Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2014., 18:45   #61
a jel znaš možda dal bi crni kim trebao djelovati i kad su alergrije na hranu u pitanju (ili tipa ne neki sastojak u kozmetici) ili ublažava isključivo inhalacijske alergene?
meni osobno u prva 2 slučaja ne djeluje uopće, jedino kad namažem na dio koji me svrbi, inače pijem normalno...
hvala na odgovoru
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 19:42   #62
Znam da je crni kim imunostimulator, tako on zapravp i djeluje kod alergicara da im dize imunitet, zato je djelotvoran kod prehlada, gljivica...sad da li djeluje kod alergije na hranu:ne zna; vjerojatno ima neki ucinak u smislu ojaca te pa slabije reagiras na alergene opcenito..ja ga pijem uvijek poslije jela i nemam problema s njegovim okusom
supergirl1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 19:48   #63
nemam niti ja problema sa okusom. pijem ga 3 puta dnevno neovisno prije ili poslije jela,zato što mi ne pada teško na želudac i nije mi okus toliko nepodnošljiv da rigam kako neki ovdje pišu no, dobro. nažalost nisam primjetila da ima učinka niti što se hrane tiče (tih nesretnih konzervansa), a niti kozmetike koja me zna iziritirati..najviše sam alergična na pelud trava i nadam se da kim neće zakazati u 5. mjesecu jer će mi tad bit najpotrebniji
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 23:45   #64
Quote:
lily_rose kaže: Pogledaj post
pročitala sam ovdje da crni kim treba početi piti u 10 mj. kako bi se vidjeli rezultati u proljeće ili jesen kad je cvat. čula sam i verziju da je dovoljno početi piti na prvi dan cvata biljke na koju si alergičan. -to mi je rekla ženska koja se uspjela rješiti alergije na ambroziju...
sad ne znam šta je od toga točnije?
mislim ja kim pijem oko godinu dana (počela prošle god na ljeto), nekad sa kraćim stankama ali uglavnom redovito pijem i toplo se nadam poboljšanju u proljeće...
i zašto 3 velike žličice (što sam isto tu pročitala), nije li to malo previše?

Pravilo u fitoterapiji: ukoliko je biljka (i njeni ekstrakti) sigurna za korištenje, uvijek treba ići na maksimalne preporučene doze (ukoliko su individualno podnošljive).

Pored toga, postoje velike varijacije u sadržaju aktivnih tvari u biljnim uljima crnog kima (a to je eterično ulje, primarno spoj timokinon).
Naime sadržaj eteričnog ulja varira od 0.2% pa čak do 2% (vrlo rijetko na tržištu-tada bi ova doziranja na kapi možda i imala smisla za osobe do 50kg), najčešće se ipak radi do 0.5% eteričnog ulja u biljnom ulju crnog kima.

Doziranje varira ovisno i o težini simptoma, dugotrajnosti bolesti (naravno da nije isto "vučete" li alergiju već 10 godina il vas je zadesila prvi put prošle godine), u kojem trenutku počinjete piti (mjesec dana pred sezonu ili 6 mjeseci prije), koristite li uz to još kakve pripravke, kakva su prijašnja iskustva, opće-zdravstveno stanje i postojanje kakvih drugih bolesti (npr. osobe s gastritisom jako teško podnose ulje crnog kima)...

Okvirno se držim doza od 50-100mg/kg pa je doza za muškarca od 100kg s težim simptomima 10g b.u.crnog kima (3 čajne žličice*), a ukoliko počinje jako kasno s primjenom onda i 4 žličice (što se nastavlja piti za vrijeme sezone alergija). Nestankom alergogene peludi doza se prepolovi...

Nadam se da je sad malo jasniji taj kupus s doziranjem.



