Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2016., 13:06   #21
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Parazita ima u društvu koliko god želiš..Zašto ne spomeneš parazite poput Culeja,Klemma,Vučemilovića ili Glogoškog?
Zar nisu i oni na obilnoj državnoj sisi?!
Ovi nabrojan nisu paraziti. Tu je privatni poduzetnik, invalid koji ne može sam ni na wc, dragovoljci iz 91.e...skrećeš sada temu s napadima na ljude koji uopće nisu relevantni na ovoj temi. Sam da bi mi nešto odgovorio. Sve da i jesu ovi nabrojani paraziti, potpuno je nevažno tako nešto sada, ovdje, na ovoj temi... problem sa Srbijom je neraščišćene prošlost te treba znati da su već kojekakve organizacije na svoje neobične načine pokušavale popravljati taj problem.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:22   #22
Još bih jednom ponovio što kanim kao cilj IMSR-a..

Bitno je i prevažno ljude koji to žele,koji šutke žive u prošlosti pojasniti da se ne isplativo pokazalo graditi bolju prošlost..
Bilo je što je bilo...
Postoji kronologija zašto i kako...

Ako se suočimo sa prošlosti na objektivan način od svih strana,mi ne moramo strahovati od ponavljanja istog.
To je glavni cilj.

Drugi je naravno podizanje kulture odnosa..

Ne moramo biti balkanci samo zašto što živimo na ovom usranom prostoru..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:07   #23
imamo mi i boljih i korisnijih susjeda od srbenda
s te strane samo treba hermeticki zatvoriti granicu i pustiti ih da s epodave u vlastitim govnima
nam treba suradnja i dijalozi s onima s kojima je to moguce i produktivno, nisu nam cetnici jedini susjedi
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:31   #24
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
I "naše državne firme" kao bankomate jer ne znaju funkcionirati drukčije nego prelijevati iz državne i općinske blagajne i glumiti djeda mraza (tuđim novcima naravno).
Politika je umjetnost otimanja novca u tišini i mraku, te vraćanja dijelčića tog novca jubilantno i na sva zvona!
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 14:46   #25
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Komunikacija,sastanci,okrugli stolovi,dogovorena kontakna druženja pred medijima i sl.
Dakle nagovorit ćeš ih da se odreknu svojih tvrdonacionalističkih stavova kroz dijalog, to cijenim. No šta ako se neće odreći i imaju bolje argumente od tvojih? Ostaješ na miroljubivom dijalogu ili ih želiš natjerati da "sjašu" drugim metodama?

Quote:
Nevladine udruge/organizacije,uključeni poduzetnici i zainteresirani dijelovi društva koji jednostavno žele prozrjeti ulogu oficijelnih ljudi poput političara,koji se žongliraju raznim izjavam,a onda se opet druže i posjećuju na visokoj razini,ali bez kamera u blizini..
Ako se financiraju kroz dobrovoljne donacije, podržavam. Ako parazitiraju na sisi radnog čovjeka koji je prisiljen financirati njihovo parazitiranje, onda sam protiv.
Quote:
Ono što je ključno važno po meni je približavanje jedni drugima objašnjenja kako je došlo do rata. Naime,svi imaju svoje istine...Možda bi bilo zgodno učiniti to da svatko kaže iz svog kuta kako vidi to nesretno razdoblje.
Mislim da su svima dostupne informacije ako ih žele pronaći, postoje dokumenti, tisuće sati videosnimki, postoje povijesne činjenice i svjedočenja aktera sa svih strana, do nas je da protumačimo što je pravedno i istinito. Ja sigurno ne želim uvažiti nebulozne argumente agresora i njegovih pristaša, jer mi nisu uvjerljivi. Neki to možda žele. Njihov izbor.
Quote:
Zaključak može biti jedan;obični ljudi nisu htjeli rat nego su bili uvučeni od vrha Armije i politika gorljivog nacionalizma.
Obični ljudi su htjeli i slobodu od komunističke represije, htjeli su živjeti slobodno, htjeli su pravo na vlastitu državu i suverenitet, neki su htjeli silom oteti tuđe - svašta su ljudi htjeli. Svaki pojedinac ali i narod ima pravo na samoobranu, tu nema puno filozofiranja.
Quote:
Nadalje,ja bih pokušao približiti sadašnje promotore ustaštva i četništva,sa svim povijesnim i aktulanim značenjima..Možda kda se upoznaju vidjet će da imaju više sličnosti nego razlika..
Kao liberal, dodao bih tu i takozvane "anti"-fašiste koji i dan danas hvale sustav koji je brat blizanac upravo fašizmu, od masovne državne represije ekonomskih i građanskih sloboda do nasilnog upravljanja ljudima i imovinom.

