Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2011., 23:35   #61
Nemamo mi novaca za neutralnost.To mogu Švedska ili Švicarska, ali mi ne .
Taj status košta oko 5,5% BDP-a.Bolje je nama s 1,30% BDP-a, pa da možemo kukati po forumima da ništa nemamo, osim članstva, koje nas štiti od naših gluposti i mrskih neprijatelja.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 23:53   #62
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Nemamo mi novaca za neutralnost.To mogu Švedska ili Švicarska, ali mi ne .
Taj status košta oko 5,5% BDP-a.Bolje je nama s 1,30% BDP-a, pa da možemo kukati po forumima da ništa nemamo, osim članstva, koje nas štiti od naših gluposti i mrskih neprijatelja.
Odakle ti tih 5,5%- ko bi to ubiro
Šta fali malti? I austriji, iako oni za nas jesu lovatori, al malta nije...Turizam, love ribu i boli ih neka stvar i za nato i potencijalne sukobe

Realno košta i nato- eto nam ti avioni koje bi trebalo kupiti, ili plaćati nadzor. I to košta, zatim vojska koju moramo slati u misije, il u slučaju sukoba (iako to nebi bilo puno, jer ni nemamo bog zna šta slati), moguće žrtve u slučaju sukoba...

Neke srpske nedoumice http://pressonline.rs/sr/vesti/vesti...utralnost.html

Samo što - sporazum o neutralnosti vrijedi samo između zemalja potpisnica, što opet ne znači da nebi trebali malo ulagati u vojsku (jedino švica ima poseban status da je neutralna prema svima)

Ovako teoretski u slučaju nekog ozbiljnijeg sukoba pušimo masnog u svakom slučaju (tu se većina slaže) čak i da imamo 2 eskadrile najsuvremenijih lovaca (što je fantazija)
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 00:04   #63
Broj su naši, izbacili radeći kvazi analizu zašto je dobro biti u NATO-u jer bi morali toliko izdvajati da bi se zaštitili sa svim potrebnim sposobnostima. ma glupost na kub.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 01:09   #64
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Odakle ti tih 5,5%- ko bi to ubiro
Šta fali malti? I austriji, iako oni za nas jesu lovatori, al malta nije...Turizam, love ribu i boli ih neka stvar i za nato i potencijalne sukobe

Realno košta i nato- eto nam ti avioni koje bi trebalo kupiti, ili plaćati nadzor. I to košta, zatim vojska koju moramo slati u misije, il u slučaju sukoba (iako to nebi bilo puno, jer ni nemamo bog zna šta slati), moguće žrtve u slučaju sukoba...

Neke srpske nedoumice http://pressonline.rs/sr/vesti/vesti...utralnost.html

Samo što - sporazum o neutralnosti vrijedi samo između zemalja potpisnica, što opet ne znači da nebi trebali malo ulagati u vojsku (jedino švica ima poseban status da je neutralna prema svima)

Ovako teoretski u slučaju nekog ozbiljnijeg sukoba pušimo masnog u svakom slučaju (tu se većina slaže) čak i da imamo 2 eskadrile najsuvremenijih lovaca (što je fantazija)
E pa ne znam bas da bi popusili u svakom slucaju da su nam svi rodovi vojske moderno opremljeni i uvjezbani,kamoli da imamo sve u brojkama koje nam se dopustaju. Zasto onda Nato nije izvrsio kopnenu invaziju za vrijeme rata na Kosovu,zbog procjene gubitaka zive sile. Sa takvim razmisljanjem se omalovazava HV i svrstava ga se u rang lovackog drustva i da je opremljena kako treba.
__________________
Za SVOJE,a nju nedam ne prodajem ona mi je jedina!http://youtu.be/8IB86caf3wA http://youtu.be/vMjDE3jDLk4 http://youtu.be/70kV_Wp5WpE ICH WILL!! http://youtu.be/fudTbylhVC8 http://youtu.be/xawEPd1gt0o

