Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2016., 21:47   #201
Ja se dugo vremena farbam i dajem pramenove u plavo. Inace imam tamno plavu kosu koja ide prema nekoj misjoj smedkastoj od pustog tretiranja valjda. Nekad davno imala sam krasnu boju meda prirodno prosaranu pramenovima pogotovo ljeti. Sad se zelim maknuti od kemije s kose. Vidim da je oslabila i u zadnje vrijeme pojacano ispada. Do pola je izrasla moja prirodna, nemam sijede. Samo ne zelim ispasti pilic zuta s plavom kanom...jel bolje da se kaniram (cula sam da kana obnavlja i jaca kosu kao maska) ili da pustim prirodnu svoju na miru?
bubley is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 15:10   #202
Ja imam sličnu situaciju kao i ti, prije par godina sam probala limunov sok, ljeti, ali mi je od njega ispucala jako kosa. Od kamilice meni potamni , razmišljala sam i ja o kani, no imam pramenove pa za sada ništa, ali ako se odlučiš na nešto, podijeli, molim te, s nama iskustvo.

Najbolje mi je riješenje, lagani blajh 3% i ond apreko Keune Semi color prelijev.
__________________
Smijte se više!
Helmuta Newton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 12:22   #203
farbala sam se sa kanom dva puta...



prvi put sa mullerovom intesiv rot...i na mojoj prirodnoj tamnoplavoj ispala je crveno naranđasta ali se jako jako brzo isprala, polila sam je sa vrućim čajem kamilice i dodala limuna, ostavila smjesu 3 sata i bila je na kosi 2 sata

onda sam probala sa kvalitetnijom kanom i dodala čaj od hibiskusa ali hladan i limuna...ostavila smjesu preko noći i na kosi ostavila 40 minuta....rezultat je bila intezivna crvena koja je trajala 1 godinu, meni se uopće nije svidjela ali nije se mogla isprat...to ti je kad uzmeš stvarno kvalitetnu kanu !

sad sam mislila posvijetliti kosu, ali zbog bolesti stitnjače kosa mi se tako prorijedila i oslabila da mi niti jedna frizerka nije preporučila blajh...

i bolje je tako...s obzirom da se prirodno liječim od štitnjače i moram izbjegavati bilo kakve toksine...mislim da onda kemijsko farbanje ne dolazi u obzir ma koliko zarko ja željela platinasto blond kosu

tako da ću probati ići na najsvjetlije što možeš dobiti od biljnih boja...marigold blond

recept je cassia i henna zajedno...naravno sa što više biljaka koje ce poboljšati nijansu, ja sam se odlučila za neven i divizmu...

vidim da tu ima jako puno savjeta...pa sam odlučila to svoje putovanje posvjetljivanja podijeliti sa vama

čim mi na kućnu adresu stignu svi potrebni sastojci sa bojanje kod kuće

vidimo se
__________________
Why do you judge the book by it is cover when you have not read what is inside ?
queen-cassiopeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 16:55   #204
da li je netko koristio samo cassiu za bojanje? treba li biti neka posebna ili je ok i ona sa tvornice zdrave hrane?
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 14:49   #205
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
da li je netko koristio samo cassiu za bojanje? treba li biti neka posebna ili je ok i ona sa tvornice zdrave hrane?
pa cassia daje samo zlatni odsjaj...ne farba baš...više se koristi samo u kominaciji ili kao pakung maska za njegu....

mislim da može bilo koja ako na njoj piše čista cassia, a probaj ju držati preko noći na glavi i ne očekuj drastične rezultate

ako hoćeš pomiješaj je sa malo kane...dobit ćeš tu marigold blond
__________________
Why do you judge the book by it is cover when you have not read what is inside ?
queen-cassiopeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 09:20   #206
Quote:
queen-cassiopeia kaže: Pogledaj post
pa cassia daje samo zlatni odsjaj...ne farba baš...više se koristi samo u kominaciji ili kao pakung maska za njegu....

mislim da može bilo koja ako na njoj piše čista cassia, a probaj ju držati preko noći na glavi i ne očekuj drastične rezultate

ako hoćeš pomiješaj je sa malo kane...dobit ćeš tu marigold blond
Hvala Imas preporuku mozda za koju kanu?
Izasle su mi tu i tamo sijede, bilo puno stresa u jednom periodu i prosaralo me a gledala sam po netu, blogerice pisu kako su ih tonirale bas cassiom pa se pitam ima li to smisla.

