Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2017., 03:11   #121
pozdrav svima! Vec sam 6 dana na terapiji xanaxom 0,25 g( 1-3) dnevno i osjecam se zadnjih dva dana , a posebice danas vrlo smireno.. dijagnosticiran mi je je f.41.panični poremećaj. ima li taj osjecaj smirenosti veze s kontinuiranom konzumacijom lijeka, ili je vezan uz nesto drugo, npr.prirodno smirivanje organizma jer trenutno nisam pod utjecajem stresora? Zapravo me zanima koliko dugo utjece jedna navedena doza ksanaksa na organizam, do ponovnog djelovanja druge doze?? I nakon koliko dana otprilike organizam stjece ovisnost o xanaxu… uz xanaxs mi je propisan i AD seroxat, a svakako ne bi htjela uci u pakao ovisnosti..
dorinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 08:28   #122
Quote:
dorinne kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! Vec sam 6 dana na terapiji xanaxom 0,25 g( 1-3) dnevno i osjecam se zadnjih dva dana , a posebice danas vrlo smireno.. dijagnosticiran mi je je f.41.panični poremećaj. ima li taj osjecaj smirenosti veze s kontinuiranom konzumacijom lijeka, ili je vezan uz nesto drugo, npr.prirodno smirivanje organizma jer trenutno nisam pod utjecajem stresora? Zapravo me zanima koliko dugo utjece jedna navedena doza ksanaksa na organizam, do ponovnog djelovanja druge doze?? I nakon koliko dana otprilike organizam stjece ovisnost o xanaxu… uz xanaxs mi je propisan i AD seroxat, a svakako ne bi htjela uci u pakao ovisnosti..
Ovisnost o anksioliticima se krene razvijati pri svakodnevnom korištenju od cca mj dana. Probaj ne uzeti X (preskočiti dozu) ukoliko se osjećaš okej. Naravno da se anksiozni simptomi mogu smanjiti micanjem stresora. Djelovanje Xanaxa je 2-4 sata. Xanax ne liječi anksioznost, samo privremeno ublažava simptome. Cilj farmakoterapije uvijek bude biti bez simptoma uz AD (u tvom slučaju Seroxat). On ne stvara ovisnot, ali se sa njega treba vrlo polako (i uz nadzor šrinka) uvoditi i isto tako micati (male po male doze, ne početi i ne prekidati terapiju naglo).
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:40   #123
Quote:
dorinne kaže: Pogledaj post
pozdrav svima! Vec sam 6 dana na terapiji xanaxom 0,25 g( 1-3) dnevno i osjecam se zadnjih dva dana , a posebice danas vrlo smireno.. dijagnosticiran mi je je f.41.panični poremećaj. ima li taj osjecaj smirenosti veze s kontinuiranom konzumacijom lijeka, ili je vezan uz nesto drugo, npr.prirodno smirivanje organizma jer trenutno nisam pod utjecajem stresora? Zapravo me zanima koliko dugo utjece jedna navedena doza ksanaksa na organizam, do ponovnog djelovanja druge doze?? I nakon koliko dana otprilike organizam stjece ovisnost o xanaxu… uz xanaxs mi je propisan i AD seroxat, a svakako ne bi htjela uci u pakao ovisnosti..
Shinkovi obično uz AD u početku daju neki anksiolitik, u tvom slučaju xanax, da se smanji subjektivni osjećaj nuspojava koju većina ljudi osjeća dok se tijelo ne privikne na AD.

Xanax nije lijek za panični poremećaj, već privremeno pomoćno sredstvo (štaka) dok AD ne prodjeluje.

Ako se osjećaš ok, nemoj piti xanax ovako preventivno, već ga koristi samo u situacijama kada ti anksioznost poraste do te mjere da ne možeš više trpiti.

Ja sam osobno uz AD pila xanax jednom dnevno u dozi od 0.25 do 0.5g prvih šest tjedana i prestala sam ga piti kada mi više nije trebao. Nisam se "navukla" i nisam imala nikakvih simptoma ustezanja kada sam ga prestala piti.