Edukacija je itekako bitna
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 16:10   #26
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Kakvo bratimljenje?!
Ako ti se bratimi vrati se u BIH.
Ja ti govorim o civilizacijskom iskoraku.Govorim ti o pogledu naprijed..
Znači ako imalo usporediš 25 godina unazad,dobit ćeš odgovore kao će ti biti slijedećih 25 godina,a više nitko ne želi skončati kao uboga sirotonja,ako ne stigneš na vrijeme uhvatiti vojnu mirovinu i nekretninu.
Uostalom,zar ne razumiješ 50 godina u SFRJ?!

I otkud polazi tvoje umišljanje kako je Hrvatska u svemu u pravu i bolja od ostalih?
Svakako je ispred ostalih,ali ljudi poput tebe stvaraju klimu balkanizma i zatucanosti,i zapravo ti latentni balkanac jer se želiš bratimiti..

Ja ti govorim o kulturi odnosa,a ne o jebenom bratimljenju,zvekane!
Ne melji gluposti, ja veze nemam sa BIH.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 16:34   #27
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
imamo mi i boljih i korisnijih susjeda od srbenda
s te strane samo treba hermeticki zatvoriti granicu i pustiti ih da s epodave u vlastitim govnima
nam treba suradnja i dijalozi s onima s kojima je to moguce i produktivno, nisu nam cetnici jedini susjedi

Tako je. Recimo Mađari. S njima smo si super. Savršena harmonija interesa.

Ili Slovenci. Koji grade žilet žicu prema Austrijancima samo da nam budu čim bliže.

A tek odnosi s BiH? Pa dat će nam ljudi ako treba i svoje more samo da se sagradi više Pelješki most.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 21:42   #28
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Tako je. Recimo Mađari. S njima smo si super. Savršena harmonija interesa.

Ili Slovenci. Koji grade žilet žicu prema Austrijancima samo da nam budu čim bliže.

A tek odnosi s BiH? Pa dat će nam ljudi ako treba i svoje more samo da se sagradi više Pelješki most.

Jedno su normalni susjedski odnosi, a drugo odnosi s idiotima, koji prebrajaju

grobove iz 2. svj.rata. kako bi maknuli pozornost (ili oprali savjest) sa vlastitih zločina iz agresije na RH i BiH i mobilizirali javnost za novu agresiju.

Jedno su nesuglasice oko granica ili strateških kompanija, a drugo javno

paljenje zastave i širenje mržnje od stranezastupnika u skupštini


Neusporedivo!!!
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 22:15   #29
i oni su oduvijek bolje znali što se događa u Hrvatskoj od nas samih, koji živimo ovdje.

Nakon toliko ispiranja mozga preko medija( o ustašoidnim Hrvatima), pitam se

jel ima netko tamo, s kim bi vrijedilo razgovarati???

Za predsjednika vlade su izabrali glavnog širitelja mržnje protiv Hrvata, bivšeg potrčkala palitelja hrvatskog stijega. A za predsjednika, pripadnika paravojne

formacije, kojega su vlastiti sunarodnjaci prokazivali za zločine.

S kim se tamo ima razgovarati???
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 00:07   #30
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
imamo mi i boljih i korisnijih susjeda od srbenda
s te strane samo treba hermeticki zatvoriti granicu i pustiti ih da s epodave u vlastitim govnima
nam treba suradnja i dijalozi s onima s kojima je to moguce i produktivno, nisu nam cetnici jedini susjedi
Svakako...Ima i boljih susjeda.
Ja bih iskreno volio da možemo zemaljski izmjestiti RH negdje na lokaciji Skandinavija-Sjeverna Amerika npr...To bi bilo pristojno..

No,dok se to ne dogodi ne isplati se bunkerirati.
Budimojoš otvoreni pad dodajmo i novac.
Uračunajmo milijarde kuna u igru i osiguranje tog pologa..
Možemo li stoga krenuti?