Ne bi u narancasto bas cijela, ne pase mi taj odsjaj na lice

Kanirala sam se davno, neka kana iz Sirije je ila , za mendhi, nikad ljepsu zlatno narancastu nijansu nisam imala. Ali nije bilo vise kane, pustila sam da izraste i sad imam svoju boju samo bi pokrila tu i tamo tu neku zlocestu bijelu.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2018., 11:37   #207
Ja imam jako puno sijedih, počelo s 18. Sad nakon 20 godina sam imam potpuno bijeli korijen na vrhu kroz cijelu dužinu. Kosa mi je od tih silnih farbi oslabila a o koži na glavi da i ne govorim. Mislila sam probati s kanom.Treba mi smeđa boja. Molim vas za preporuku i hoće li to pokriti tu količinui sijedih.
Winnor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 21:06   #208
U Dm-u se pojavila neka bio boja za kosu, bez amonijaka.

Nadam se da će netko probati i javiti!

Ime sad ne znam, kutija bijela s nekim lišćem.

To bi bilo skroz ok!
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2018., 10:37   #209
Zove se Respect. Proizvođač Martis. Javite!
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2020., 20:18   #210
Quote:
queen-cassiopeia kaže: Pogledaj post
farbala sam se sa kanom dva puta...



prvi put sa mullerovom intesiv rot...i na mojoj prirodnoj tamnoplavoj ispala je crveno naranđasta ali se jako jako brzo isprala, polila sam je sa vrućim čajem kamilice i dodala limuna, ostavila smjesu 3 sata i bila je na kosi 2 sata

onda sam probala sa kvalitetnijom kanom i dodala čaj od hibiskusa ali hladan i limuna...ostavila smjesu preko noći i na kosi ostavila 40 minuta....rezultat je bila intezivna crvena koja je trajala 1 godinu, meni se uopće nije svidjela ali nije se mogla isprat...to ti je kad uzmeš stvarno kvalitetnu kanu !

sad sam mislila posvijetliti kosu, ali zbog bolesti stitnjače kosa mi se tako prorijedila i oslabila da mi niti jedna frizerka nije preporučila blajh...

i bolje je tako...s obzirom da se prirodno liječim od štitnjače i moram izbjegavati bilo kakve toksine...mislim da onda kemijsko farbanje ne dolazi u obzir ma koliko zarko ja željela platinasto blond kosu

tako da ću probati ići na najsvjetlije što možeš dobiti od biljnih boja...marigold blond

recept je cassia i henna zajedno...naravno sa što više biljaka koje ce poboljšati nijansu, ja sam se odlučila za neven i divizmu...

vidim da tu ima jako puno savjeta...pa sam odlučila to svoje putovanje posvjetljivanja podijeliti sa vama

