uostalom. zar ne bih i ja sama već oboljela od ešerhije koli npr. zbog pijenja Jane?

pa kog vraga onda da mu uopće dajem vodu ako ću je prokuhavati? ne kužim?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 12:01   #12
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a recimo kad se radi o prokuhavanju vode....
moj klinac ima 5 mjeseci i uskoro ću mu trebati početi davati vodu...
nije li malo pretjerano prokuhavati Janu npr.?

vidim da svi oko mene prokuhavaju zbog takozvanog kamenca i raznih bolešćina...ali onako... kad ja pijem Janu ne osjetim da je toliko tvrda koliko voda iz pipe..a vezano za bolešćine..pa zar bi netko flaširao vodu koja je puna kojekakvih bolesti?

uostalom. zar ne bih i ja sama već oboljela od ešerhije koli npr. zbog pijenja Jane?

pa kog vraga onda da mu uopće dajem vodu ako ću je prokuhavati? ne kužim?
Mislim da toliko pretjeravanje nije potrebno, jana je prilično kvalitetna voda za piće koja je prošla mnoge analize tako da bi se ne mora prokuhavati....a kuhanjem vodovodne vode se ne smanji nešto posebno tvrdnoća već samo ispari klor i nešto bikarbonata pređe u karbonat.....klor je u vodi da ubije razne uzročnike bolesti.....ali jana je odlična....
chemia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 12:06   #13
Iskreno, ja uopće ne osjećam razliku u okusu između vode iz šine i vode Jane. Pijem splitsku vodu čija je tvrdoća 12°nj.

Nemam djece (tek mi je 25) tako da neznam zašto se djeci prokuhaje voda.

Da jedino da klor ispari.
__________________
Leto Atreides III
Leto Atreides is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 12:07   #14
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
..pa zar bi netko flaširao vodu koja je puna kojekakvih bolesti?
To u americi rade - neki flasiraju vodu iz vodovoda, ili vodu upitne kvalitete, ali hej, to su amerikanci. Mi smo koliko ja znam normalni po tom pitanju i izvorska je uistinu izvorska. Kod nas je i voda iz pipe cesto izvorska hehe - sa dodatkom klora.
__________________
.
Rinnma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 13:12   #15
Quote:
Leto Atreides kaže: Pogledaj post
Nažalost, sve je više ljudi koji nasjedaju na ovakve ''priče''.
I onda nek mi netko kaže da previše fantaziram kad otovorim ovakvu temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=500266

Ljudi nažalost nekritički upijaju sve što im se servira i s nedostatkom općeg znanja iz kemije i biologije to može dovesti do loših ako ne i katastrofalnih rezultata i posljedica

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a recimo kad se radi o prokuhavanju vode....
moj klinac ima 5 mjeseci i uskoro ću mu trebati početi davati vodu...
nije li malo pretjerano prokuhavati Janu npr.?

vidim da svi oko mene prokuhavaju zbog takozvanog kamenca i raznih bolešćina...ali onako... kad ja pijem Janu ne osjetim da je toliko tvrda koliko voda iz pipe..a vezano za bolešćine..pa zar bi netko flaširao vodu koja je puna kojekakvih bolesti?

uostalom. zar ne bih i ja sama već oboljela od ešerhije koli npr. zbog pijenja Jane?

pa kog vraga onda da mu uopće dajem vodu ako ću je prokuhavati? ne kužim?
Kao što je rečeno voda je u Hrvatskoj bakteriološki ispravna i nema razloga da se zaraziš Escherichiom coli zbog pijenja vode iz pipe.

Mislim da kod nas nema smisla kupovati flaširanu vodu jer se ne dobije puno na kvaliteti s obzirom na plaćenu cijenu. Kažem još jednom, u Hrvatskoj je voda sasvim dobre kvalitete da se može bezbrižno piti

Autoru teme: nadam se da ćeš nakon svih ovih pročitanih postova odustati od pijenja destilirane vode
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 16:08   #16
Quote:
Rinnma kaže: Pogledaj post
To u americi rade - neki flasiraju vodu iz vodovoda, ili vodu upitne kvalitete, ali hej, to su amerikanci. Mi smo koliko ja znam normalni po tom pitanju i izvorska je uistinu izvorska. Kod nas je i voda iz pipe cesto izvorska hehe - sa dodatkom klora.
jamnica ima prilično dobru reputaciju u RH. čisto sumnjam da bi je pokvarili na način da toče običnu vodu iz pipe u flaše.

ove neke žnj marke možda...ali Jana... čisto sumnjam.

Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
I

Mislim da kod nas nema smisla kupovati flaširanu vodu jer se ne dobije puno na kvaliteti s obzirom na plaćenu cijenu. Kažem još jednom, u Hrvatskoj je voda sasvim dobre kvalitete da se može bezbrižno piti
ma dobro...da što se mene tiče. ali djetetu ipak ne bih još davala običnu vodu iz pipe jer mi je premali. iskreno, ja osjetim razliku između flaširane Jane i flaširane Žnj vode i vode iz pipe.

došlo bi me skupo da recimo i muž i ja pijemo flaširanu vodu.
ali ovak za malu bebu... cijena nije uopće vrijedna spomena, a nekako mi je puno sigurnije davati mu Janu nego vodu iz pipe.
ne toliko zbog bolesti koliko zbog tvrdoće vode.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 16:36   #17
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
jel ovo normalna situacija: uđem u ljekarnu i pitam prvo: 'imate li destiliranu vodu ali u plastičnoj ambalaži (lakše mi je za nositi, a tada još nisam znala da ima za kupit i u lidlu)?'
na što meni apotekarica kaže: 'ne, nemamo'.
pitam ju zatim: 'pa imate li onda u običnoj staklenoj ambalaži (ona klasična staklena bočica sa čudnim otvorom na vrhu kao za davanje infuzije)?'
na što me ona blijedo pogleda i kaže: 'ne, kakvu destiliranu vodu? nemamo mi to.'

učinilo mi se kao da ne kuži što ja pričam, da mi treba destilirana jebena H2O.

mislim, zar ne bi svaka ljekarna trebala imati destiliranu vodu?
svaka ljekarna mora imati destiliranu vodu, zapravo dvostruko destiliranu odnosno redestiliranu vodu za miješanje npr. antibiotika koji su u prahu kad dođe pacijent sa receptom...

A sad za prodaju, može biti da to ne drže, ali imaš u svim većim dućanima i trgovačkim centrima za kupit destilirane vode u pakovanjima od litre pa čak i više...
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 17:45   #18
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
j
ma dobro...da što se mene tiče. ali djetetu ipak ne bih još davala običnu vodu iz pipe jer mi je premali.
Svi smo mi kao djeca pili vodu iz špine, pa smo evo svi živi i zdravi. Nije nam izrasla treća ruka, a i tad nije bilo ''takve'' vode. Bila je jedino destiliraha.

Dobro, etanol i permanganat bi još i mogli znat, heksan...malo vjerojatno.
__________________
Leto Atreides III
Leto Atreides is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 18:22   #19
Quote:
Leto Atreides kaže: Pogledaj post
Svi smo mi kao djeca pili vodu iz špine, pa smo evo svi živi i zdravi. Nije nam izrasla treća ruka, a i tad nije bilo ''takve'' vode. Bila je jedino destiliraha.
jooooooj...ma pričam o 5-mjesečnoj bebi.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 23:55   #20
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne, nije normalna situacija. To se dogodilo jer je glupa ko kurac, s oproštenjem.
Da si je pitala ima li "vodu za injekcije" ili "aqua purificata" ili "aqua pro injectione" onda bi se snašla. Kužiš, žena ne zna da je to (re)destilirana voda. Ona sve zna napamet. Ona nije farmaceut u glavi, već trgovac koji ponekad koristi kuharicu da napravi kremu.
hoćeš mi reći da je problem što nisam naglasila da mi treba destilat destilata?? lol, pa to je skoro pa isto, samo čišće. zaboga, pa to zna i dijete iz osnovne.
bilo mi je full čudno što 'nemaju' destiliranu vodu jer znam da sam već jednom ranije baš u istoj ljekarni kupila flašicu destilirane vode, trebala mi je za leće.
ovaj put za peglu. hehe
no, budem se ja opet zaletjela tamo sad jedan dan da vidim jel se kaj promijenilo.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:24.