Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2014., 21:43   #41
evo malo za ucenje za free
http://alison.com/courses/Diploma-in-Human-Resources

a ovaj nije free ali je jeftin i zgodno napravljen
http://www.universalclass.com/catalog/index.htm
CEBELICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 22:11   #42
Nemam još iskustva s online učenjem, ali po meni je ovo izvrsna stvar. Dobivanje certifikata je isto tako poželjno iz prostog razloga da imaš što pokazati poslodavcu, naravno ako te bude pitao jer ovako kada nadrobiš završio sam ovo završio sam ono, uglavnom hrpu stvari. Tada poslodavac postane skeptičan i hoće nekakve materijalne dokaze i tek tada može uslijediti provjera znanja.

Npr. ako piše u natječaju treba imati završeno to i to, i znanje iz to i to, onda te oće provjeravati da nisi možda neozbiljan kandidat jer ima svakakvih ljudi.

Ja bih volio da kompletno studiranje kakvo je danas na fakultetima prebaci na online studiranje, baš iz tog razloga jer mnogi ljudi su previše udaljeni od fakulteta. Zatim studiraju uz posao i onda nestigneju, a ovako poogledaš kad oćeš, taman da ima ograničeno vreenski kada se može pogledati lako na svom kompu staviš snimanje videa, pa poslije pogledaš kad stigneš !
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 23:13   #43
Treba znati i to da nije svki papir , sve i da ga platis, podjednako vazan. Zato treba pomno prouciti sve oko faksa kojeg upisujes. Osim ako samo zelis znanje.

http://www.usnews.com/education/onli...d-from-the-bad

http://en.wikipedia.org/wiki/Higher_..._United_States
CEBELICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 18:11   #44
Oprostite,
nova sam u ovome, čini mi se dosta zanimljivo to online učenje i slušanje predavanja
pa me zanima što točno mislite o ovoj stranici:
http://www.universalclass.com/index.htm ?
Odabrala bi ova predavanja :
http://www.universalclass.com/i/subjects/specialed.htm

Pošto me to područje jako zanima i srodno je mom zanimanju, bila bi vam jako zahvalna na svakoj informaciji!
Lijep pozdrav!
msfemme25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2014., 10:10   #45
https://www.coursera.org/

Ja sam prošlo ljeto odslušala pola predavanja na 2 kursa (tečaja, kolegija), jedan se zvao...nešto kao Javno govorništvo, a drugi je bio...hm... Kemija u kuharstvu ili tako nešto....

Ispalo je ipak da nisam imala vremena odslušati sve, jer su me stisnule obaveze, a ti zbilja moraš posvetiti 2-3 sata tjedno za te obaveze, dakle, preslušaj, pregledaj predavanje, riješi zadatke, pošalji zadatke, ovaj kolegij s kuhanjem je još imao neke zadačiće praktične....

Tak da, sve u svemu, zanimljivo za pratiti, ako znaš engleski, no, nemojte se zavaravati da možete fušati i to pohvatati...ono, ne radite ništa 3 tjedna i tako...
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 20:37   #46
Misljenja sam da je to tako dobro i ucinkovito onda nitko ne bi vise studirao na sveucilistima,veleucilistima,itd...
juridika21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:40   #47
Ima li netko da je odslušao iz područja dentalne medicine, protetika ili slično jer nisam našla ništa zanimljivo u tom području.
Dentalni asistent me točno zanima pa bih voljela usporediti primarni tečaj od strane komore za den.med. i nešto ovog tipa.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 12:10   #48
Zna li netko zašto je webcam neophodna za courseru?
Mene je to prepalo jer sam pomislila da se predavanjima mora prisustvovati u realnom vremenu.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 17:52   #49
Quote:
Beauty-pop kaže: Pogledaj post
Zna li netko zašto je webcam neophodna za courseru?
Mene je to prepalo jer sam pomislila da se predavanjima mora prisustvovati u realnom vremenu.
Mislim da je to potrebno za identificiranje kod onih tečajeva koji će izdati diplomu na tvoje ime.
__________________
"..ono, alisa u zemlji cudesa izgleda kao prirucnik formalne logike", ..a unda
Registar izdajnika
Pjesma nad pjesmama
Ista dy Ajelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 12:29   #50
Quote:
juridika21 kaže: Pogledaj post
Misljenja sam da je to tako dobro i ucinkovito onda nitko ne bi vise studirao na sveucilistima,veleucilistima,itd...
Radi se o relativno novom formatu pa su onih par koji i znaju za to skeptični. Većina nema pojma da to i postoji ili su samo čuli za to i jednostavno ih nije briga. Nije takav oblik obrazovanja za svakoga, treba imati samodisciplinu i treba biti snalažljiv. U nekim kursevima nemaš koga pitati ni povući za rukav, u drugima se komunicira napismeno preko mailova ili foruma pa moraš pitanja pametno formulirati bez one prirodnosti direktne komunikacije.