čim mi na kućnu adresu stignu svi potrebni sastojci sa bojanje kod kuće

vidimo se
Nikad nije kasno za pitati kakav je rezultat
Bez zezanja, obojala bi se, odnosno posvijetilila malo. Imam farbanu kosu, sad i izrast od 2-3 cm. Prije sam bila plavija, od sunca prava plavusa, nitko nije vjerovao da ne dajem pramenove. S godinama se smanjilo i kupanje u moru i kosa je postala pepeljasto plava. Nesto sam se farbala, ali meni se to ne da, pa zovi, pa rezerviraj termin pa sjedi u salonu ko deblo satima itd. Uglavnom, sad pustam svoju kosu, ali da ne bi sve bilo lagano vidim da imam i koju sijedu. Nije mi cilj da ja njih prekrijem, ne smetaju me i ima ih da se mogu izbrojiti na prste. Ali, htjela bi da mi je cijela kosa svijetlija tako da se i one s vremenom, a bit ce ih sve vise i vise, uklope.
Pocela bi sa posvjetljivanjem korijena, dok jos imam tu staru boju na ostatku kose nije moguce sve, narasti ce, ne zuri mi se.
Iskustva? Savjeti? Sto nikako ne?
Cunjoglava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2020., 21:16   #211
Zna li itko hoće li ta cassia išta napraviti na tamno smeđoj kosi? pretpostavljam da ne... ali imam par sijedih, pa ako bi njih samo pokrila da ima da drukčiji odsjaj to mi je taman...
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2020., 21:24   #212
Prirodno bojanje pepeljaste sive i sjede kose u plavo

Moja prirodna boja kose je bila plava, no sada je nekakava peepljasta siva, a bas naprijed gdje ne treba imam dosta sjedih.
Do sada sam stavljala pramenove plave, u zadnje vrijeme sam kombinirala i farbanje izrasta.
Zadnja cca 4 mj nisam nista stavljala na kosu, a voljela bih da je sljedece sto cu staviit na kosu prirodno. I to iskljucivo samo zbog sjedih.
Da li bih mogla koristiti nekakvu prirordnu kanu da dobijem nekakvu plavu boju na svojoj sivoj i sjedoj kosi?
__________________
Jujuica :-)
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2020., 09:18   #213
Pogledaj cassiu malo, ima recepata i prije i poslije slika na netu. samo treba vise puta staviti prije nego uhvati, jer na kosu slabo hvata ali na sloj cassie bolje
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 21:17   #214
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Pogledaj cassiu malo, ima recepata i prije i poslije slika na netu. samo treba vise puta staviti prije nego uhvati, jer na kosu slabo hvata ali na sloj cassie bolje
Little Mermaid, hvala ti na odgovoru.
U međuvremenu sam negdje pročitala da je dobro pomiješati boju Khadi zlatni sjaj sa kanom, pa sam preko neke stranice to i naručila jučer.
Da li znaš kako to izmiješam, boju sa kanom ili stavim na kosu jedno pa isperem onda drugo?
__________________
Jujuica :-)

Zadnje uređivanje suncee1 : 11.05.2020. at 21:18. Reason: Slovo
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 22:03   #215
Quote:
suncee1 kaže: Pogledaj post
Little Mermaid, hvala ti na odgovoru.
U međuvremenu sam negdje pročitala da je dobro pomiješati boju Khadi zlatni sjaj sa kanom, pa sam preko neke stranice to i naručila jučer.
Da li znaš kako to izmiješam, boju sa kanom ili stavim na kosu jedno pa isperem onda drugo?
Ne bi znala

Kana ce ti dati crvenu boju/sjaj, cassia da onako zuckasto, ako dodas zlicu kane i amlu dobijes strawberry blond.

Sa Khadijom nemam iskustva. Bas gledam, javi ful me zanima.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2020., 23:42   #216
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Ne bi znala

Kana ce ti dati crvenu boju/sjaj, cassia da onako zuckasto, ako dodas zlicu kane i amlu dobijes strawberry blond.

Sa Khadijom nemam iskustva. Bas gledam, javi ful me zanima.
Ako stavim samo boju, onda bi trebala biti plava sa zlatnim?
Na izrastu...
A ako stavim na cijelu kosu, s obzirom da je kosa plava obojana?
Bojim se zelenih i sličnih boja 🙄🤣🤔😮
__________________
Jujuica :-)
suncee1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2020., 00:11   #217
probaj na nekom pramenu odispod, to je mozda najbolje
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.