Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2016., 10:21   #121
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Jezici i narodi nisu isto, a bome ni nacije.
U Švicarskoj imaš jednu naciju koja se služi s 4 vrlo različita jezika, a u BiH imaš 3 nacije koje pričaju sličnim jezicima.
Nije baš isto.
Ajmo još jednom, po Badinteru Hrvati imaju pravo na "svoj komad BiH". Bosanci ne postoje, osim kao regionalno izjašnjavanje.
I što bi ti sad, da se odvoji i Republika Srpska od BIH kao posljedica odvajanja Hercegovine od BIH?
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 11:34   #122
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
I što bi ti sad, da se odvoji i Republika Srpska od BIH kao posljedica odvajanja Hercegovine od BIH?
Mene interesira samo hrvatski interes tamo.
Dakle interesi moje države i mojih sudržavljana.

Najbolja bi bila interna podjela na tri entiteta (možda i pokoji distrikt) u kojoj bi Hrvati imali 1/3 vlasti i pravo veta na sve ključne odluke.
Dakle, situacija u kojoj nitko neće ugrožavati pravo na jezik, školovanje i slično pripadnicima hrvatskog naroda.
Nadam se da do raspada neće doći, ali onda, kako sam više puta rekao, hr. interes postoji u zapadnoj i južnoj BiH, otprilike do rijeke Bosne (malo dalje).
Ako dođe do raspada hr. mora zahvatiti što veći komad središnje Bosne uz osnivanje 2 ili više protektorata zapadno od rijeke Bosne na područjima gdje Hrvati nisu većina (ugrubo Bihać i Banja Luka).
Jbg. to je RH interes. 3, hrvatske, 2 miješane županije, poneka hr. općina iz ZDK+ zapad RSa (od Brčkog), Trebinje, USK i još poneko selo.

To je dio gdje nikakve male velike Srbije ili Turske ne bi smjele postojati, bez obzira na strukturu stanovništva.
Istočno od toga postoji neka hr. kulturna baština (Kraljeva Sutjeska, Bobovac, okolica Tuzle) i to je to.

A Bosanaca nema nigdje, BiH nema te nacije.
Uostalom, pogledaj popis 2013.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 09:19   #123
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
I što bi ti sad, da se odvoji i Republika Srpska od BIH kao posljedica odvajanja Hercegovine od BIH?
u multikulturalnoj Europi djeliti granice po nacionalnom ključu, i vršiti ''humanitarna preseljenja'' bila bi retrogradna politika 19. stoljeća, koja je donjela puno zla i stradanja običnim ljudima.

https://www.youtube.com/watch?v=106jycVZGRI
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 01:37   #124
Ja bih jako voleo da Hr traži odštetu, jer mi je želja da Srbija nikada ne uđe u EU.
marval is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 12:46   #125
i ja
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 06:29   #126
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
Što se tiče Srba ja sam im već oprostio no meni su samo opljačkali kuću.
Ja nisam izgubio nikog voljenog u ratu pa ne mogu govorit u ime svih.
I meni su opljackali kucu u jednom selu kod Omisa i to sve do prozora i vrata, ali neko ko se predstavljao kao Hrvati. Kazem predstavljao, jer ni danas ne mislim da je to bilo delo Hrvata vec najobicnijeg sljama.

Zasto to mislim?
U paketu su opljackali i kucu susjeda iz Zagreba.

Tko je opljackao? Pa prvi susjedi!
agw is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 21:47   #127
Quote:
marval kaže: Pogledaj post
Ja bih jako voleo da Hr traži odštetu, jer mi je želja da Srbija nikada ne uđe u EU.
Zašto ne Srbiju u EU? To će biti trnovit put ali ja vjerujem da će se sve države iz Europe ući u EU(na miran način dakako).
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 22:18   #128
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
Zašto ne Srbiju u EU? To će biti trnovit put ali ja vjerujem da će se sve države iz Europe ući u EU(na miran način dakako).
kad već nismo mogli zajedno u YUG očito ćemo zajedno u EU; a ak ćemo se svađati fino ćemo dobiti po ritici od tete Merkelice
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 09:21   #129
Ionako smo i jedni i drugi mizerija... hrpa balkanskih plemena koji u glavama još žive u kamenom dobu.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 09:44   #130
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kad već nismo mogli zajedno u YUG očito ćemo zajedno u EU; a ak ćemo se svađati fino ćemo dobiti po ritici od tete Merkelice
E moj lega, većina EU članica su danas desnije nego je Hrvatska ikada bila.
EU iz 2006. i EU iz 2016. su dva različita planeta.

Sve bajke su davno pale u vodu, a pogotovo "EU to traži" ili "EU naređuje ovo", sada vidimo koliko samim članicama se ne može nametnuti gotovo ništa.

Mene kao liberala je čak strah koliko političke elite misle nastavljati po starom, i u svakoj članici onda doživljavaju potop na izborima, i kakvi populistički likovi su im oporba i kako lako dolaze na vlast.

Ja ne želim FN u Francuskoj na vlasti, ja ne želim desne populiste, ali brate, baš ovakvi stavovi koji si ti sada uzeo zdravo za gotovo, su omogućili to.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 10:02   #131
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
E moj lega, većina EU članica su danas desnije nego je Hrvatska ikada bila.
EU iz 2006. i EU iz 2016. su dva različita planeta.

Sve bajke su davno pale u vodu, a pogotovo "EU to traži" ili "EU naređuje ovo", sada vidimo koliko samim članicama se ne može nametnuti gotovo ništa.

Mene kao liberala je čak strah koliko političke elite misle nastavljati po starom, i u svakoj članici onda doživljavaju potop na izborima, i kakvi populistički likovi su im oporba i kako lako dolaze na vlast.

Ja ne želim FN u Francuskoj na vlasti, ja ne želim desne populiste, ali brate, baš ovakvi stavovi koji si ti sada uzeo zdravo za gotovo, su omogućili to.
prijatelju, nažalost HR politika je takva da se pokorno sluša Bruxelles, a Višegradska skupina se Plenkiju čini kao zločesta djeca, a on ne želi biti u toj grupi

daj mi primjer kad smo mi od 2013 Bruxellesu rekli ne, i primjer kad je Mađarska rekla ne!
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.