*jer čajna žličica ne drži 5ml, valjda već zadnjih 30g.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 08:52   #65
naručit ću si ulje crnog kima protiv alergija (davati ću i svojoj curici- 2 god.) kako čitam najbolji je kalinji i on dođe 100 ml 110 kn, kako moram uzimati 3x 30 kapi zanima me ako tko zna koliko onda bočica traje (neznam koliko je 90 kapi ml) jer se ispati onda to ili s iherba od 1lit?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 13:42   #66
Jel' uzimao netko ulje crnog kima od Bio Althaeae? Ako se tako piše. Trenutno ima akcija na ponudi dana 2 X 500 ml za 300 kn pa me zanima jel' se isplati to naručiti.
__________________
"Alright, everything is alright, since you came along - ...."
Hopery is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 17:35   #67
ja uzimam 3 velike žlice crnog kima i primjećujem da mi jedino tako djeluje. kad me nešto svrbi od alergije, namažem to područje kimom i vrlo brzo se povuku plikovi i svrbež prestane, čak si i ispod nosnica namažem kimom i kihanje se svede na minimum.
moje iskustvo s kimom je- što više to bolje
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 16:50   #68
ulje crnog kima je jedan od najzdravijih prirodnih lijekova uopće.
pomaže u jačanju imuniteta i smanjenju kolesterola.
mila2222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 17:36   #69
Slažem se s tobom mila, ulje crnog kima veoma je ljekovito i praktično
butterfly19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 11:11   #70
Pijem ga radi alergije, čajna žličica ujutro i navečer. Okus je kao da pijem motorno ulje, ali odmah popijem vode i ne dišem na nos. Pomaže.
NastjaMoscow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 09:27   #71
ja ga uzimam s medom, odnosno prvo žličicu meda pa žličicu ulja pa popijem čašu vode. ulje tako ni ne osjetim, a isto sam imala problema s okusom prvo vrijeme.
meni je crni kim za alergije zakon, bolji i od tableta i sprejeva.
dok sam redovita, podnosim alergije prilično dobro, čim zaboravim i napravim pauzu par dana, odmah me i grlo i oči ubiju.
trenutno me masline muče, pa će ubrzo ambrozija, borove i čemprese sam preživila.. blago meni, ne trebam ni govoriti da živim na moru okružena s milijon svega navedenog
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 02:32   #72
Spasilo me alergija, ali okus je zbilja grozan. Je li netko možda probao kapsule? Razmišljam da ih počnem koristiti, pa su preporuke dobro došle.
vexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 23:02   #73
ja nisam primjetila poboljsanje otkad pijem crni kim, zapravo ne pomaze mi uopce. samu sebe sam uvjeravala kako ce mi pomoci i da mi pomaze i super je međutim- nista od toga. pijem ga vec 2 godine redovito svaki dan po 3 cajne zlicice. i onda par dana napravim 'test' da vidim kako djeluje sami kim- ne uzmem anithistaminik, ni sprej za nos nego sam samo na kimu i to je zivi uzas. tako da je crni kim za mene bilo samo bacanje novaca
i stvarno ne razumijem zasto je to ulje skupo ko sam vrag... kupim najvecu mogucu bocu i traje mi 3-4 mj. max, a nekih 300ak kn. koma
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 19:29   #74
Koji crni kim pijete?
Ja planiram uzeti Pranaromov, a možda i Oshadhijev, treba mi nešto kvalitetno sa kćer.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 07:59   #75
ja sam za kćer uzela Oshadhi i pije cca 2 mjeseca ali on/off... Napominjem da nismo niti redovni niti smo dovoljno rano počeli pa ne mogu ništa reći o kimu, ali mogu reći da nam alergija nikada nije bila gora Nije testirana na alergije ali i bez testa znamo da su koma grinje/kućna rašina, sve moguće peludi, a sad ju alergija unštava valjda od ambrozije
Luda sam jer ne znam kako da joj pomognem
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 12:27   #76
biorezonanca i homeopatija u kombinaciji, ja bih probala te blage metode pogotovo za djecu ....
Crni kim će nekome pomoći a nekome neće uostalom kao i sve drugo no svakako treba probati da bi se znalo.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 04:01   #77
elly, ako te što tješi obično je prvo gore prije no što postane bolje. Premda mislim da bi bilo bolje odlučiti uzimati neko vrijeme pola žličice ili ne uzimati uopće i pokušati s nečim drugim. Ja bih probala i s probioticima, ako već niste.

Meni je crni kim pomogao s alergijama uključujući one na hranu i snizila sam si kolesterol koji je skočio zbog štitnjače. Ništa magično, no zamjetno bolje. Pored bolesnjikavih nisam ništa pokupila. Zadovoljna sam.
__________________
Na rubu pameti... Otišla sam sa živcima, ne znam kad se vraćam.
I don't want it to be normal, I want it to be right. - Josh Homme
Vesper Arlene is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 11:41   #78
probiotike uzimamo gotovo pa konstantno (vip probiotike) a za kim stvarno moram jednostavno početi davati REDOVITO pa da mogu realno nešto reći
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 17:04   #79
elly ovo sto ti je merlina spomenula homeopatiju je i meni prvo palo na pamet.
znam preko-nekoliko ljudi i djece koji su se spasili alergije samo sa homeopatijom. bili su bas jaki alergicari na sve zivo, skoro pa na zrak samo sto je to dugotrajan proces
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 08:18   #80
iako smo sad već debelo skrenule s teme, moram pitati (može i na pm), kojeg homeopata u ZG preporučujete?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.