Nije cilj podilaziti,bratimiti se,na bilo koji način zbližavati preko rakije i janjentine,što se dijeli na Dinaridima..
Ne.

Cilj je kultura..Povećanje civilizacije u odnosu na stanovništvo.
Zašto bismo ostali mutavi kada nije potrebno..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 00:22   #31
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Dakle nagovorit ćeš ih da se odreknu svojih tvrdonacionalističkih stavova kroz dijalog, to cijenim. No šta ako se neće odreći i imaju bolje argumente od tvojih? Ostaješ na miroljubivom dijalogu ili ih želiš natjerati da "sjašu" drugim metodama?
Nagovarati?
Ne.
Razgovarati..da!
Zašto...?
Jer ovako postaje plodno tlo za novo buktanje neprilika u kojem će opet oni prvi jadnici izgubiti sve,a profesionalni patrioti imati i više nego što zaslužuju u zdravom društvu.

Objasniti se..Urazumiti se..Svatko sa svojim problemom.Shvatiti detalje nedavne povijesti,a ne zabijati glavu u pijesak.

Ako Srbija ne razumije što je Krajina kao paradržava u Hrvatskoj neka zamisle pobunu u Vojvodini koja ima 300.000 Madžara i upola utoliko Ne-Srba(uključujući naravno bunjevačke Hrvate)..

Ako Hrvatska ne razumije gdje je danas sa 95 %Hrvata rimokatolika neka se sjeti da je 1991.u Hrvatkoj stanovalo otpriilike 700.000 Srba(p.Vlaha).

To su realnosti koji se maskiraju da bi se opet vratili na početak.
Nije li za vrijeme rata vođen kontakt između Tuđmama i Miloševića preko Beča?

Itd..
Ti detalji su ključni za razumijevanje danas..I što bi moglo biti bolje za sutra.
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ako se financiraju kroz dobrovoljne donacije, podržavam. Ako parazitiraju na sisi radnog čovjeka koji je prisiljen financirati njihovo parazitiranje, onda sam protiv.
Nevladine udruge imaju jednaka prava kao i RKC.
Ako religijske ustanove dobivaju novac,zašto ne bi i nevladine udruge?Ne vidim u čemu je razlika...
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Obični ljudi su htjeli i slobodu od komunističke represije, htjeli su živjeti slobodno, htjeli su pravo na vlastitu državu i suverenitet, neki su htjeli silom oteti tuđe - svašta su ljudi htjeli. Svaki pojedinac ali i narod ima pravo na samoobranu, tu nema puno filozofiranja.
Da.
Odgovornost za rat jest Milošević i Armija.
Nema spora.
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Kao liberal, dodao bih tu i takozvane "anti"-fašiste koji i dan danas hvale sustav koji je brat blizanac upravo fašizmu, od masovne državne represije ekonomskih i građanskih sloboda do nasilnog upravljanja ljudima i imovinom.
Inflacija antifašizma je jednaka pretjeranosti poslije 1945.,kada su svi bili jebeni heroji i generali,a pola ih je bilo polusvijet prije rata.
Ono što je antifašizam;to je svijest otpora prema isključivosti i kesnofobiji.
Nisu to vijenci za NOB nego otpor onima koji maštaju o radnim logorima i tvrdom nacionalizmu.
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Edukacija je itekako bitna
To je presudno..
Narod koji ne čita,ne postoji.

Propast NSPČ-a upozorava...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 09:57   #32
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
Jedno su normalni susjedski odnosi, a drugo odnosi s idiotima, koji prebrajaju

grobove iz 2. svj.rata. kako bi maknuli pozornost (ili oprali savjest) sa vlastitih zločina iz agresije na RH i BiH i mobilizirali javnost za novu agresiju.

Jedno su nesuglasice oko granica ili strateških kompanija, a drugo javno

paljenje zastave i širenje mržnje od stranezastupnika u skupštini


Neusporedivo!!!

U Hrvatskoj jedna politička opcija također već godinama prebraja grobove iz 2. svj.rata ne bi li postigla političku ravnotežu "među totalitarizmima", tako da to nije srpski izum.

To srpsko prebrojavanje kostiju nema nikakvog utjecaja na život običnog Hrvata, a Srbi nemaju baš nikakvu niti volju niti snagu više započinjati bilo kakve ratove. Meni se ovo čine vlažne fantazije hrvatskih desničara.