"Danas kažu protiv tebe riječi pune zavisti,za života šutjeli su glasa nisu podigli..."
zdrug2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 09:58   #65
Evo baš sam razgovarao s kolegama (svi su redom služili u HV-u u DR, prošli pakao i poslije rata ostali u HV) svi smo informatičke branše. Polomili smo se da završimo neko FER neko FOI. 2000 godine smo jednostavno bili ˝prisiljeni˝ otići iz sastava HV-a i pronaći mjesto pod suncem u privredi i privatnom sektoru. Stavili nas u neku pričuvu i to je sve odonda. Večina od nas je u ˝trendu˝ s najnovijim informacijskim sustavima, zaštitom podataka i da ne nabrajam... Svi svakodnevno nekaj kreiramo, stvaramo i unapređujemo jer moramo da bi dobili plaću. Zar nema nitko interesa u ovoj državi da nas netko okupi jedan vikend u šest mjeseci ili u bar u godinu dana. Da se napravi neka pričuvna formacija da se vidi kako tko stoji u čemu i koliko zna, ili jednostavno da se upoznamo i razmjenimo informacije o svom znanju. Koliko bi to moglo koštati??? Svi smo redom domoljubi i večina ne bi tražila nikakvu naknadu jer u struci svi imamo lijepe plaće. Ako nema plana ni programa pa za 10-12 sati nas destak kad sjednemo sami čemo nešto smisliti i od nekud početi pa se nadograđivati. Možda razviti neki softver, istrenirati steganografiju probati zaštititi neke podatke (banalne, ne neke tajne). Pa staviti k nama desetak vojnika pa možda nauče nekaj od nas ili možda mi od njih. I ovako smo skoro svaki vikend negdje u šumi na airsoftu cijele dane. Možda se nekome to čini glupo ali gibanje nam jako godi nakon tjedna za računalom.
Ova solucija ne bi HV ni državu koštala nešto previše ako ne i ništa. Zar nema nitko volje da pokrene nešto takvog. Da se tak nekaj pokrene možda bi bili spremniji za neko nadolazeče sr.nje....
ludolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 11:07   #66
Da smo mi švica to bi bilo normalno....

što smo mi danas
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 12:40   #67
Predlažem da zaratimo dok je šumar na godišnjem.
Jer, kad se vrati, se bu nas poteral...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 13:00   #68
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Odakle ti tih 5,5%
Pogledaj sadašnje stanje u OSRH. U kakvom su stanju ljudi i oprema? Onda uzmi razdoblje od 10 godina u kojem ćeš to probati popraviti i dići na ozbiljnu razinu kako bi jedna vojska, pogotovo u osjetljivom okružju poput našeg, trebala izgledati i počni zbrajati milijarde kuna. Kad to preračunaš u postotke BDPa vjerojatno ćeš preći i tih 5.5% godišnje.

Usporedimo se sa Norveškom. Nešto ispod 5 milijuna stanovnika, zadnji put doma ratovali prije skoro 70 godina, a imaju 27.000 vojnika u aktivnom sastavu i popriličnu rezervu uz obavezno služenje vojnog roka.

Znaš koliki im je vojni proračun za 2011. godinu? Rebalansom povećan na 7.06 milijardi USD. Znaš koliki je hrvatski za istu godinu?

A sad da se malo vratimo na temu, koliko god nevjerojatna bila.

Tko bi zaratio u tom ratu u Europi? Turska protiv Grčke? Slovačka protiv Mađarske? Albanija protiv Makedonije? Militantni Island protiv Irske, neko desantiranje ribaricama?
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 13:03   #69
Pa nije valjda ni taj NATO za bezveze...
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 13:24   #70
Sasvim sigurno nije tu da preuzme naše obaveze u zaštiti vlastite domovine.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 13:24   #71
Realno nema napetosti u europi za rat.

Napetosti postoje na kosovu, zatim između albanaca i makedonaca. Spor između grka i makedonaca nije na tolikoj razini da bi ratovali, kao i na cipru, koji funkcionira, a i dugo vremena je takvo stanje...Ostatak europe ništa ozbiljno (ira i baski lagano odustaju)

Fora je u tome što nikome na generalnoj, državnoj razini ne treba rat. Time bi išli sami protiv sebe kao što je u jednom postu rečeno
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 14:25   #72
Tko bi po vašem misljenju mogao zapocet rat u Europi? Rat u doslovnom smislu te rijeci! Ili je o tome jos prerano? Pri tome ne mislim na napetosti u kosovu,...

Edit: Da, slazem se The New Guyom. Nekako mi se cini da nikome nije stalo do toga, ne postoji Hitlerov um danas
hrcvtc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 16:57   #73
Quote:
hrcvtc kaže: Pogledaj post
Tko bi po vašem misljenju mogao zapocet rat u Europi? Rat u doslovnom smislu te rijeci! Ili je o tome jos prerano? Pri tome ne mislim na napetosti u kosovu,...

Edit: Da, slazem se The New Guyom. Nekako mi se cini da nikome nije stalo do toga, ne postoji Hitlerov um danas
Možda ne unutar EU ali npr ameri postave ˝raketni štit˝ rusi dovuku svoj ˝proturaketni štit˝ i evo ti napetost rusi bi mogli napasti bivše djelove sssr-a i vratiti i na pravu vjeru
Mene zanima da sad rusi npr konvencionalnim oružjem napadnu gdje bi ih nato dobri dečki zaustavili?
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 19:57   #74
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Možda ne unutar EU ali npr ameri postave ˝raketni štit˝ rusi dovuku svoj ˝proturaketni štit˝ i evo ti napetost rusi bi mogli napasti bivše djelove sssr-a i vratiti i na pravu vjeru
Mene zanima da sad rusi npr konvencionalnim oružjem napadnu gdje bi ih nato dobri dečki zaustavili?
Zaustavio bi ih svizac i zamotao im čokoladu.

