Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2017., 03:35   #1
Novi zivot zapoceti u 28 god?

Pozzdravljam, postovanje svim forumasima..Je li tesko da zapocnem novi zivot u kasnijim dvadesetim Vani, u tudjini, sam? imao sam finu vezu 2 godine, medjutim dobila je fin posao vani Turska, i to se nije uspjelo ocuvati.jbg.Dijete sam samohranog roditelja, te nazalost idem u borbi za svoju egzistenciju..dosta drugova i kolega mi se ozenilo..a ja moram sve ponovo, nemam nikog da me ozbiljnije posavjetuje,da podrsku rijecima, motivise ohrabri??
Zuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 07:25   #2
Quote:
Zuzza kaže: Pogledaj post
Pozzdravljam, postovanje svim forumasima..Je li tesko da zapocnem novi zivot u kasnijim dvadesetim Vani, u tudjini, sam? imao sam finu vezu 2 godine, medjutim dobila je fin posao vani Turska, i to se nije uspjelo ocuvati.jbg.Dijete sam samohranog roditelja, te nazalost idem u borbi za svoju egzistenciju..dosta drugova i kolega mi se ozenilo..a ja moram sve ponovo, nemam nikog da me ozbiljnije posavjetuje,da podrsku rijecima, motivise ohrabri??


Come on. Dramatiziraš. Kao da si u 58.


Sent from my iPhone using Tapatalk
marko091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 08:45   #3
Quote:
Zuzza kaže: Pogledaj post
Pozzdravljam, postovanje svim forumasima..Je li tesko da zapocnem novi zivot u kasnijim dvadesetim Vani, u tudjini, sam? imao sam finu vezu 2 godine, medjutim dobila je fin posao vani Turska, i to se nije uspjelo ocuvati.jbg.Dijete sam samohranog roditelja, te nazalost idem u borbi za svoju egzistenciju..dosta drugova i kolega mi se ozenilo..a ja moram sve ponovo, nemam nikog da me ozbiljnije posavjetuje,da podrsku rijecima, motivise ohrabri??
A nego kad?

Idealno ti je vrijeme.

Slažem se sa ovim povie. Ne drami nego daj se uhvati posla.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 10:22   #4
Kasne dvadesete, najidealnije vrijeme, ovo prije toga sve samo pizdarije
ocean_size is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 10:29   #5
Ne, gotovo je, s 28 je prekasno za sve. Preostalih 60 godina života jednostavno moraš provesti točno onako kako si do 28. živio. Nema tu više promjena.


(jebote, koje dramatiziranje, koja drama queen )
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 10:51   #6
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ne, gotovo je, s 28 je prekasno za sve. Preostalih 60 godina života jednostavno moraš provesti točno onako kako si do 28. živio. Nema tu više promjena.


(jebote, koje dramatiziranje, koja drama queen )
Amateri. Treba umrijet s 27, sve ostalo je kurac.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:06   #7
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Amateri. Treba umrijet s 27, sve ostalo je kurac.
kaj god, sve poslije 24 je previse rekao bi James Dean
__________________
OH, so you wanna argue? BRING IT. I got my CAPS LOCK ON !
čupavostvorenje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:29   #8
Čemu ovo optuživanje autora da drami. Zar su se svi rodili kao ubermenschi koji su moment nakon izlaska iz rodnice znali što i kako u životu. Nikad se nitko nije osjetio sam, bez podrške sa tisuću upitnika nad glavom. Kvragu!!! Ispiranje mozga !!

Quote:
Zuzza kaže: Pogledaj post
Pozzdravljam, postovanje svim forumasima..Je li tesko da zapocnem novi zivot u kasnijim dvadesetim Vani, u tudjini, sam? imao sam finu vezu 2 godine, medjutim dobila je fin posao vani Turska, i to se nije uspjelo ocuvati.jbg.Dijete sam samohranog roditelja, te nazalost idem u borbu za svoju egzistenciju..dosta drugova i kolega mi se ozenilo..a ja moram sve ponovo, nemam nikog da me ozbiljnije posavjetuje,da podrsku rijecima, motivise ohrabri??
Za razliku od svakakvog plačipičkarenja po forumu, čovjek, ljudsko biće kaže kako ide u borbu, no ajmo na čovjeka, kukom i motikom da šta ima dramit, jel ... Nedaj bože zatražit malo tople ljudske riječi, šta će mu to.
J*beš čitanje s razumijevanjem.

@Zuzza
Nije kasno naravno. Vjerujem da ti nije lako, nitko se ne osjeća ugodno ako nema ljude oko sebe u čijem društvu može potražiti malo topline i riječ ohrabrenja. Nisi jedini, hrpa nas je takvih. Bore se ljudi i uspijevaju. Ako ništa drugo, piši po forumu, naći će se pojedinaca koji te neće optuživat već prihvatit tvoje stanje takvo kakvo je i udijeliti koji savjet. Za ostale - filtriraj.
Drži se !!!
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:43   #9
Quote:
ocean_size kaže: Pogledaj post
Kasne dvadesete, najidealnije vrijeme, ovo prije toga sve samo pizdarije
Gluposti. Moj kum je počeo s 41 na drugom kontinentu i nema nikakvih problema ma koliko godina imao. Ako si ognjištar u glavi, onda jest problem uvijek i u svakom slučaju. Inače nije nimalo.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:46   #10
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Amateri. Treba umrijet s 27, sve ostalo je kurac.
Club 27

Alexandre Levy
Louis Chauvin
Robert Johnson
Nat Jaffe
Jesse Belvin
Rudy Lewis
Joe Henderson
Malcolm Hale
Dickie Pride
Brian Jones
Alexandra
Alan "Blind Owl" Wilson
Jimi Hendrix
Janis Joplin
Arlester "Dyke" Christian
Jim Morrison
Linda Jones
Leslie Harvey
Ron "Pigpen" McKernan
Roger Lee Durham
Wallace "Wally" Yohn
Dave Alexander
Pete Ham
Gary Thain
Cecilia
Helmut Köllen
Chris Bell
Zenon De Fleur
Jacob Miller
D. Boon
Alexander Bashlachev
Jean-Michel Basquiat
Pete de Freitas
Chris Austin
Joey Cigainero
Dimitar Voev
Mia Zapata
Kurt Cobain
Kristen Pfaff
Richey Edwards
Stretch
Fat Pat
Freaky Tah
Kami
Rodrigo Bueno
Sean Patrick McCabe
Maria Serrano Serrano
Jeremy Michael Ward
Jonathan Brandis
Bryan Ottoson
Davor "Moskri" Bobić
Valentín Elizalde
Achik Spin
Amy Winehouse
Richard Turner
Nicole Bogner
Soroush "Looloosh" Farazmand
Slađa Guduraš
Tomas Lowe
Thomas Fekete
Anton Yelchin
James Laurence
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 11:53   #11
Preživio sam klub 27, idući izazov je preživjeti klub 40.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 13:28   #12
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Gluposti. Moj kum je počeo s 41 na drugom kontinentu i nema nikakvih problema ma koliko godina imao. Ako si ognjištar u glavi, onda jest problem uvijek i u svakom slučaju. Inače nije nimalo.
Naravno da su gluposti, ovo sam rekao s blagom notom (auto)ironije, misleći pritom i na sebe, jer sam tu negdje s godinama kao i autor teme i u nekoj sličnoj situaciji.

Za koju godinu kad kod sebe u praksi vidim i provjerim kak to funkcionira, možda bih se smisleno i mogao nadovezat na temu i reć nešto pametno, a ovak mogu samo teoretizirat u prazno i odgovorit autoru...
Ne, pobogu, zašto bi bilo teško...još pogotovo vani, ako si na novom terenu, sve relativno nepoznato, čisti temelji (uvjetno rečeno) za građenje novog života. Da, čini se vrlo teško i izazovno na početku, ali okreni stvari na drugu stranu i pokušaj...kaj sad imaš za izgubit uostalom...a ako misliš da ti je frendovima zagarantirana sreća i radost u životu samom činjenicom što su u braku, možda se i varaš.
28 godina je jako malo.
Sretno
ocean_size is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:29   #13
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Preživio sam klub 27, idući izazov je preživjeti klub 40.
I 2016-tu
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:31   #14
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
I 2016-tu
Čujem da u 2016. dolaze neke obveznice na naplatu. Tko će to preživjeti?
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:02   #15
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Čemu ovo optuživanje autora da drami. Zar su se svi rodili kao ubermenschi koji su moment nakon izlaska iz rodnice znali što i kako u životu. Nikad se nitko nije osjetio sam, bez podrške sa tisuću upitnika nad glavom. Kvragu!!! Ispiranje mozga !!


Za razliku od svakakvog plačipičkarenja po forumu, čovjek, ljudsko biće kaže kako ide u borbu, no ajmo na čovjeka, kukom i motikom da šta ima dramit, jel ... Nedaj bože zatražit malo tople ljudske riječi, šta će mu to.
J*beš čitanje s razumijevanjem.

@Zuzza
Nije kasno naravno. Vjerujem da ti nije lako, nitko se ne osjeća ugodno ako nema ljude oko sebe u čijem društvu može potražiti malo topline i riječ ohrabrenja. Nisi jedini, hrpa nas je takvih. Bore se ljudi i uspijevaju. Ako ništa drugo, piši po forumu, naći će se pojedinaca koji te neće optuživat već prihvatit tvoje stanje takvo kakvo je i udijeliti koji savjet. Za ostale - filtriraj.
Drži se !!!
Hvala ti puno, na savjetu i podrsci.Odrastao sam bez ikakve rodbine blize i daljne(raspalo se i otislo u ratnom vihoru) tesko je naci, posao,egzistenciju kod nas u Sarajevu,zavrsio fax s srebrenom znackom, ali veliko Nista..tesko je ici kroz zivot, da te niko ne pita...kako si,kako ide..ta neka toplina komunikacije, jos bez muskog oslonca.A ovi drugovi sto sam imao,svima roditelji i rodbina nasli posao pozenili se, i to sad na nekoj minimalnoj komunikaciji, a i dio grada gdje zivim sve sami penzioneri/ umirovljenici
Zuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 18:45   #16
Quote:
Zuzza kaže: Pogledaj post
Odrastao sam bez ikakve rodbine blize i daljne(raspalo se i otislo u ratnom vihoru) tesko je naci, posao,egzistenciju kod nas u Sarajevu,zavrsio fax s srebrenom znackom, ali veliko Nista..tesko je ici kroz zivot, da te niko ne pita...kako si,kako ide..ta neka toplina komunikacije, jos bez muskog oslonca.A ovi drugovi sto sam imao,svima roditelji i rodbina nasli posao pozenili se, i to sad na nekoj minimalnoj komunikaciji, a i dio grada gdje zivim sve sami penzioneri/ umirovljenici
Onda bi ti trebalo biti i lakše jer te ništa ne veže u ovoj trenutnoj okolini. Možeš kamo želiš, gdje su ti bolji uvjeti.
Nije kasno, godine su ispred tebe.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 19:19   #17
Svaki dan je prilika za novi život. Ako nisi zadovoljan moraš nešto mijenjati, sebe, okolinu, posao, štagod..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 01:07   #18
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Svaki dan je prilika za novi život. Ako nisi zadovoljan moraš nešto mijenjati, sebe, okolinu, posao, štagod..
to ti je zivot prijatelju, postavi si to kao izazov a ne kao prepreku .. promjena .. OK .. spreman sam!

autore izgradi sebe u bilo kakvim okolnostima jesi .. bori se .. sredi sebe i PUNO ces lakse sve druge probleme i/ili potrebe rjesavati

koliko god treba pa ako treba svake godine ponovo pocinjati pocinji .. ne odustaj .. nikad!!!

nema predaje!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 01:24   #19
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
to ti je zivot prijatelju, postavi si to kao izazov a ne kao prepreku .. promjena .. OK .. spreman sam!

autore izgradi sebe u bilo kakvim okolnostima jesi .. bori se .. sredi sebe i PUNO ces lakse sve druge probleme i/ili potrebe rjesavati

koliko god treba pa ako treba svake godine ponovo pocinjati pocinji .. ne odustaj .. nikad!!!

nema predaje!
Ee hvala puno, mozes li mi malo ovo temeljitije objasniti, sta si tacno pod ovim svim podrazumjevao, malo detaljnije? hvala
Zuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 01:40   #20
Quote:
Zuzza kaže: Pogledaj post
Ee hvala puno, mozes li mi malo ovo temeljitije objasniti, sta si tacno pod ovim svim podrazumjevao, malo detaljnije? hvala
prvo ako si emocionalno rastresen a zbog prekida veze koja ti je ocito znacila malo vise i usporedjujes je sa "drugima koji su se skrasili" dajes jos govorom znacajnu "tezinu" i jos ktome egzistencijalne probleme te gubitak planova koji su se sada promjenili odnosno promjena je u tijeku ....

dakle prvo moras sebe srediti na nacin da mozes razmisljati i funkcionirati najbolje sto mozes .. lijepo pospremiti proslost tamo gdje joj je mjesto i krenuti dalje .. nemoras nista revolucionarno mjenjati ako nije potrebno ..

navodis "zapoceti novi zivot" kao da je stari gotov .. gotovi su planovi .. 28 godina nije nestalo .. kao ni danasnji dan .. bit ce prozivljen i sutra ces ga se sjecati .. mozda bjezis od teskih posljedica promjene koje si prozivio pa ima tu svega i sve je to za ljude nemoj me krivo shvatiti .. nije to nista lose niti si ti los ili ovakav ili onakav jednostavno kad je lose j elose .. OK .. nije to nikakva misterija nikome .. to kaj su ljudi vecinom nezreli i sute "jer se o tome ne prica" nije tvoj problem .. boli te uvo za druge u tom kontekstu ..

naprimjer .. osim prekida veze sto je definitivno promjena .. sto se drugo promjenilo u tvom zivotu?

dakle ja nisam kao ti "odrezao" proslost i sad ko da sam pao sa marsa "neznam" zapoceti novi zivot ..

ja ne vidim kraj necega .. ja vidim covjeka koji trazi put .. sto kako gdje se okrenuti .. kako dalje .. sa svim sto je prozivio ..

mislim da je to zdraviji i dugorocno puno bolji put .. mozda na prvu ne izgleda lakse ali zivot je puno laksi kada covjek rjesava svoje probleme a ne kada ih mjenja i zaboravlja

pazi .. ako ne rjesis problem .. ne steknes iskustvo .. ne naucis .. sve to omogucuje ponovne greske .. slicne situacije .. a najcesce ih ljudi sami opet stvore

znas onu .. tko nije upoznat sa svojom prosloscu mora je opet prozivjet

neznam jesam li ti sto pojasnio .. meni se osobno prvi post vise svidjao .. mogu ja pisat i pricat cijelu noc .. smao neznam koliko ima smisla

pa cekam malo vise od tebe .. ako imas potrebu .. moze i na pm ak ti je lakse
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.