Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2013., 14:01   #41
milijun posto se carini i poštarina! Ne trebaš ni gubiti vrijeme na provjeru te informacije. Suludo je, glupo je ali da... cijena robe+poštarina = iznos na koji lupaju carinu, PDV i ostala davanja
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 14:13   #42
Ovo su meni poslala na mail

(...)Sukladno čl.38. Carinskog zakona trošak poštarine ili prijevoza do hrvatske granice predstavlja trošak koji se uračunava u carinsku osnovicu, molimo Vas da nam pošaljete račun za robu u kojem je iskazan trošak transporta ili je naveden paritet isporuke robe (CPT,DDU,CIP,FCA-mjesto isporuke u RH).

Ukoliko nemate račun za robu sa iskazanim troškovima transporta ili prethodno navedenim paritetima isporuke obračun carine i PDV-a izvršit će se sukladno carinskim propisima temeljem računa koji je pristigao uz pošiljku (...)
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 14:20   #43
Moja zadnja (i prva ) narudžba sa iHerba je iznosila 26.66 $ bez poštarine. Pošiljku mi nisu otvarali (što mi je bilo čudno, jer mi ama baš uvijek otvore kad naručim nešto s Naturisima ili feeluniquea), niti su me carinili..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 14:55   #44
Mene su u par godina (6-7) koliko naručujem sa neta carinili samo 2x
Jedna narudžba je bila na 400kn (prije par godina kad je limit bio 300kn) sa 90 +pdv
i prije par dana na narudžbu od 1500kn sa 370kn + pdv

Tako da sam ja zadovolja sa našom carinom
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 14:59   #45
uhhh... ti si stvarno dobro prošla... a ja na 180 platila 90kn
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 15:24   #46
Da, i to zadnje što sam naručila je bilo baš
nezgodno. Razni biljni ekstrakti, prahovi, kozmetilke komponente i slično.
Osim toga na neka biljna i eterična ulja se plaća dodatna (zaštitn ili tako nekako) carina
jer uvoziš robu koja se proizvodi i kod nas (lavanda i kamilica npr).
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 08:34   #47
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
milijun posto se carini i poštarina! Ne trebaš ni gubiti vrijeme na provjeru te informacije. Suludo je, glupo je ali da... cijena robe+poštarina = iznos na koji lupaju carinu, PDV i ostala davanja
a no no

that is my thing

jos cu provjeriti, jer na njihovoj sluzbenoj je nesto drugo navedeno
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 09:37   #48
U carisnkom zaknu jasno piše što podliježe carini:
Članak 31.
(...)Cijena koja se zaista plaća ili cijena koju treba platiti ukupno je učinjeno plaćanje ili plaćanje koje treba učiniti kupac u korist prodavača za uvezenu robu i uključuje sva plaćanja koja je kao uvjet prodaje za uvezenu robu učinio ili će učiniti kupac prodavaču ili trećoj osobi da bi se ispunile obveze prodavaču. Plaćanje ne treba nužno biti u obliku prijenosa novca. Plaćanje se može obaviti i kreditnim pismima ili drugim dogovorenim instrumentom plaćanja. Plaćanje se može obaviti izravno ili neizravno.

Članak 38.
U postupku određivanja carinske vrijednosti prema članku 31. ovoga Zakona cijeni koja je stvarno plaćena ili koju treba platiti za uvezenu robu treba dodati:

a) sljedeće stavke, do iznosa do kojeg ih snosi kupac, a nisu uključene u stvarno plaćenu cijenu ili cijenu koju treba platiti za robu:

1. proviziju i naknade posredovanja, osim kupovne provizije,

2. troškove ambalaže koja se u svrhu carinjenja smatra jedinstvenim dijelom dotične robe,

3. troškove pakiranja bilo da se radi o radnoj snazi ili gradivu,

4. troškove prijevoza uvezene robe do luke ili mjesta ulaska u područje Republike Hrvatske,
(...)
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 09:46   #49
Mene nisu carinili nijednaput u 8 godina koliko naručujem sa neta.
Većinom pazim da ne pređem dozvoljeni iznos, ali dogode se i veće cifre
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 12:55   #50
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
U carisnkom zaknu jasno piše što podliježe carini:
Članak 31.
(...)Cijena koja se zaista plaća ili cijena koju treba platiti ukupno je učinjeno plaćanje ili plaćanje koje treba učiniti kupac u korist prodavača za uvezenu robu i uključuje sva plaćanja koja je kao uvjet prodaje za uvezenu robu učinio ili će učiniti kupac prodavaču ili trećoj osobi da bi se ispunile obveze prodavaču. Plaćanje ne treba nužno biti u obliku prijenosa novca. Plaćanje se može obaviti i kreditnim pismima ili drugim dogovorenim instrumentom plaćanja. Plaćanje se može obaviti izravno ili neizravno.

Članak 38.
U postupku određivanja carinske vrijednosti prema članku 31. ovoga Zakona cijeni koja je stvarno plaćena ili koju treba platiti za uvezenu robu treba dodati:

a) sljedeće stavke, do iznosa do kojeg ih snosi kupac, a nisu uključene u stvarno plaćenu cijenu ili cijenu koju treba platiti za robu:

1. proviziju i naknade posredovanja, osim kupovne provizije,

2. troškove ambalaže koja se u svrhu carinjenja smatra jedinstvenim dijelom dotične robe,

3. troškove pakiranja bilo da se radi o radnoj snazi ili gradivu,

4. troškove prijevoza uvezene robe do luke ili mjesta ulaska u područje Republike Hrvatske,
(...)
ok, nasla, procitala.

