Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2017., 14:21   #1
Odštete vinogradarimam i voćarima zbog mraza?

Pozdrav ljudi, prvi puta sam na ovom dijelu foruma iz jednog razloga.
Upravo gledam poljoprivrednu emisiju uz nedjeljni ručak i slušam kako se vinogradari i voćari žale na štetu preko 90% u svojim nasadima i traže odštetu od države da im to namiri. Koliko sam saznao iz današnje emisije neki će to dobiti neki neće ali jedna stvar mi nije jasna u svemu tome.

Zašto MI (većina ostalih građana) mora plačati njima zbog njihovog izgubljenog uroda? Pa Bože moj to je tako u poslu, ili jesi ili nisi...na kraju krajeva plati osiguranje pa neće biti potrebe za time zar ne?
Ako svi ostali mogu plaćatiosiguranja bilo za ljude vozila ili nesto treće zašto nebi i oni?
Dakle iz svega proizlazi da oni moraju poslovati sa plusom bilo da imali urod ili ne imali šta mi nije jasno jer u tom slucaju nema rizika u tom poslu, kako god ispadne dobro je

I za kaj da se poistovjetim...
Do prije koju godinu sam imao kamiončić, otvoren obrt i tako prevozio sve i svašta, borio se sa državom porezima cijenom goriva,naplatom tura međutim vrijeme je pregazilo moj kamion, imao sam puno ulaganja u njega koje bih vratio tek nakon godine dana rada a u kredite nisam htio ulaziti tako da sam odlučio prodati ga gotovo u staro željezo i teška srca zatvoriti obrt od kojeg smo ja i moja obitelj živili zadnjih 20-ak godina.
I sad se ja pitam, pošto sam bio u takvoj bezizlaznoj situaciji zašto meni država nije dala 15 000€ pa evo neka si ti opet kupiš neki kamion pa imaj bilo posla ili ne bilo... zar to nije ista situacija??

Nemam ništa protiv voćara vinogradara ili bilo kojih drugih poljoprivrednika, svaki posao je težak i mukotrpan i iziskuje puno žrtve i ne želim da se itko nađe uvrijeđen ovime napisanim jer mi to nije namjera već tražim neki logičan odgovor na sve to pa ako netko ima nešto za reći neka kaže biti ću zahvalan.
geler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 15:01   #2
Gledajući taj prilog i meni su se slične stvari motale po glavi.
Usput je zanimljivo kak su jedni dobili odštetu, a drugi zaistu stvar nisu.

Također se postavlja pitanje kakva korist uopće od toga da država osigurava nekakva sredstva za odštetu. Pogotovo ako su ukupne štete milijardu kuna, a država je osigurala "čak" 20 miliona kuna.
To mi dođe otprilike kao da ja ove godine stavim na stranu 1000 kuna za slučaj da mi neki olujni vihor odnese krov sa kuće, gdje bi ukupna šteta bila 10000 eura.

Još jedan dokaz u kakvoj gluposti od države živimo.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 15:17   #3
Prvo je trebalo primjeniti neki od sistema zaštite od mraza. Je, skupo je ali nasad ostaje živ, neoštećen i osiguran je urod.
Zatim je nasad trebalo osigurati. Znam, i to je skupo ali se isplati.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:38   #4
bilo koja vrsta subvencije je otimačina drugima, većina ljudi misli da je to normalno i da novac u proračunu nije njihov..
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 18:12   #5
Ja kao laik se isto tome čudim.

Prošlu nedjelju je bilo i tamo negdje neznam gdje, bribir, kaže zemlja je teškai poplavna i teško je voćke tu uzgajati. Pa koji vrag ste ih onda sadili tu?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 07:36   #6
Najjace mi je bilo kad su prikazali na TV jednu emisiju plodovi zemlje, kako se jedan poljoprivrednik zalio na susu, a tocno uz njegovu zemlju polazi kanal s vodom. I da u tom kanalu je bilo vode za kukuruz kojeg je posadio.
Jbg danas svatko misli da moze biti poljoprivrednik, a onda poslije traze ostetu od drzave.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.