Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2017., 16:12   #41
Quote:
whitepowder kaže: Pogledaj post
Ja te razumijem... Nedaj da te ove emancipirane žene dotuku sa komentarima
Voliš je..... Volit ćeš je uvijek... nikad neće proć.....jbg

Ja sam po?ebo sve živo nakon prekida pa nije pomoglo...

Komunicirali smo dosta i čak mi se i dalje javlja na mobitel.... Govori da joj je stalo al da moramo krenut dalje... Znači svaki dan druge pameti...

Meni bi isto bilo najpametnije da se maknem i svi bi mi to rekli.. Ali ne možeš ne mislit o njoj i ne bit žalostan i ne prisjećat se

Ima i nekih posljedica sve to, ja se npr već neko vrijeme apsolutno ničega ne bojim.. mislim da je to i dijagnoza neka...
Ne, ne voli ju. Tj, voli ju, al ne ljubi ju. Ono sto ti i dosta ljudi uzima pod interpretaciju ljubavi je nekakva romanticna fiksacija fatalne ljubavi, koja, istina, izaziva strahovit nalet i preplavu raznim hormonima srece i covjeka 'dize' dusevno na neku novi razinu ispunjenosti i zadovoljstva, no, to je produkt iskljucivo zaljubljenosti manifestirane tim divljim, zapaljivim koktelom hormona, te raznoraznih projekcija, prava ljubav nema veze s time .. da ju doista voli, onda bi respektirao njenu odluku i pustio ju .. kolko god bilo tesko i naizgled neizvedivo dok su emocije jos vrlo jake i povezanost jaca no ikad ..

Dajte si vremena svakako ... kolko god trebalo ... al ne samo vremena, vec i nastojanja aktivnog da se procesuira emocionalno sve to .. jer vrijeme ce samo otupiti tu 'ostricu' izvjesno, al vi ste ti koji moraju odluciti oprostiti i pustiti .. i dati priliku nekom novom tko vas nece napustiti. Dakako, nakon sto odradite ovaj tezi dio emocionalnog iscjeljenja, inace reboundovi su jednosmjerna karta za bolni povratak na prvotno mjesto razocaranja i patnje..

Mislim, sve je to lako u teoriji, zvuci jednostavno, 'algoritam' nije narocito kompliciran, al u praksi to zna bit itekako zahtjevan proces .. znam po sebi, uostalom

Mislim da je to jedini ispravan nacin.
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 19:49   #42
Ja baš ne vjerujem da sam zaljubljen u bivšu... I nisam bio već dugo.. Ali volio je jesam i mislim da je volim (nisam siguran)

Ovo šta si ti napisao je savjet koji mi daje 90% ljudi... I vjerojatno je jedini opravdan i točan...

ili jednostavno možeš bit lud

http://media-cache-ec0.pinimg.com/12...1de944838e.jpg

Never give up

ps Ja mislim da bi je ja iskreno mogao pustit jedino da zatrudni sa drugim muškarcem....
whitepowder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 20:50   #43
Quote:
whitepowder kaže: Pogledaj post
Ja baš ne vjerujem da sam zaljubljen u bivšu... I nisam bio već dugo.. Ali volio je jesam i mislim da je volim (nisam siguran)

Ovo šta si ti napisao je savjet koji mi daje 90% ljudi... I vjerojatno je jedini opravdan i točan...

ili jednostavno možeš bit lud

http://media-cache-ec0.pinimg.com/12...1de944838e.jpg

Never give up

ps Ja mislim da bi je ja iskreno mogao pustit jedino da zatrudni sa drugim muškarcem....
OK, svjestan si da se sabotiras, al nemosh (trenutno) protiv toga. To je u redu. Razumijem skroz. I ja sam se zaljepio za određene partnere koji su me držali na distanci, al to sto kazes, sam taj osjecaj ko da si neciji centar svemira te tolko povuce da izgubis kompas .. i treba jako malo da isprojiciras tonu nepostojecih romanticnih osobina na partnera i ... bum. Al to je samo produkt te iznimno jake potrebe za povezanoscu i prihvacanjem .. Ja sam recimo nesiguran u vezi toga i opcenito strepim od odbijanja i onda svaka potencijalna veza znaci i ispunjenje tih tako zudjenih potreba, te je sasvim logicno da ces se vezat u roku od keks .. istini za volju, nije me ostavio neko pred zenidbu, al nije bitno .. al, to nije ljubav .. mislim, nema niceg loseg u tome da nadjes partnera koji ce imati strpljenja i puno ljubavi da ti pruzi tu sigurnost i sve sto ide uz to, al ako osoba odluci krenuti dalje, a ti jos dugo nakon toga kopnis za njom i nadas se ...

Pravo i jedino pitanje koje treba postaviti je zasto ti sebe ne volis i ne zelis da prebolis ?

