Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2013., 16:13   #1
Učinci seksualne apstinencije

Valja je tema stavljena u dobru kategoriju, pitanje je koji su učinci seksualne apstinencije, recimo Nikola Tesla je u životu apstinirao od seksa, neki kažu da da iz religioznih razloga to čine, htio bih da na ovu temu čim više argumenata ovoga gore napišete:HVALA!
ThePetrus778187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 16:15   #2
Imaš više razloga. Eto npr. ti si rekao iz religioznih, a neki od neželjene trudnoće ili spolno prenosivih bolesti. Apstiniraju.

Ne znam što tebe konkretno interesira.
__________________
Dobrodošao u klub
Zelenookaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 16:24   #3
tjelo ti se navikne. da ga otkines tjelo bi ti se naviknulo

sto ga vise koristis, vjerovatno ti tjelo moze toliko po dnevnoj potrebi. a vjerujem da je to dosta i energije... hrane sto vec

tesla je bio malo pametniji pa je znao da ce ga to samo sputavati. ma da ne znamo jel on to radio ili ne.
sve jedno je bio zaljubljen u onu plavu, tako da je opet gubio vrijeme na zene. nema tog muskarca koji nije polazivota izgubio na zene

tako da je bolje jos od mladih dana izabrat donekle solidnu curu. pomogucnosti sa sela da ima zemlju... eto bar nesto da dobijes... i s njome kroji obitelj. istina ima ih puno u brakovima koji i dalje nista ne postizu. ja ipak mislim da je do njih jer ne znaju postignut nista

tesla je posao praznog kufera pa je uspio
i puno nasih je pocelo od niceg i uspjelo
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 16:28   #4
Quote:
The study, published in 1997 in the British Medical Journal found that "men who reported the highest frequency of orgasm enjoyed a death rate half that of the laggards". The report also cited other studies to show that having sex even a few times a week may be associated with the following: improved sense of smell; reduced risk of heart disease; weight loss and overall fitness; reduced depression; the relief or lessening of pain; less frequent colds and flu; better bladder control; and better teeth.
Na tijelu nikaj nije visak. Da nam kurac nicem ne sluzi, ne bi ga nit imali.

Stoga, ak zelis poboljsati psihofizicko stanje i opcu inteligenciju, jebi.

Tijelo se ne bu nikad "naviknulo"; degradacija na jednom podrucju povlaci za sobom degradaciju na drugim podrucjima.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:16   #5
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post
tjelo ti se navikne. da ga otkines tjelo bi ti se naviknulo

sto ga vise koristis, vjerovatno ti tjelo moze toliko po dnevnoj potrebi. a vjerujem da je to dosta i energije... hrane sto vec

tesla je bio malo pametniji pa je znao da ce ga to samo sputavati. ma da ne znamo jel on to radio ili ne.
sve jedno je bio zaljubljen u onu plavu, tako da je opet gubio vrijeme na zene. nema tog muskarca koji nije polazivota izgubio na zene

tako da je bolje jos od mladih dana izabrat donekle solidnu curu. pomogucnosti sa sela da ima zemlju... eto bar nesto da dobijes... i s njome kroji obitelj. istina ima ih puno u brakovima koji i dalje nista ne postizu. ja ipak mislim da je do njih jer ne znaju postignut nista

tesla je posao praznog kufera pa je uspio
i puno nasih je pocelo od niceg i uspjelo
S ovim se slažem, kako samo žene djeluju na muškarce, neznam kako je Isus bio sa ženama bez privlačnosti
ThePetrus778187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:17   #6
niej problem apstinirat onima koji i inače nemaju jake.. porive
ili ako nemaju neku strast koja je jača od te... tak da mislim da nije u pitanju snaga uma il na kaj se već cilja...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:17   #7
A ima li veze to recimo sa energijom tijela i duše, dali se takova apstiniranjem od seksa štedi energija??
ThePetrus778187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:19   #8
osobno mislim da je tesla bio aseksualan i mnogi poput njega, čak i oni koji apstiniraju iz religijskih razloga kad tad se prasnu.. čak i oni koji bi trebali živjeti u celibatu, često puta pokleknu....

