Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 20:27   #1
Sanjam ju

Sanjam bivšu, svakodnevno mislim na nju, zadrhtim kada na ulici vidim njoj sličnu siluetu, nadam se pomirenju, nedostaju mi njene oči, njeno uživanje u šminkanju ...

Duže vrijeme ne komuniciramo, iako želim iskren i otvoren razgovor za koji vjerujem da bi riješio obostrane zablude.

Kao muskarac u punoj snazi i zrelosti imam strahovitu potrebu za seksom, no isti ne upraznjavam jer imam psihološku blokadu kada ženske očito pokazuju zanimanje za mene, ja se povučem i glumim da nisam zainteresiran. Ustvari većina tih žena je privlačno, pomislim to je to i onda u drugom trenutku uhvati me tuga i osjećaj krivnje da ću prevariti bivšu.

Ovo me razara, ne znam kako ovo riješiti. Savjet
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:17   #2
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Sanjam bivšu, svakodnevno mislim na nju, zadrhtim kada na ulici vidim njoj sličnu siluetu, nadam se pomirenju, nedostaju mi njene oči, njeno uživanje u šminkanju ...

Duže vrijeme ne komuniciramo, iako želim iskren i otvoren razgovor za koji vjerujem da bi riješio obostrane zablude.

Kao muskarac u punoj snazi i zrelosti imam strahovitu potrebu za seksom, no isti ne upraznjavam jer imam psihološku blokadu kada ženske očito pokazuju zanimanje za mene, ja se povučem i glumim da nisam zainteresiran. Ustvari većina tih žena je privlačno, pomislim to je to i onda u drugom trenutku uhvati me tuga i osjećaj krivnje da ću prevariti bivšu.

Ovo me razara, ne znam kako ovo riješiti. Savjet
Zašto ženu ne pozoveš na taj razgovor?
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:57   #3
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Zašto ženu ne pozoveš na taj razgovor?
Neće da odgovori na poziv
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:00   #4
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Neće da odgovori na poziv
Gle, onda zaboravi. I to, ono, kategorički z a b o r a v i.
Ako ti jasno daje do znanja da ne želi ni taj razgovor, makni se, još bi se mogao uvaliti u probleme ako nastaviš nazivati
Zamisli kako ćeš je tek sanjati ako te prijavi ili nešto.
Digni glavu i idi dalje.
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:38   #5
Thumbs down

Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Gle, onda zaboravi. I to, ono, kategorički z a b o r a v i.
Ako ti jasno daje do znanja da ne želi ni taj razgovor, makni se, još bi se mogao uvaliti u probleme ako nastaviš nazivati
Zamisli kako ćeš je tek sanjati ako te prijavi ili nešto.
Digni glavu i idi dalje.
Prošli smo fazu prljave, nažalost. Poslije smo komunicirali, imali dogovore koji su pogazeni.Tada sam odlučio krenuti dalje, spakirao se i otišao 1000 km daleko. Počeo sam raditi najteže poslove, da bi se što više umorio, istjerao stres iz sebe. Već pola godine spavam kao beba, no ponovno sam je počeo sanjati i javlja mi se gore opisana blokada.

Krasne žene pokazuju zanimanje za mene, koketiramo, dopisujemo se i kada treba ugovoriti spoj, u meni se pojavi osjeća krivnje i totalna blokada. Sam sebe ne razumijem.

I ona pati zbog svega, no za razliku od mene koji brzo opraštam i zaboravljam ona je susta suprotnost.

Ovo što mi se događa je li to zbog ljubavi ili sam samo opsjednut?
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:44   #6
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Prošli smo fazu prljave, nažalost. Poslije smo komunicirali, imali dogovore koji su pogazeni.Tada sam odlučio krenuti dalje, spakirao se i otišao 1000 km daleko. Počeo sam raditi najteže poslove, da bi se što više umorio, istjerao stres iz sebe. Već pola godine spavam kao beba, no ponovno sam je počeo sanjati i javlja mi se gore opisana blokada.

Krasne žene pokazuju zanimanje za mene, koketiramo, dopisujemo se i kada treba ugovoriti spoj, u meni se pojavi osjeća krivnje i totalna blokada. Sam sebe ne razumijem.

