Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2008., 12:30   #21
Quote:
josip_st3 kaže: Pogledaj post
"A di ti ono Šute mali radiš?"
"Na rebru Matane."
"O rebro,jetra,pluća,đigerca,to sve meni isto"

Uvik bi to govoria ma najbolja hrvatska serija
Iron_Fist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 18:55   #22
Sinoć naišao na jednu staru VHS kazetu sa epizodom Prosjaka i sinova, i to baš onom gdje Kikaš ispituje ekipu prije odlaska u prosjačenje. Pritom najbolji bio Divac (Guberina), a nije loš ni Podrep.

Probat ću se prisjetiti nekih citata.

Podrep: "Braćo svitovna, oci duhovni, pomozite".

Divac: "Gospodaru, svitliiii beže, nek' ti Bog muda čuva, meni ih ljudi odsikoše. Uvatiše mladića, mladog tića, ko jabuku rumenu, da će ga škopit, ja 'Ne, ne, protiv Boga je". A oni se lupeži nasmijaše pa nas oba uškoooooooooopišššeeeeeeeeeee.
Kikaš: Znam da znaš, nego mi te lipo slušat.
Divac: Ne more nego vako.

__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 13:05   #23
Don Pavle: "Matane, ja sam te naučio čitat i pisat..."
Matan:"I računat, Don Pavle!"
Don Pavle: "Daklem, i računat."
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 12:31   #24
nešto najbolje što je bilo i vjerojatno što će biti prikazano na hrvatskoj televiziji. pročitao knjigu, naučio vrdoljaka napamet...

rado se prisjetih:

nebeske se strijele silovito ustrijeliše u strijelište strijela

kakvim ću te jadom obasuti...

što ne daš prosjaku, u bolesti ćeš izist

pamet gusta ko u mačke brkovi

didovi su ona ždraka sunca, što su dalje, to jače sjaje
Jethro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 20:19   #25
Matan Nusi:
"Placi, placi... silo necista... manje ces pisat"

Upravo gledam reprizu, serija je predobra.
Dilbert_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 11:23   #26
Matan svojoj ekipi prosjaka:
"Idemo u Nimačku"
Netko od njih (mislim Šunje) njemu:
"Kud u Nimačku, tamo je Itler, sama dektiva!"

Ili Matan dektivi:
"A moja dektiva, kudgod ja pođen, ona za menon. Ja u Česku, ona meni: "Dobri den", ja u Nimačku, ona meni: "Guten Tag", al nema meni do ove moje dektive"
Pessimus dux is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 14:31   #27
Ovo je po meni najbolja serija snimljena na našim prostorima. Rame uz rame sa "malim miston". Šerbedžija je kao i uvijek i ovdje izvrstan.

Što se dijaloga tiče... Ne bih izdvajao...

pozdrav svim ljubiteljima serije...
luigi7up is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 14:33   #28
E, da. Što znači "odjedared"? Vidi se da je poštapalica, ali je teško skužit značenje
luigi7up is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 15:36   #29
Quote:
luigi7up kaže: Pogledaj post
E, da. Što znači "odjedared"? Vidi se da je poštapalica, ali je teško skužit značenje
To bi ti značilo nešto kao odjednom, odjedanput.
__________________
I Love U
Vuco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 22:19   #30
U startu imam odbojnost prema svim hr humoristickim serijama ali bi da ova pocne izlaziti na dvd-u platio i 1ookn za dvd.

Jednostavno remek-djelo, previse sam zarazen

Ako netko zna da li je izlazila vec na dvd-u mozda?
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 21:42   #31
Legendarna serija...

Osobito su mi dobre prve epizode s didom Kikašom i njegovom "vojskom prosjačkom"...

Fabijan Šovagović je maestralan, a osobito dobro je odglumljena i po meni najtragičnija uloga u seriji, ona Matanovog oca Jokaša

jako su mi dobre "pripreme" Kikaševe za susret s vječnim rivalom Škiljom koji je uzalud u doba suše i osudice otišao u prošnju i vratio se praznih torbi...