PS: Te romanticne konotacije o onoj jednoj pravoj svemirskoj, fatalnoj i neponovljivoj ljubavi su totalni bullshit btw
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 21:23   #44
a svjestan sam... zato sam i pisao na ovom podforumu...

već sam ja krenuo dalje ali smo prije par mjeseci odlučili družiti se ponovo, sve je išlo dobro 3-4 tjedna i najednom je rekla da je gotovo i da zna da je govno

muči me šta ne mogu zaključiti u čemu je problem... njena obitelj mene ne podnosi isto kao ni moja nju..

nemam pojma, ali lud sam od svega... od prekida je ona dosta napredovala u životu dok sam ja nazadovao što me čini još luđim

i nevjerojatno mi je da ne želi odrezati kontakt sa mnom.... makar sam 95% siguran da ima nekog drugog, da je sad nazovem da se nađemo pristala bi...
whitepowder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 21:42   #45
Quote:
whitepowder kaže: Pogledaj post
a svjestan sam... zato sam i pisao na ovom podforumu...

već sam ja krenuo dalje ali smo prije par mjeseci odlučili družiti se ponovo, sve je išlo dobro 3-4 tjedna i najednom je rekla da je gotovo i da zna da je govno

muči me šta ne mogu zaključiti u čemu je problem... njena obitelj mene ne podnosi isto kao ni moja nju..

nemam pojma, ali lud sam od svega... od prekida je ona dosta napredovala u životu dok sam ja nazadovao što me čini još luđim

i nevjerojatno mi je da ne želi odrezati kontakt sa mnom.... makar sam 95% siguran da ima nekog drugog, da je sad nazovem da se nađemo pristala bi...
Meni je to dno dna iskreno. Znaci, krenula si dalje, ali ono, lijepo je znati da imas jos tu nekog tko kopni za tobom i pati dok se ti jebes s drugim pa neces propustiti priliku za druzenjem koje, dakako, ti prvi iniciras
Ja bi to 'po kratkom postupku' odjebao .. jako puno govori o njoj. A i o tebi jer si to dopustas. Jesi mazohist il sta ?
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:00   #46
Quote:
Tha_Turtle kaže: Pogledaj post
Ja bi to 'po kratkom postupku' odjebao .. jako puno govori o njoj. A i o tebi jer si to dopustas. Jesi mazohist il sta ?
nisam bio nikad... ne znam šta mi se događa u zadnje vrijeme iskreno... kažem ti, možda stvarno je nešto za psihologiju/psihijatriju......

morat ću rješit je, da..... da joj kažem to il da je jednostavno blokiram svugdje?
whitepowder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:15   #47
Quote:
whitepowder kaže: Pogledaj post
nisam bio nikad... ne znam šta mi se događa u zadnje vrijeme iskreno... kažem ti, možda stvarno je nešto za psihologiju/psihijatriju......

morat ću rješit je, da..... da joj kažem to il da je jednostavno blokiram svugdje?
Moguce da ti fali jako ta povezanost i intima koju si imao s njom, te nisi uspio to realizirati u nijednom drugom odnosu ? Mislim, ne znam kako vam je bilo prije, al ovo sto si opisao upravo, nacin na koji se ponasa ... to je bas jadno.
Ono sto ti ja preporucam je NO CONTACT. Al ono, nuklearni obustaj svih kontakata, i pritom mislim SVIH. Znaci, nista poruke, nista fejsbuk, nista vidjanje, nista guglanje o njoj i raspitivanje, i kad se uvatis kako sanjaris o njoj - lupi se. Mentalno jel, al ako ne pomaze, mozes i doslovce.. vise puta :klap:

I razvij strategiju dobru kako hendlati trenutke kad te uhvati jebena kriza i potreba da joj se javis jer BITI CE IH. Puno. Ona je sad ko droga u tvom organizmu i kao svaka dobra droga, tvoj mozak ce ju htjeti u enormnim kolicinama. I nema tu kompromisa. Moras ju izbit iz sistema kako god znas i umijes. AKo te nekim slucajem ona kontaktira u cudu sto te nema i sto je, mozes joj, ukoliko to jos budes zelio, ukratko objasniti razloge obustave svakog vida odnosa s njom i explicite joj napomenuti da tu odluku POSTUJE. Ako zelis.

I to je to. Sretno !

i ps: Nemoj NIKAD dopustiti da ti osobna sreca i zadovoljstvo u svojoj kozi ovisi iskljucivo o odnosu s nekim drugim ..
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?