Pomalo će to postati atraktivna varijanta, u SAD-u je to već postalo više prisutno koliko čujem od jednog IT-jevca otamo. Samo kad proguglate online Bsc/MSc u SAD-u i Europi vidite ogromnu razliku u broju ponuđenih (u SAD-u skoro svaki bolji univerzitet nudi programe u online modusu, dok u Europi nije baš velika ponuda). Uz to u Europi takve programe se može nuditi samo na engleskom u suprotnom gube mogućnost šireg dosega, nije ni to lako organizirati.

Ja upravo završavam diplomski na taj način u inozemstvu i kad to spomenem ljudima svi imaju 100 pitanja. Zanima to ljude, posebno jer je fleksibilno pa je lakše kombinirati uz posao, a znanje je znanje, svejedno je kako si ga dobio. Najviše me iznenadi kad od ponekih čujem da već znaju nekoga tko se obrazuje na taj način.

Sumnjam da će ikad propasti standardna sveučilišta, ništa ne može zamijeniti iskustvo studiranja, ne radi se tu samo o sjedenju u učionici i za knjigom, nego ima tu i kulturna i društvena komponenta (čitaj: nova prijateljstva i provodi)

Ali za dodatnu specijalizaciju kao što je npr. diplomski studij, dušu dalo.
paprat984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 17:46   #51
Ima ko da prati na EDX-u i da polaže certifikate,jedino mi se on čini vrlo uspješnim u odnosu na ostale online tečajeve jer pruža dosta mogućnosti(normalno i Coursera,Khan...) ali mi je nekako bolji.Ima da je neko u toku?
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 23:11   #52
Ekipo, kako održavate motivaciju za online tečajeve? Već sam više puta pokušavala odslušati nešto na Courseri, ali pažnja mi luta, uvijek je nešto bitnije i tako.
Doduše, ja sam još uvijek redovni student pa dopuštam mogućnost da je jednostavno stvar u prezasićenosti.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 00:28   #53
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Ekipo, kako održavate motivaciju za online tečajeve? Već sam više puta pokušavala odslušati nešto na Courseri, ali pažnja mi luta, uvijek je nešto bitnije i tako.
Doduše, ja sam još uvijek redovni student pa dopuštam mogućnost da je jednostavno stvar u prezasićenosti.
Malo po malo rjesavaj i prati,svakim danom
__________________
Carry on
d1n0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 12:47   #54
Quote:
d1n0 kaže: Pogledaj post
Ima ko da prati na EDX-u i da polaže certifikate,jedino mi se on čini vrlo uspješnim u odnosu na ostale online tečajeve jer pruža dosta mogućnosti(normalno i Coursera,Khan...) ali mi je nekako bolji.Ima da je neko u toku?

Dobiješ svakako potvrdu na svoje ime kada ispuniš sve obaveze, piše da si uspješno završio i s kojim rezultatom, a ako želiš službeni certifikat, to se plaća i postoji rok unutar kojega moraš platiti i obaviti što treba da bi ostvario pravo na njega, sve je objašnjeno (uvijek negdje desno od linka na tečaj piše Upgrade to Verified).

Nisu svi isti. Ja volim edX, al' dogodilo se npr. s jednim tečajem koji sam pohađala da su ljudi platili prije nego što je tečaj uopće započeo, pa ostali razočarani, bio toliko loše organiziran i bilo je takvih problema da ljudi nisu ni mogli ispuniti uvjete za certifikat, al' to je rijetko, od xy tečajeva koje sam pratila, eto s tim jednim je bilo tako... nemoj požurivat s time, uplaćivati odmah (postoji rok, ali traje i nakon što tečaj krene) i izbjegavaj to raditi s tečajevima koji se pojave prvi put pa ne možeš provjeriti kakva su iskustva prijašnjih polaznika, pogledati ocjene i sl.
Ne zalijeći se, samo to.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.