tako da osobno mislim svi oni koji nemaju nikakvu potrebu za seksom i kao asptiniraju su u biti aseksualni.... jer ako imaš potrebu za seksom, seksaš se, ako nemaš ne seksaš se....
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:26   #9
Quote:
NoOneImportant kaže: Pogledaj post
osobno mislim da je tesla bio aseksualan i mnogi poput njega, čak i oni koji apstiniraju iz religijskih razloga kad tad se prasnu.. čak i oni koji bi trebali živjeti u celibatu, često puta pokleknu....

tako da osobno mislim svi oni koji nemaju nikakvu potrebu za seksom i kao asptiniraju su u biti aseksualni.... jer ako imaš potrebu za seksom, seksaš se, ako nemaš ne seksaš se....
Tako je. Svi imamo drukčiju potrebu za seksom, nekima treba više, nekima skoro uopće i normalno da im onda apstinencija puno lakše pada.

A i kakva energija bi se štedila apstinencijom..prije bi rekla da je osoba koja apstinira dugo bez energije jer postane prenervozna. Ko kad si na dijeti pa poludiš nakon par dana bez hrane
__________________
It isn’t my day. My week. My month. My year. My life. God damn it.
KissedByFire is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:29   #10
Dajte više o toj temi, zanima me koje su prednosti apstinencije a koji su nedostatci?
ThePetrus778187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:37   #11
Quote:
NoOneImportant kaže: Pogledaj post
osobno mislim da je tesla bio aseksualan i mnogi poput njega, čak i oni koji apstiniraju iz religijskih razloga kad tad se prasnu.. čak i oni koji bi trebali živjeti u celibatu, često puta pokleknu....

tako da osobno mislim svi oni koji nemaju nikakvu potrebu za seksom i kao asptiniraju su u biti aseksualni.... jer ako imaš potrebu za seksom, seksaš se, ako nemaš ne seksaš se....
Možeš li mi reći dali se može seksualnom apstinencijom uštedjeti energija?
ThePetrus778187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:39   #12
Quote:
ThePetrus778187 kaže: Pogledaj post
Dajte više o toj temi, zanima me koje su prednosti apstinencije a koji su nedostatci?
mislim da je to individualno, primjerice ja ako budem dva mjeseca bez seksa, počnem pizdit, nervozan sam, napaljen, sheban i to traje dok se ne poseksam... dok jedan moj frend može biti i po pola godine bez seksa bez ikakvih problema.. on sam kaže da on nema neku veliku potrebu za seksom, za razliku od mene... ja kada osjetim da mi treba seks, poseksam se i prije nego dođem u tu fazu kada me duža apstinencija počne smetati...

mislim da nema nekih prednosti ili nedostataka kod apstienticije nego da je to stvarno indivudalno i varira od osobe do osobe...

mislim da se ne može uštedjeti energija apstinencijom, mislim da to nema veze sa energijom, ja ako pre dugo apstiniram potrošim više energije na to kaj sam frustriran, napaljen, sheban, kaj trebam masturbirat, kaj ovo ili ono, nego kada se poseksam, pa sam smiren i mogu normalno funkcionirati....
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:41   #13
Ja kad apstiniram- spavam na leđima...
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:43   #14
Quote:
NoOneImportant kaže: Pogledaj post

mislim da se ne može uštedjeti energija apstinencijom, mislim da to nema veze sa energijom,
U krivu si
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:44   #15
Pa, ako je apstinencija dobrovoljna i znas zasto to radis, onda su uglavnom pozitivni ucinci. Ako je pak nezeljena apstinencija, onda su negativni.