Ljudi ne žele ginuti već žele perspektivu, žele posao da mogu prehraniti svoju obitelj, kupiti djetetu poklon za Božić i sebi osigurati mirnu starost. Ne žele poginuti za Božić.

Hrvatska je mala zemlja, 4.4 milijuna stanovnika, u teškoj financijskoj situaciji te u skladu s tim treba prilagoditi i vojsku.

Da su Ameri zaključili kako neće moći maknuti Miloševića bez kopnene ofanzive, te da je Srbija bogata naftom, za mjesec dana bi šetali Beogradom. Razlog zbog kojeg nisu osvajali Srbiju sigurno nije to što su se prestrašili moćne srpske armije. 100 tisuća marinaca, 100 tisuća pripadnika kopnene vojske, 50 tisuća britanaca, 100 tisuća njemaca, poljaka, norvežana, i ostalih država nato savez... uz tisuće tona bačenih bombi i navođenih pametnih raketa, napadima iz zraka s 100+ aviona,... Srbija ne bi imala ni najmanju šansu. Samo to košta par trilijuna, a ne vrijedi ni približno toliko.

http://www.ssb.no/english/subjects/0...n/main_05.html

I mi možda budemo izdvajali 7 milijardi USD za vojni buđet, kad prodavačica u Konzuma dobije 33.000 kuna neto mjesečnu plaću.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 22:43   #75
Quote:
ludolf kaže: Pogledaj post
Evo baš sam razgovarao s kolegama (svi su redom služili u HV-u u DR, prošli pakao i poslije rata ostali u HV) svi smo informatičke branše. Polomili smo se da završimo neko FER neko FOI. 2000 godine smo jednostavno bili ˝prisiljeni˝ otići iz sastava HV-a i pronaći mjesto pod suncem u privredi i privatnom sektoru. Stavili nas u neku pričuvu i to je sve odonda. Večina od nas je u ˝trendu˝ s najnovijim informacijskim sustavima, zaštitom podataka i da ne nabrajam... Svi svakodnevno nekaj kreiramo, stvaramo i unapređujemo jer moramo da bi dobili plaću. Zar nema nitko interesa u ovoj državi da nas netko okupi jedan vikend u šest mjeseci ili u bar u godinu dana. Da se napravi neka pričuvna formacija da se vidi kako tko stoji u čemu i koliko zna, ili jednostavno da se upoznamo i razmjenimo informacije o svom znanju. Koliko bi to moglo koštati??? Svi smo redom domoljubi i večina ne bi tražila nikakvu naknadu jer u struci svi imamo lijepe plaće. Ako nema plana ni programa pa za 10-12 sati nas destak kad sjednemo sami čemo nešto smisliti i od nekud početi pa se nadograđivati. Možda razviti neki softver, istrenirati steganografiju probati zaštititi neke podatke (banalne, ne neke tajne). Pa staviti k nama desetak vojnika pa možda nauče nekaj od nas ili možda mi od njih. I ovako smo skoro svaki vikend negdje u šumi na airsoftu cijele dane. Možda se nekome to čini glupo ali gibanje nam jako godi nakon tjedna za računalom.
Ova solucija ne bi HV ni državu koštala nešto previše ako ne i ništa. Zar nema nitko volje da pokrene nešto takvog. Da se tak nekaj pokrene možda bi bili spremniji za neko nadolazeče sr.nje....


jebiga stari a vjerujem da ima takvih još podosta i u drugim zanimanjima koji bi npr mogli dosta pomoći npr. NBKO,sanitetu,logistici...

kada dođe novi ministar probaj mail neki poslat sa takvom nekom ponudom, nemaš šta za izgubit
šršlo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 22:53   #76
Mi smo srednje velika zemlja (88 000 km2) ali vrlo mala država.Minijaturna rekao bih.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 00:18   #77
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Zaustavio bi ih svizac i zamotao im čokoladu.

Ljudi ne žele ginuti već žele perspektivu, žele posao da mogu prehraniti svoju obitelj, kupiti djetetu poklon za Božić i sebi osigurati mirnu starost. Ne žele poginuti za Božić.

Hrvatska je mala zemlja, 4.4 milijuna stanovnika, u teškoj financijskoj situaciji te u skladu s tim treba prilagoditi i vojsku.