Zadnje uređivanje Tha_Turtle : 06.05.2017. at 22:26.
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:28   #48
Quote:
Tha_Turtle kaže: Pogledaj post
Moguce da ti fali jako ta povezanost i intima koju si imao s njom, te nisi uspio to realizirati u nijednom drugom odnosu ? Mislim, ne znam kako vam je bilo prije, al ovo sto si opisao upravo, nacin na koji se ponasa ... to je bas jadno.
Ono sto ti ja preporucam je NO CONTACT. Al ono, nuklearni obustaj svih kontakata, i pritom mislim SVIH. Znaci, nista poruke, nista fejsbuk, nista vidjanje, nista guglanje o njoj i raspitivanje, i kad se uvatis kako sanjaris o njoj - lupi se. Mentalno jel, al ako ne pomaze, mozes i doslovce.. vise puta :klap:

I razvij strategiju dobru kako hendlati trenutke kad te uhvati jebena kriza i potreba da joj se javis jer BITI CE IH. Puno. Ona je sad ko droga u tvom organizmu i kao svaka dobra droga, tvoj mozak ce ju htjeti u enormnim kolicinama. I nema tu kompromisa. Moras ju izbit iz sistema kako god znas i umijes. AKo te nekim slucajem ona kontaktira u cudu sto te nema i sto je, mozes joj, ukoliko to jos budes zelio, ukratko objasniti razloge obustave svakog vida odnosa s njom i explicite joj napomenuti da tu odluku POSTUJE. Ako zelis.

I to je to. Sretno !
Nisam ostvario tu povezanost u ni jednom odnosu... a imam 28++ godina... možda zato i možda zato šta sam odbijao vjerovat da je mene neko odbio tj da me odbija...

Napravio kretena od sebe prvi put u tim godinama.....

Hvala ti puno

Ide no contact... I neću joj se javit i da zove... ostalo ide block tj je od prije 5 min...

Nezz zašto, svi su mi govorili isto a samo si mi ti pomogao.... Hvala

ps ovo šta si napisao ---->PS: Te romanticne konotacije o onoj jednoj pravoj svemirskoj, fatalnoj i neponovljivoj ljubavi su totalni bullshit btw

Da, slažem se s tim skroz... Neki dan sam se baš naljutio na film Crazy, Stupid Love
whitepowder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:34   #49
Quote:
whitepowder kaže: Pogledaj post
Nisam ostvario tu povezanost u ni jednom odnosu... a imam 28++ godina... možda zato i možda zato šta sam odbijao vjerovat da je mene neko odbio tj da me odbija...

Napravio kretena od sebe prvi put u tim godinama.....

Hvala ti puno

Ide no contact... I neću joj se javit i da zove... ostalo ide block tj je od prije 5 min...

Nezz zašto, svi su mi govorili isto a samo si mi ti pomogao.... Hvala

ps ovo šta si napisao ---->PS: Te romanticne konotacije o onoj jednoj pravoj svemirskoj, fatalnoj i neponovljivoj ljubavi su totalni bullshit btw

Da, slažem se s tim skroz... Neki dan sam se baš naljutio na film Crazy, Stupid Love
The Turtle ima vrlo lijep pristup.
Pomaže

Isto to bih ti i ja savjetovala
Kao jos par sitnica..
Znaci: ne slušaj "vašu" muziku
Ne gledaj slične žene
Ne usporedjuj druge žene s njom

Baš ignoriraj svaku misao o njoj
Mozak ce se smiriti
I sve rijedje se sjetiti nje
Ne popuštaj
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:39   #50
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
The Turtle ima vrlo lijep pristup.
Pomaže

Isto to bih ti i ja savjetovala
Kao jos par sitnica..
Znaci: ne slušaj "vašu" muziku
Ne gledaj slične žene
Ne usporedjuj druge žene s njom

Baš ignoriraj svaku misao o njoj
Mozak ce se smiriti
I sve rijedje se sjetiti nje
Ne popuštaj
Sad bi najrađe tebe i turtlea izveo negdje van il na večeru...
"popravili" ste me malo, pogotovo turtle..
Šta je najgore moram sad popravit tolko stvari u životu koje sam zapostavio zbog psihoza oko nje.... Ko da me turtle probudio makar mi svi to trube već dugo....

:*
:*
whitepowder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:44   #51
Quote:
whitepowder kaže: Pogledaj post
Sad bi najrađe tebe i turtlea izveo negdje van il na večeru...
"popravili" ste me malo, pogotovo turtle..
Šta je najgore moram sad popravit tolko stvari u životu koje sam zapostavio zbog psihoza oko nje.... Ko da me turtle probudio makar mi svi to trube već dugo....

:*
:*
:* evo i tebi

Da, imas sad puno lijepog posla
Prilika da se poslozis i pocnes iz pocetka
Ko covjek
Od danas!
Od sada

I, hvala za veceru
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:48   #52
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
:* evo i tebi

Da, imas sad puno lijepog posla
Prilika da se poslozis i pocnes iz pocetka
Ko covjek
Od danas!
Od sada

I, hvala za veceru
Pa baš imam... Trebam popis napravit šta sam sve fejlao

Ne zahvaljuj, vodim vas stvarno ako ću bit ok, nema praznih riječi kod mene
whitepowder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:53   #53
Quote:
whitepowder kaže: Pogledaj post
Pa baš imam... Trebam popis napravit šta sam sve fejlao

Ne zahvaljuj, vodim vas stvarno ako ću bit ok, nema praznih riječi kod mene


Fejlao si sta si fejlao

Oprosti si
Moras oprostiti i sebi i njoj
Kako bi otpustio proslost

Kad si oprostis.. Ide novi pocetak
I sve to ti vec naslucujes ( znas)
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 23:32   #54
Quote:
whitepowder kaže: Pogledaj post
Sad bi najrađe tebe i turtlea izveo negdje van il na večeru...
"popravili" ste me malo, pogotovo turtle..
Šta je najgore moram sad popravit tolko stvari u životu koje sam zapostavio zbog psihoza oko nje.... Ko da me turtle probudio makar mi svi to trube već dugo....

:*
:*
Drago mi je da sam ti pomogao i, hvala vam oboje na lijepim rjecima, i meni ovo pomaze dosta u terapijskom smislu jer sam se poistovjetio donekle s vasim problemima, te samo pisanje o njima vec pomaze da izbacim frustracije i potvrdim sam sebi da sam donio prave odluke po tom pitanju ..

Ma kljucno je da se naljutis i prestanes biti bespomocan oko nastale situacije, to je prvi korak ka donosenju ispravne odluke ... zainati se i budi odlucan da svoj zivot i sebe dovedes u red .. dijelim slicnu pricu po pitanju manjka intimnih odnosa dubljih dosad i u slicnim sam godinama ko ti, te mi je trebao slican odnos i patnja da bih shvatio kolko mi sreca zavisi zapravo o nekome koga zapravo i nije tolko briga o meni Sve je to proces i dobro ti utisana kaze, daj si vremena za oprost i nemoj nista forsirati, nije to stvar voljnog momenta, treba emocijama vremena...

a sto se tice zapostavljanja svojih potreba, to svakako kreni od danas rjesavati! Mladi smo (jos), nema platka, nema tuge, svakim danom u svakom pogledu teraj dalje

Pusti ti veceru, imas ti jos posla
Hvala !
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 23:19   #55
ja sam se došao javit da se pohvalim da se bivše samo rijetko sjetim i uopće mi ne fali.... NC totalni uspjeh

imam novi problem al dobro.... viđam se ("prijateljski") sa curom koja je u ozbiljnoj vezi... sviđa mi se njen karakter a i zgodnička je... moram sad nekak to isto prekinut ja mislim
whitepowder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:22   #56
Quote:
whitepowder kaže: Pogledaj post
ja sam se došao javit da se pohvalim da se bivše samo rijetko sjetim i uopće mi ne fali.... NC totalni uspjeh

imam novi problem al dobro.... viđam se ("prijateljski") sa curom koja je u ozbiljnoj vezi... sviđa mi se njen karakter a i zgodnička je... moram sad nekak to isto prekinut ja mislim
aaa joj joj bas si uhvatio ritam nereda .. nemoj se zajebavat tari .. lako covjek krene i skrene u smjerovima nevolja .. a drzat se dobroga i cistoga ... je puno teze .. ali j enagrada sreca

razmisljaj dugorocno .. koliko god zvucalo jadno odnosno besmisleno kad si mlad i "zelis zivjet" .. ako zelis zivjet znaci da ces zivjeti dugo i onda dugorocno planiranje ima itekako smisla!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 01:51   #57
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Sanjam bivšu, svakodnevno mislim na nju, zadrhtim kada na ulici vidim njoj sličnu siluetu, nadam se pomirenju, nedostaju mi njene oči, Savjet
Savjet, razmisli o ovome...

Na poljima snova ne raste cvijeće...


Powered by LG G3
devaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 15:29   #58
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
aaa joj joj bas si uhvatio ritam nereda .. nemoj se zajebavat tari .. lako covjek krene i skrene u smjerovima nevolja .. a drzat se dobroga i cistoga ... je puno teze .. ali j enagrada sreca

razmisljaj dugorocno .. koliko god zvucalo jadno odnosno besmisleno kad si mlad i "zelis zivjet" .. ako zelis zivjet znaci da ces zivjeti dugo i onda dugorocno planiranje ima itekako smisla!
Iskreno ne znam koji mi je... Radim probleme I sebi I njoj.. Poceo Sam razvijat osjecaje prema njoj I nezz sta da radim.
Seksa I sl. nije bilo
whitepowder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.