Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2013., 14:15   #81
Inače, kada bi igralo 18 najjačih klubova iz PLa protiv 18 Bundesligaša mislim da bi pobjednika znali unaprijed. Englezi još uvijek imaju kvalitetu nogometa uvjerljivo na svojoj strani, a to je najjači argument. Švabe bi ih mogle dobit jedino ako bi englezići shvatili te tekme ozbiljno kao Kup Uefa.
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:18   #82
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Inače, kada bi igralo 18 najjačih klubova iz PLa protiv 18 Bundesligaša mislim da bi pobjednika znali unaprijed. Englezi još uvijek imaju kvalitetu nogometa uvjerljivo na svojoj strani, a to je najjači argument. Švabe bi ih mogle dobit jedino ako bi englezići shvatili te tekme ozbiljno kao Kup Uefa.
Vidjeli smo i ove godine kako je engleski prvak dobio njemackog?

Ili hoces reci kako nisu dovoljno ozbiljno shvatili ligu prvaka?
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:19   #83
Quote:
sukKi kaže: Pogledaj post
daj preat, ovo je sve presmijesno kad nema pravih igraca s prema, nes pa?




cek, idem pitat anderlona, koji, sjecam se, voli prem, di su mu decki s prema
jel zna on mozda


i površni poznavatelji prema su dovoljni da razbiju iluzijice ekipi s bundesa

Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Ajde, sto drukas za nekoga, ali brate ovim se vec brukas.
Zadnju ligu prvaka su uzeli prije tri godine? Vi?
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:19   #84
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Ajax?

Nema kluba u Italiji osim AC Milana koji s njima moze ici u istu recenicu.
Zadnje tri sezone jedini protivnik kojeg su dobili a da je iznad njihovog ranga je City i Milan (rezultatski beznačajna utakmica). Kasnije u EL jedino su u te tri godine prošli Anderlechta.
Dabizas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:20   #85
@ tijs, ti i ja pocinjmo ponovno postojat tek kad mi vratis one postove tam di trebaju bit

do tad -----> ko te jebeno jebe.
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:21   #86
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
Zadnju ligu prvaka su uzeli prije tri godine? Vi?
Kakve veze ima tko je uzeo zadnju ligu prvaka? Cak i da ne gledamo koeficijent po kojemu Bundesliga debelo dere Seriju A, zadnji susret njemackog i talijanskog buduceg prvaka je pokazao kvalitetu liga. Osim toga i Conte je sam to rekao tako da ne treba oko toga vise trositi ni slova.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:22   #87
Quote:
morski magarac kaže: Pogledaj post
borussia, schalke su u rangu s ajaxom, psv-om?


o LP titulama samo i govorim. još najbolje da ću pisat o kriminalnim titulama unutar lige


samo opušteno
Odakle Schalke u istu recenicu s Ajaxom? A nije ni Borussia daleko od izbacivanja iz usporedbe.
Eric Delko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:25   #88
Quote:
sukKi kaže: Pogledaj post
@ tijs, ti i ja pocinjmo ponovno postojat tek kad mi vratis one postove tam di trebaju bit

do tad -----> ko te jebeno jebe.


Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima tko je uzeo zadnju ligu prvaka? Cak i da ne gledamo koeficijent po kojemu Bundesliga debelo dere Seriju A, zadnji susret njemackog i talijanskog buduceg prvaka je pokazao kvalitetu liga. Osim toga i Conte je sam to rekao tako da ne treba oko toga vise trositi ni slova.
dobro ajde, tu te zajebavam. Talijane ste vjerojatno prestigli, iako sam dojma da i njihova minikrizica lagano prilazi kraju. No, da bi dostigli Prem ili Primeru trebat će pojest još puno žganaca
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:26   #89
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Vidjeli smo i ove godine kako je engleski prvak dobio njemackog?

Ili hoces reci kako nisu dovoljno ozbiljno shvatili ligu prvaka?
Sad si riješio mali prst lijeve ruke. Još ti ih je ostalo 17 + dva rezervna.

Ili hoćeš reć kako je švicarska liga jača od engleske jer Basel šamara po Otoku?
Ono is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:27   #90
Quote:
Dabizas kaže: Pogledaj post
Zadnje tri sezone jedini protivnik kojeg su dobili a da je iznad njihovog ranga je City i Milan (rezultatski beznačajna utakmica). Kasnije u EL jedino su u te tri godine prošli Anderlechta.
Govorim opcenito gledajuci na povijest i Ajaxov ukupni znacaj za europski nogomet, a ne na zadnjih par sezona. Taj klub placa danak slabe i nekonkurentne lige, ali uz Barcelonu ima daleko najbolju nogometnu skolu na cijelom kontinentu. Ako cemo biti iskreni, ona Barcina je ionako kopija Ajaxove.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:28   #91
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Vidjeli smo i ove godine kako je engleski prvak dobio njemackog?

Ili hoces reci kako nisu dovoljno ozbiljno shvatili ligu prvaka?
Nizozemska liga > Prem u tom slučaju. Mancio je Prem osvojio na temelju činjenice da su mu igrači za oko klasu bolji od protivničkih(izuzev Uniteda).

No vidjeli smo i u finalu LPa da je ŠESTA(!) engleska momčad pobijedila viceprvaka Njemačke(Bayern). Kod njih doma.
__________________
Cometh the hour cometh the man.
Anyhow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:29   #92
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
Odakle Schalke u istu recenicu s Ajaxom? A nije ni Borussia daleko od izbacivanja iz usporedbe.
pa vrati se na moje uključenje u raspravu. počelo je s odvajanjem pokrajina. al da ti pomognem, ova usporedba se odnosi na aktualno stanje snaga.

inače, ja ne držim stranu nikome. serie a mi je najdraža liga. smatram da je slabija od BL i da je BL slabija od prema. primera je najjača. govorim o trenutnom stanju, potpuno sam neutralan i jedini argument mi je zdrav mozak.

sad iden ća, samo sam se mora referirat na ono debilno odvajanje.
morski magarac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:30   #93
Quote:
morski magarac kaže: Pogledaj post
pa vrati se na moje uključenje u raspravu. počelo je s odvajanjem pokrajina. al da ti pomognem, ova usporedba se odnosi na aktualno stanje snaga.

inače, ja ne držim stranu nikome. serie a mi je najdraža liga. smatram da je slabija od BL i da je BL slabija od prema. primera je najjača. govorim o trenutnom stanju, potpuno sam neutralan i jedini argument mi je zdrav mozak.

sad iden ća, samo sam se mora referirat na ono debilno odvajanje.
da objektivan, dobro znamo da si obični hejter
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:30   #94
Quote:
Ono kaže: Pogledaj post
Sad si riješio mali prst lijeve ruke. Još ti ih je ostalo 17 + dva rezervna.

Ili hoćeš reć kako je švicarska liga jača od engleske jer Basel šamara po Otoku?
Nisam rijesio nista jer je to ionako subjektivan dojam. Kako moj tako i tvoj. U nekakvim medjusobnim susretima svih ekipa BL vs. PL vjerujem da bi bili negdje pari-pari uz malu prednost engleza. Razlika nije ni blizu onolika kakvu zelite prikazati. Kada jos uzmemo koliko se novaca ulaze u jednu, a koliko u drugu ligu, dobijemo jasnu sliku da BL jasi PL.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:32   #95
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Razlika je u tome sto Hopp ima ogroman otpor u njemackoj navijackoj kulturi. Mogao bi ti sad staviti ovdje razlicite gifove koji pokazuje sa kakvim sve situacijama se on susreo na stadionima po njemackoj. Na Westfalen se uostalom uopce ne usudi ici. Upravo taj ogromni otpor nogometne zajednice ga je natjerao da ogranici svoja ulaganja u Hoffenheim i da klub pokusa etablirati na drugaciji nacin.
To je sad do kulture, u Engleskoj su navikli da se klubovi prodaju, kupuju itd. odgovor je jednostavan, nogomet je u startu postavljen na drugačijim temeljima i ne vidim tu nekakav problem.

Kao i sportovi u SAD-u koji su također na drugačijim temeljima, u Europi je nepojmljivo da se klub seli u drugi grad, kod njih je to normalno.

Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Bayer Leverkusen posluje poprilicno zdravo i farmaceutska ulaganja u klub su poprilicno minorna. Osim toga ulazu puno u svoju skolu, a i godine Bundeslige su i njima stvorile odredjenu tradiciju. Wolfsburg je pak druga prica i njih ionako nitko ne zeli u Bundesligi.
Dosta klubova u EPL je zadnjih godina počelo ulagati u svoje škole (provjereno znam za Newcastle i City), samo Englezi koliko znam još uvijek imaju neka ograničenja u vezi mladih igrača (oko toga koliko smiju putovati), a uz to imaju i manju bazu igrača od BL (manji broj stanovnika, Nijemaca 80M, Engleza 50M ako se ne varam, oko 60% veća baza).

Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Istina je da nema i da je rijec o cisto subjektivnom dojmu, ali mase engleza zadnjih par godina po njemackim stadionima mi pokazuju kako neki kurac kod njih ne stima kad dolaze gledati Bundesligu pored svoje vrhunske lige. Zadnjih godina na utakmicama Gladbacha, BVB, Schalkea..... mozes cesto sresti skote ili engleze.
In terms of volume the market with the largest number of visits is Ireland, accounting for 164,000 of the total 767,000 visits that include football among the activities. Norway (77,000) is in second spot, followed by the USA (56,000), the Netherlands (41,000) and Germany (39,000).

Izvor: http://www.visitbritain.org/mediaroo...1/plandvb.aspx

Pazi dosta ekipe ima koja je tu došla turistički, neki zbog navijačkih prijateljstava, ali baš da su direktno došli jer im EPL ne odgovara, ne znam. Kao i što vjerujem da je od navedenih 39k Nijemaca većina došla turistički ili zbog nekih drugih razloga, a nogomet im nije bio u prvom planu.

Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Spomenio sam klubove kao sto su Hannover, Mainz i Freiburg u kojima se zadnjih godina odlicno radi i koji imaju puno vise uspjeha nego neki Bundesligasi koji imaju puno veca financijska sredstva (npr. Wolfsburg ili HSV).
Takve primjere imaš u valjda svakoj ligi na svijetu.
Dabizas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:33   #96
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Spomenio sam klubove kao sto su Hannover, Mainz i Freiburg u kojima se zadnjih godina odlicno radi i koji imaju puno vise uspjeha nego neki Bundesligasi koji imaju puno veca financijska sredstva (npr. Wolfsburg ili HSV).
QPR i Swansea.
__________________
Cometh the hour cometh the man.
Anyhow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:34   #97
Quote:
Anyhow kaže: Pogledaj post
Nizozemska liga > Prem u tom slučaju. Mancio je Prem osvojio na temelju činjenice da su mu igrači za oko klasu bolji od protivničkih(izuzev Uniteda).

No vidjeli smo i u finalu LPa da je ŠESTA(!) engleska momčad pobijedila viceprvaka Njemačke(Bayern). Kod njih doma.
Da, pobjedili ste ih, no ne i nadigrali. Kad je Barcelona samarala United u finalu, mogli smo govoriti o nekakvoj demonstraciji moci dok je u ovom slucaju odlucila fortuna i valjda dobra karma Chelskog, kojeg su suci prije jebali i zakidali.

Ta utakmica sigurno ne moze sluziti kao kakva referenca PL jer si istom samo zabijate autogol. Slicno je i sa utakmicom protiv Barcelone.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:37   #98
Quote:
Anyhow kaže: Pogledaj post
QPR i Swansea.
Ili da slika bude kompletnija: http://cache.gyazo.com/ef597a67dd8f5...201d97f8b0.png

btw. ima li ovako neka slična tablica za BL?
Dabizas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:39   #99
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Da, pobjedili ste ih, no ne i nadigrali. Kad je Barcelona samarala United u finalu, mogli smo govoriti o nekakvoj demonstraciji moci dok je u ovom slucaju odlucila fortuna i valjda dobra karma Chelskog, kojeg su suci prije jebali i zakidali.

Ta utakmica sigurno ne moze sluziti kao kakva referenca PL jer si istom samo zabijate autogol. Slicno je i sa utakmicom protiv Barcelone.
Onda kada ste vi prošle godine ispali protiv u grupi pored Arsenala i Marseillea. Predpostavljam da će izgovor biti kriza na početku godine i novi teren za klince, no treba napomenuti da je Marseille te sezone završio deseti u Francuskoj.
__________________
Cometh the hour cometh the man.
Anyhow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 14:44   #100
Quote:
Anyhow kaže: Pogledaj post
Onda kada ste vi prošle godine ispali protiv u grupi pored Arsenala i Marseillea. Predpostavljam da će izgovor biti kriza na početku godine i novi teren za klince, no treba napomenuti da je Marseille te sezone završio deseti u Francuskoj.
Sto uopce za tebe znaci izgovor? Bilo kakav razlog tog ispadanja ces nazvati jeftinim izgovorom tako da nemam volje davati razloge tog ranog ispadanja.

Da, ekipa je jos bila zelena za ligu prvaka i trebala su im vlastita iskustva koja su bolno platila. Nemoj zaboraviti da se ta ekipa gradila od mladih i neiskusnih igraca koji nikad nisu igrali u elitnom natjecanju za razliku od Cityevih igraca koji dvije godine za redom nisu uspjeli proci grupu.
Tko tu ne vidi razliku je jednostavno hejter.
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.