I ona pati zbog svega, no za razliku od mene koji brzo opraštam i zaboravljam ona je susta suprotnost.

Ovo što mi se događa je li to zbog ljubavi ili sam samo opsjednut?
Opsjednut si trenutno.
Zato što, da ona želi, vi bi do sada razgovarali ne znam koliko puta. Očito ne želi i ti moraš to prihvatiti. Ako je zoveš, a ona se ne javlja, pa opet zoveš i zoveš, onda radiš silu nad nekim i pritisak. A to jako odbija. Sasvim je dovoljno napisat joj poruku da želiš taj razgovor i nek se javi kad je spremna i ako će ikad biti spremna.
A obzirom da je ona bivša, ne kužim kako te može proganjati osjećaj krivice i kao da je varaš, a niti niste zajedno.
Živi život.
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:59   #7
Ima ona pjesma "srce ne vjeruje pameti", pamet kaže bivša je, srce kaže voliš je.

Jedno drugo smo terorizirali pozivima, ona mene godinama, ja nju zadnju godinu
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 00:06   #8
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Sanjam bivšu, svakodnevno mislim na nju, zadrhtim kada na ulici vidim njoj sličnu siluetu, nadam se pomirenju, nedostaju mi njene oči, njeno uživanje u šminkanju ...

Duže vrijeme ne komuniciramo, iako želim iskren i otvoren razgovor za koji vjerujem da bi riješio obostrane zablude.

Kao muskarac u punoj snazi i zrelosti imam strahovitu potrebu za seksom, no isti ne upraznjavam jer imam psihološku blokadu kada ženske očito pokazuju zanimanje za mene, ja se povučem i glumim da nisam zainteresiran. Ustvari većina tih žena je privlačno, pomislim to je to i onda u drugom trenutku uhvati me tuga i osjećaj krivnje da ću prevariti bivšu.

Ovo me razara, ne znam kako ovo riješiti. Savjet
aaah sori .. nadam se da ne zamjeras .. kad to prodje .. patnja .. shvatit ces da je sve to samo proces .. steta da nije i ona kao i ti .. bila bi to kak vele "prava" ljubav .. prava je pod navodnicima jer ljubav je ljubav .. upravo to .. patis jer nije obostrana ..

ti si otisao i predao se totalno kako je jedino i moguce dozivjeti/prozivjeti/iskusiti ljubav al eto ko zna i mislim da nije bitno zasto ona nije ..

oporavi se najbolje sto mozes .. nemoj se unistava i nabijati si komplekse .. previse je ljudi otislo u bananu i sjebano ostalo do kraja zivota zbog glupih nabrijavanja i nepotrebnih dokazivanja

dakle kao sto rekoh sve sto ti se desava je cist prirodno i normalno .. jebiga boli ali nisi nis lud niti ovo niti ono .. samo to neka se ljepo natalozi i kreni dalje cim osjetis potrebu .. iskusniji i pametniji naravno
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:00   #9
možda se odgovor krije u tome što ti nedostaje njeno uživanje u šminkanju, tu je neka simbolika, po meni

jer netko tko uživa u šminkanju je prilično orijentiran na sebe i barem pomalo narcisoidan, također opterećen sobom, izgledom i formom a ne sadržajem

zapitaj se zašto ti to nedostaje

ja sam recimo žensko i nikad se ne šminkam (osim hidrantne kreme i njege kože). jedino kad sam se ja šminkala je bilo na nastupima zbog reflektora kad sam se bavila plesom a i tad sam to mrzila i brže bolje skidala šminku poslije nastupa
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:02   #10
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Prošli smo fazu prljave, nažalost. Poslije smo komunicirali, imali dogovore koji su pogazeni.Tada sam odlučio krenuti dalje, spakirao se i otišao 1000 km daleko. Počeo sam raditi najteže poslove, da bi se što više umorio, istjerao stres iz sebe. Već pola godine spavam kao beba, no ponovno sam je počeo sanjati i javlja mi se gore opisana blokada.