moja interpretacija je ovakva:

ne mogu kopirati, smece od kompa je poludilo

pogledaj i st.7. tog čl.31 koji je svojevrsna iznimka od cijelog članka

onda imamo čl.39.st.1.točku a.

buduci da je svrha ovog propisa carinjenje robe i usluga u svakom prometu a ne samo poštanskom, dolazimo do velike problematike.

jer članak 38. navodi i troškove pakiranja, ambalaze, utovara, istovara, hendlanja,spedicije itd.

u ovom slucaju, sve je to objedinjeno u poštansku uslugu i ne moze se tocno znati kolko sto kosta, stavku po stavku. a mozda necega ni nema u toj cijeni, ko ce ga znati. a mozda postoji neka stavka koja uopce ne spada u te pobrojane stavke. znaci, odrediti ne mozemo nikako, sto bi i znacilo da ova odredba se ne moze primjeniti na postansku uslugu vec se odnosi na prijevoz koji podrazumijeva bilo kopnene bilo vodene bilo zracne prijevoznike (kamione, avione, vlakove, brodove itd.)

isto tako ne zna se kolko kosta ta usluga do granice RH i od granice RH.

ako cemo te troskove pribrojavati, onda se bome mora i umanjivati za određeni iznos od granice do mjesta isporuke sto nalaze cl.39.st.1. tocka a

a to sve skupa nema smisla u ovom slucaju.

isto tako, jako je diskutabilno i po meni pogresno rijec prijevoz izjednacavati s postanskom uslugom. to prijevoz nije. nikako.

i onda je logicno da na njihovim stranicama pise ono sto sam vec prije navela.

no da sam citala i bolje napisane zakone, bome jesam.

da se meni to dogodi, bome bi prigovarala i zalila se jer nema uporista u propisima.
__________________
Sometimes I feel like throwing my hands up in the air
I know I can count on you When food is gone You are my daily meal
voorn7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 18:16   #51
Quote:
Starleta kaže: Pogledaj post
Mene su u par godina (6-7) koliko naručujem sa neta carinili samo 2x
Jedna narudžba je bila na 400kn (prije par godina kad je limit bio 300kn) sa 90 +pdv
i prije par dana na narudžbu od 1500kn sa 370kn + pdv

Tako da sam ja zadovolja sa našom carinom
jel ti ova velika narudžba bila s iherba isto? ako je, nije te bilo strah tako puno novaca njima ostaviti a ne primaju paypal?
Grubač. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 20:46   #52
Nije bila sa iherba, već sa Aroma -zone. To je francuska stranica sa proizvodima za izradu home made kozmetike.
Ne primaju paypal, ali me nije bilo strah naručiti.
Paket mi je došao za 5 dana, dostava feedex
Imala sam probelm sa jednim proizvodom koji je bio pokvaren i za 4 dana je došlao novi paket sa tim proizvodom
i još sam dobila poklon.

Imaju besplatan shipping za vriejdnost iznad 95eura.
Planiram ponovno naručivati ubrzo, pa ako se netko želi priključiti
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:41   #53
bok dame ovaj chat mi se čini više user friendly i mirniji od onog na velikom pdf-u. kako ste? Starleta, kako ide prodaja prek FBa, jesi išta novo miksala?

ja sam probala danas onaj DIY uljni odstranjivač od ricinusa i suncokreta napraviti
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:44   #54
Ja na onom chatu uopće ne pišem a niti čitam
Miksam danas nešto novog, stavit ću slikice na face pa ćeš vidjeti.
Volim ove pjenaste (whipped) maslace miksam jedan od kakoa maslaca sa višnjom
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:47   #55
ajme ja jedva čekam skupiti neku lovu pa da ti dam za onaj maslac peeling, genijalna je stvar.

ja onaj chat povirim jednom u par dana da vidim što se zbiva iz čiste znatiželje no rijetko postam više jer sve se dočeka na nož.. nažalost. frendica je rekla da je jednom čitala par stranica i toliko se nanervirala zbog gluposti koje su bile napisane da je dobila alergijsku reakciju od živčanjenja i češala se cijeli dan

e da i odstranjivač je genijalna stvar. stavila sam 2/3 ulja suncokreta i 1/3 ricinusa, idealan je omjer je nije masno i topi sve živo kao ludo. hvala na receptu
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:51   #56
frendica ti je puknuta...
Nema šanse da se ja tako nerviram oko svega...bila bi cijela jedan lišaj

Super, da. Ricinus inače super topi drugu masnoću, ali mogao bi te mrvicu isušiti.
Ja ga stavljam 10% na ukupno količinu ulja i to mi je taman. Za masniju kožu može malo viiše.

Čime se kasnije umivaš?
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:56   #57
ovim veganskim gelom:



no pošto je ta uljna mješavina samo za oči, radije samo polijem vodom i natapkam ručnikom jer mi zamjenjuje kremu oko očiju, no nju stavim svakako kad ne skidam sa ovim uljima jer koristim i komercijalne maramice.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 12:59   #58
planiram napraviti danas post sa ovom mješavinom, da stavim naznaku da više ricinusa isušuje pa je potrebno 10% za suhu kožu, do 30% za masnu kožu kako si sama rekla? ne bih htjela ikome shebati oči ili kožu s tim, pa ću staviti naznaku.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 13:01   #59
Pa da, stavi.Ricinus može blago isušiti. neće to biti ništa strašno, ali mogao bi malo.
Mene više od 15% malo isuši. Ne mora biti da će druge jednako.

Ovu mješavinu možeš korisiti i za cijelo lice, ne samo za oči.
Starleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 13:04   #60
hm budem probala, hvala. no staviti ću i naznaku da je najmjenjeno uglavnom za oči. nisu komedogena ulja no ne bih da mi netko dođe kakati kako je zbog mene oprištavio
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.