A kada sam napisao prije par tjedana da je rat 1990-ih iz srpske perspektive bio nastavak rata 1941. - 45.g. dobio sam višednevni ban.

S druge strane, mađarski interesi itekako imaju izravan i neposredan kolizijski učinka na hrvatske gospodarske i političke interese, a da ne spominjemo da jedna od njihovih glavnih političkih stranaka preseže na hrvatski teritorij, a na mađarskom parlamentu još dan-danas nalazi se hrvatski grb, valjda kao povijesna mađarska zemlja.

Ukratko, ako čovjek malo razmisli i liši se nacionalističkih strasti koje su proizvod duha 20 stoljeća, doći će do slična zaključka.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 10:43   #33
srbi su prošle godine rehabilitirali četnika dražu koji je u 2. sv.ratu u programu imao "čišćenje" nesrba iz svoje tvorevine.

Danas na vlasti imaju njegove slijedbenike.

Bilo kakav razgovor u startu kreće s neravnopravne i neprirodne osnove.

I za tvoju informaciju Tepeš i Čorić su dobili zajedno par stotina glasova.
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 11:00   #34
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Svakako...Ima i boljih susjeda.
Ja bih iskreno volio da možemo zemaljski izmjestiti RH negdje na lokaciji Skandinavija-Sjeverna Amerika npr...To bi bilo pristojno..

No,dok se to ne dogodi ne isplati se bunkerirati.
Budimojoš otvoreni pad dodajmo i novac.
Uračunajmo milijarde kuna u igru i osiguranje tog pologa..
Možemo li stoga krenuti?

Nije cilj podilaziti,bratimiti se,na bilo koji način zbližavati preko rakije i janjentine,što se dijeli na Dinaridima..
Ne.

Cilj je kultura..Povećanje civilizacije u odnosu na stanovništvo.
Zašto bismo ostali mutavi kada nije potrebno..
pa ako nije cilj podilaziti, onda se mi prvo trebamo stati na svoje noge i uzgojiti kicmu
a to se sigurno ne radi na nacin da dok te netko pljuje i samara, ti mu pricas kako ga volis i kako trebate razgovarati
usput, jebe mi se od sveg srca gdje je todoric ulozio svoj novac i kako ce s tim proci
sto se mene tice, mi moramo znati svoje i ne dozvoljavati ta stalna podmetanja nogu i krivnje
ako netko nije sposoban biti dobar susjed, ok, podici ogradu, uvesti vize i ne dozvoljavati ulazak nikome tko ne misli biti dobar i kulturan gost
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 12:10   #35
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa ako nije cilj podilaziti, onda se mi prvo trebamo stati na svoje noge i uzgojiti kicmu
a to se sigurno ne radi na nacin da dok te netko pljuje i samara, ti mu pricas kako ga volis i kako trebate razgovarati
usput, jebe mi se od sveg srca gdje je todoric ulozio svoj novac i kako ce s tim proci
sto se mene tice, mi moramo znati svoje i ne dozvoljavati ta stalna podmetanja nogu i krivnje
ako netko nije sposoban biti dobar susjed, ok, podici ogradu, uvesti vize i ne dozvoljavati ulazak nikome tko ne misli biti dobar i kulturan gost

Hrvatska Srbiji mora pristupati rukovodeći se i štiteći svoje ekonomske interese.

Nikakve ljubavi tu nema, kao što je nema između bilo kojeg naroda na Zemlji nit je Srbi žele, već očiti gospodarski interes. A tu su brojne mogućnosti. Žao mi je što se to ne vidi.

Zakapati glavu u pijesak meni zvuči upravo poput one "ako treba jest ćemo i korenje".

E pa meni se ne jede korenje, već svinjski but.

A što se tiče otvaranja autora teme, Srbi nikada neće pristati na bilo kakav dijalog kojim da se može postići suglasje oko razloga izbijanja rata. Oni mogu saslušati tuđi stav, ali on će proći mimo njih i kroz njih. Autor teme je entuzijast, rekao bih čak idealist. Svaki narod ima svoju Istinu.

Srbi će misliti da je rasturanje Jugoslavije bio povod za stvaranje ustaške države u kojoj se radilo o golom fizičkom opstanku svog naroda, a Hrvati da se radilo o velikosrpskoj agresiji s ciljem etničkog čišćenja i stvaranja Velike Srbije.

Srbi svoj narativ neće nikada napustiti. Ne znam samo da li se treba diviti dobroj volji autora teme ili se smijati nad njezinom uzaludnošću.

Uostalom, Istina nije podudaranje s objektivnim realitetom, već ono što jača onoga koji izgovara neku Istinu. Ako ne jača, ne smije biti ni pomišljenja, a kamoli izgovorena.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2016., 12:05   #36
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
srbi su prošle godine rehabilitirali četnika dražu koji je u 2. sv.ratu u programu imao "čišćenje" nesrba iz svoje tvorevine.
To nije pravilno iznesena činjenica.
Sud je samo ustvrdio da je Dragoljub Mihailović imao nepošteno suđenje koje su mu priuštili komunisti..

Upravo je i hrvatski sud donio odluku i da je Alojzije Stepinac imao nepošteno suđenje.
Dakle,Draža je četničko smeće,a Alojz ustaška pizda..
To je osnova tvoje priče.
Dakako,Mihailović je svakako odgovoran za pokolje koje su izvršili njegovi oficiri od Damjanovića u Srbiji do Jezdimira Dangića,kao što Alojz nikada nije osudio režim g.Pavelića.
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
Danas na vlasti imaju njegove slijedbenike.
Slušaj...Četništvo u Srbiji je ustanovljeno puno ranije u Srbiji nego što je nastalo hrvatsko ustaštvo u Italiji 1929.
Četništvo u Srbiji ti se veže na protuturske bojeve od Makedonije i Kosova početkom 20.stoljeća,dok se moderno ustaštvo ne može povezati sa ustaštvom u BIH 1877-79. osim u imenu...

I bitna je stvar sljedeća;
U Srbiji se ne prikazuju zločini ovih četnika i prošlih četnika.Ljudi ne gledaju na RTS o Ovčari ili Škabrnji.
Njih se hrani o 750.000 Srba Jasenovca..

Tako se hrane i Hrvati o četnicima Mihailovića čiji je radio-telgrafist bio Joža Horvat.
Hrvati se hrane o stradanju Hrvata u BIH,ali se vješto izmiču tajni sporazumi svih protiv svih.
Hrvate se ne poučava u povijesti da je Poglavnik sklapao sporazume sa lokalnim četničkim komandama diljem BIH u oorbi protiv NOB-a..
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
Bilo kakav razgovor u startu kreće s neravnopravne i neprirodne osnove.
Nda...ali imaš danas puno više ljudi koji ti ne žele stavljati glavu u torbu poradi gluposti nacionalizma.
Ja ti prvi kažem glasan primjer mnogih;idemo u rat,ali za novac...Isključivo financije me mogu primorati da uzmem oružje u ruke i da sudjelujem..
Nikakva politička govorancija tipa Mire Kovača ili Vučića..
Plati,pa ćemo ratovati..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 00:28   #37
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Nagovarati?
Ne.
Razgovarati..da!
Nagovarati u smislu dijaloga i iznošenje argumenata, na engleskom "persuade".
Quote:
Jer ovako postaje plodno tlo za novo buktanje neprilika u kojem će opet oni prvi jadnici izgubiti sve,a profesionalni patrioti imati i više nego što zaslužuju u zdravom društvu.
Dakle opet će netko odlučivati tko koliko "zaslužuje"? Prema čijim mjerilima?

Tu se ti i ja temeljno razilazimo. U ovoj temi predlažeš organizaciju koja će promovirati mir s ciljem da sjašu tvrdonacionalisti iz poluga moći (pričaš valjda o politici jer nemaš pravo upravljati kadrom privatnog sektora). Umjesto njih, predpostavljam, rješenje je da se ubace oni koji nisu tvrdonacionalisti i koju su valjda zbog toga po defaultu manje korumpirani, pohlepni ili skloni kriminalu od ovih prvih.

Ne slažem se s tom premisom, mislim da su i tvrdonacionalisti i anti-tvrdonacionalisti jednako skloni ljudskoj prirodi kad imaju toliku moć i tolike ovlasti kao glavešine u RH čije su pipe u svakom sektoru ekonomije i društvenog života. Ali bitnije od toga, ne slažem se s tvojim rješenjem jer sam skeptik kad dođe do preraspodjeli vrijednosti prema nečijim arbitrarnim mjerilima. Zlatko Hasanbegović pada na pamet i hajka oko sadržaja tuđeg novčanika od kulturnjaka, svi se bore za svoj komadić svim raspoloživim sredstvima i nacija je opsjednuta "pravednom" preraspodjelom kolača umjesto da je opsjednuta stvaranjem novih kolača.

Ja smatram da ljudi zaslužuju ono što zarade, a zarade tako da doprinose društvu stvarajući traženu vrijednost, a da bi bio konkurentan i uspješan u takvom sustavu moraš nuditi znanje i vještine za koje je netko spreman platiti.

To je ujedno i rješenje tvom problemu, da nema redistribucije prema podobnima, da se zavrne pipa i tvrdonacionalistima i pretenderima na njihove fotelje, da se riješimo tih fotelja i ostavimo vrijednost u džepovima ovih koji ju stvaraju, čak i tvrdonacionalisti i drugi paraziti bi bili prisiljeni da stvaraju traženo i nude svoje vještine tržištu, ili će umrijet od gladi, ne fali motiv. A na tržištu se najčešče zasluži zarađeno i nema potrebe da ikoga mičeš iz poluga političke moći jer "to nije zaslužio" ili će preraspodijeliti tvoj novac onima koji ga "nisu zaslužili".
Quote:
Nevladine udruge imaju jednaka prava kao i RKC.
Ako religijske ustanove dobivaju novac,zašto ne bi i nevladine udruge?Ne vidim u čemu je razlika...
Ni ja, niti jedni niti drugi ne bi trebali biti financirani iz džepova poreznih obveznika.
Quote:
Ono što je antifašizam;to je svijest otpora prema isključivosti i kesnofobiji.
Glavna karakteristika fašizma je autoritativna država, centralno upravljanje gospodarstvom, interesi pojedinog čovjeka su podređeni interesima kolektiva, građanske slobode su na pomilu partije na vrhu...

http://www.merriam-webster.com/dictionary/fascism
a political philosophy, movement, or regime (as that of the Fascisti) that exalts nation and often race above the individual and that stands for a centralized autocratic government headed by a dictatorial leader, severe economic and social regimentation, and forcible suppression of opposition

Ali baš ne vidim da se naši "anti"-fašisti zgražaju nad glavnim značajkama fašizma, neki ustvari veličaju društveni sustav koji je brat blizanac fažizmu i dijeli gotovo sve njegove glavne karakteristike, uključujući i ove koje sam nabrojao.

No svejedno, imaju pravo govora ali ne i pravo na sadržaj mog ili tvog novčanika.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 00:33   #38
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Nagovarati u smislu dijaloga i iznošenje argumenata, na engleskom "persuade".
Razgovor,nagovor,dogovor,pregovor..Kako god želiš.
Bitan je komunikacijski koridor,a ne državne tv HRT/RTS koje dijele packe po naputku vladajućih.
Ne smije se pristati na cenzuriranu istinu..Treba otvoreno govoriti o svakom problemu,sa nakanom riješavanja istog..
Podizanje svijesti kroz komunikaciju..
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Dakle opet će netko odlučivati tko koliko "zaslužuje"? Prema čijim mjerilima?

Tu se ti i ja temeljno razilazimo. U ovoj temi predlažeš organizaciju koja će promovirati mir s ciljem da sjašu tvrdonacionalisti iz poluga moći (pričaš valjda o politici jer nemaš pravo upravljati kadrom privatnog sektora). Umjesto njih, predpostavljam, rješenje je da se ubace oni koji nisu tvrdonacionalisti i koju su valjda zbog toga po defaultu manje korumpirani, pohlepni ili skloni kriminalu od ovih prvih.

Ne slažem se s tom premisom, mislim da su i tvrdonacionalisti i anti-tvrdonacionalisti jednako skloni ljudskoj prirodi kad imaju toliku moć i tolike ovlasti kao glavešine u RH čije su pipe u svakom sektoru ekonomije i društvenog života. Ali bitnije od toga, ne slažem se s tvojim rješenjem jer sam skeptik kad dođe do preraspodjeli vrijednosti prema nečijim arbitrarnim mjerilima. Zlatko Hasanbegović pada na pamet i hajka oko sadržaja tuđeg novčanika od kulturnjaka, svi se bore za svoj komadić svim raspoloživim sredstvima i nacija je opsjednuta "pravednom" preraspodjelom kolača umjesto da je opsjednuta stvaranjem novih kolača.
Ovdje ti ne mogu konkurirati.
Uvezao si u tekst ozbiljno pitanje;vlast je slabost za slabiće koji imaju moć.
Seljak sam ne silazi sa vlasti...

Za početak;potrebna nam je pismena,obrazovana,kulturna vlada koja neće obilovati karakternim manama nego vrlinama.
Suprotnost prosjacima i sinovima.
Eto,takvi ljudi mogu pokrenuti stvar mrtve točke..

A,uostalom ne možeš reći da bilo gdje na svijetu postoji idealan političar.Svaki ima neki manjak.
Problem je naš loš prosjek.
Jednostavno smo sirotinja po pitanju ozbiljnih i odgovornih političara..
Kako to riješiti?
Moram promisliti..
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Ja smatram da ljudi zaslužuju ono što zarade, a zarade tako da doprinose društvu stvarajući traženu vrijednost, a da bi bio konkurentan i uspješan u takvom sustavu moraš nuditi znanje i vještine za koje je netko spreman platiti.

To je ujedno i rješenje tvom problemu, da nema redistribucije prema podobnima, da se zavrne pipa i tvrdonacionalistima i pretenderima na njihove fotelje, da se riješimo tih fotelja i ostavimo vrijednost u džepovima ovih koji ju stvaraju, čak i tvrdonacionalisti i drugi paraziti bi bili prisiljeni da stvaraju traženo i nude svoje vještine tržištu, ili će umrijet od gladi, ne fali motiv. A na tržištu se najčešče zasluži zarađeno i nema potrebe da ikoga mičeš iz poluga političke moći jer "to nije zaslužio" ili će preraspodijeliti tvoj novac onima koji ga "nisu zaslužili".

Ni ja, niti jedni niti drugi ne bi trebali biti financirani iz džepova poreznih obveznika..
Znaš..anarhija je dobra..Ali vrijedi za ljude koji imaju visok stupanj svijesti.To nije za rođene robove...
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Glavna karakteristika fašizma je autoritativna država, centralno upravljanje gospodarstvom, interesi pojedinog čovjeka su podređeni interesima kolektiva, građanske slobode su na pomilu partije na vrhu...

http://www.merriam-webster.com/dictionary/fascism
a political philosophy, movement, or regime (as that of the Fascisti) that exalts nation and often race above the individual and that stands for a centralized autocratic government headed by a dictatorial leader, severe economic and social regimentation, and forcible suppression of opposition

Ali baš ne vidim da se naši "anti"-fašisti zgražaju nad glavnim značajkama fašizma, neki ustvari veličaju društveni sustav koji je brat blizanac fažizmu i dijeli gotovo sve njegove glavne karakteristike, uključujući i ove koje sam nabrojao.

No svejedno, imaju pravo govora ali ne i pravo na sadržaj mog ili tvog novčanika.
Ovo je zanimljiva teza..
Ako je antifašizam ideja protiv autokracije,nepotizma ili povlaštene ideologije,onda se postavlja pitanje režima JBT-a?!
Slažem se...Doista.Isključivost je oslonac svakog neslobodnog društva.
Stoga,svi autokrati ne bi smjeli biti oslobođeni kritike antifašista..

Satniče,ova teza zaslužuje posebnu temu..Odlična misao.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 11:45   #39
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
To nije pravilno iznesena činjenica.
Sud je samo ustvrdio da je Dragoljub Mihailović imao nepošteno suđenje koje su mu priuštili komunisti..

Upravo je i hrvatski sud donio odluku i da je Alojzije Stepinac imao nepošteno suđenje.
Dakle,Draža je četničko smeće,a Alojz ustaška pizda..
To je osnova tvoje priče.
Dakako,Mihailović je svakako odgovoran za pokolje koje su izvršili njegovi oficiri od Damjanovića u Srbiji do Jezdimira Dangića,kao što Alojz nikada nije osudio režim g.Pavelića.

Slušaj...Četništvo u Srbiji je ustanovljeno puno ranije u Srbiji nego što je nastalo hrvatsko ustaštvo u Italiji 1929.
Četništvo u Srbiji ti se veže na protuturske bojeve od Makedonije i Kosova početkom 20.stoljeća,dok se moderno ustaštvo ne može povezati sa ustaštvom u BIH 1877-79. osim u imenu...

I bitna je stvar sljedeća;
U Srbiji se ne prikazuju zločini ovih četnika i prošlih četnika.Ljudi ne gledaju na RTS o Ovčari ili Škabrnji.
Njih se hrani o 750.000 Srba Jasenovca..

Tako se hrane i Hrvati o četnicima Mihailovića čiji je radio-telgrafist bio Joža Horvat.
Hrvati se hrane o stradanju Hrvata u BIH,ali se vješto izmiču tajni sporazumi svih protiv svih.
Hrvate se ne poučava u povijesti da je Poglavnik sklapao sporazume sa lokalnim četničkim komandama diljem BIH u oorbi protiv NOB-a..

Nda...ali imaš danas puno više ljudi koji ti ne žele stavljati glavu u torbu poradi gluposti nacionalizma.
Ja ti prvi kažem glasan primjer mnogih;idemo u rat,ali za novac...Isključivo financije me mogu primorati da uzmem oružje u ruke i da sudjelujem..
Nikakva politička govorancija tipa Mire Kovača ili Vučića..
Plati,pa ćemo ratovati..

Potežeš paralelu između dragoljuba draže i Alojzja. Oni nisu za stavljati u istu rečenicu, a kamoli za usporedbu.

Osim toga nazivaš nekog pizdom.


Jel kontrolira netko ove retke?????


Kažem ti nema se tu s kim pričati.
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 12:28   #40
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
Potežeš paralelu između dragoljuba draže i Alojzja. Oni nisu za stavljati u istu rečenicu, a kamoli za usporedbu.

Osim toga nazivaš nekog pizdom.


Jel kontrolira netko ove retke?????


Kažem ti nema se tu s kim pričati.
Babarogac,hajde se malo opusti...

Kada nazivam jednog smećem,tebi smeta što drugoi nazivam pizdekom..
Mislim,otvori malo um..Pokušaj dovraga,spojiti 2 i 2.
Nije teško,ne moraš se odricati ničega osim sljepila i jednoumlja.
I dalje ćeš biti Hrvat,rimokatolik ili što god jesi...

Ali,doista,koristi nadobične argumente..Idi malo dalje od onoga što si čuo i naučio..Počni shvaćati cjelinu.

Alojz je tebi ok,jer je Hrvat.Da nije Hrvat ne bi bio.On se borio protiv Draže jer se Draža borio protiv Hrvata koji bacaju Srbe u Savu.E,sada Srbi vole Dražu jer je on rekao Alojzu da ne baca Srbe u Savu jer će Srbi početi bacati Hrvate u Drinu i što jesu..Tko je počeo koga prvog ubijati?A,potom tko je činio veća i gnjusnija zvjerstva?
Uglavnom,ovaj balkanski složenac ima dva umjesa;

a)tko je prvi počeo rat
b)tko je započeo sa zvjerstvima

U ta dva pitanja vrti se povijest i ostalo gubljenje vremena.
Kada ubrojimo u to da povijesni kadrovi sa obje strane sudjeluju u stvaranju novih mitova i fama,put se uspinje prema klancima i vrhovima gdje ljudski stvor ne zalazi..
Teško je upregnuti razum i uložiti ga u razgovor koji je već unaprijed određen.

Ako ne želiš sudjelovati u raspravi,ok..Ne kažem da je osobito mudro očekivati promjene od polupismenog stanovništva,ali nema nam druge.
Jednostavno iz ove kože ne možemo.
Ne isplati se slijedećih 30-50 godina natezati,pa da se opet ratuje za koru zemlje i megalitske crkve s oltarom gdje pretili kurvini sinovi urlaju i prijete dok uboga nacija sa šakom kruha u izmučenim rukama upiljenog pogleda prepoznaje ništavilo svog života.

Razvoj kvalitete..
Kvalitetan odnos je cilj.
Razgovor o svemu.Nema zatvorenih tema.
I sada dolazimo do pitanja svačijih istina.

Jedna je činjenica,istina je više...Kako to prelomiti?!
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:59.