Sretno
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 12:48   #124
Hvala vam oboje na odgovorima..
Pijem ga redovito, kako mi je i propisano..
Jučer sam bila kod psihijatrice i rekla mi je da djelovanje ad-a još nije moglo započeti, a pijem ga već 14 dana, s tim da svega tri dana pijem cijeku tabletu 1 dnevno, a konzumaciju sam.započela sa 1/4 konzumacijom lijeka, a uslijedilo je uzimanje 1/2 medikamenta.. Zanimljivo je što već sad osjećam poboljšanje. Imam sve manje panicnih ataka, uz smanjeni kaos u glavi i poboljšanje koncentracijre, sve mi je nekako jasnije i "čisće".. ma već godinama vucem tu generaliziranu anksioznost uz povremena depresivna raspolozenja, ali kad se ista pretvorila u panicni poremecaj, shvatila sam da trebam pomoć i to pod hitno..
dorinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2017., 23:20   #125
Quote:
dorinne kaže: Pogledaj post
Hvala vam oboje na odgovorima..
Pijem ga redovito, kako mi je i propisano..
Jučer sam bila kod psihijatrice i rekla mi je da djelovanje ad-a još nije moglo započeti, a pijem ga već 14 dana, s tim da svega tri dana pijem cijeku tabletu 1 dnevno, a konzumaciju sam.započela sa 1/4 konzumacijom lijeka, a uslijedilo je uzimanje 1/2 medikamenta.. Zanimljivo je što već sad osjećam poboljšanje. Imam sve manje panicnih ataka, uz smanjeni kaos u glavi i poboljšanje koncentracijre, sve mi je nekako jasnije i "čisće".. ma već godinama vucem tu generaliziranu anksioznost uz povremena depresivna raspolozenja, ali kad se ista pretvorila u panicni poremecaj, shvatila sam da trebam pomoć i to pod hitno..
super, tako se i uvodi ad, samo nastavi s njim, očito ti je sjeo kad već sad osjećaš poboljšanje
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 23:25   #126
Tražilica ne radi pa moram ovako pitati. Zanima me ima li netko iskustva s lijekovima Lexaurin i Ansilan ? Hvala
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:05   #127
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Tražilica ne radi pa moram ovako pitati. Zanima me ima li netko iskustva s lijekovima Lexaurin i Ansilan ? Hvala
Sto.se tice.lexaurina zbilja nije jak lijek,ok je i ne smije seckoristoto dulje od 8 do.12 tjedna,uz njega se preporucuje mozda neki advali bolje pitati psihijatra
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 12:35   #128
Quote:
dorinne kaže: Pogledaj post
Hvala vam oboje na odgovorima..
Pijem ga redovito, kako mi je i propisano..
Jučer sam bila kod psihijatrice i rekla mi je da djelovanje ad-a još nije moglo započeti, a pijem ga već 14 dana, s tim da svega tri dana pijem cijeku tabletu 1 dnevno, a konzumaciju sam.započela sa 1/4 konzumacijom lijeka, a uslijedilo je uzimanje 1/2 medikamenta.. Zanimljivo je što već sad osjećam poboljšanje. Imam sve manje panicnih ataka, uz smanjeni kaos u glavi i poboljšanje koncentracijre, sve mi je nekako jasnije i "čisće".. ma već godinama vucem tu generaliziranu anksioznost uz povremena depresivna raspolozenja, ali kad se ista pretvorila u panicni poremecaj, shvatila sam da trebam pomoć i to pod hitno..
Itekako je moguće da je AD već prodjelovao. Moja frendica je drugi dan nakon uzimanja AD osjetila znatno poboljšanje, a i psihić mi je rekao da nekim ljudima tako dobro legne AD da već u pprvim danima uzimanja mogu osjetiti povlaćenje simptoma. Rijetki slučajevi, ali itekako mogući.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:39   #129
Metoten i apaurin nemojte uzimati zajedno. Ja na svoju ruku ih uzimao i ludio izgleda i kunio svoje, govorio im da cu ili sebe ili njih ubiti.
__________________
bunda od nerca
Vizon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 20:06   #130
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
a ne znam za passat i oktaviu (vozim hondu), ali da, Helex ima kraće djelovanje od recimo Rivotrila kojeg trenutno pijem.
Pozz dali ste prije rivotrila pili xelex, jer ja SAD nakon duzeg vremena mi je propisan rivotril umjesto xelexa pa me zanima dali odmah prijeci na njega ili kako? Hvala
Petra33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 22:40   #131
Pošalji joj poruku na facebook, prije ćeš ju dobit jer nas je malo napustila ovdje
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 18:35   #132
Koji je lek kod nas phenazepam.
merinenic3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2021., 11:17   #133
vival

jel moze netko tipnut nekaj o ovom. kak se to kod nas zove?
__________________
slike golih forumaša
Kobayashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2021., 12:11   #134
Quote:
Kobayashi kaže: Pogledaj post
jel moze netko tipnut nekaj o ovom. kak se to kod nas zove?
Koji to? Fenazepam?

Pa evo, kod nas se zove "fenazepam" (dosta logično) i zabranjen je.

--> Popis droga, psihotropnih tvari i biljaka iz kojih se može dobiti droga te tvari koje se mogu uporabiti za izradu droga (NN 13/2019)
Protean is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2021., 14:31   #135
Ja sam dugo vremena uzimao Normabel.

Nakon nekog vremena efekt oslabi i ne osjeća se ništa. Nikakva promjena niti smirenje u glavi.
Cyrus The Great is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2021., 09:47   #136
Quote:
Petra33 kaže: Pogledaj post
Pozz dali ste prije rivotrila pili xelex, jer ja SAD nakon duzeg vremena mi je propisan rivotril umjesto xelexa pa me zanima dali odmah prijeci na njega ili kako? Hvala
da, helex sam pila i razvila rezistenciju, podizala dozu, ovisnost. (po meni to nije bilo ništa posebno, jer ja sam užasno loše bze toga i da nisam ovisna o tome, bila bih ovisna o alkoholu, ili već mrtva) psihijatrica mi je ipak zamijenila helex rivotrilom, ali nije bio dovoljan ni za spavanje pa je posolila s malo kventiaxa, on je bio OK za spavanje. imala sam ustezanje prestankom helexa, i prošla to i prestala piti helex. onda sam imala težak stres i krah pa je psihijatrica opet dala helex pp. i sad ga uvijek uzmem pp i jedino je što funkcionirakad baš jako zagusti.
Mouchette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 22:11   #137
Vecer, moze li mi neko rec ekvivalent xanaxa od 0,5 i 1 mg u odnosu na normabel? Fala
Zvjezdicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2021., 20:53   #138
Quote:
Zvjezdicaa kaže: Pogledaj post
Vecer, moze li mi neko rec ekvivalent xanaxa od 0,5 i 1 mg u odnosu na normabel? Fala
Meni su i jedni i drugi jako slabo djelovali, ali mislim da je Normabel nešto jači. Uzimao sam Xanax 6 mg i Normabel 20 mg i nešto sam bolje spavao na Normabelu. Ove tvoje doze su jako niske ali po mojoj procjeni Xanax od 0,5 bi bilo kao 2 mg Normabela a od 1 mg kao 4 mg Normabela.
__________________
Tražim iskrenu i skromnu curu koja prihvaća autistične muškarce.
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 01:04   #139
Zadnje sam koristio diazepam u 12mj.dok ponovno uvodio zoloft jer uvijek imam insomniu prvih 4tjedana.
I super me pokrivao, nakon mjesec dana ga ukidao jos kojih 10-ak dana postepeno.
Prije sam godinama(sigurno kojih 2-3g.) Uzimao helex.

Nisam uzeo helex ima godinu dana.diazepam 5mjeseci.
Vjerujem da imao neke simptome od benzoa.neuroloske simptome radi disbalans glutamata/gabe.
Imjesto benzoa uzimam neke suplemente i odlicno me pokrivaju, a kognitivno ne štete štoviše promoviraju neuroplastičnost.

Ovo je najbolji video na yt oko benzo withdrawal i ovaj čovjek je jedan od najinformiranijih za mentalne bolesti.pogledat sve njegove videe i shvatiti kompletnu neuropsihijatriju koga zanima.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2022., 08:08   #140
jel ima netko da se skidao sa rivotrila?

meni je otprilike prije 2 godine propisano 3x2mg u kombinaciji sa antidepresivom.
jos i danas sam na toj dozi, +-2mg, kako koji dan.

propisan mi je zbog kronicne anksioznosti i visoke tolerancije na alprazolam i diazepam te ostale benzose.
Tatenda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.