Detaljnije bi se moglo, naravno da bi, ali koji je smisao objasnjavati recimo prednosti apstinecije nekome tko ne zeli apstinirati, vec mora. A oni koji znaju koje su prednosti i apstiniraju, pa oni to i rade zato sto znaju prednosti, inace bi se i sami seksali kao ludi.
__________________
Nema milion istina, ali ima milion tumacenja iste...
Ashton66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 17:49   #16
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
U krivu si
mah krivo sam se izrazio, mislim da to ovisi od osobe do osobe, ja kad pre dugo apstiniram više energije potrošim jer sam živčan ko pas... tako da kod mene apstiencija ne štedi energiju.... nego ju troši više nego kada se seksam, jer odem u krasni kuki od nervoze i napaljenosti..
NoOneImportant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 18:06   #17
Quote:
ThePetrus778187 kaže: Pogledaj post
...pitanje je koji su učinci seksualne apstinencije...
Ovo.
Quote:
ThePetrus778187 kaže: Pogledaj post
HVALA!
I drugi put.
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 19:13   #18
Mislim da seksualna apstinencija ne donosi ništa pozitivno, dugoročno gledano... Tu ne mislim na aseksualne ljude ili one s jako niskim libidom! Zatomljavanje seksualnosti je jako nezdravo za cijelo psihofizičko stanje zdravog čovjeka sa zdravim seksualnim nagonom.. To je češće praksa na zapadu, gdje nas prvenstveno religije uče kako je seks najprljavija stvar ikad, grijeh i što sve ne, uvjeravajući ljude da kroz apstinenciju mogu više razvit svoje ostale sposobnosti i duhovno se uzdići! A meni opet nije jasno kako se ostvariti i razvijati u bilo kojem smislu kad jedan aspekt svog postojanja, i to jako bitan, zatomljujemo na određeno vrijeme... Ne čudi ni to što su isti oni koji seks proglašavaju grijehom, patnju proglasili vrlinom...pametnom dosta!

Što se tiče gubitka i čuvanja energije, tu najviše odgovora nudi tantra kroz vježbe kroz koje sam ja upoznala dotad skrivene potencijale u sebi i došla do spoznaje..rast kroz seksualnost, prihvaćanje iste, podizanje u više razine do te mjere da imam osjećaj da je moj pravi seksualni život i duboko upoznavanje sebe same počelo tek sa tantrom i razbijanjem svih loših konotacija vezanih za seksualnost kao takvu..
Pentagram is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 19:16   #19
Quote:
ThePetrus778187 kaže: Pogledaj post
Dajte više o toj temi, zanima me koje su prednosti apstinencije a koji su nedostatci?
Prednosti?
Hm,ovisi zašto osoba apstinira.
Ako je prisiljena na apstinenciju,onda se radi potiskivanja nagona,stvara frustriranost ( ) koja se manifestira kao veći potencijal za sportove i fizički rad.

A ako je apstinent, jer je jednostavno nezainteresirana,s vremenom može totalno isključiti taj aspekt iz svog života i proučavati i stvarati stvari visoke intelektualne vrijednosti () .

Nedostatci?
Totalno neuklapanje u društva u kojima se najčešće razgovara ko koga *ebe,ko je s kim,ko koga sastrane i slično,a takvih je velika većina..i nerazumjevanje za ljude koji se svako malo zaljubljuju i trate vrijeme idući iz veze u vezu bez svrhe i smisla.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 22.07.2013. at 19:26.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 19:25   #20
Quote:
Pentagram kaže: Pogledaj post
...meni opet nije jasno kako se ostvariti i razvijati u bilo kojem smislu kad jedan aspekt svog postojanja, i to jako bitan, zatomljujemo na određeno vrijeme...
A sublimacija je što?
Quote:
MillionMan kaže: Pogledaj post

tesla je bio malo pametniji pa je znao da ce ga to samo sputavati. ma da ne znamo jel on to radio ili ne.
sve jedno je bio zaljubljen u onu plavu, tako da je opet gubio vrijeme na zene. nema tog muskarca koji nije polazivota izgubio na zene

tako da je bolje jos od mladih dana izabrat donekle solidnu curu. pomogucnosti sa sela da ima zemlju... eto bar nesto da dobijes...


Quote:
NoOneImportant kaže: Pogledaj post
osobno mislim svi oni koji nemaju nikakvu potrebu za seksom i kao asptiniraju su u biti aseksualni.... jer ako imaš potrebu za seksom, seksaš se, ako nemaš ne seksaš se....osobno mislim da je tesla bio aseksualan i mnogi poput njega, čak i oni koji apstiniraju iz religijskih razloga kad tad se prasnu.. čak i oni koji bi trebali živjeti u celibatu, često puta pokleknu....
Ako misliš na hetero svećenike,oni se samo preforsiraju u apstinenciji,pa onda navale na bludničenje da to izbalansiraju
Sve što je pretjerano,nije zdravo,a posebno ako nije stvar prirodnog nahođenja nego samokontrole.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 22.07.2013. at 19:35.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:31.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger