Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2017., 18:58   #2241
Pozdrav ekipa, zna li netko od vas neku dobru , pristojnu komediju kojase sada izvodi, a da nije ideološki kontaminirana. Unaprijed hvala.
Bosque is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 08:34   #2242
Također sam vrlo zadovoljan sa Črna mati zemla.
Zanima me ima li ovdje koga tko nije pročitao knjigu, a pogledao je predstavu? Imali smo raspravu o tome koliko je teško ili ne pratiti predstavu nekome tko nije upoznat s pričom jer je bilo zaista puno materijala za postaviti na pozornicu.
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 19:21   #2243
Quote:
Ebach Veley kaže: Pogledaj post
Također sam vrlo zadovoljan sa Črna mati zemla.
Zanima me ima li ovdje koga tko nije pročitao knjigu, a pogledao je predstavu? Imali smo raspravu o tome koliko je teško ili ne pratiti predstavu nekome tko nije upoznat s pričom jer je bilo zaista puno materijala za postaviti na pozornicu.
Ja se premišljam ići ili ne na predstavu jer već mjesecima ne mogu do knjige, otkad me zaintrigirala, a sad nemam nešto ni vremena za čitanje. Radije vi meni savjetujte je li mi bolje da prvo pročitam!
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 21:47   #2244
Meni se ne cini problematicno pratiti bez citanja. Lijepo je to sve zaokruzeno I mislim da su dali dovoljno informacija. Davno sam citala, ali mi je ostala radnja I onaj osjecaj da necu to djelo zaboraviti.

Sve su linije manje-vise jasno naznacene, svi osnovni zahvati u knjizi preneseni, pripovjedacki dio razjasni nedoumice, jedini je problem mozda jezik. Ako je netko slab s te strane, preporucila bih prvo citanje pa gledanje.

Kolegica je isla s pola procitane pa kaze da je imala poriv odmah doma procitati poslije predstave I da joj se to rijetko dogodi.

Ne znam je li do moje osjetljivosti trenutacne, oplakala sam dosta. I poslije sam bila jako sretna sto se radi tako s dusom. I glazba me odusevila.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 01:52   #2245
Pogledao sam u zadnjih tjedan dana Nocni Zivot i Hinkemann, ova druga puno snaznija, glumački perfektno odradena. Sjajna energija i poruka.
Nihilistički pamflet umotan u smeđi papir.
Ponovit cu je, sigurno.

Ozren izdominirao pozornicom.
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 11:58   #2246
Noćni život i Hinkemann su WOW
U EXITu sam gledala Pluća koja su me isto tako ugodno iznenadila, vrhunski odrađen glumački posao unatoč i više nego polupraznoj dvorani
HNK - Ljudi od Voska- odlična i šokantna predstava.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 23:03   #2247
Zadnje sam gledala Muškarci. hr

Svaka pohvala, smijeh do suza, vrlo dinamična i opuštajuća predstava.
Batiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:11   #2248
Jel ima netko da je gledao 5zena.com i Muskarci.hr da napravi usporedbu?

5zena.com je bila super predstava, nismo se dugo tako nasmijale.

Jel netko gledao u zagrebačkom HNK - Ivanovo ili Ljude od voska? Kako vam se svidjelo? Razmišljam o tome da odem pogledati, ali htjela bih čuti dojmove...zadnje u HNK sam gledala Vučjak i još se nisam oporavila, pa da se ne zaletim ponovno

@bacardi - zašto su ti "Ljudi od voska" bili šokantna predstava? Zato što povezuješ fabulu sa stvarnim životom ili kao predstava? Mene zanima predstava kao predstava, jel zanimljiva, gledljiva....a trač sam već pročitala u Nacionalu
Zvrka Zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:33   #2249
[QUOTE@bacardi - zašto su ti "Ljudi od voska" bili šokantna predstava? Zato što povezuješ fabulu sa stvarnim životom ili kao predstava? Mene zanima predstava kao predstava, jel zanimljiva, gledljiva....a trač sam već pročitala u Nacionalu QUOTE]


Meni je bila šokantna, pogotovo taj "famozni" treći čin, iz razloga jer sam osobno poznavala osobu po kojoj je predstava rađena.
I više je nego očito da se radi o osobi o kojoj se radi i o kojoj se pisalo po trač rubrikama.
Ostatku publike, je to vjerovatno bio, još jedan čin ali ja sam ostala otvorenih usta.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 16:13   #2250
Hvala što si podijelila dojmove

Jel netko gledao Ivanova?

Nešto od kazališne skupine Moruzgva?

Sad će ljeto na EXIT jeeejeee
Zvrka Zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:05   #2251
Črna mati zemla

Prije pročitanog romana, nažalost.

Bez spojlera; dobra, zaokružena predstava neugodne tematike koja zahtijeva malo više pažnje i iziskuje lagani napor pri gledanju, ali na kraju ostavlja jak dojam.

Sa spojlerima : Predstava u koju je uloženo mnogo truda, ali po meni malo ipak pretrpana motivima koji na jednoj sceni, unutar dva i pol sata, ne funkcioniraju nužno tako dobro i harmonično kao u knjizi. Ritam mi nije sjedao prvih sat vremena predstave. Zagrebački, 30-godišnji Matija nemjerljivo lošiji od međimurskog dječaka, i ona početna epizoda s djevojkom mi nikako nije sjela. Ona jest tu kao okidač svega, ali baš mi je traljavo napisana i izvedena, i taj odrasli Matija mi se nikako ne slaže sa slikom maloga koju dobivamo naknadno. Kao da je uz naglasak iz djetinjstva izgubio i ogroman dio osobnosti, tako je... običan?

Adrian inače sjajan, Dado je možda i najdivniji u predstavi - njegov me lik najviše rastužio i od njegove izvedbe sam imala knedlu u grlu, a odličan mi je i duo Meničanin & Manojlović kao Hešto i Pujto.

Uf, još jedna stvar... onaj kraj. Ne znam kako je u knjizi, ali čemu to Mislim na 'ispovijesti' samoubojica + Dadinog lika na književnom naglasku, to je tako tipična zekaemovska scena, poslažu se u kolektiv i onda svatko kaže jednu rečenicu i onda se to kao uklapa u neki zajednički zaključak i.... uh, umjesto da me satre na kraju, nekako me baš 'ohladilo'. A inače je baš izbjegnuto pretjerano 'crtanje' u predstavi, mislim da se i ovdje moglo drugačije.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 09:04   #2252
Da li je netko gledao predstavu "Djevojačka večer" INK Pula? Dojmovi?
Batiste is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:01   #2253
Pogledah Ljiljana Vidića u Kerempuhu.
Meni je bolji od filma u nekim stvarima, no osobno traje jako dugo i više se nikako nisam mogla namjestiti na stolici (trudnica).
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 18:29   #2254
Quote:
Batiste kaže: Pogledaj post
Da li je netko gledao predstavu "Djevojačka večer" INK Pula? Dojmovi?
Gledala sam i nasmijala se do suza. Mislim, nije to predstava oko koje ćeš se previše zamisliti i koja će ti otvoriti neke nove vidike, ali ćeš se nasmijati, to je zagarantirano.

Ako ikako možeš, u INK ili negdje na gostovanju pogledaj Egzorcizam Dalibora Matanića. Odlična, teška, mračna i brutalna predstava nakon koje ostaju upitnici nad glavom.
__________________
Ne.
bee ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 19:13   #2255
Da li je netko gledao "Traži se novi suprug" u Kerempuhu?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 10:12   #2256
Gavella - Priče iz Bečke šume

Kada bih ocjenjivala, bila bi trojka. Ono ok je, izvedbe glumaca su dobre, ali ništa više od toga. Par dobrih dijaloga, malo čudan pomak komunikacije na sceni jer se glumci obraćaju publici, a ne jedni drugima iako su dijalozi između njih. Završni dio predstave predugačak i nepotreban i "fora" sa skidanjem Janjićke i prešetavanje bez gaća infantilno i bez smisla. Neš ti skandala od gole riti.
blarney is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 23:04   #2257
"Ponoć" u ZKM-u. Izvrsna, izgleda pomalo kao "The Cabinet of Doctor Caligari" i vuče na Ionesca. Šteta, izgleda da ju više neće izvoditi (pretpostavljam da je tako jer je ona u stvari diplomski projekt redatelja).
eutow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 23:18   #2258
Quote:
blarney kaže: Pogledaj post
Gavella - Priče iz Bečke šume
...
Meni je predstava bila dosta loša. Predugačka, spora i dosadnjikava. A i iskreno nisam shvatila o čemu se radi, ok skužila sam radnju oko Marijane i nje ali ovo drugo slabo, o čemu je ta predstava uopće?
Bila sam na balkonu, dosta ljudi se prije kraja diglo i otišlo, oko sebe sam primijetila da su ljudi zijavali, a i mlak pljesak govori za sebe. Žao mi je jer su glumci solidni ali ne preporučujem nikako
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 15:10   #2259
Quote:
blarney kaže: Pogledaj post
Gavella - Priče iz Bečke šume
Loša razvodnjena kopija Hinkemanna IMO.
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 16:32   #2260
Da, i meni je uglavnom sve što mi se sviđalo u PBŠ bilo ono što je 'vuklo' iz Hinkemanna, ponajviše scenografska rješenja.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:18.