Da su Ameri zaključili kako neće moći maknuti Miloševića bez kopnene ofanzive, te da je Srbija bogata naftom, za mjesec dana bi šetali Beogradom. Razlog zbog kojeg nisu osvajali Srbiju sigurno nije to što su se prestrašili moćne srpske armije. 100 tisuća marinaca, 100 tisuća pripadnika kopnene vojske, 50 tisuća britanaca, 100 tisuća njemaca, poljaka, norvežana, i ostalih država nato savez... uz tisuće tona bačenih bombi i navođenih pametnih raketa, napadima iz zraka s 100+ aviona,... Srbija ne bi imala ni najmanju šansu. Samo to košta par trilijuna, a ne vrijedi ni približno toliko.

http://www.ssb.no/english/subjects/0...n/main_05.html

I mi možda budemo izdvajali 7 milijardi USD za vojni buđet, kad prodavačica u Konzuma dobije 33.000 kuna neto mjesečnu plaću.
4,5 milja dostojanstvenih, pametnih i radišnih ljudi nije malo. 4,5 milja današnjih hrvatskih apatičnih građana je malo. Hrvatske nema više šta prilagođavati vojsku, znaš li da od '95 svake dvije godine ide preustroj i svaki put se smanjuje ili razvodnjuje. Švicarci ne žele poginuti za Božić već niz godina pa su se pobrinuli za svoju sigurnost. A ako brigu o svojoj sigurnosti prepustiš drugome i nadaš se najboljem, vjerojatno će ti netko roknuti petardu ili baklju u facu na nekom Božićnom eventu, figurativno naravno, pa ti misli. Pusti istok, nikoga nikada nije zanimala Srbija, nisi baš informiran, 'ko bi se patio i s tom rajom, bolje se raspitaj koliko je trebalo proći od dolaske NATO trupa na Kosovo do puštanja u rad svih rudnika.
tadeusk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 02:38   #78
Quote:
tadeusk kaže: Pogledaj post
4,5 milja dostojanstvenih, pametnih i radišnih ljudi nije malo. 4,5 milja današnjih hrvatskih apatičnih građana je malo. Hrvatske nema više šta prilagođavati vojsku, znaš li da od '95 svake dvije godine ide preustroj i svaki put se smanjuje ili razvodnjuje. Švicarci ne žele poginuti za Božić već niz godina pa su se pobrinuli za svoju sigurnost. A ako brigu o svojoj sigurnosti prepustiš drugome i nadaš se najboljem, vjerojatno će ti netko roknuti petardu ili baklju u facu na nekom Božićnom eventu, figurativno naravno, pa ti misli. Pusti istok, nikoga nikada nije zanimala Srbija, nisi baš informiran, 'ko bi se patio i s tom rajom, bolje se raspitaj koliko je trebalo proći od dolaske NATO trupa na Kosovo do puštanja u rad svih rudnika.
Prosječna plaća u Hrvatskoj je 720 Eur mjesečno, u Srbiji 320 eur mjesečno. Apatičniji su od nas, a ne vidim drugog potencijanog neprijatelja. Možda nas napadne Španjolska, ako ih dobijemo na Euru? I Srbija je ukinula obvezni vojni rok. Pričalo se da nema šanse da Kosovo dobije neovisnost, ako Ameri dođu tamo s druge strane će doći Rusi i eto 3. svjetski rat, 100%. Ameri su 1999. izraketirali Srbiju, i što se dogodilo, osim što su Srbi pokunjeno uhvatili crtu s Kosova? Bondsteel ima 4 km2, 52 heliodroma,.. Nije dobro kad je film o Rambu jedini izvor informacija, te sheme gdje jedan vojnik pobije cijelu rusku brigadu - zaboravi, toga u praksi nema. S 4.5m stanovnika i financijskom situacijom u kojoj je Hrvatska, ne možeš biti vojna velesila. A uspoređivati nas s Švicarskom ili Norveškom i očekivati da ulažemo isto u vojsku je suludo jer jednostavno ne zarađujemo kao oni. Možda da prodamo Istru Njemcima u zamjenu za Leoparde i Dubrovnik Amerikancima u zamjenu za F16ke?
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 02:57   #79
Ako se zarati, trebat ce nam partner iz regije da se uspijemo braniti, sto bi opet rezultiralo u nekoj tvorevini. Face it: Samostalna Hrvatska u ratnom stanju...ili okupacija ili - okupacija. Druge nema.
CapoeraZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 07:18   #80
Ma neće nas sada nitko okupirati a i ni u idućih 5 godina. Da treba ulagati u vojsku treba da treba razvijati ponovno industriju treba još više. Da bude Europa pukla vjerojatno. Kaj se bude onda dogodilo nitko ne zna... E to je ono čega se trebamo plašiti i kaj nama ne treba....
ludolf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.