Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 19.07.2009., 16:36   #1
Question Bol u stopalu

Pozdrav svima,

Mozda je ovaj thread trebalo staviti na neku medicinsku grupu (ako ima takve), ali buduci da je moje pitanje usko povezano s pedaliranjem, mislim da ce mi upravo ovdje ljudi moci konkretnije odgovoriti...

Dakle, ima li netko iskustava s ovim? Malo sam se informirao po netu i dosao do nekih zakljucaka, tj. mogucih dijagnoza: plantarni fascitis i Mortonov neurom. Mozda i oboje. Naravno, sutra idem k lijecniku jer vise nije za zafrkanciju. Pocelo je s laganim bolovima u peti prilikom ustajanja ujutro, sto je nestajalo vec nakon prvih nekoliko koraka pa nisam ni obracao paznju na to. Nije se vracalo tijekom dana i uobicajenih aktivnosti. Neki dan sam iz nekih razloga morao prepjesaciti 8 km (pukla guma, nisam imao u ruksaku rezervu) i vec na prvom kilometru sam pri svakom koraku osjetio snaznu bol u lijevom stopalu, preostalih 7 km sam sepao do doma gurajuci bajk. Mislim da je ovo dvoje povezano, tj. da su mi oni jutarnji kratkotrajni bolovi u peti bili samo najava ove upale koja se pojavila pri pokusaju duzeg hodanja. Ta upala se sada nalazi na gornjem dijelu stopala (karakteristika Mortonovog neuroma). Ne vidim drugog razloga za ovo osim bicikliranja ili mozda mekanih starki koje uvijek nosim, ne bavim se trcanjem, kosarkom, nogometom sto su cesti uzroci ovoga. I ne nosim visoke pete . To kod zena takodjer nerijetko uzrokuje taj neurom, tj. tu upalu.

E sad moje pitanje. Je li netko vec imao ovakve simptome i kakva su iskustva? Nacin lijecenja, dugotrajnost lijecenja, eventualno vracanje tegoba nakon nekog vremena, kada ste opet poceli pedalirati, jeste li uopce prestali itd. itd. Cisto se zelim jos malo vise informirati prije sutrasnjeg odlaska lijecniku jer vidim da je vrag odnio salu iako je sada puno bolje nego prije dva-tri dana, ali svejedno jos ne mogu normalno hodati bez bolova pa jos uvijek pomalo vucem lijevu nogu za sobom da izbjegnem bolno koracanje ... Hvala.
fritz75 is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.