Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2014., 11:09   #61
E super, javi. Ako je bb manja, uzet ću onda klasičnu. A ima li kakve opcije rada u intervalima? Opis im je malo štur, piše samo rad u kontinuitetu, iako sam na par mjesta naišla na suprotni info, pa nisam sigurna. I za koju kvadraturu prostora ti je dovoljna?
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 14:00   #62
evo, Satin...
Ulila sam vode do oznake max i stane točno 250ml vode. Na spheri imaš dva gumbića: jedan je za paljenje/gašenje svjetla koje je zaista diiivno, onako lijpo ugodno žuto kao svjetlo svijeće (nema drugih boja), a drugi gumbić ima tri "funkcije": jedan stisak= kontinuirani rad u trajanju 1 sat, drugi stisak= kontinuirani rad u trajanju 4 sata, treći stisak= gašenje sphere.
Kod mene sphera stoji na samom ulasku u dnevni boravak koji je jedna velika prostorija koja uključuje boravak+trpezariju+kuhinju sve u jednom pa je to cca 35m2. Da ti budem najiskrenija, ok je jer miriši sve ali iskreno mislim da bi bila puno intenzivnija na prostorima do cca 25m2. No opet uzmi u obzir da sam ja u kući pa je i strop malo višlji nego u stanovima pa je i kubikaža prostora kudikamo veća.
Prije sphere sam imala Sha za koji ti najiskrenije kažem da u usporedbi sa spherom ne vrijedi svojih novaca. Sphera nam je na prvu u usporedbi sa Sha izgledala kao igračka jer je plastična, ali stvarno lijepo radi (ništa lošije od sha) i najbitnije je što se može bez problema očistiti (što je kod sha bio jeb... problem). Ono što bih promijenila na spheri je mjesto gdje kabel ulazi u difuzer (od dolje je što mi je totalno bezveze ali nije nekakav problem nego samo primjedba) i voljela bih da ima neki impulsni mod tipa da se uključuje svakih 15 minuta po par minuta... No stvarno sam zadovoljna sa spherom i nisam požalila kupnju
Vjerojatno znaš ali u Kemig mislim da petkom imaš popust na pranarom

edit: i bb je ponavljam značajno manja od klasične sphere jer je namijenjena dječjim sobicama
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 14:30   #63
Hvala na informacijama I meni je prostor dnevnog, blagovaone i kuhinje otvoren, 45m2, tako da isto neće pokriti kako bih htjela, ali selit ću ga po potrebi. Malog Kineza bi onda stavila u spavaću sobu.

Još se dvoumim između Sphere i Alphe, jer Alpha ima opciju tog isprekidanog rada, što mi je super, ali s druge strane pokriva nešto manji prostor koliko sam pročitala. Znam za popust, a imam i bodova na Terri koje mogu iskoristiti. Samo ne kužim zašto su ti difuzeri općenito tako skupi. Ove najskuplje ni ne gledam, ne vjerujem da vrijede toliko.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 10:09   #64
da, taj isprekidani rad je super funkcija i ne znam zašto ju nemaju po defaultu svi difuzeri
Alpha pokriva stvarno malu kvadraturu jer ako max 20m2,vjerojatno je optimalna za samo sobu od cca 15m2... Uzmi 2 komada ili stavi kinezića i alphu u prostor
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 22:30   #65
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Uzela sam na ebayu difuzer. Piše da je ultrazvučni, ali tijekom rada voda se zagrije. Je li tako i kod vaših ultrazvučnih kupljenih na Terri organici?

Pitam primarno za njih jer planiram uzeti jedan od Pranaroma, vjerojatno Sphera bb. Razlika u cijeni između njih i ovog malog Kineza je ogromna. Pretpostavljam da je i u kvaliteti. Inače radi ok, ispušta maglicu, tih je, ima više načina rada u intervalima i mogu se mijenjati boje svjetla. Takve karakteristike imaju i ovi skuplji. Jedino što je malo manji pa pokriva i manji prostor. I ako netko ima Spheru, koliko vode prima? Da mogu usporediti bar teoretski.
može link od difuzera
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2014., 22:46   #66
Sada vam je Daolia difuzer na akciji u aromedici.
On pokriva velike prostore, meni je baš dobar, čak ga ne moram niti čistiti svaki mjesec kako piše, zapravo imam ga nekoliko mjeseci i još se nije zaštopao.
Ovdje ima više o značajkama
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 11:06   #67
Quote:
anab789 kaže: Pogledaj post
Sada vam je Daolia difuzer na akciji u aromedici.
On pokriva velike prostore, meni je baš dobar, čak ga ne moram niti čistiti svaki mjesec kako piše, zapravo imam ga nekoliko mjeseci i još se nije zaštopao.
Ovdje ima više o značajkama
draži su mi inače difuzeri s vodom, ali stvarno me zanima realna upotreba ovog tipa difuzera.... Koliko staviš ulja i koliko ti to traje onda?
Jer u difuzere s vodom stavim cca 10-15ak kapi i to stvarno traaaaje dok se potroši onih 250ml vode i te kapi.
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 11:25   #68
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
može link od difuzera
Na mobitelu sam, pa ne znam hoće li se dobro vidjeti.
http://m.ebay.com/itm/171223609284?nav=SEARCH

Ako ne, možeš upisati u tražilicu gx-02k aroma diffuser air freshner. Uzela sam od sellera koji nudi više vrsti priključka, pa odabereš EU. Uglavnom, imam dva takva. Dobri su mi, rade kao što je opisano. Jedino mi se ne sviđa što malo zagriju vodu pri duljem radu, i uzela bih neki malo veći. Ali za tu cijenu su čisto ok. Doduše, nemam ih dugo pa ne znam kakva im je trajnost.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 13:54   #69
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
draži su mi inače difuzeri s vodom, ali stvarno me zanima realna upotreba ovog tipa difuzera.... Koliko staviš ulja i koliko ti to traje onda?
Jer u difuzere s vodom stavim cca 10-15ak kapi i to stvarno traaaaje dok se potroši onih 250ml vode i te kapi.
Ne znam ti reći točno. Nakapala sam do sada možda 2 puta tako kao i ti i nikako da se potroši, jako se sporo troši i lijepo raspršuje. Kupila sam difuzer u veljači. Trenutno stavljam metvicu. Moj difuzer ne radi cijeli dan. Čekam da mi se ta metvica u njemu potroši da stavim neko drugo ulje, ali sporo se troši.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 14:22   #70
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Na mobitelu sam, pa ne znam hoće li se dobro vidjeti.
http://m.ebay.com/itm/171223609284?nav=SEARCH

Ako ne, možeš upisati u tražilicu gx-02k aroma diffuser air freshner. Uzela sam od sellera koji nudi više vrsti priključka, pa odabereš EU. Uglavnom, imam dva takva. Dobri su mi, rade kao što je opisano. Jedino mi se ne sviđa što malo zagriju vodu pri duljem radu, i uzela bih neki malo veći. Ali za tu cijenu su čisto ok. Doduše, nemam ih dugo pa ne znam kakva im je trajnost.
hvala
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 15:06   #71
već dugo se dvoumim između Sphere i Nobile difuzera. za Nobile piše da raspršuje čista EU bez vode, je li to stvarno bolja opcija? ima li tko kakav link na temu koji je princip rada bolji (ultrazvučni/klasični)?
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 17:18   #72
Ne znam što je kome bolja opcija, ali mislim da većina ljudi koja se odluči na ultrazvučni, učini to iz razloga što troše manje ulja, obzirom da se miješaju s vodom. Nije baš da u stvarnosti ovlažuju prostor u nekoj primjetnoj mjeri, iako proizvođači to navode kao argument.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 19:09   #73
hm, da, treba razmišljati i o ekonomičnosti.. mene brine da li je jednaka ili približna učinkovitost EU s vodom ili bez, koliko sam shvatila bitno je da se voda ne zagrijava u difuzeru, je tako?
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:05   #74
svakako je bitno da se ulja ne zagrijavaju... ja imam s vodom i naravno da ti ultrazvučni s vodom nemaju baš nikakvu funkciju ovlaživača iako kad smo poštopani, baš volim što je s vodom jer imam osjećaj da radim hladnu parnu inhalaciju uz bonus eteričnih ulja. Moj glas ide vodenima jer prvo nisu stakleni (frikiraju me one staklene boce), drugo manje troše ulja, treće: imam osjećaj da se lakše čisti jer ne znam kako se čiste ovi stakleni kad se "zapeku" ulja. Ali ovo ti sve govorim iz nekakvih vlastitih razmišljanja a napominjem da nisam nikada imala/vidjela klasični pa su to čisto subjektivni dojmovi
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 22:20   #75
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
svakako je bitno da se ulja ne zagrijavaju... ja imam s vodom i naravno da ti ultrazvučni s vodom nemaju baš nikakvu funkciju ovlaživača iako kad smo poštopani, baš volim što je s vodom jer imam osjećaj da radim hladnu parnu inhalaciju uz bonus eteričnih ulja. Moj glas ide vodenima jer prvo nisu stakleni (frikiraju me one staklene boce), drugo manje troše ulja, treće: imam osjećaj da se lakše čisti jer ne znam kako se čiste ovi stakleni kad se "zapeku" ulja. Ali ovo ti sve govorim iz nekakvih vlastitih razmišljanja a napominjem da nisam nikada imala/vidjela klasični pa su to čisto subjektivni dojmovi
Kad se zapeču mogu se oprat sa sapunicom (staklo), a ako se onaj ispušni dio zaštopa može se staviti malo octa i vode i onda propuhat kao da su ulja. Tako je meni rečeno u Aromedici, ali iskreno od veljače nisam trebala napraviti niti jedan od ta 2 postupka.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 22:52   #76
jel se dosta jako osjete mirisi, ja bi da se baš ful odjeti ali imam otvoreni prostor od 80m/2 pa mi treba neki za tako velike prostore a da nije preskup
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 09:15   #77
Mislim da s tom kvadraturom nikakvo ne možeš proć jeftino. Za moj pojam preskupi su (400-500 kn) i ovi koji pokrivaju puno manju površinu (20 m2).
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 09:30   #78
da, mislim da na 80m2 ništa od jeftinog... ili jako skupi ili još bolje 2-3 komada
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 13:29   #79
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
svakako je bitno da se ulja ne zagrijavaju... ja imam s vodom i naravno da ti ultrazvučni s vodom nemaju baš nikakvu funkciju ovlaživača iako kad smo poštopani, baš volim što je s vodom jer imam osjećaj da radim hladnu parnu inhalaciju uz bonus eteričnih ulja. Moj glas ide vodenima jer prvo nisu stakleni (frikiraju me one staklene boce), drugo manje troše ulja, treće: imam osjećaj da se lakše čisti jer ne znam kako se čiste ovi stakleni kad se "zapeku" ulja. Ali ovo ti sve govorim iz nekakvih vlastitih razmišljanja a napominjem da nisam nikada imala/vidjela klasični pa su to čisto subjektivni dojmovi
hvala, svaka info dobro dođe.. ipak su veći novci u pitanju, treba sve odvagnuti. negdje sam čitala da je bolje kad su čista ulja, što je i logično, ali opet si mislim- 40 kapi EU, a koristila bih redovno, pogotovo zimi- nemoguće je nakupovati toliko ulja. ipak je bitnije da se koriste kvalitetna ulja, makar se miješali s vodom. tako da sad gledam ultrazvučne
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 14:07   #80
Quote:
essence kaže: Pogledaj post
hvala, svaka info dobro dođe.. ipak su veći novci u pitanju, treba sve odvagnuti. negdje sam čitala da je bolje kad su čista ulja, što je i logično, ali opet si mislim- 40 kapi EU, a koristila bih redovno, pogotovo zimi- nemoguće je nakupovati toliko ulja. ipak je bitnije da se koriste kvalitetna ulja, makar se miješali s vodom. tako da sad gledam ultrazvučne
Moj ne radi bas svaki dan,ali od veljace potrosila sam 10ml ulja. Ne kapan 40kp vec eventualno 10 do max 20kapi jer se to dugo trosi. Ima 3nacina ispuha,stavim onaj najslabiji.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.