Kikaš sam sa sobom: "Ja ću njemu - Ja mislio kad udari suša žito ne klasa, pa budala osta kući, a čujem da si ti kume Škiljo duzinu magaraca unajmio samo da isprošeno žito u kuću dovezeš"

"A on će na to meni - Duzina đavala sa tobom od Kupresa do Biokova vitlala"

"Ili ja ću njemu - Ja mislio kad udari suša žito ne klasa, pa budala osta kući, a ti nakupi blaga ko da si za carsku vojsku harač kupio"







A jučer mi je i Matan bio odličan kad je otkrio čime se to njegov brat Iviša godinama bavi umjesto studiranjem. Prvo čita "Viv, viv iz gnjilih proteza kapetana sadista, vivkajući kao vivak itd."

da bi došao do zaključka

"E moj brajko, u što ti vrime utucaš"
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 12:00   #32
Quote:
LjutiBronxBomber kaže: Pogledaj post
Dio zabranjenog i promjenutog odgovora dokturu kada je pitao Matana za drugi svijetski rat:

"Aaa, moj doture, rat ko rat, bogareti. Neki u nasoj vojsci, neki u partizanin'."



Ma da, moš mislit

Koliko sam ja primjetio Matan je doturu o ratu jedino rekao da su on i njegovi galantari "pola svita privarili, ali nikada nisu ni mrava zgazili..."

također nakon rata Matan govori "pobidiše partizani, a među njima je bija i lipi broj naših..." pa ga je jedan od njegovih Imoćana, sada socijalističkih rukovodilaca i nagovarao da se prihvati poštenog posla noćnog čuvara...


nema ni teoretske šanse da bi se netko usudio 1972. ovu rečenicu "Neki u nasoj vojsci, neki u partizanin'" stavljati u TV seriju. Još osobito u seriju o Imotskoj krajini, gdje je bilo puno ustaša, ali isto tako i istaknutih partizana...

Da je taj dijalog zaista postojao, ne da bi to izrezali, nego bi Vrdoljak zasigurno u to doba završio u zatvoru, a ne dobivao ogromna sredstva za svoje naredne filmove...

Ovo o nekima u našoj vojsci, a nekima u partizanima ti je stara fora iz vica koji se javno počeo prepričavati tek nakon 1990.


Dakle, čemu plasirati ovakve izmišljotine
Profesor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 15:50   #33
Nikad nisam gledao seriju, citati me podsjećaju na zbirku novela od Mile Budaka "Opanci dida Vidurine".

Evo, na ovom forumu sam našao neke (sve?!) epizode.
4.05%&falling is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 10:37   #34
http://www.youtube.com/watch?v=Q4e-r...eature=related

koliko istine....kolko stvarnosti....divni su
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 10:59   #35
Pozdrav ljubiteljima ovog vrhunskog dijela.
Htio bih samo ukazati i da je knjiga od Raosa isto fenomenalna, tako da se nemojte pasati da je pročitate.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 15:57   #36
pre jaka serija
 
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 02:07   #37
Quote:
zeus26 kaže: Pogledaj post
GDJE SE MOŽE, NABVIT , SKINUT SERIJA PROSJACI I SINOVI???? ako itko zna, neka mi javi
Quote:
st_blokada kaže: Pogledaj post
pre jaka serija
U svakom cd-shopu u Mostaru je možeš kupit..E sad,ne znam koliko ti je daleko Mostar..Inače, na divix-ima košta 16 km za cijelu seriju(oko 60 kuna)
 
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 02:09   #38
A gdje da nađem knjigu? Imam seriju,al bi volio pročitat knjigu..Ima li negdje na internetu skinut knjiga? Ili možda kupit?
 
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 02:33   #39
meni je najdraža vrtirepka.... a najtužnija zadnja epizoda kad se ona vraća iz amerike...famozna mi je ona scena kad ona s matanom igra "na buće", a prolazi jedna stara žgoljava žena u crnini s nekim naramkom na leđima i onako joj na brzinu "po naški" kaže đatodnjo

- nema meni do ovoga ovde, ovog neba, ovog sunca i vrisa, ovog kamena i tica, unda se svi sokovi moji probude ko da mi je opet 15 godina...

najviše hvala ivanu raosu, pa tonću vrdoljaku i maestralnim glumcima na ovom biseru od paučine uspomena....

ja se sjećam da su u mom djetinjstvu nama dolazili u kuću prosjaci "po zanimanju" koji su državi plaćali porez i od toga relativno dobro živjeli i školovali djecu....a to je bilo prije 20-30 godina....u ovoj grebenoj dolini suza
palmizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 10:43   #40
matan: sve to moje, i ovi gramovuni,i radijuni...

Matan se divi, stvarima koje posjeduje.
__________________
...to su dijeca jugooficira, to su jugounitaristi, to su jugoslavenčine.........
zeus26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.