Krasne žene pokazuju zanimanje za mene, koketiramo, dopisujemo se i kada treba ugovoriti spoj, u meni se pojavi osjeća krivnje i totalna blokada. Sam sebe ne razumijem.

I ona pati zbog svega, no za razliku od mene koji brzo opraštam i zaboravljam ona je susta suprotnost.

Ovo što mi se događa je li to zbog ljubavi ili sam samo opsjednut?
probaj koketirati s ženama uživo umjesto dopisivanja, jer je to u biti ljenost. pokreni se i potrudi koketirati što više uživo, to ti je bolji put i bolja šansa
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:03   #11
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Ima ona pjesma "srce ne vjeruje pameti", pamet kaže bivša je, srce kaže voliš je.

Jedno drugo smo terorizirali pozivima, ona mene godinama, ja nju zadnju godinu
Jeza me hvata na ovaj tvoj post. Zbog tog smajlića koji si stavio. Nećeš da prihvatiš da je gotovo nego je teroriziraš pozivima. Nebitno što je ona prije radila, ti si se njoj očito javljao. Meni je to što ti radiš spooky
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:07   #12
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Jeza me hvata na ovaj tvoj post. Zbog tog smajlića koji si stavio. Nećeš da prihvatiš da je gotovo nego je teroriziraš pozivima. Nebitno što je ona prije radila, ti si se njoj očito javljao. Meni je to što ti radiš spooky
a čemu služi izreka "u ljubavi i u ratu sve je dozvoljeno?"

blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:09   #13
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
a čemu služi izreka "u ljubavi i u ratu sve je dozvoljeno?"

Reče ona koji je cijeli post svela na šminku jer se ona ne šminka
Šalim se
Poznavala sam i imala slične situacije, to je jedan oblik zlostavljanja.
I ne, nije sve dozvoljeno, ako si čitala gore, prijava je već bila.
Netko mora biti žešće uplašen i uznemiren da bi drugu osobu prijavio.
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:14   #14
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Reče ona koji je cijeli post svela na šminku jer se ona ne šminka
Šalim se
Poznavala sam i imala slične situacije, to je jedan oblik zlostavljanja.
I ne, nije sve dozvoljeno, ako si čitala gore, prijava je već bila.
Netko mora biti žešće uplašen i uznemiren da bi drugu osobu prijavio.
nisam čitala baš cijeli topic, to mi je previše. uglavnom pročitam uvodni, valjda je on referentan

to nisam ja rekla, već postoji takva izreka, dakle ne prebacuj lopticu na mene. pitam te otkud je potekla takva izreka
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:24   #15
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
nisam čitala baš cijeli topic, to mi je previše. uglavnom pročitam uvodni, valjda je on referentan

to nisam ja rekla, već postoji takva izreka, dakle ne prebacuj lopticu na mene. pitam te otkud je potekla takva izreka
Nisam ni rekla da si ti rekla. Ali nije točno. Jer po tomu je u redu ubiti partnera? Toliko ga/je voliš da ne možeš podnijeti da nije s tobom nego je s nekim drugim/drugom.
"Sve je dozvoljeno"...ma baš. Samoj izreci se protive prije svega temeljna ljudska prava, dalje da i ne govorim.
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:19   #16
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Jeza me hvata na ovaj tvoj post. Zbog tog smajlića koji si stavio. Nećeš da prihvatiš da je gotovo nego je teroriziraš pozivima. Nebitno što je ona prije radila, ti si se njoj očito javljao. Meni je to što ti radiš spooky
OK, svjestan sam da je to što sam radio pogrešno i žao mi zbog toga. Moji pozivi i poruke nisu sadržavali fizičke prijetnje niti sam na njih ikada pomišljao. Sama prijava je završila kratkim razgovorom u policiji, bila je smiješna situacija.

No ovo nije bilo moje pitanje.

Želim riješiti problem snova i to što mislim na nju, a sve ukupno me sputava da krenem dalje.
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:35   #17
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
OK, svjestan sam da je to što sam radio pogrešno i žao mi zbog toga. Moji pozivi i poruke nisu sadržavali fizičke prijetnje niti sam na njih ikada pomišljao. Sama prijava je završila kratkim razgovorom u policiji, bila je smiješna situacija.

No ovo nije bilo moje pitanje.

Želim riješiti problem snova i to što mislim na nju, a sve ukupno me sputava da krenem dalje.
Što se tiče snova, ne znam tko ti tu može pomoći.
Pokušaj ne misliti na nju prije spavanja, pokušaj autogeni trening.
Što se tiče razgovora u policiji, nebitno kakva je situacija bila tebi i policajcima, njoj je očito bila uznemirujuća i zastrašujuća kad te je već išla prijavit.
Ne voliš je, mislim. Niti te uopće zanima kako se ona osjeća i koliko je ona uznemirena zbog tvog zivkanja. Da je voliš, pustio bi je
Možda i ona negdje ima temu "Bivši me ne pušta na miru". Potraži te teme, naći ćeš puno žena jako uznemirenih i prestrašenih jer njihovi bivši rade njima ovo što ti radiš svojoj bivšoj. I dok ti misliš da je to "ništa posebno", nekom drugom stvaraš traume.
Imaš FIKSACIJU na nju i možda bi trebao porazgovarati s nekim stručnim o tome.
Isto tako, nemoj se samo dopisivati na internetu, odi van i upoznaj neku djevojku, prisili se barem da dogovoriš spoj s nekima koje to žele. Tako ćeš si podignuti samopouzdanje i malo se maknuti od te situacije.
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:47   #18
Quote:
positiveshit kaže: Pogledaj post
Poznavala sam i imala slične situacije, to je jedan oblik zlostavljanja.
I ne, nije sve dozvoljeno, ako si čitala gore, prijava je već bila.
Netko mora biti žešće uplašen i uznemiren da bi drugu osobu prijavio.
Ona je osoba koja se svega plaši, godinama sam jedan po jedan strah iz nje uklanjao. Poticao sam je da se suoči sa izvorom straha. Npr mačka je bila izvor panike, na kraju nakon silnih šaljivih nagovaranja na ruke je stavila rukavice i dotakla mačku. Par mjeseci poslije mačka je spavala u njenom krilu. Tako sam bio sretan. Ovo je samo banalni primjer.
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:56   #19
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Ona je osoba koja se svega plaši, godinama sam jedan po jedan strah iz nje uklanjao. Poticao sam je da se suoči sa izvorom straha. Npr mačka je bila izvor panike, na kraju nakon silnih šaljivih nagovaranja na ruke je stavila rukavice i dotakla mačku. Par mjeseci poslije mačka je spavala u njenom krilu. Tako sam bio sretan. Ovo je samo banalni primjer.
Ne znam.
Ti sam ne želiš krenuti dalje. Ti sam biraš živjeti u paklu i radit pakao i od njezinog života.
Meni je to oduvijek jednostavno: onaj tko želi izgladit stvari će to napravit, javit će se, odgovorit će na poziv; onaj tko ne želi ili smatra da je sve to prošlost, koju želi ostavit iza sebe, neće.
Ja osobno nikad ne bih htjela biti u njezinoj situaciji. Imati za vratom nekog tko me manijakalno zivka stalno iako sam jasno dala do znanja da ne želim odgovoriti. Jer sam u sličnim situacijama bila i bilo mi je koma. Njezina je puno gora obzirom da ste prošli fazu prijave i očito je svega tu bilo. Žao mi je nje...
Ti dosta misliš na sebe, puno više nego na nju.
Ona bi se sada trebala javiti jer si ti nju sanjao...
Bolje za tebe i tvoje psihičko zdravlje i njezino psihičko zdravlje da se makneš. Ako ne možeš, potraži savjet stručnjaka.
Ali kruha ti tu nema...
positiveshit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 12:10   #20
Ok, izula si me iz cipela. Opalila pljusku.

Što se tiče stručne pomoći nudio sam da zajedno idemo, da kazemo sto nas muči, odbila je. Poslije sam sam razgovarao sa psihologom. Pomoglo je.

Nisam konfliktna osoba, ne volim svadje, nesporazume rješavam otvorenim razgovorima.
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.